Nasza twórczość fotograficzna cz. II

wakacyjne odkopane, dziś odgrzebałam wrzuciłam na digarta i polecane 😀

edit


Time
fioletowy koń i filetowa ścieżka nijak spodobać mi sie nie chcą.

Nine
pierwsze mi sie podoba, bo nie jest fioletowe.
Druge super ale faktycznie z winietą przesadziłaś. Ciut ciasno z prawej ale .....to tylko w ramach czepialstwa piszę.
m.indira   508... kucyków
01 marca 2013 16:52
efekt odwożenia do domu... tak całkiem przy okazji, nijakiej pogody...
najfajniesze jest tło 🙂 co wcale nie oznacza, że dziewczyna kiepska  😉

trzynastka   In love with the ordinary
01 marca 2013 18:09
Dziękuję 🙂
Z tymi ciasnymi zdjęciami w dynamicznych ujęciach mam problemy, chciałam płynnie przejść od "zrobię szeroko, przytnę na kompie" do "zrobię od razu, przecież o to w tym chodzi" i jak widać nie do końca to wychodzi 😉 
ale ja tylko chciałam powiedzieć, że pięknie tło wymalowane 🙂
lubię takie 🙂
m.indira   508... kucyków
01 marca 2013 20:00
moje czy nine 😉
Twoje 🙂
m.indira
Dla mnie boskie !
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 marca 2013 22:09
Jakby się komuś w 3mieście nudziło 12.03 o 15:30, zapraszam, będę opowiadała o wszystkim i o niczym =)

Potrzebuję pomocy w określeniu cóż to do cholery jest. Otóż zakupiłam używanego d80, od zaufanej osoby. Nie jest na gwarancji. Używam sigmy 70-200 2,8. I problem jest następujący - aparat nie ostrzy. Po prostu nic. Jeszcze jak obiekt się nie rusza to w ps dałoby się jakoś coś wyciągnąć, ale w ruchu? Kompletnie nic. i tak się zastanawiam czy zwykła kalibracja w serwisie by wystarczyła i mniej więcej jakiego rzędu jest to koszt ?

Pierwsze lepsze poglądowe zdjęcia



elle
Sprawdzałaś aparat z innym obiektywem ? Ta sigma lubi sie psuć i prędzej to ją bym obwiniała za takie kwiatki.
Jeśli to problem wynikający tylko z niecelnego ostrzenia (tak to imo wygląda - na pierwszym zdjęciu ostra jest trawa wokół psa) to kalibracja powinna wystarczyć 🙂
abre   tulibudibu
03 marca 2013 09:35
elle, ostrzy ale wyglada to na potezny back focus. Sprobuj zrobic zdjecie latwiejszego obiektu (nie ciemnej plamy na jasnym tle), rowniez w ruchu.
Napisz tez jakie masz ustawienia jesli chodzi o autofocus.

W tym momencie moj aparat zachowujacy sie podobnie jest w serwisie i czekam na diagnoze. Najprawdopodbniej bedzie potrzebna kalibracja.
Tu jest to w prosty sposob wyjasnione: http://jedrak.com/nikon-backfocus-i-frontfocus/

Wielkie dzięki dziewczyny za odzew  :kwiatek:

Sigmy używałam cały czas z d40 i żadnego problemu nie było. W najbliższym czasie pożycze obiektyw i podepne pod body, ale jak mówie - zakupiony od zaufanej osoby, która sama robiła sesje tuż przed sprzedażą.

Pierwsze zdjęcie faktycznie, ale mogę zamieścić o wiele więcej, wszystkie są po prostu nieostre, rozmyte, zamazane.



tu dla przykładu z d40


Już nawet brałam pod uwagę to, że to nowy aparat, może czegoś nie zauważam i na programie tematycznym nawet robiłam zamiast na manualu, ale to to samo.
ustawienia af ? aktualnie automatyczny tryb wyboru af, z szerokim i normalnym środkowym polem af też kombinowałam, wspomaganie af włączone, coś jeszcze ?
Na zdjęciu siwej kobyły ostra jest ziemia przed nią np., więc coś tam ostrzy, tylko nie to co byśmy chcieli. 😉
Przy drugim z tej serii też mi się wydaje, że krzak i ziemia są ostre, ale musiałabym większe zdjęcie zobaczyć.

Może spróbuj podpiąć inny obiektyw i sprawdzić jak działa? Wtedy przynajmniej będzie wiadomo, czy to obiektyw, czy puszka.
abre   tulibudibu
03 marca 2013 16:31
Ogladam wlasnie dokument o Annie Leibovitz, powtorka bedzie jutro o 19.15 na Canal + Film. Polecam 🙂
Alveaner obiektyw mi bardzo dobrze działa z d40.
A powiedzcie mi, w momencie jak wysyła się do serwisu nikona zestaw body+obiektyw do kalibracji, to obiektyw jest tylko do robienia zdjęć testowych? Wysyłałam własnie ten obiektyw z d40, ale nie wydaje mi się żeby w serwisie Nikona ruszali obiektyw Sigmy.
abre   tulibudibu
03 marca 2013 20:14
elle, w serwisie powiedzieli mi, ze jedyne co robia, to kalibruja aparat do wzorcowego aparatu a obiektyw do wzorcowego obiektywu. Tak wiec aparat Ci skalibruja ale jesli nie zgra Ci sie ze szklem pozostaje Ci wyslac Sigme do jej serwisu.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 marca 2013 12:12
Cześć dziewczyny 🙂

Dawno mnie tu w sumie nie było, a teraz przychodzę po poradę. Zapewne pytanie zupełnie nie na miejscu, bo pewnie ciężko o gotową "receptę", ale spróbować warto 🙂 Zawsze coś doradzicie 😉  :kwiatek:

Otóż, zostałam poproszona o zrobienie takich zdjęć jak na przykład to:



http://www.filmweb.pl/editorial

I teraz pytanie: JAK? Nie mam pojęcia, zaraz idę przekopywać internet w poszukiwaniu wskazówek, ale kto jak kto - wy zawsze dajecie dobre rady 😉

Zatem ktoś? coś? podpowie na co powinnam zwrócić uwagę etc.?

Z góry BARDZO dziękuję!  :kwiatek: :kwiatek:

abre   tulibudibu
05 marca 2013 12:59
Jesteś pewna, że mają być takie jak w linku? (Nie wiem czy dostałam się w dobre miejsce bo link lekko wadliwy 😉 )

Jeśli takie to potrzebujesz jedno źródło światła (nie ma światła wypełniającego ani kontry), nie rozproszone, z prawej na górze pod kątem mniej więcej 45 stopni (widać ostre cienie od nosa i brody), ciemne tło i sporo miejsca, żeby modela od tła odsunąć (żeby lampa nie oświetlała tła).
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 marca 2013 13:02
O matko, najmocniej przepraszam! Link już poprawiony na "poprawny i właściwy" 😉

Co do zdjęć, chodzi o takie właśnie portrety. Dziękuję za rady!
ja po długiej przerwie wyciągnęłam aparat 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
05 marca 2013 21:11
martva - generalnie lepsze by były gdyby światło było lżejsze, cienie są wtedy słabsze.
Zawsze korzystając ze światła oferowanego przez matkę naturę

Pochmurny dzień, na tle lasu, siwek gwarantował sukces operacji, myślę, ze "biała" twarz ludzka miałaby podobny efekt.


Tu pod zachodzące słońce, również tłem był las. Punktowy pomiar światła [chyba] i poprawiałam pozostałe "paćki" w PS by czerń była równa.


I jedna z pierwszych takich prób, niespecjalnie udana ale widać najłatwiejszy sposób czyli... próg stajni/ próg ciemnego pomieszczenia.
Światło było za mocne, potem obróbka infantylna [wybaczcie, stare to zdjęcie] ale coś tam widać o co chodzi 😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 marca 2013 11:27
Mogę Was prosić o słówko komentarza? http://www.digart.pl/zoom/7392556/Ola_i_Czarkus.html
Pierwszy raz wczoraj "świadomie" pofociłam skoki na zewnątrz i... Jestem zawiedziona 😉 Chyba miałam nadzieję, że moje umiejętności już troszkę wykraczają poza to, co zaprezentowałam 😁
trzynastka   In love with the ordinary
08 marca 2013 11:43
Ważnym jest by odseparować modeli od tła, Ty tam masz straszny bałagan. Ogrodzenia, konie, derka wystająca z nosa, ktoś sprzątający kupy... 😉
Światła też najlepszego nie miałaś, wiec luzik 😉 Mój średniowieczny monitor twierdzi, ze zdjęcie mogło by być troszeczkę jaśniejsze... ale absolutnie się nie upieram.
Powiedz mi co wystaje modelce z kasku, tam po lewej stronie? Mazałaś tam coś ?
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
08 marca 2013 12:13
nine, ups, mazałam 😁 Usunęłam drut który szedł przez cały kadr 😉.
No właśnie jestem strasznie zawiedziona, bo starałam się wyciągnąć mniejszą głębie ostrości- to jedyne wyjście, bo tło wszędzie podobne. Niestety nie wiem czy to moje umiejętności, czy z hybrydą już mniejszej głębi nie dam rady... Przypuszczam, że moje umiejętności 😀 Nie spodziewałam się, że w ruchu będzie aż o tyle trudniej niż na portrecie np 😉
Nine
fajne 🙂
Siwki i kare są utrapieniem a juz najgorzej jak jest kary koń a jeżdziec do zdjęć wystroi się na biało.
Masakra 🙂

Świetnie wykorzystałaś punktowy pomiar.
trzynastka   In love with the ordinary
08 marca 2013 12:37
szemrana - stany lękowe wywołują u mnie fryzy na śniegu w pochmurny dzień  😂
m.indira   508... kucyków
09 marca 2013 23:13
jesli już o b&w mowa
Cavaliada Lublin 2013
Nine - u mnie to samo  😁
wczorajsza wiosna, a dziś za oknem -5 i śnieg 😀
Dawno nic nie wrzucałam
Cavliada Warszawa 2013
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się