strzyżenie / golenie koni

moje dwa ogolone. jeden stoi w takiej Equiline bez wypełnienia, dwuwarstwowej i pod spodem wełniana derka.  a kobyłka w podwójnej bawełnie i polar, ale stoją na końcu stajni, 20 koni wiec ciepło mają
Przyszla mi wczoraj maszynka gts 2004. Wyglada solidnie, niestety jest troche ciezka i dosc halasliwa. Zobaczymy jak moja arabka na nia zareaguje.  W weekend golimy.
Sareja - fakt, ze one sa glosne, ale przy goleniu tego ciezaru az tak nie czuc 😉
Sorry, ze post pod postem, ale chcialam odswiezyc.
Wasze konie tez tak SZYBKO obrastaja? Nie bylo mnie w stajni tydzien, jak go ostatnio widzialam, to byl troche zarosniety, ale to tylko troche. A wczoraj zastalam w boksie istnego mamuta  😲 Jednak nie bede czekac do listopada z goleniem...
.
Mój jeden też już się zamienił w ładną bardzo puszystą kuleczkę 😁 Za to drugi nadal zarastać nie chce! Jedyne co to ta sierść jest gęstsza, ale nie jest taka długa jak u pierwszego. W zeszłą zimę tez tak miał chociaż staliśmy w zupełnie innej, bardzo ciepłej stajni.
Dla tych, których konie nie tolerują głośnych maszynek polecam --> http://www.modnakaja.pl/narzedzia_fryzjerskie/maszynka_do_wlosow_thrive_808_2
mój koń zwykle zachowuje się OKROPNIE przy goleniu, a przy tej maszynce dopiero jak się mocno nudzi 😉
Jedyny minus to mała moc, co za tym idzie golenie jednego konia zajmuje nieco więcej niż taką dużą maszynką. Ja wolę golić dłużej, a przeżyć  🙄
Dziś goliłam ok 2h z przerwą na odpoczynek mojej ręki (chociaż maszynka jest baaaardzo lekka) 😉
Angeel ogolilam dzisiaj swoje zwierze. Maszynki faktycznie sie nie odczowa w reku ale jest glosna. Moj kon zwariowal na poczatku, pozniej bylo troche lepiej. Golenie zajelo mi 2 h.
Miał ktoś do czynienia z maszynkami firmy WAHL? Na Ebayu ich pełno, ceny od 10f, a ja szukam właśnie czegoś malutkiego do wzorków.
Wahl ogolnie porzadna firma, ale tak samo jak oster ma tez duzo shitu w ofercie, mam do wzorkow wahl penut, sieciówkę ale nie wiem czy robią je w wersji europejskiej, ja mam z wtyczką amerykanską i transformatorkiem.
escada, cena to aż 50f, ale znalazłam nawet jakąś używkę, będę licytować, może akurat się uda 😉.
Ale widzę, że nie jest to model typowo dla koni, tylko do strzyżenia ludzi 😉. To może na kilka wzorków w sezonie wystarczy mi zwykła ludzka maszynka z marketu? Wolałabym coś bezprzewodowego, bo w stajni nie bardzo mam możliwość podłączenia czegokolwiek do prądu...
nie wiem bo ja dostałam je gratis do czegoś, do tego dwie 😉 wszystkie mam sieciowe więc nie mam pojęcia o bezprzewodowych, w razie w mam ze sobą zawsze 30m przedłużacza  😁
Mój dziś będzie golony, trzymajcie kciuki...
...Myślicie, że na razie wystarczy przejściówka bez wypełnienia z grubym polarem pod spód?  👀
xxmalinaxx moja stoi tylko w polarówce. Jak będzie trochę chłodniej to na wierzch założę drelichówkę. 🙂
No i melduję, że bezpiecznie ogolony!
Ja wybrałam wersję, gdzie nogi i głowa zostają nieogolone, a pod siodłem ponadto zostawiamy mały niegolony prostokąt. Mam nadzieję, że się sprawdzi 🙂
malina - ja zawsze gole bez nog i glowy i zawsze sie sprawdza 🙂 Kawalek pod siodlo raz zostawilam, raz ogolilam na lyso bo mnie wkurzaly oklaczone czapraki  😁
Mój i tak nie rzuca kłakami, więc akurat to mnie nie martwi 🙂 Dziewczyna, która go goliła, chciała mu zgolić częściowo łeb "równo z paskiem od ogłowia", ale jakoś wolałam nie próbować.
Tez swojemu ogolilam raz leb do "polowy" 🙂 Nawet nie wygladalo to zle ;p

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 października 2012 20:56
Ja też gole ganasze, IMO wygląda nieźle, zaraz poszukam zdjęcia.

W tym roku Ruda będzie cała łysa, zostaje tylko prostokąt pod siodłem  🏇

W czym teraz stoją wasze glasy już?
Mimo wszystko nie przemawia do mnie golenie łba :P

Mój stoi w drelichu, podszytym od spodu polarkiem. Ale akurat ja nie mam zbyt ciepłej stajni, więc bałabym się założyć coś cieńszego.
Zamowilam dzisiaj nowa dere (bo zamowiona ostatnio okazala sie za duza  😵 ). Jak tylko przyjdzie, to sie golimy  😅 Zamowilam ortalion na polarze, wiec w to mam zamiar go wpakowac 😉
jak golicie szyje (czyli jak w ogole golicie, bo szyja zapewne zawsze) to zakladacie derki w kapturem?
bo bez to chyba niepowinno się? bo taka "goła" szyja - wielka powierzchnia którą ciepło ucieka+ szkodliwa róznica temperatur (to jakbyśmy na ten -30 mróz wyszli w ziomowej kurtce ale bez spodni np), możliwość "przewiania" gołych mięśni itd ... jak w siersi to w siersci - ok, ze wystarczy kłode chronic, ale ogololne to bez naturalnej ochrony...
czy herezje prawie?  😡
Wiele koni ogolonych chodzi bez kapturów i raczej z tego powodu im się nic nie dzieje, chociaż pewnie by im było lepiej w kapturach.
Mój jakoś sobie radzi bez bo do żadnej derki nie posiadam kaptura i żyje  😉
horse_art - ja gole najpierw (na zime) szyje do polowy, o tak:



a na wiosne (jak zaczyna liniec) to po calosci:



i nie mam ani jednej derki z kapturem. Kon - zyje i ma sie dobrze 😉 Nigdy nie mielismy zadnych problemow w tym temacie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 października 2012 22:22
Golę zawsze po całości (zostaje kwadracik pod siodłem, pół głowy, a nogi w zależności od wizji 😉 ) i żadnej derki z kapturem nie mam i nie odczułam jego braku.
dzięki a rozwianie watpliwości. ja to chyba jednak panikara jestem, bo jak zakladam (jesli zakladam, a zdarza sie to b.rzadko) chociaż siersc ma to juz placze (ja), że zimno, wieje, choc z przedłuzaną szyją mam, sierśc ma, polarowke też na szyje zarzucam jak susze, wiec z kapturem kupiłam i polarowe i plandekę 😉
bym oszalała chyba jakbym miala z gołą (ogoloną) szyją puścić na mróz , wiatry :P
a tu wychodzi, że można...nie marzną przez szyje tak samo jak ... w nogi które stoja na śniegi gołe i jakoś nie odpadają 😉

a tak ps- to straszne mi się podoba to ogolenie gdzie zostaje ta część "górą" no pięknie...  aż by się chciało golić dla samego wyglądu :P
ash   Sukces jest koloru blond....
16 października 2012 10:46
[quote author=horse_art link=topic=36.msg1555089#msg1555089 date=1350380343]


a tak ps- to straszne mi się podoba to ogolenie gdzie zostaje ta część "górą" no pięknie...  aż by się chciało golić dla samego wyglądu :P
[/quote]

tylko, że koń się bardzo poci pod siodłem i na szyi, gdzie ma zostawioną sierść. Ja tak ogoliłam w zeszłym roku i wiem, że teraz ogolę po całości.
[quote author=horse_art link=topic=36.msg1555089#msg1555089 date=1350380343]


a tak ps- to straszne mi się podoba to ogolenie gdzie zostaje ta część "górą" no pięknie...  aż by się chciało golić dla samego wyglądu :P


tylko, że koń się bardzo poci pod siodłem i na szyi, gdzie ma zostawioną sierść. Ja tak ogoliłam w zeszłym roku i wiem, że teraz ogolę po całości.
[/quote]

Moj golony do polowy sie specjalnie nie poci w "futrzastych" miejscach. Ale fakt faktem, ze jezdzimy na dworze i trening nie jest mocno intensywny. Gdybym miala hale do dyspozycji to bym pewnie golila calego 😉
ash,  - to dlaczego tak się goli? jaki to ma cel w takim razie? tylko mu zimno, w ogolone miejsca a i tak się poci ;/
chyba ze tak jak na zdjęciu arivle, - tylko grzbiet i zad od góry zostawiony (przed opadami chroni?) a potliwe miejsca zgolone.

pod siodłem chyba się zawsze zostawia dla amortyzacji tak? (choć dla mnie brzydko wygląda...choć, przecież i tak tego nei widać - bo albo derka albo siodlo zaslania)

moj pomyślunek prawdziwy?

edit przed wyslaniem - dzięki angell - czyli zgolilas gdzie najbardzej się pociło poprostu? i dziala? jak ma sierść w "zminiejszych" miejscach to mmmm, cięzko mi dobrac słowa - jakoś widac, czuć, że jak na dworze pracuje to mu lepiej? rozluznia się lepiej itd?
ash   Sukces jest koloru blond....
16 października 2012 11:27
Ja mam halę i to dość ciepłą. W miejscach gdzie zostawiłam mu sierść bardzo się pocił, więc i tak musiałam stępować ok 30 minut po jeździe.
Przeważnie goli się w medium trace clip jak nie ma się hali i wtedy ma to sens.
Ja będę golić po całości.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się