M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

fin Może przeszukaj ten profil FB. Mi się dużo zdjęć podoba i chyba są w tym stylu  :-)

http://www.facebook.com/#!/pages/Decoria-Studio/401744289879937
fin zdecydowanie polecam blogi skandynawskie i warto też na pinterest poszukać
Dziękuję dziewczyny :kwiatek:

sznurka, przejrzę w takim razie blogi, które u Ciebie są w obserwowanych - może tam coś znajdę 😀
kujka   new better life mode: on
28 marca 2013 11:20
a u mnie zmiana koncepcji - z 1 pokoju robia sie 2 i... paradoksalnie chyba zrobi sie wiecej miejsca. 😀
ash   Sukces jest koloru blond....
28 marca 2013 12:11
kujka, fajnie! będziesz miała osobno sypialnię!
masz może wizualizację albo chociaż rzut ?
kujka   new better life mode: on
28 marca 2013 12:14
rzut kiedys wstawialam. jestem w pracy, wiec nie mam przy sobie, ale to dosc prosto rozwiazane mieszkanie. jak nie zapomne 😉 to moze jutro wrzuce, bo dzis juz nie bede pewnie miala sily jak wroce do domu.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
28 marca 2013 12:32
kujka, dobry krok. Jednak osobny drugi pokój, nawet mały, to zupełnie co innego niż wszystko w jednym. Moja sypialnia (jak zresztą całe mieszkanie) jest tak mała, ze czasem śmiech łapie, mieści łóżko, komodę i odkurzacz 😉, ale jednak jest ten komfort rozdzielenia stref, można pójść do drugiego pokoju np. na spokojnie porozmawiać przez telefon... Jestem za 🙂
kujka, znalazlam Twoj rzut. Mieszkalam 4,5 roku dokladnie w identycznym mieszkaniu! tylko ze nie bylo scian w kuchni (tylko ta dzielaca z przedpokojem, krotka tak na 1,5 metra moze) i tam gdzie lozko mielismy takie duze dwuskrzydlowe drzwi, mozna bylo otworzyc albo zamknac i miec pokoj.
Jak poszukam to wrzuce zdjecia 🙂 Rozklad mebli itd moim zdaniem w tym mieszkanku byl bardzo fajny, styl nie, ale nie narzekalam 😉
Pierwsze dwa lata mieszkalo sie fajnie, potem maly metraz i brak mozliosci zrobienia przeciagu zaczal przeszkadzac.
Słuchajcie, jak dobierać lampy w pokoju? Chodzi mi o to że mamy kuchnię otwarta na salon i czy np lampa kuchenna powinna jakoś nawiązywać do tych w pokoju?
Druga sprawa, na granicy kuchni i pokoju, za taką niską ścianką będzie stał stół, nad nim jest punkt oświetlenia i czy ta lampa powinna być taka jak ta w kuchni czy taka jak te w pokoju? 😵
Jejku, czy ktoś zrozumiał o co mi chodzi 😎?
Thymos dobry pomysl mi sie podoba oswietlenie z dolu i cegla, bede miezkac w kamienicy wiec chyba pomysl juz mam.
Pytanie na szybko 😉 Jaka powinna być odległość pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi w kuchni?
Mąż powiesił mi je na 50 cm i mam wrażenie że to nisko jest...nie będę się w łeb walić 😉?
nie wiem ile masz wzrostu- u siebie widzę 65 sm
Dziewczyny! Przybywam z pytaniem  😉
Niebawem trzeba będzie się już meblować a ja nagle nie wiem co mam robić. Kolor mebli - myślałam nad białymi i przełamaniu ich czerwonymi elementami. Na ścianach będą plakaty, które też chciałabym utrzymać w czarno-szaro-białej tonacji. Będzie to wyglądaĆ dobrze przy takich kolorach ścian? :

Zdjęcie zrobione po pierwszym malowaniu, czarny jest obecnie zdecydowanie bardziej czarno czarny  😎 a szary tu trochę źle oddaje rzeczywisty kolor - pokój jest ogólnie bardzo jasny, duży, z dużym oknem.
Mam jakieś 162 cm:-)  teraz mam w domu 58 cm między blatem a szafkami. Nie wiem czy nie zrobić 55. Chyba powinno być ok.
Ja mam szafkę na 65 od blatu, ale tą taką węższą (niższą, dwie półki w środku na kubki) i moja córka 140cm sama do górnej półki sięga.
Natomiast w róg okapu nieraz już łbem przywaliłam.
To że do górnej szafki sięgać nie będę to dla mnie nic nowego - zawsze mam tam coś to rzadko używam 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
29 marca 2013 07:38
Muffinka, Odległość między blatem kuchennym, a szafkami wiszącymi, zapewniająca wygodną pracę, powinna wynosić ok. 55-60 cm.
Pochłaniacz umieszczony nad kuchnią gazową powinien być na 65-70 cm wysokości, a nad elektryczną niżej, 60-65 cm.
z górnymi szafkami też zależy jak są otwierane: czy do góry, czy na bok.

My mamy takie "odjeżdżające" do góry, 52cm nad blatem. ja mam 180cm, mąż 196 i jest super, wszystko pod ręką
infantil, jak dla mnie taka pdłoga i ściany byłyby dobrym "tłem", dla delikatnych, jasnych mebli i raczej do klasycznego stylu, niż na mocne czerwone akcenty. Ale ja nie lubię takich ostrych połączeń 😉
Piękna podłoga.
ash   Sukces jest koloru blond....
29 marca 2013 07:47
kkk, masz już zrobioną kuchnie? czekam na fotki!!!!!!
Muffinka, i jak stanęło z kuchnią?
ash, praktycznie skończona.

brakuje długiego frontu cargo bo przyszedł uszkodzony i prakuje stolika bo pomylily im się wymiary i zrobili jak wysokość blatów a nie do stołków barowych jak chcieliśmy. Jak będą zdjęcia to wrzucę 🙂
Dzięki.
Nic jeszcze nie ustalone. Ale dziś trzeba będzie to zrobić bo jeśli zmieniamy (a zmieniamy bo te 50 cm to za mało) to trzeba zmienić zamówienie jednego frontu (od słupka) zeby był takiej samej wysokości jak reszta. A to zamówienie powinno być realizowane po świętach więc mało czasu jest.
ash- jakbym miała okap 60 cm nad kuchnią to bym do garnka nie zajrzała🙂

kkk- też mam górną szafkę otwieraną do góry.
są różna sposoby otwierania "do góry"
http://www.blum.com/pl/pl/01/#1 tak jak HF/HL albo HK/HS

my mamy HF/HL
ash   Sukces jest koloru blond....
29 marca 2013 08:55
kkk, u nas też będą HF
Ja mam teraz szafki wiszące otwierane "do góry" a teraz zażyczyłam sobie otwierane na bok. Bo takich nie miałam. Zobaczymy.
Thymos Właśnie tych czerwonych akcentów najbardziej się boję, bo nie chcę mieć tęczy w pokoju, ale z drugiej strony widziałam taaaaakie piękne meble  😜 
A w podłodze jestem totalnie zakochana!
infantil To wygląda świetnie! Ja bym poszła w jasne meble, i w dodatkach w intensywnych kolorach (np. szmaragd, pomarańcz, amarant, szafir). Wydaje mi się, że te kolory dobrze współgrałyby z podłogą. Nawet widać to po żółtej chyba taśmie, która stoi na parapecie, że ten kolor wyglądałby super, np. żółte lampki, itp. Albo można iść całkiem w szarości, biele i beże. I to i to dobrze się komponują z białymi meblami, skoro Ci się podobają 🙂. Tak jak TUTAJ np. 🙂
Dziewczyny, ratunku!
Macie może jakieś godne polecenia strony, gdzie bym znalazła podpowiedzi co do aranżacji miniaturowej łazienki i kuchni?
Szykuje się remont mieszkania brata.

Przeraża mnie to, bo te pomieszczenia są dosłownie miniaturowe. A w grę nie wchodzi niestety rozwalanie ścian.
😵
buyaka, osobiście uważam,że Ikea jest mistrzem w aranżacji małych przestrzeni 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się