Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

taggi   łajza się ujeżdża w końcu
08 lutego 2009 21:05
a miało być tak cudownie...


obejrzyjcie do konca 😉
Bardzo podobny do tego chyba najbardziej znanego na re-volcie filmiku ... zresztą zobaczcie sami 😉
wasia   Goniąc marzenia!
08 lutego 2009 22:58

nie mam słów... 😲
widziałam ten film wcześniej i za każdym razem jest taka sama reakcja "nie mam słów 😲" Jak wogóle można tak zwierzę traktować i ogólnie nie tylko o konie mi tu chodzi 🙄 Ludzie to jednak durne istoty są... :/ Pytanie tylko gdzie są sędziowie, jak takie coś ma miejsce, a żadkością z pewnością nie jest 🙄
wasia Ten filmik powinni obejrzeć wszyscy jeźdźcy jako filmik czego nie powinno się robić i jakie to skutki przynosi. Wcale się nie dziwię że konie odmawiały skoku. To jest okropne. A ten kawałek instruktażowy, w którym jest pokazane co się dzieje w pysku konia z wędzidłem-  😲
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 lutego 2009 07:41
miłośnicy koni !!!!  A najciekawsze jest to, że spora część zawodników to bardzo młodzi ludzie.
czy nikt z obecnych na zawodach nie ma wpływu na takie wydarzenia. Przecież powinna być jakaś kara dla zawodników za takie zachowanie!!! 
Nic sie z tym nie da zrobić????
Wiem że to film z Rosji. Ale "u nas" od tępienia tego rodzaju zachowań jest sędzia i to jest najprostsza droga. (Każdy może złożyć doniesienie o znęcaniu się nad zwierzętami do prokuratury.) 
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
09 lutego 2009 08:45
Każdy może ale mało kto to robi. Przykre to że grono ludzi -  pseudo miłośników koni - wystawia taką wizytówkę o jeździectwie. Nigdy nie byłam na zawodach ale czy ktos z was był świadkiem albo słyszał o przypadku interwencji ze strony sędziów lub kogokolwiek w sprawie znęcania sie nad koni (oczywiście chodzi o udział w zawodach).
A może założyć nowy temat: Znęcanie sie nad końmi na zawodach- filmy i zdjęcia !
Tak dla przestrogi i pokazania ludziom czego nie należy robić i jak robić aby uniknąć takich sytuacji a koń był posłuszny. No i może wjechać trochę na ambicję sędziom !
Sędzowie reagują i to się zdarza, natomiast jedyną karą jest zwykle dyskwalifikacja. Chyba że sprawa trafi do komisji PiD, wtedy są kary bardziej adekwatne. 
.
Tak dobrze zaorać pole to ponoć sztuka. A co mnie zastanawia to jak to się dzieje że te konie w tym piachu spokojnie po pęciny i jeszcze ciągną orke czy brony (lekko nie mają) i ścięgna im wytrzymywały.??? (retorycznie)
a miało być tak cudownie...


obejrzyjcie do konca 😉

o kurde, ale katapulta..  😲 😲 😵
.
majek   zwykle sobie żartuję
09 lutego 2009 16:39
Rany, a mnie było tak głupio kiedyś jak sobie pojechałam na spacerek... Jadę sobie Esencikiem drogą, a tu na polu obok rolnik koniem orze... jak tamten koń mnie zobaczył, to z tym pługiem, z tym rolnikiem do mnie przygalopował....
Strasznie się martwiłam, czy sobie nic nie zrobił i w ogóle jakoś głupio... Co w ogóle najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Ewakuować się ak najszybciej, czy co...

edit:
zmiana tematu...
Zobaczcie jaka masakra:
.
artistic dressage
majek   zwykle sobie żartuję
10 lutego 2009 10:18
[quote author=Tomek_J link=topic=348.msg170776#msg170776 date=1234207602]
[quote author=m4jek]Co w ogóle najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Ewakuować się ak najszybciej, czy co... [/quote]

Jak rolnik starszej daty, to przywitać tradycyjnym "Szczęść Boże !". Bardzo łagodzi nastroje.

[/quote]


Ja odkryłam ukrytą funkcję kapelusza. Jeżdżę w kapeluszu właśnie dlatego, żeby móc się nim z daleka ukłonić...  😀
Jeszcze się nie zdarzyło, żeby mnie ktoś chciał przepędzić z miedzy

O tym jak kózka męczy swojego przyjaciela.... 😀
Jeziu  😍
Super jest ta kózka  👀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 lutego 2009 22:34
takie tam o zabawy 😉

I już bardziej standartowe zabawy 😉
.
och!  ta pierwsza mućka naprawdę ładnie skacze,  i ten rytm, regularnosć galopu....🙂
i jaki silnie działający motywator do skoków w ręku tego pana na pierwszym filmie  😉

majek   zwykle sobie żartuję
11 lutego 2009 11:42
i dwa motywatory jak dodatkowe pomoce z tyłu....
Świetny byczek.... 🙂

my_karen   Connemara SeaHorse
11 lutego 2009 17:58
[quote author=Tomek_J link=topic=348.msg170432#msg170432 date=1234190372]
Konie to nie tylko jeździectwo:



[/quote]

Dzięki za linka Tomek, milo powspominac 🙂 Bralismy udzial z nasz ekipa w orce, ale dotad mialam tylko marne foty z komorki. Tutaj tez tylko kilka migawek, ale i tak lepsze niz te foty  😅








Filmy z moich pokazów 🙂

pozdrawiam
majek   zwykle sobie żartuję
13 lutego 2009 12:07
Bardzo fajne.
Chciałabym zobaczyć Was na żywo. 

Trochę miałam skojarzenie z Ku Klux Klanem w tym trzecim filmiku....  🤔wirek:


A ja znalazłam w sieci coś takiego :
[url=
+div]
+div[/url]

Może już widzieliście... Szacun...
M4jek, niesamowiteeeeeeeeeee 🤔
To się nazywa mieć równowagę i niezależny dosiad.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
13 lutego 2009 13:51
tygrysia_lilia wielki  👍. Piękne!
Ten izabelowaty obłęd 😜. Piękny!
Padam na kolana  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się