Prestige

Hej, ostatnio się znów przyjrzałam swojemu luckowi i mam dziwne wrażenie. otóż jak kładę siodło na koni i dopinam popręg to pod przedni łęk mieści mi się cała dłoń (5 palców). nawet jak zapnę popręg na maxa. Za to jak wsiądę w siodło to max 2-3 paluchy... i kurcze wydaje mi się, że wcześniej tak nie było, że ta różnica (z jeźdźecm i bez) nie była taka wielka.

dodatkowo ostatnio "donaszałam" biały czaprak użyty na Hubertusa- patrzę ci ja wczoraj po jeździe, a tam gdzie prawa strona konia (głównie przód) czaprak śnieżnobiały ( a wszędzie indziej jak św. ziemia brudny)...
no i teraz co to jest:
a) tak się koń "skrzywił", że siodło z jednej str. nie dolega (albo dolega na maxa aż tak, że mięsień nie pracuje)
b) nie był tam brudny (mało prawdopodobne)
c) wypełnienie się nierównomiernie "usiedziało"

Jakieś pomysły i podpowiedzi co powinnam zrobić
Nie siedzisz krzywo? Ja wszystkie siodła wykrzywiam  😵

W dodatku koń mógł nabrać
Na 100% siedzę krzywo, bo krzywa jestem no i teraz mam nogę zdewastowaną... ale w drugim siodle (skokówce HBC) nie ma tego efektu...
Jeżeli masz prestige dłużej niż HB, być może nie zdążyłaś HB wykrzywić pod siebie 😉 Natomiast Ja stosuje ręcznik/szmatkę pod stronę która nie przylega do konia tak jak powinna przez moje krzywienie.
Kurce ale ja właśnie nie wiem czy ta strona nie przylega czy przylega za mocno...
Nie wiesz w która stronę się przekrzywiasz?
Czy ktoś się orientuje jakie siodło jest identyczne do Prestige Paris ?
Kupiłam je kieeeeedyś od Dramki a na konia mi nie pasowało i puściłam w świat a to byłą JEDYNA skokówka w której nie szło mi kolano poza tybinkę.. 🙄
cavalo ale to nie kwestia siodła tylko tybinki. Musisz szukać siodłą z przedłużaną tybinką
Kupiłaś od mnie parisa?  😲
miałam millenium 16" GP 17" i 17,5" i ze wszystkeigo mi wylatywało kolano ,a jestem niska 158 w kapeluszu...

Dramka - taaaaak , to było bardzo dawno chyba 2-3 lata temu 🙂
która wkładka w strzemionach silk jest 'zimowa'? Tarka czy czarna?
Mi w tarce ubija się śnieg i robi się lód  🤔
Czy ktoś orientuje się czy Prestige ma wzory rozmiarów łęków tak jak np. Wintec ? Czy trzeba strzelać w ciemno?  :kwiatek: Główny dystrybutor milczy....
Ceny Prestige w górę od nowego roku
Zawsze tym strasza pod koniec roku, by szybciej sie zdecydowala 🙂
Może zagranie marketingowe  😁, w każdym razie rozmawiałam z equishopem i dostali podobno oficjalne pismo, że prestige leci w górę z cenami
Wiecie może, gdzie mogła bym rozszerzyć łęk w prestige'u? Rymarz ze służewca powiedział, że może wysłać siodło do jakiegoś gościa, który robi łęki z regulowaną szerokością, ale zastanawiam się czy to dobra opcja i czy nie da się zrobić tego jakoś inaczej
ash   Sukces jest koloru blond....
19 grudnia 2012 11:01
corralline,  Equishop, albo niezmiennie polecany Bogdan HBContact.
ash a czy to jest możliwe żeby te regulowane łęki to było HBC? Wogóle zastanawiam się co to za opcja, bo brzmi całkiem nieźle. Tylko nie wiem czy to się sprawdzi... Podobno koszt takiego to ok 350zł
ash   Sukces jest koloru blond....
19 grudnia 2012 11:19
corralline, nie mam pojęcia. Bogdany mają w swojej ofercie zmianę rozstawu łęku, korekty itp.
Najlepiej będzie jak zadzwonisz do nich 660 682 592

ash dzięki, zaraz zadzwonię  :kwiatek:
Bogdan mi poszerzał siodło bo z equishop wracało takie samo  🙄
ash   Sukces jest koloru blond....
19 grudnia 2012 14:01
Dramka, no więc własnie dlatego poleciłam Bogdana. Jak byłam u niego w warsztacie to miał sporo Prestige'y na korekty.
Co raz częściej słyszę, że serwis siodeł w Equishopie zawodzi.
Nie wspomnę o różnicy w cenie  😁
Rozm L Daw-Maga to jaki rozstaw łęku w Prestige ?
Ktoś wie w którym roku wyszedł model ACADEMY ?  :kwiatek:
2008/2009. W połowie 2009 miała go już moja koleżanka, i miała go już kilka miesięcy.
Mam takie pytanie do posiadaczy siodel Prestige. Czy uzywa ktos z Was puślisk Horze? dokladnie takich http://allegro.pl/skorzane-pusliska-horze-wzmacniane-nylonem-brazowe-i3003637950.htm
Moje pytanie jest takie: nie wycieraja one siodel? sa trwale? i czy pasuje do brazowego siodla? 🙂😉
Mam pytanie do posiadaczy Prestigów: czy łęk 32 pasuje na niewykłębione, średnio-szerokie konie? Jestem kompletnie zielona w tym temacie...  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się