Kuce - wszystko o

Licencję kuc ma dożywotnią ale punkt się rejestruje co rok. Czyli powinien mieć badania na choroby zakaźne itd robione co roku. No i punkt zgłoszony do związku i do urzędowego lek weta.
No i w wykazie ogierów PZHK powinien być-jak go nie ma tzn że nie jest zgłoszony więc nie może kryć=nie będziesz miec świadectwa pokrycia.
Myśmy sie kiedyś nacięli na gościa który twierdził że jego ogier ma wszystkie papiery (walijczyk) a du.. wyszła. Trzeba się w związku upewnic albo w wykazie ogierów sprawdzić czy jest.
A punkt rozpłodowy ma się na jeden sezon.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
01 stycznia 2013 17:23
Tzn że nawet jesli ma dożywotnią licencję a nie opłąci się co roku punktu (bo koń kryje u siebie) i nie zrobi mu się badań to tak naprawde jak pokryjemy takim ogierem to nie będziemy mieli papierka?tzn źrebak będzie NN?
Czyli jeśli gościu twierdzi że jego ogier może kryć a nic nie opłacał do tej pory to wszystkie źrebaki po nim nie będą miały pochodzenia?Dobrze rozumiem?

Jak go tu niema tzn że nie może kryć a właściciel nie powinien wystawiać świadectwa krycia bo nie uznają nigdzie?:
http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/
Jeżeli kryje tylko swoje klacze to nie musi mieć zgłoszonego punktu ale w wykazie ogierów koń powinien być. Wtedy jest z adnotacją że tylko do krycia swoch klaczy.
Bloczek (ze świadectwami pokrycia, aktualny) facet ma? Bo jeśli nie to znaczy że kryje na lewo. No chyba że jest zgłoszony tylko w związku szetlandów, ich przepisów nie znam zupełnie.
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
01 stycznia 2013 17:52
Powiedział że nie musi nic opłacać bo mu żaden bloczek nie potrzebny. Ma swoje klacze co kryje. Ale konia w rejestrze niema jak wlasnie przeglądam. Był w 2010 roku. Kryje tez klacze spoza swojej stajni.
śmierdząca sprawa wg mnie.
Musi mieć bloczek i wystawiać świadectwa inaczej wszystkie urodzone konie bedą NN i tyle.

No chyba że związek szetlandów ma własne dokumenty ale tez przeciez musi być jakas forma świadectwa pokrycia, prawda?
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
01 stycznia 2013 17:58
A gdzie można znaleźć jakąś notkę o tych opłatach?potrzebne mi żeby pokazać na własne oczy że jest coś takiego zapisane. Widocznie kiedyś coś opłacił a nie wiedział co a później dupa kasy było szkoda.
http://pzhk.pl/formalnosci/przepisy-prawa/

Tu jest ustawa o wszystkich zwierzętach gospodaraskich, przyznaję się że nie chciało mi się tego czytać.

Może w przepisach weterynaryjnych by było? Na stronie urzędowego lek weta?
Myśmy mieli ogiera kuca z licencją (ale nie szetlanda) i na pewno badania i zgłoszenie punktu trzeba było robic co rok.
Może ktoś ma Ogiera kuca teraz? Punkt u siebie?
Świadectwa krycia potrzebne są także w wypadku krycia własnych klaczy, bloczek otrzymuje się na początku roku po opłaceniu ogiera, pod koniec roku należy go zdać w Związku.
kortina, Mydełeczka!
Pokaż więcej zdjęć. W końcu moja chrześnica to mam prawo się domagać. 😉
Ascaia nie mam nowych, te zimowe najnowsze, ale jakieś stare się znajdą:


I takie mega stare, zrobione zaraz po tym jak to nas przyjechała, rok 2007:

Kayra   Kucusiowy wariat :P
08 stycznia 2013 21:04
Coś nam wątek ucichł, dziewczyny co tam u waszych kuców?
Jak przeżywacie zimę, która niestety ponownie wróciła :P
Ja dostałam piękne zdjęcia z jesieni 2011 ( jedno poglądowe)


Po resztę zapraszam na : http://www.dariafoto.pl/galeria.php?sort=id&kategoria=6&album=141&fraza=
emptyline   Big Milk Straciatella
08 stycznia 2013 21:06
My fotek nie mamy na razie. Myślimy and ewentualną przeprowadzką i staramy się ogarnąć. Kucyk w tym roku mniej zarośnięty szczęśliwie. A wasze jakie futro przybrały?

Kayra, cudne zdjęcie i koń. 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
08 stycznia 2013 21:10
emptyline, a czemu się przeprowadzacie, jeśli można wiedzieć? 🙂 Mój ogolony, więc futerko nie straszne i czyszczenia połowe mniej. Nie wyobrażam sobie teraz mieć takiego mamuta 😀
Kayra  Cudowne focisze 🙂
Miranda Ale laaata! : D Ile ma wzrostu?
emptyline   Big Milk Straciatella
08 stycznia 2013 21:27
Bez żadnego większego powodu w sumie, bo stajnia w której stoimy jest naprawdę super. Po prostu oferta innej stajni mi się spodobała no i jak się teraz okazało jest szansa na fajnego dzierżawcę z tych okolic. Na dniach sprawa się więc pewnie wyjaśni. 🙂
To ja wrzucam kucke, na której chwilowo jeżdżę.


Miranda cóż to za zwierzę? Czy to przypadkiem nie jest Pchełka?
To ja nieśmiało się pokażę z kucynką, którą czasami jeżdżę 🙂.
ja mam konika biłgorajskiego. słyszeliście o takiej rasie ? bo u mnie w regionie jest dość znana, ale podobno ogólnie mało osób o tej rasie słyszało
emptyline   Big Milk Straciatella
11 stycznia 2013 10:35
ja mam konika biłgorajskiego. słyszeliście o takiej rasie ? bo u mnie w regionie jest dość znana, ale podobno ogólnie mało osób o tej rasie słyszało


Ktoś na forum też takiego ma. 😀
asds   Life goes on...
11 stycznia 2013 14:26
Kayra

To zdjęcie - istne marzenie! 🙂
[img]http://www.dariafoto.pl/zoom_image.php?id_phot=11459[/img]
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
17 stycznia 2013 01:23
Hej mam pytanko
Czy może ktoś z was ma kuca po ojcu lub matce pełnej krwi angielskiej ?
Ostatnio jakoś mnie tak naszło że mogło by co fajnego kucykowego wyjść a może już jest .
Wszelkie info ,zdjecia ,filmy poprosze na PW by tu nie robić bałaganu :-)
asds   Life goes on...
17 stycznia 2013 10:29
W Łebie widziałąm mieszankę XX z kucykiem szetlandzkim. Wyszła klaczka pokrojowo hucuła przypominająca.
troszeczkę się przypomnimy- byliśmy na pokazie z Cyberem w Bogusławicach ale byłam sama i nie zrobiłam własnych fotek- tu link do fotki innej użytkowniczki:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=559430127417646&set=a.559194060774586.138517.304163712944290&type=3&theater

a tutaj można zobaczyć jak bezstresowo zabawiają się młodziaki u mnie: ( folia miała służyć do ganiania ich ale już przestała być groźna...)


u nas jest kobyłka mieszanka konika polskiego i anglika, ma ogromne serce do skoków, ale trochę szalona jest  🤣 ale nie da się jej nie kochać 🙂

http://www.bazakoni.pl/horse_89944.html 🙂

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
17 stycznia 2013 15:30
wilczyk ślicznie uszlachetniona ta kobyłka ,z budowy przypomina folblucika :-)
A mozesz mi powiedziec jak wyszła wzrostowo ? Dużo większa od matki jest ?
mała D grupa, nie wiem dokładnie. Nie znałam matki, więc nie wiem ile większa 😉
Czy wie ktoś coś więcej o kucach rasy Aegidienberger ? szukałam w internecie ale z dużo sie nie dowiedziałam .  😉 interesuje mnie tez przedział cenowy .
co do konika biłgorajskiego to słyszałam, mnie to wychodzi, że jest to taki regionalny konik polski. Zdziwiło mnie, że tak w paszporcie ma.

Ale ja tu za czym innym przybiegłam. Jakie siodło możecie mi poradzić na małego- krągłego konia (hucuła znaczy) dla młodej , szczupłej świeżej adeptki jeździectwa. Chodzi o to, że chciałabym żeby moja córka zaczęła jeździć, a w moim siodle  jest jej niewygodnie po prostu. Ma 8 lat i 140cm wzrostu.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
17 stycznia 2013 18:13
Ja polecam wintec 500 pony dla dzieciaków jak znalazł siodło do ujeżdzenia, jazdy w teren i skoków .
Bardzo dobrze trzyma ,ale nie ogranicza . Niestety na moja kucke DRP nie pasuje już więc musiała byś sprawdzić jak leżą wintecy .
Jeżdziłam też w fajnym euroridingu ,głebikie stabilne ,dwa klocki i pasuje na większosć grzbietów kucykowych :-)
http://www.sklepy24.pl/sklep/kopytkowo_com_pl/produkt/euroriding-opal-skokowe-/260
Te siodła moge polecić :-)

wilczyk dziękię za odpowiedz to mi sporo pomogło .
gajara- a możesz jakąś fotke pokazać na kucu jak siedziesz? albo nawet na dużym koniu? chciałam zobaczyć jak wygląda noga i tybinka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się