Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 stycznia 2013 10:21
Dziwi Was to, że ktoś się pyta czy koń na padok chodzi?

Pytać w rozmowie można o wszystko.

Ale ogłoszenie zawierające wszysściutkie informacje (a o tym właśnie rozmawiamy)  w tym i pochodzenie ojca, matki, ich osiągnięcia, kwoty wygranych, czy podaje nogi, że nie gryzie, że wychodzi na padok, że nie łamie ogrodzeń, że chodzi sam i nie sam w teren, że nie gryzie innych koni ani nie kopie itd.  brzmiałoby zgoła dziwacznie i śmiesznie.

Może to dlatego nie udało mi się intratnie sprzedać dużego? Chodził GP ale nie potrafił przeżyć spaceru po lesie 

KMS Querido chodził GP?
jeżeli szukam konia poprzez ogłoszenie , i mam do wyboru zadzwonić pod podany numer z ogłoszenia gdzie mam lakoniczne dane typu wzrost , wiek , rasa , pochodzenie i umiejętności typu np skacze P , ujeżdżony do N , a drugie gdzie w opisie mam krótki  opis charakteru , czy umie sam iść w teren , czy np żrebiła sie , dotyczy klaczy , czy przeszkody pokonuje chętnie czy trzeba napychać , to napewno nie zadzwonie pod to pierwsze 🙂 i zrobi tak 70 % osób przeglądajacych ,,końskie,, ogłoszenia , fakt ze przydługie opisy też odstraszają , ale ogólny zarys wszystkiego jest jak najbardziej OK . bo nigdy nie wiadomo jaka wiadomosć zainteresuje potencjalnego klienta 🙂 ja np. nigdy nie zadzwonię jak pisze ze kon podkuty , ale ktoś inny jak przeczyta ze regularnie kuty i szczepiony to dla niego znak że ,,zadbany,,
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 stycznia 2013 10:41
...i dlatego ważne jest jak są zdjęcia oraz filmik ilustrujący umiejętnośc - bo co komu po dokładnym opisie jak okaże się że to jakaś szkapina  nic nie umiejąca
ElaPe, czy ty czytasz czasem co ludzie piszą? "Duży" to nie Querido.

Ja tam lubię jak są długie dokładne opisy. Już sam sposób pisanie, użyte zwroty (czasem komiczne) świadczą o wiedzy właściciela a to przekłada się zazwyczaj na to co koń potrafi FAKTYCZNIE oraz na ile jest zadbany 😉. Kwestia czytania ze zrozumieniem i wyciągania wniosków nie z tego co ale jak jest napisane 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 stycznia 2013 11:15
sorki  nie ten cytat się wkleił.

A tak w ogóle Querido już zawitał na duńską stronkę http://www.hestegalleri.dk/galleri/224460-polsk_varmblod_kms_querido i nawet filmik jest http://www.hestegalleri.dk/video/diverse_hest/304791-querido_hopper_140_cm
Kurfcze, tego nie widziałam! Dzięki Elu!  :kwiatek:
No a jak by krótko i trafnie sformułować, że koń chodzi "sam" w teren? W pojedynkę?
Chyba raz to tak ujęłam w ogłoszeniu.
A kilka razy napisałam "chodzi sam w teren (oczywiście z jeźdźcem na grzbiecie)" ale to po pierwsze znacząco wydłuża ogłoszenie, a po drugie nie każdemu żartobliwy ton odpowiada, bo np. kupno konia jest sprawą życia i śmierci.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 stycznia 2013 11:52
"Bezproblemowy w terenie"

Salto: proszę bardzo.
A co do poziomu wyszkolenia Q, nigdy  nie chodził GP.
I nigdy bym go nie nazwała dużym koniem  😉
Sprzedać konia to po prostu masakra ... Próbuję od dłuższego czasu sprzedać 12-letnią klacz za 12 tys. To ile dostaję e-meili o nią (raz dostałam prawie 20)  to nic z tego nie wychodzi.  😵 Niektóre to nawet tak napisane, że nie chcę mi się po prostu odpisywać ... Zamiast tej klaczy chcę kupić młodszego konia. I tu też zaczynają się schody, bo jak już znajdę fajnego konia to cena 60 tys.
Gillian   four letter word
25 stycznia 2013 17:23
kurcze, uciekłabym stamtąd jakby ten pan tak nieprzyjemnie do mnie pokrzykiwał  😁 okropny!
karina1999, A to też mi się zdarzyło jak sprzedawałam konie - maile i telefony w stylu " ten koń mi się nie podoba, ale czy może mam innego"  😁
A co bym poradziła sprzedającym: Uważam, że bardzo ważne są dobre, chwytające za oko zdjęcia konia.
.
http://allegro.pl/dobrze-zapowiadajaca-sie-klacz-i2970671663.html
a co powiecie  o tym ogłoszeniu, jest czegoś za dużo? za mało?No i jak według Was proporcja ceny do  konia?
Jeżeli uważacie za reklamę, to usunę.
"O pochodzeniu trakeńskim" i "ze zrzutką". Zwróć uwagę na interpunkcję i spacje 😉 Ja bym nie ogłaszała na allegro, ze względów wizerunkowych 😉
armara a co znaczy z powodów wizerunkowych?
edit:  już poprawiłam 😉
Po prostu mnie się allegro kojarzy nienajlepiej - masa tam kwiatków, ujeżdzonych dwulatków i źrebaków po 600 zł. No i to jest niekoński portal jednak. Oczywiście to moje zdanie 🙂
A gdzie najczęściej wystawiasz?
a ujeżdżenie na jakim poziomie ? fajna kobyłka, lecz troszkę ją źle jechałaś na zawodach, wystarczyło parę połparad i odskoki by pasowały   👍
To nie ja jechałam 😉 koleżanka , która miała sporo przerwy w skokach. Choc te problemy w odskokach to głównie stres pewnie, bo pierwszy przejazd, kiedy nie jechała na czas , był dużo bardziej płynny i milszy dla oka  😉
Ujeżdżeniowo to raczej podstawy, przepuszczalna, ustępowania, łopatki .
to może filmik z pierwszego lepiej wstawić ? bo ten szczerze powiedziawszy  jest troszkę niemiły dla oka 🙂  Znajomy szuka siwej klaczy, przekażę ogłoszenie 🙂
[list]
[li]swiatkoni.pl - tu często zaglądają obcokrajowcy
bazakoni.pl - bardzo dużo odsłon
wydania papierowe
+ facebook i www stajni [/li]
[li][/li]
[/list]
Ostatnio naszego trzylatka ogłaszałam też zagranicą (Niemcy), teraz ogłaszam kolejne konie (nie swoje), ale nie ma zainteresowania, praktycznie 🙁
korysindex4 pewnie i fajnie by było z 1 przejazdu, ale nie mamy . Są też  filmiki z treningów. Dziękuje za przekazanie🙂
armara dzięki za informacje
Jutro pierwszy klient umówiony , zobaczymy co z tego wyjdzie  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 stycznia 2013 20:45
Donia, fajne by było jeszcze jakieś lepsze zdjęcia dać, np. zootechniczne, bo te co są to raczej słabe jak na sprzedażowe- jedno z przodu niewiele wnoszące, jedno z jeźdźcem siedzącym jak na fotelu i jedno z przodu i z góry z zawodów więc w sumie to ani techniki skoku nie widać ani budowy, nie ma żadnego zdjęcia "łapiącego za oko" a to jest, jak już ktos zauważył, baaardzo ważne w ogłoszeniu, zwłaszcza przy koniu za spore pieniądze a koń za te 15 tysi to juz cos więcej niż przeciętny rekreant do tuptania 😉 To takie uwagi nałogowego przeglądacza ogłoszeń

przykładowe oferty które od razu rzucają się w oczy dzięki dobremu zdjęciu (żeby nie było, to nie reklama, to pierwsze lepsze oferty które mi się rzuciły w oczy po wejściu na allegro 😉 ):
http://allegro.pl/elegancja-przepiekna-klacz-malopolska-lub-zamienie-i2960276999.html
http://tablica.pl/oferta/sekret-walach-mlp-ID1hpiP.html

A tu przykład słabego zdjęcia głównego 😁
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-kucyka-ID26kbN.html
A czy takie wchodzi w grę?😀

ewentualnie:
To drugie lepsze, ale przydałoby się coś w ładnym świetle. Od biedy może być portrtet 😉
Donia Aleksandra pierwsze to raczej do albumu  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2013 21:09
a koń za te 15 tysi to juz cos więcej niż przeciętny rekreant do tuptania 😉


Dość wysoka ta cena, jak na konia, który dopiero dobrze się zapowiada.
Hmm
A takie

lub

edit
smarcik a ile przepraszam Cię chciałabyś dać za klacz, która ma bdb rodowód, nienaganną budowę( bo wstawiałam kiedys zdjęcie do odpowiedniego wątku, w zasadzie nie było do czego się doczepić), startowała parę razy już, ma dobrą głowę? Potęgę i możliwości na dużo więcej?( nie jest to moja opinia)
5 tys?10? Juz parę razy w tym wątku zostało wspomniane  ile kosztuje pokrycie klaczy, utrzymanie  jej, wychowanie źrebaka do 3 latka - surowki, nie licząc dalej. Większość doszło do wniosku, że  za takiego konia 15 tys to minium. A tutaj mamy już konia , z którym jest coś robione i to nie samopas , wszystko monitorowane z ziemi z dobrymi trenerami.
Ty sama za wałacha- wiec bez wartości hodowlanej, bez osiągnięć sportowych( chyba że się mylę, popraw mnie), o nieoszałamiającej urodzie, chciałaś 7 tys? Nie za dużo?
[quote author=Misskiedis link=topic=8233.msg1665707#msg1665707 date=1359146719]
a koń za te 15 tysi to juz cos więcej niż przeciętny rekreant do tuptania 😉


Dość wysoka ta cena, jak na konia, który dopiero dobrze się zapowiada.
[/quote]

to ma kosztować 5?  🙄 zeby zrozumiec, trzeba sprobowac wyhodowac i sprzedac tak, zeby przynajmniej wyszło się na 0  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się