Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

natchnęłam się dzisiaj na to
[[a]]https://www.facebook.com/notes/fundacja-zwierz%C4%99-nie-jest-rzecz%C4%85/betka-staruszka-i-olcia-ko%C5%9Bciotrup-nowe-zdj%C4%99cia/291399587593042[[a]]


to znowu nasz krakowski "HODOWCA"
wie ktoś może gdzie znajdę propozycje na MM w Topo?? nie ogarniam ;/ na mzj nie ma a strona Toporzyska mi się nie chce załadować ;//
gejbi, tu są bezpośrednie linki do plików: Zawody Ogólnopolskie i Nieoficjalne propozycje Mistrzostw Małopolski
(mnie stronka działa normalnie, może były przejściowe problemy - jeżeli będą jeszcze jakieś mogę porozsyłać mailem)
propozycje MM w ujeżdżeniu są już także na stronie MZJ


a czy są gdzieś wyniki z MM w skokach?
natchnęłam się dzisiaj na to
[[a]]https://www.facebook.com/notes/fundacja-zwierz%C4%99-nie-jest-rzecz%C4%85/betka-staruszka-i-olcia-ko%C5%9Bciotrup-nowe-zdj%C4%99cia/291399587593042[[a]]


to znowu nasz krakowski "HODOWCA"

Nooo... i ta wredna Fundacja.  😉
Byliśmy dziś z wizytą U Gniadego w Czernichowie. Dziękujemy za miłe przyjęcie 🙂 I zazdrościmy stawu (mój koń dał się nawet namówić na wejście do wody) i tych piaskowych dróg do galopu!

CIACH
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama na forum+ za duze zdjecie

Polecam stajnię (...) Żyrardów 15 min od stajni. Boksy angielski i zwykłe, hala 20x40, ogromy parkur, karuzela, bezpieczne padoki (każdy koń chodzi oddzielnie) szatnia, ogrzewana siodlarnia, wewnętrzna myjka z ciepłą wodą, piękny czworobok, 24 godzinna opieka, codzienna zmiana ściółki + 3 razy dziennie czyszczenie boksów, karmienie według życzeń.

Z Krakowa rzut beretem.  😉
I tylko 15 minut od stajni.  😂
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
25 września 2012 13:00
Podaję wstępny plan Hubertusowej imprezy w stajni Na Zielonej 🙂
Program Hubertusa

Sobota 20.10.2012
8.00 konkursy ujeżdżenia L (program na brązową odznakę)i P (program na srebrną odznakę, albo P10R duże konie)
11.00 konkurs z oceną stylu jeźdźca (tor przeszkód z zadaniami na styl)- dla osób które są po początkach galopu🙂 i mają opanowany półsiad.
ok. 12.00 pokaz
12.30. konkurs tatarski dla każdego! (nawet dla osób pierwszy raz siedzących na koniu )
15.00 szukany lis na koniu + szukany lis na terenie stajni 
W godzinach od 12 do 17 dodatkowe atrakcje i konkursy dla wszystkich !!- malowanie twarzy, oprowadzanie na koniu, studio fryzur, kącik artystyczny, konkursy zręcznościowe i wiedzy, po konkursach grill/ ognisko i zabawa do późnego wieczoru 😀

Niedziela
8.30- konkurs 60 dokładności + konkurs na oklep dla najodważniejszych 
10.00 konkurs 80cm zwykły
11. Msza św
12.15.pokazy
12.40 Konkurs 100cm zwykły
13.30 Uroczysty teren + GONITWA HUBERTUSOWA
Dekoracja uczestników gonitwy  i  zakończenie imprezy

Po każdym konkursie osobna dekoracja 🙂 i wręczenie nagród



Opłaty za uczestnictwo w głównych konkursach-
25zł gonitwa, skoki i ujeżdżenie, szukany lis,
20zł konkurs na styl i 20zł konkurs tatarski (już z koniem )
(poza konkursem tatarskim dodatkowa opłata za wypożyczenie konia, jeżeli uczestnik nie dysponuje własnym )

zgłoszenia i kontakt konie@konary.pl, gg 5643864 tel 505898392
izydorex ale no co tak w poniedziałek i nie chwaląc się 🤬 przyjeżdżasz, grilla tracisz i kompanię w terenie🙂 a my chętni do włóczęgi i pokazywania tereników. Którędy do nas przeleciałaś?

A tak z innej beczki - jeśli są tu inne włóczęgi terenowe- czy wiecię gdzie można dopaść jakieś info nt szlaków, dróg leśnych itp?? Potrzebuje np przez las w Baczynie się przedrzeć, od strony Rybnej w stronę Brzoskwini , a trochę mam stracha tam wjechać nie znając go za dobrze  🤔
Luśka, jechałam z Czułowa przez Kajasówkę. A pora dziwna, bo trzeba było wykorzystać ostatnie dni urlopu i pogodę 😉

Od nas do Baczyna są jakieś 4 km, tylko że asfaltem (i to jest najkrótsza droga), ale do Brzoskwini można dojechać od nas przez Dolinkę Mnikowską i Wąwóz Półrzeczki - bardzo ładna trasa.
Kastorkowa   Szałas na hałas
26 września 2012 06:34
Był ktoś może z aparatem w weekend w Nielepicach na T.R.E.C'u?
Od nas do Baczyna są jakieś 4 km, tylko że asfaltem (i to jest najkrótsza droga), ale do Brzoskwini można dojechać od nas przez Dolinkę Mnikowską i Wąwóz Półrzeczki - bardzo ładna trasa.


O widzisz , też dobry pomysł, tyko potem to trzeba też sporo asfaltem tuptać żeby do Dolinki Brzoskwini dojść.... :/
Gdzie w Krakowie lub w okolicach 11 latka może rozpocząć swoją przygodę z końmi? Chodzi mi o miejsce, w którym będzie bezpiecznie i porządnie.
11 latka już sobie spokojnie poradzi, na początek może być Kjk Szary w Michałowicach, rekreacja kameralnie,jeden instruktor,na kilku koniach,hala i dobre warunki socjalne, albo Santos w Zabierzowie - większy wybór koni rekreacyjnych,w tym hucułów,dużych koni, pojedyncze kuce były, instruktorów 4, hala do jazdy jest.
Forumowa Doma prowadzi stajnię w Konarach, też ok na początek, tam więcej kucyków do dyspozycji,ale bez hali.
Świetnie, dziękuję bardzo  :kwiatek: Ja się w rekreacji w ogóle nie orientuję, stąd to pytanie. 🙂
Klientka się trochę zawiodła na Szarym, bo nie ma opcji pojedynczych jazd, tylko karnet i to koniecznie dwa razy w tygodniu (ona może tylko raz), tak twierdził pan instruktor.
Jej córka więc jeździ w Starym Młynie, i buli 50zł za pół godziny indywidualnej jazdy. Aktualnie jest w trakcie zmiany, bo jest oburzona olewactwem pani instruktor, która jak nie odbiera telefonu to zapisuje coś w kajeciku zamiast zająć się dzieckiem.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
27 września 2012 21:14
NO to na co czeka, przecież zmiana szkółki jeździeckiej to nie przeprowadzka z koniem, można jeździć i próbować. Moim zdaniem to trochę za dużo kosztuje żeby właściciele stajni mogli sobie na to pozwalać...

O widzisz , też dobry pomysł, tyko potem to trzeba też sporo asfaltem tuptać żeby do Dolinki Brzoskwini dojść.... :/


No własnie zastanawiam się, czy się nie da się ominąć tego asfaltu, jadąc ściezką dydaktyczną. Na mapie wygląda ok, kiedyś nią szłam pieszo, ale nie pamiętam, czy koniem by się dało. Kiedy się wybireasz? Może połączymy siły?
Nord akurat do Młyna miała najbliżej, jak w Szarym jej odmówili. Ona jest z okolic Słomnik, więc posłałam jej re-voltowy spis stajni, może coś wybierze. Miała też jechać do Niegardowa popytać. W tej chwili mam z nią kontakt tylko mailowy, zobaczymy co z tego będzie 🙂
do Przybysławic koło Skały tez ma blisko 🙂
izydorex, na Brzoskwinie czy Nielepice to już dzień za krótki i od nas wyprawa na cały dzień. Już raz prawie, prawie pojechaliśmy to konie jak na zawołanie jeden po drugim się porozkraczały 🙂 myślę, że to chyba dopiero kwestia wiosny.....a szkoda , bo bardzo miałam nadzieję do Pani Basi zawitać , bo inaczej nigdy nie ma czasu wpaść nawet na 10 minut. Nijak nie po drodze.
Ja się wybrałam w zeszły weekend, ale bez konia pooglądać konkurs koni terenowych. Całkiem sympatyczna impreza, może kiedyś weźmiemy udział.
Kastorkowa   Szałas na hałas
28 września 2012 20:38
Cieszymy, że się podobało. Jako, że były to 1 takie zawody u nas organizowane. Ale Wszystko fajnie wyszło. Rajd był super. Próba terenowa też udana.
i galeria z zawodów
https://picasaweb.google.com/108590293808616061914/TRECByKasiaOlczak
Brr, aż mnie zmroziło. Ani jeden koń tam nie miał ochraniaczy? 😲
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 września 2012 17:20
Ehh... I znowu się zacznie. Konie od nas ze stadniny nie chodzą nigdy w ochraniaczach, chyba, że wsiadamy na jakieś skoki na ujeżdżalnie. Reszta koni przyjezdnych (czyli wszystkie oprócz hucułów) to już nie nasza sprawa. Przeszkody były niskie i bezpieczne.

Nie twierdze, że to dobrze. Owszem powinniśmy założyć ochraniacze.
Cariotka   płomienna pasja
29 września 2012 18:20
Ochraniacze to wg mnie sprawa indywidualna.
Ale dziwi mnie a może raczej martwi ten obrazek https://picasaweb.google.com/108590293808616061914/TRECByKasiaOlczak#5792167134645903074
Cariotka, Kastorkowa na maneżu co kto lubi, ale w teren, czy w ogóle na kros bez ochraniaczy? Na stale przeszkody, jakieś zjazdy czy bankiety? IMO niepotrzebne narażanie końskiego zdrowia. Warto temat przedyskutować i na drugi raz ochraniacze założyć, skoro zakładacie na skoki na ujeżdżalni to tym bardziej powinniście zakładać na skoki przez stałe przeszkody, na nawierzchni mniej stabilnej 😉

Też zwróciłam na to uwagę. Czy to ten sam koń? [url=https://picasaweb.google.com/108590293808616061914/TRECByKasiaOlczak#5792149852088083202]klik[/url]

Edit: już widzę, że nie. Akurat ten podlinkowany przez Cariotkę wygląda ok, tutaj akurat perspektywa i światło mocno przekłamały. Ale co do kondycji konia podlinkowanego przeze mnie mam wątpliwości 🙁
Tego akurat widziałam na żywo w niedzielę. Nie wyglądał zbyt dobrze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się