DIY - zrób to sam

Niedługo walentynki, więc spróbowałam dla odmiany czegoś innego - kartek 🙂
sasqach, Cobrinha, padłam i nie moge wstać. nie sądziłam, że jest w ogóle możliwe technicznie,  takie piekne i precyzyjne rzeczy z filcu zrobić... i jeszcze tak maleńkie...
gratuluje!
horse_art, dziękuję - ja się dopiero rozkręcam 😉
ale masz bardzo ciekawe projekty.... aż strach myśleć co będize dalej 😉
technicznie (z mojego laickiego punktu widzenia, bo filc to tylko w arkuszach i czaprakach 😉 używam, znam, mam) też im absolutnie niczego nie brakuje 🙂

a sasqach to już chyba  nie pierwsze co? super sa - ta sierść... kolorki...no mega!

o..przypomniało mi się - wczesniej widziałam tylko takie kwiaty-broszki do swetrów, podobno super były, ale dla mnie jakies takie rozlazłe, nieprecyzyjne, dredowate, mdłe (kolorystycznie też)- no nie mój klimat. a te...no bomba! i gładkie i sierściaste, niesamowite.
chyba zmienie zdanie o filcu...
no ja już rok filcuje 🙂 no i ja preferuje realizm 🙂 dziękuje  :kwiatek: :kwiatek:
Próbowałam raz na mokro filcować, ale tak średnio mi szło hehe i skończyło się na ufilcowaniu szalika dla misia hehe
na mokro to jest to takie niezbite jakby wyslinione?

mi się podobają i te realistyczne - za oddanie rzeczywistości właśnie i te "nierealistyczne" - za pomysł, projekt

niepodobają mi się takie pomiędzy -nito wyobraźnia, ni rzeczywistość. wygląda wtedy na nie udane poprostu...
Z wrażeń jak robiłam szaliczek 😉 to fakt, troszkę ślisko, ale jak wyschnie to normalny filc - tyle, że nie za bardzo an początku chciało mi się to kupy trzymać i chwilę to zajęło nim było jak należy hehe
z tym obślinionym to chodziło mi o to że właśnie takie jakby wziąć takie włókna, materie jakąś i je pomemlać w gębie śliniąc 😉 jak kozy mi się dorwały do sprzętu i wymemłały, to jak wyschło tak właśnie wyglądało - szczególnie pomponiki (ale i końcówki pasków skórzanych😉)  -tak mi się kojarzy 😉

ale też fajnie to wygląda - tak filcowane 😀
[quote author=horse_art link=topic=764.msg1672919#msg1672919 date=1359652050]
jak kozy mi się dorwały do sprzętu i wymemłały, to jak wyschło tak właśnie wyglądało - szczególnie pomponiki (ale i końcówki pasków skórzanych😉)  -tak mi się kojarzy 😉[/quote]
Co za porównanie hehe  😂 już widzę taką kozę z pomponem w paszczy hehee
powiem wam że to filcowe dziela sztuki!

wrzucałam juz do "dzieci" ale wrzucam i tu, w odpowiedzi do czego mamlarki które szyję



sznurka, wyglądają bardzo smakowicie 😉
Pierwszy raz się tu wpiszę 😀 wyprodukowałam dziś kolorowy żelowy zapach do pokoju (pachnie lawendą) 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 lutego 2013 21:00
Odświeżam moje hobby 🙂
zabeczka17 fajnie Ci te wypalanki wychodzą!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 lutego 2013 21:15
zima bardzo dziękuję 🙂  :kwiatek:
zabeczka17, jedna z ładniejszych wypalanych tabliczek jakie widziałam - gratuluję 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 lutego 2013 09:23
A dziękuję  :kwiatek:
ps.Czeka mnie jeszcze druga dla Dużego ale to za jakiś czas.
Czy ktoś się orientuje, gdzie dostane takie druciki florystyczne?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lutego 2013 17:11
zabeczka17, dziękuje  :kwiatek: Wykrój, który wstawiłaś bardzo mi pomógł, dzięki niemu mam pelerynę  💃

Jeszcze nie wykończona
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 lutego 2013 17:21
Spoko, trzeba przyznać że wyszło elegancko 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lutego 2013 17:28
Niestety materiał miałam szeroki na 1,3 albo 1,4 więc nie wyszła taka długa, ale na jedną noc jest w sam raz. Jeszcze muszę obszyć wstążką i zrobić wiązanie pod szyją.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 lutego 2013 17:31
Super, efekt końcowy będzie na pewno powalający 🙂
A u mnie się wykluł kolejny filcuś... tzn nie jedyny, ale tego pozwolę sobie wrzucić... Teodor


edit.
I cała gromadka...
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
08 lutego 2013 17:36
Cobrinha - śliczniutkie słodziaki, a jak paczą, jakby mówiły "psyyytul misia"
TRATATA, dziękuję, miśki są zahipnotyzowane 😉
hasło było: uwaga, ptaszek hehe
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lutego 2013 18:58
Cobrinha  ta cała kolekcja misiowa jest przecudna 🙂 Kawał dobrej roboty 🙂
W końcu loczki doszły i mogłam dokończyć siwka 🙂


zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 lutego 2013 13:52
ślinie sie na sam widok  😍
zabeczka17 proszę się nie ślinić, bo filc źle znosi zaślinienie hehehe
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się