Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

sory za  🚫

Orientujecie się, jak łodzkie stoi ze stajniami pastwiskowymi? Albo takimi, które przyjmują konie na emeryture ?
pilne dość.
arabika chyba najlepiej
arabika kosztuje 600 (650?680? coś słyszałam o podwyżce?), bo wiadomo, że płaci się za parkur czy halę oraz dobra lokalizację😉 a dla emeryta wystarczą pastwiska i może być dalej, bo raczej się codziennie nie jezdzi do niego😉

jest stajnia forumowej Stillgrey, niedaleko rawy maz. z pastwiskami i miła ceną, chyba milenka_falbana  ma jeszcze jedno miejsce  pod Łodzią, to tak na szybko z forumowiczów.
stajnia w Zgierzu ma trawiaste pastwiska na proboszczewicach 😉
arabika kosztuje 600 (650?680? coś słyszałam o podwyżce?)


To zle slyszalas.
W ostateczności to i ja mogę przyjąć jeżeli priorytetem są pastwiska i padoki, a nie hale. Mam 12 ha...
Jeszcze apropos parady nie orientujecie sie ile zosatło biletów na niedziele ? Pytałam w sobote w emipku w porcie i na 24 jest jeszcze podobno 4000 biletów, ja wtedy nie mogę więc jak ktoś miałby takie informacje co do niedzieli będe wdzięczna ;d
znając życie nie będzie problemów z kupieniem 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 listopada 2012 19:37
add77 nie było mnie w Gajewnikach, ale słyszałam dużo pozytywnych opini na Twój temat 🙂


A w radio Palneta FM Łódź można wygrać wejściówki na Paradę, jakoś w audycjach po 16. Dzisiaj słyszałam jak jechałam z pracy.
Constantia O matko, cieszę się  😡 Chociaż sama z niektórych przejazdów nie jestem zbyt dumna... 🙁
A paradę widzę ładnie reklamują, i w autobusach widziałam, może w tym roku uda się zapełnić trybuny ^^
Mysle że trybuny beda full na 100% bilety duzo tansze niż rok temu a do Łodzi bedzie dojechac łatwiej np.  ludziom z Wawki niż do Wrocławia czy Katowic ;d wiec frekfencja powinna byc dobra ja chyba jednak nie bd. ryzykowac i czekac na ostatnia chwile i jutro kupuje bilety fufu nie wsciekaj sie 🙂  zapytam czy ktos wybiera sie w pt. bo samej mi tam nudno trochu bedzie ;d
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 listopada 2012 02:29
czy ktoś z was ma może pożyczyć laskę do mierzenia kopytnych na któryś weekend? nasza stajenna gdzieś przepadła/uległa destrukcji 😉
Witam
Może mi ktoś polecić kowala z okolic Łodzi, który przyjedzie do stajni pod Rawę Mazowiecką? To tylko 45 km od Łodzi.
Z góry wielkie dzięki.
A bliżej nie masz żadnego? Zależy do ilu koni, ale jak do jednego to jechać się nie opłaca chyba, jak całą stajnie to może ktoś by się pokusił o pojechanie.
add77, nowelina potrzebuje do 2 koni 🙂 nie każdy chce do małej ilości koni jechać.
No i jak tam wrażenia z parady?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 listopada 2012 17:22
Ja się wczoraj wynudziłam. Jak dla mnie DR była za późno i gdyby nie to, że Ludwik tak długo prowadził w konkursie, to bym pewnie nie została do końca. Z pokazów podobały mi się zaprzęgi, wyścigi kucyków i oczywiście kozacy. Ten fikołek jednago z koni kozaków wyglądał groźnie. Dobrze, że się nic nie stało.
Mi się bardzo podobało 😉. Z pokazów zdecydowanie najbardziej Pignon i te fryzy  😍 oraz zaprzęgi, które co raz bardziej zaczynają mi się podobać 🙂
No i możliwość obejrzenia tego wszystkiego z bliska - stajni, rozprężalni, nawet postępowanie w ręku tak klasowego konia. 🙂
Program jak dla mnie bardzo bogaty, ciekawe pokazy, o konkursach nie wspomnę, bo mnie dreszcze przechodzą od samego patrzenia na te wagony  😜
Ja się trochę zawiodłam i wynudziłam. Sporo zapychaczy. Pokaz (jednego) araba. Układy opierające się na stęp-kłus-galop. Turniej gwiazd z czego nikogo z tych znanych nawet nie kojarzę, nie mówiąc o serialach czy programach w jakich mieli oni występować.
Po Pignon spodziewałam się trochę więcej (co nie zmienia faktu, że konie ma przepiękne  😍 ).
Jedynie pokaz kozaków i zaprzęgów wprowadziły odpowiednie emocje :P
Mi pokaz araba się podobał, ale te trzy pod siodłem były dość nudne 😉. Było ciekawe na początku, ale moim zdaniem za długo i zbyt monotonnie. Pignon - ode mnie mega szacun, na prawdę  👍. Fryzy oczywiście wygłaskałam w stajni  😁.

I ode mnie fotka, dzięki uprzejmości Notarialnej  :kwiatek:



Chelsea-Blue forumowej pestki2012 😉
nudne były te pokazy  🤔
ale Fryzy piękne !
oj racja nudne  🙁
to samo co w zeszlym roku tylko w okrojonej formie
smieszy mnie nazwa "KONKURS GWIAZD" jakich gwiazd? nie znalam ani jednej osoby z tej trojki, a same przejazdy nudne do bolu, zero polotu, zero emocji

jedyna rzecza na plus byly krotkie przerwy, by nudzic sie mniej
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 listopada 2012 19:43
FirstLight, No nie znasz "Gleby" z You Can Dance? 😁
A co to jest You Can Dance?
Ech, skąd w tym narodzie tyle narzekania... Owszem momentami bywało monotonnie, ale moim zdaniem się postarali. Pokazy były różnorodne - damskie siodło, kuce, ziemniak, zaprzęgi, natural... Prgam bogato wypełniony, jak dla mnie 😉.
Bischa   TAFC Polska :)
26 listopada 2012 20:00
FirstLight, jeden z tych durnych programów z serii mastbidemjusic i gottudens.
Widzę, że nie mam czego żałować 😁 Wybierałam się, ale w końcu kasa poszła na co innego.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2012 20:04
breakaway, to że czegoś jest dużo nie znaczy od razu, że to jest ciekawe czy dobre 😉 ale to taka ogólna dygresja, ponieważ nie dotarłam i w tym roku na paradę.
jeżeli chodzi o przygotowanie pod względem sportowym, słyszałam głównie pozytywne opinie, że lepiej niż rok temu. natomiast na nudę między konkursami narzekali wszyscy, z którymi rozmawiałam...
A mi się podobało na Paradzie. Organizacyjnie bardzo dobrze się spisali, sportowo myślę, że też było na co popatrzeć. Jeśli chodzi o pokazy to dużo bardziej podobał mi się Jean Francois Pignon rok temu, niż jego starszy brat w tym roku, nawet te fryzy jakoś mnie nie chwyciły za serce, a rok temu płakałam jak boberek. Kozacy jak zwykle dali czadu, zaprzęgi zresztą też. Dużo ciekawszy pokaz jazdy w damskim siodle niż rok temu.
Generalnie Parada w tym roku, dla mnie na plus.
Heroina to jest ich dwóch? Nawet nie wiedziałam  😁
sei a wypatrywałyśmy Cię z Notarialną 😉
Pignon- sobie taki, Lorenzo lepsiejszy
zimniok- no mi się nie podobał i tyle,
pokazy arabskie- jedynie pokaz w ręku ok, w siodle nic nie pokazano poza strojami
kozacy, zaprzęgi- to zawsze jest mega!
Byłam z osobą dopiero poznającą jeździectwo i 8 letnią dziewczynką- im się bardzo, bardzo podobało🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się