Derki

Witam,
jestem przedstawicielem Pikeura Eskadrona na Polske, chcialam napisac komentarz do krytyki derki Eskadrona, podszytej polarem.
Polar ma ma pelnic funkcje dosuszajaca, jesli kon po treningu i zdjeciu samej polarowki nie jest dosuszony, z tego powodu polar jest jedynie w czesci grzebietowej i na bokach, dolne podszycie jest sliskie aby nie lapalo brudu kiedy kon biega po padoku lub sie polozy. 
Sklepy internetowej maja obowiazek przyjecia  zwrotu. Jesli kros jet az tak niezadowolony z produktu ma prawo zwrotu.
Derki bawelniane sa derkami transpotrowymi. Do baraszkowania z innymi konmi sie nie nadaje. W tym celu stosowany jest trwaly material Ripstop lub DEN 1680.
Pozdrawiamy
Pikeur Polska
Oho, Pikeur przemówił 🙂

Aha, czyli to, że derka opatrzona opisem "derka podszyta polarem" jest podszyta polarem mniej więcej w 50%, a nie 100% powierzchni derki, to jest tak naprawdę udoskonalenie produktu?
Pewnie to, że polar jest cieniutki i półprzezroczysty to kolejne usprawnienie?

Kupowałam już wcześniej derki ripstop fleece, spodziewałam się takiego samego produktu. Derka podszyta polarem w połowie nie jest takim samym produktem, jak derka w całości podszyta polarem. Nie zamierzam jej zwracać (akurat jestem dość świadoma, tego co i na jakich zasadach mogę zwracać przy zakupach przez internet), ale rozczarowana produktem jestem i mam prawo być. Może warto opisywać przemyśleć precyzyjniejsze opisy, np. zamiast "derka podszyta polarem" - derka częściowo podszyta polarem, albo derka podszyta polarem na grzbiecie?

A bawełniane drelichy doskonale mi się sprawdzają i do stajni, i na padok, może dlatego, że moje konie nie baraszkują w stadzie, tylko chodzą na osobne kwaterki 😉

p.s. Te starsze ripstopy z polarem świetnie się nadawały na padok na chłodniejsze dni, albo mocno wietrzną pogodę. Grzały i chroniły przed przewianiem. Ten nowy potraktuję po prostu jako derkę bez podszycia.
Gillian   four letter word
13 lutego 2013 21:41
quantanamera, niestety niedawno kupiłam padokówkę HKM i ten sam problem - jakaś śmieszna ilość polarku na grzbiecie :/ i jak to ma grzać na polu?

ale ivett uratowała sytuację :kwiatek: uszyła mi super wypaśną polarową podpinkę 🙂 jak będzie jutro jakaś sensowna pogoda to cyknę moim padłofonem. Cud miód i malina, normalnie szacun.
Quanta jakie oburzenie. Ale masz racje w tym  😀
olga96, oburzyła to się to jakaś pani z Pikeur-Eskadron-Polska, że śmiem krytykować ich wyrób.
Jeszcze mnie pouczyła, żeby mi przypadkiem konie w bawełnie nie baraszkowały, a w ogóle to jak mi się nie podoba to mogę sobie zwrócić 🍴

Gillian, o, fajny pomysł 🙂 Ja będę najwyżej pakować w razie potrzeby polarówkę pod spód. Na szczęście przy trzech chabetach każda, nawet najdziwniejsza derka znajdzie jakieś zastosowanie 🤣
rybka   Różowe okulary..
13 lutego 2013 22:04
Quanta polarówkę to ja CI polecam BR z szyją 😉 Jest fantastyczna, ma pasy, doskonale uszyta, można do kantara przypiać, polar mięsisty, ja Ci mówię fantastyczna!
quanta bo ich produkty są przecież pozbawione wad  🤣
rybka, a ma polar w całej polarowej derce, czy tylko w wybranych przez producenta miejscach? 😁
Sorki za głupawkę, ale jestem rozbawiona specjalnym zastosowaniem derki padokowej do dosuszania konia 🙂

Ale mój koń MUSI baraszkować, jak nie baraszkuje to jest nieszczęśliwy. Zresztą on jest pozbawiony kolegów i skazany na samotne baraszkowanie. Dziwne, ale większość derek przeznaczonych na stajenne pakuje pod plandekę i sio na padok. Sprawdza się idealnie w moim przypadku i koń mi się nie zagrzewa w stajni.
Dziekuje za uwage w sprawie opisow derek w sklepach internetowych, oczywiscie postaram sie to zalatwic. Wlasnie dokladniejsze opisanie naszych produktow, aby kolejne osoby nie byly rozczarowane, bylo moim zamiarem w poprzednim poscie. Mimo wszystko postaram sie jeszcze raz napisac kilka slow.
Funkcja doszuszajajaca jest oczywiscie dodatkowa - tak jak dla siebie kupujemy polar aby nas ogrzal ale kiedy sie spocimy odprowadzi wilgoc na zewnatrz dziala on w derce - ogrzewa ALE tez w razie potrzeby odprowadza wilgoc. Z tego powodu wymienilismy takze w cienkich padokowkach  bawelniane podszycie na mesh, ktory nie pije i nie zatrzymuje wilgoci.
Jak kazda inna firma staramy sie poprawiac nasze produkty. Dlatego np. rowniez w czesci piersiowwj nie ma juz polaru tylko nylon aby terka swobodnie pracowala. Derki stajenne sa wypelnione na calosci, ale padokowka w dluzszej czesci dolnej ma chronic przed wiatrem i deszczem, plus kwestia zabrudzen o ktorej juz pisalam, dlatego nie tylko polar ale tez  wypelnienia 150g i 300g sa tylko na czesci przylegajacej do konia
Jesli chodzi o inny polar to niektore materialy przez ostatnie lata rowniez sie zmienily - cienszy nie oznacza jednak ze gorszy - ciensze i lzejsze materialy mamy takze w odziezy. Ciezko jest tez ujac to w opisie przy sprzedazy internetowej, poniewaz nie kazdy ma stara derke jako material porownawczy. 
Guanta - mam nadzieje ze dobrze sie sprawdzi chociaz jako ta cienka padokowka.
Jeszcze chcialam dodac ze pewnie nie jeszem jedynym przedstawicielem wchodzacym na to forum aby poczytac opinie o produktach i chyba nie ma nic zlego w tym, ze napisze kilka slow. Chetnie sluze pomoca jesli ktos ma inne problemy lub pytania odnosnie Pikeura lub Eskadrona.
Pozdawiam!
Nie wiem jak dokładnie wygląda derka quanty, ale ja chwalę sobie brak polaru na całym obwodzie w derkach padokowych (np. HKM). Mój koń lubi się tarzać (znaczy się baraszkować  😂 ), a im większe błocko tym lepiej. Gdy kobyła kładła się w derce w całości obszytej polarem, to automatycznie miałam całą derę mokrą  i nadającą się jedynie do prania (mokre rozchodziło się po całości). Natomiast w derce z częściowym polarem, mam mokry tylko ogumowany dół, który wystarczy oczyścić gąbką i koń  może dalej w niej śmigać. Więc mi akurat to rozwiązanie bardziej pasuje.
Moja Horze 300g też ma wypełnienie tylko na grzbiecie. Boki są dość długie i ripstopowe. W którymś sklepie jest w opisie, że Eskadrony mają polar na grzbiecie, a reszta jest na bawełnie.

Jeśli Waldek stajenną derkę Euro - Stara ma w rozmiarze XXL to jaką brać padokówkę ? Normalnie nosi 155cm, czyli pasowałoby XL.
Czy plandeka na polarze odpowiada wypełnieniem mniej więcej 150g ?  :kwiatek:
Pare osób pisało tu ze to jest to samo, ale jak dla mnie różnica jednak jest, zwłaszcza na padoku.
Pewnie najlepiej sprawdzić na własnym futrzaku.
Do tej pory wrzucałam pod plandekę polar, a następną derką było 200g. Przymierzam się do zakupu Eskadrona na polarze, ale quanta ostatnio pisała, że strasznie lichy ten polar, więc rozważam zakup 150g  😉
Jak dla mnie jest roznica. Moj ogolony stojacy w plandece na polarze byl chlodny, a jak go przebralam w 150 to od razu sie cieplutki zrobil.
A to nie jest tak ze są dwa typy ripstopow? Ten boksowy ripstop jest w całości podszyty?
Pewnie boksowy jest w całości podszyty, tak jak derki z wypełnieniem stajenne  😉
Jakiś czas temu w tym wątku były poruszane derki stajenne TAttini/Daslo w rąby. Zdaje się, że Laguna pisała, że były bardzo wytrzymałe i  dobrze się sprawdzały Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy to o te derki chodziło: http://trzyfoule.pl/pl/p/Daslo-derka-w-romby/1580. Opisane jako derka Daslo, ale producent Tattini Warto za tą cenę?
gdyby ktoś potrzebował taniej derki to proszę http://allegro.pl/derka-polarowa-tommy-155-cm-hansbo-super-cena-i3035528707.html
to nie jest reklama 😉 kupiłam i za te cene wcale nie spodziewałam sie szału
jednak derka z pasami za taką cenę to wcale nie tak drogo
polar w niej jest cienki  - dodatkowo jak by kogoś interesował rozmiar 155 to długość dolna wynosi 195 cm, czyli taka trochę niestandardowa
Ja w związku z powyższym wzięłam 165 (205) - trochę długa ale na klacie przynajmniej normalnie się zapina
Mogła by być troszkę szersza bo na mojej babie się robi z niej takie mini

Dziewczyny, w czm trzymacie swoje golone zwierzaki? Moj juz mocno odrosl od jesieni, zmienilam mu dzisiaj dere ze 150g na plandeke na polarze, bo u nas na plusie o dziwo  🤔 (a snieg pada jak glupi). W stajni zostawilam go na chwile w samym polarze i byl pod nim mocno cieply, wiec stwierdzilam, ze plandeka+polar starczy.
Jak u was na placu boju?  🏇
ash   Sukces jest koloru blond....
19 lutego 2013 14:19
Angeel, mój ogolony był miesiąc temu i stoi w stajni w kilku sezonowej 300g.
Nie zmienię mu na nic lżejszego, bo po pierwsze u nas zima zawitała na nowo, a po drugie on zmarzluch jest, a plecy trzeba grzać.
[left]Witam.

Mam pytanie odnośnie derki.
Chcę ogolić Jarbasa i tu nasuwa sie pytanie,jakie wypełnienie derki potrzebuje?
Koń od rana do zmierzchu stoi na padoku,nocą w stajni.

Jakieś propozycje? 🙂
[/left]
O boże....czyba się nie powstrzymam  😲 💘 😵



BUCAS BUZZ OFF ZEBRA
Cariotka   płomienna pasja
19 lutego 2013 16:43
widziałam w Krammerze i chyba też się nie powstrzymam, chociaż cena jak dla mnie wysoka 😁
deborah   koń by się uśmiał...
19 lutego 2013 16:48
przypadkiem natknęłam się na takie foto


skreślony koń jak nic...

edit
drugie skojarzenie : ktoś postawił na nim krzyżyk  🤣
zoyabea, dla siwej marzenie!
Jak wypadają ceny?
Cariotka   płomienna pasja
19 lutego 2013 17:15
139 euro
Cariotka , dzięki za info  😉 Faktycznie cena pozostawia wiele do życzenia.
Angeel Waldek golony jakoś miesiąc temu po raz drugi w 180g stajennej + na padok plandeka na górze. Temperatury u nas -2 do 2 i śnieżyca od wczoraj  😉

Przyszła do mnie wczoraj stajenna ESa XXL i jest idealna na Rudego  🤔wirek: Ja nie wiem czy ten koń się stołuje gdzieś jeszcze bo ciuchy coraz ciaśniejsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się