Derki

[quote author=ekuss link=topic=43.msg1556820#msg1556820 date=1350498913]
Jaką derkę poleciacie na mrozy DO -10? 250 czy 300?


A golisz czy nie? Jeśli nie to wg mnie 150-200g max.
Moj koń zeszłej zimy chodził w 150g przy mrozach -20 i nie zauważyłam żeby marzł. Nie goliłam.
[/quote]

Wsadzilabys niegolonego kuca wsadzic w temp -10 w 200g?  😲 Przy tej temperaturze w takiej derce moze stac GOLONY kon, ale nie ofutrzony. Nie golony to najwyzej w polarze czy innej plandece na giga mrozy, ale nie -10...
Jeszcze warto zaznaczyć, że niegolony koń niegolonemu nierówny  😉
Jeden ma mega futro i w polarze nawet się zapoci, drugi futra nie ma wcale i w przejściówce jest mu ok.

Moja siwa w zeszłą zimę chodziła prawie tak samo poubierana jak golone konie, a wcale jej nie goliłam. Była jedynie od wczesnej pory derkowana, stąd też nie zarosła. No ale niegolona - a o to tu się często rozchodzi.
Więc warto też opisać czym dla kogo jest koń niegolony  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 października 2012 19:40
Potwierdzam, Ivett jest mistrzem jeśli chodzi o naprawę derek! I nie zdziera przy tym. A parę derek naprawdę mocno nadszarpniętych jej podesłałam i sobie poradziła koncertowo 🙂
No dobra, tylko wysyłka ciężkiej dery w obie strony to już z 50zł... To jest ten jedyny ból. Też bym jej chętnie podesłała, ale taniej mi wyjdzie na miejscu.

Słuchajcie, gdzie można kupić TANIO derkę polar+ortalion? Przeszukałam nasze ogłoszenia i allegro i kicha, nic nie ma.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 października 2012 19:44
Przesyłka ciężkiej dery w obie strony to ok. 30 zł.
Asik, ja mam taką, to jest zwykła bawełniana, bardzo fajna, dobrze wykonana
ekuss   Töltem przez życie
18 października 2012 21:19
Cytat: ekuss Październik 17, 2012, 19:35:13
Jaką derkę poleciacie na mrozy DO -10? 250 czy 300?

A golisz czy nie? Jeśli nie to wg mnie 150-200g max.
Moj koń zeszłej zimy chodził w 150g przy mrozach -20 i nie zauważyłam żeby marzł. Nie goliłam.

Wsadzilabys niegolonego kuca wsadzic w temp -10 w 200g?  Przy tej temperaturze w takiej derce moze stac GOLONY kon, ale nie ofutrzony. Nie golony to najwyzej w polarze czy innej plandece na giga mrozy, ale nie -10...


Pisałam wcześniej,że koń będzie golony i jak.
Koń będzie golony ,,pod czaprak" czyli prawie cały- zostawione nogi,łeb i trochę pod siodłem. Kupić 250 czy 300?

Pierwszy raz Frigg będzie golona na zimę ,a jest to mój pierwszy koń i nie mam pojęcia co robić...
ash   Sukces jest koloru blond....
19 października 2012 06:58

Słuchajcie, gdzie można kupić TANIO derkę polar+ortalion? Przeszukałam nasze ogłoszenia i allegro i kicha, nic nie ma.


Dzionka też szukałam na już, bo Kary teraz nie ma derki oprócz polarowej i zimówki. Reszta w naprawie.
Szukałam szukalam i nic sensownego w przyjaznej cenie nie znalazłam.
Dziad za karę wychodzi teraz bez kurtki, dobrze że ładna pogoda jest.
No właśnie, ja chciałabym już ogolić, a mam tylko derkę 220g, więc za ciepła na teraz. Aż żałuję, że tą derę villa horse polar-ortalion sprzedałam, idealna by była.
ash   Sukces jest koloru blond....
19 października 2012 08:01
Ja golenie musiałam przełożyć na koniec miesiąca. Nie kupie dziadowi kolejnej derki. Nie i już.
Czekam aż wróci moja polar + ortalion z naprawy i wtedy ogole.
Dzionka mam tak samo, chciałam juz golić, ale mam tylko 150gr i nie wiem, czy koń mi się nie zagotuje 🙁
W 150g przy 20 stopniach raczej będzie mu za gorąco... Mojemu to już na pewno, bo on zimnolubny. Nie wiem co robić, więc na razie zarasta 🙂
Wsadzilabys niegolonego kuca wsadzic w temp -10 w 200g? 

Nie doczytałam że chodzi o kuca.. Ale w takim wypadku jeśli kuc i do tego golony to myślę że i tak te 150g by wystarczyło.. Kuce jednak lepiej sobie radzą niż duże konie.
equss musisz po prostu sprawdzić, to wszystko zależy od konia.
Chociaż ja chciałam zostawić plecy i połowę zadu, więc jak jest tak ciepło i nie pada, to może wyjść w bawełnie. W zeszłym roku jak było tak ok 15 stopni bez grzejącego słońca to było jej ok w 150 gramach. Najgorsze, że w tym roku ja będę golić i tego się boję najbardziej  😁 Założę się, że obie strony konia, nie będą równe  🤣
kujka   new better life mode: on
19 października 2012 17:33
Dzionka a nie masz tej czarnej plandeki z deca? wrzucasz pod nia polar i moze smigac.
Zmieniacie jak jest tak ciepło padokówki? Ja zawsze byłam zdania że częste zminianie nie służy, że koń jakoś tam się dopasowuje z tą termoregulacją tak jakby miał futro swoje. Ale jak zobaczyłam jaki jest gorący pod zwykłym rip-stopem, zmieniłam mu na tę parę słonecznyc gorących dni na lżejszą. Nie wiem czy dobrze...
toltek, mój chodził w przeciwdeszczówce, ale ostatnie dwa dni i pewnie jeszcze jutro jest na padoku bez derki. W słońcu jest bardzo ciepło i wolę, żeby się pod derką nie spocił. 
toltek, ja też bym zupełnie zdjęła derkę w tym słońcu na padok...

kujka, nie mam tej plandeki, ash się nią zaopiekowała 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
20 października 2012 21:51
Dzionka, mój koń się nią zaopiekował tak dobrze na początek sezonu, że już jest w naprawie.Uwielbiam tę derkę, nigdy nie przemokła!!!
Mam pytanie macie jakieś derki godne polecenia przeciwdeszczowe, bez żadnych wypełnień, które by były naprawdę przeciwdeszczowe? Bardzo chętnie z kapturem.  :kwiatek:
Jakie macie opinie o derekach caballa/Jarpola?
wanted - caball i horze maja takie derki dobrej jakosci 🙂
Jakie polecacie firmy derek, potrzebuje przejsciowa i zimowa, musi byc tania ale wytrzymala i dobrej jakosci.
Z tanszych moge polecic Yorka. Mam tez niezbyt droga a dobra przejsciowke Villa Horse i tez jest wytrzymala 😉
Czy dla konia ogolonego musi być derka z kapturem?
Goliłam zawsze na wiosnę , ale teraz chyba też ogolę bo koń poci się straszebnie na jeżdzie :/ i zanim wyschnie to muszę założyć dwie polarki, a póżniej dopiero derkę i nie wyrabiam z czasem
ash   Sukces jest koloru blond....
23 października 2012 11:07
anetakajper,  ja gole a żadnej derki nie mam z kapturem
Nawet jeśli koń chodzi od 6-16 na padoku to nic jej się nie stanie?
Wole się upewnić zanim oglę  😀
anetakajper mój jak był golony to zawsze pod nóż szła połowa szyi. Na dworze stał do zmroku, derki miał bez kaptura i nie mieliśmy żadnych problemów
No to super 🙂
A pod brzuchem golić czy lepiej zostawić?
[s]Kiedyś widziałam stronę internetową z różnymi opcjami golenia. Jak na złość nie mogę teraz znaleźć. Podlinkuje ktoś?  :kwiatek:

Strona obejmowała zbiór obrazków tego typu:
[/s]

edit:  😡 pomyliłam z wątkiem goleniowym, proszę o usunięcie żeby nie śmiecić
Mój miał na ogół zgalany brzuch. Nie ruszaliśmy nóg, grzbietu i górnej połowy szyi. Golony był własnie jak na obrazku poniżej (tfu. powyżej)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się