Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
02 kwietnia 2013 06:13
Kobity, potrzebuję opinii:
suszarka do ubrań AEG Lavatherm 88840 ProSteam. Kto ma i czy warto zainwestować w nią kasę?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
02 kwietnia 2013 07:15
Za ta kase kupisz juz suszarke z pompa cieplna i klasa energ. A. Chyba, ze masz powody do zakupu zwyklej kondensacyjnej?

Ogolnie aeg polecam, mam ich pralke i suszarke.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
03 kwietnia 2013 18:29
Gienia-Pigwa, tą widziałam w "akcji", bo koleżanka ma. Podoba mi się jej system pracy, czyli nie obraca, a jedynie buja. Dzięki temu nie niszczy tak ubrań. Kondensacyjna to też fajna sprawa, bo nie muszę kombinować z odpływem. Ale nie jestem zaciekle za tym modelem. Jaką Ty masz? Zanim kupię sprzęciora, chciałabym poznać jak najwięcej opinii i Twoja będzie dla mnie bardzo ważna jako użytkowniczki suszarki.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 kwietnia 2013 19:33
Ja mam zwykla aeg 65270AC. To jest podstawowy model kondensacyjnej, bierze pradu wg normy B. Ma duzo programow i jest tania. Pracuje bardzo szybko. Chcielusmy kupic ta z pompa wodna, bo bierze duzo mniej pradu i suszy w nizszych temp przez co jest lepsza dla ubran.  Ale jest o wiele drozsza w zakupie i podobno czesciej sie psuja i naprawy sa drozsze.

Moja suszarka stoi na pralce w lazience i jak pracuje to bardzo grzeje. Okno wydaje mi sie wtedy niezbedne!

Sa tez fajne modele z koszem na welne. Nie wiem czy cie to interesuje?

Jezeli zdecydujesz sie na suszarke z pompa to tylko aeg albo miele. Bosche i inne o wiele wiecej sie psuja (te z pompa)
a czy wszystkie suszarki, takie zwykle, podstawowe, tak bardzo elektyzuja ubrania? mialam okazje uzywac jednej na wyjezdzie, no ok, fajna sprawa, ale wszystkie ciuchy niesamowicie naelekryzowane 🤔
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 kwietnia 2013 21:37
Pierwszy raz slysze! A nie w jednej suszylam :-)
Gienia-Pigwa, czyli to nie norma jednak?
Dziewczyny jak wygląda sprawa z podłączeniem płyty grzewczej- ceramicznej i indukcyjnej? Na razie mam kuchenke gazową ale marzy mi się elektryczna. Na razie szukam tylko płyty. Da radę podpiac pod 230V?
Jak to wygląda od strony technicznej?
Kupiliśmy lodówkę Samsung. Działa już ponad miesiąc i na razie jesteśmy zadowoleni 😉 Dokladnie tą- http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/combis/RL55VTEBG1/XEO . Wygląda super

Teraz rozważamy pralkę. Może pojawili się tu użytkownicy technologii Eco bubble? Warto?
Weszłam w posiadanie strasznego sprzętu pt. szybkowar 😉
Syczy, furczy, takie tam. Czyli chyba OK.
Za to nie wiem, jak czytać tabelkę z instrukcji. W tabelce są podane czasy gotowania różnych potraw/produktów. Od którego momentu liczyć? Postawienia na kuchni? Początku wypuszczania pary?
Teraz rozważamy pralkę. Może pojawili się tu użytkownicy technologii Eco bubble? Warto?


jak ja robiłam niedawno rozpoznanie pralek to wszyscy mówili że te bąbelki to pic na wodę... podobno nie ma sensu się w to pchać. My wybraliśmy Boscha i jestem bardzo zadowolona
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 czerwca 2013 14:36
Teo, w szybkowarze liczysz od zalapania, czyba ze masz te parostopniowe Fisslery, to oni maja swoj patent na liczenie.

po paru razach bedziesz robic z glowy, bo kazdy musi na poczatku nauczyc sie swojego szybkowaru.
Teodora, raczej od postawienia na kuchni. W szybkowarze używasz mało wody i gotuje się (ta woda) piorunem, wtedy ten czas do zagotowania jest nieistotny. Natomiast przy zupie - chyba trzeba dodać na zagotowanie. Zresztą - raz zrobisz i będziesz wiedziała. Sprawdza się szczególnie przy potrawach wymagających długiego gotowania: kapusta, fasola, duszone - takie tam. Świetna sprawa, tylko... moje dzieci (w zasadzie dorosłe 🤔)... boją się szybkowara, buu. Może i słusznie, bo oparzyć się niezwykle łatwo. Powiedziałabym, że istotniejsze jest ustalenie czasu przestygnięcia niż czasu gotowania.
Dzięki. Już lepiej rozumiem, jak toto się rozpędza.
Wczoraj wystartowałam - jak miło mieć fasolę ugotowaną w 20 minut... Póki co wyczucia nie mam, ani jak nastawić kuchnię, ani ile trzymać. Ale dotrzemy się.
Bać się też boję 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 czerwca 2013 15:16
ja sobie zycia  w kuchni bez szybkowarow nie wyobrazam  😁

nie ma sie tez czego bac! zawsze sprawdza sie wentyl i nie przegrzewa. szybkowar nie ma piszczec. a chlodzi sie pod chlodna woda, wiec nie trzeba dlugo czekac. tylko wode lac delikatnie!

niebezpieczne to jest pracowac na lini prozniowej. tam jak nieraz jebnie to porzadnie  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 czerwca 2013 15:42
Szukam sokowirówki, ale ! No właśnie. Mam sokowirówkę, taką wielką, porządną, którą rozbiera się na milion części. Szukam jednak takiej małej, kompaktowej, po której nie będzie mnóstwo części do mycia. Taką żeby wyciągnąć jabłko, marchew, serek. Zmielić i schować.
Polecacie coś?
jabłko, marchew, serek.

chcesz robic sok z serka?  😲
ash   Sukces jest koloru blond....
26 czerwca 2013 09:03
katija, miałam to napisać 😀
Serek- seler prawie to samo  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 czerwca 2013 09:04
Seler miał być  😁
Help! Cos sie stalo ze zmywarka, mam na wakacjach w domu electroluksa i dzisiaj odmowil wlaczenia sie. Tzn.zaskakuje, pokazuje wybrany program i gotowosc do zmywania, ale nic sie nie dzieje. Przy ikonce z kostka do zmywarki swieci sie czerwona dioda. Wzywac serwis, czy moze to cos z podajnikiem na kostke sie stalo? Wylaczylam z pradu i tez nic nie pomoglo..
Dworcika   Fantasmagoria
03 lipca 2013 12:02
zen, miałam coś takiego z pralką. Okazało się, że woda jest zakręcona. Niby banał i pewnie to sprawdziłaś, ale jak to wakacyjny dom, to pewnie nie używany w ostatnim czasie, więc może? 😉
Woda jest..kurde, nie lubie takich akcji..

Edit, działa 😵 okazało się, że znajomi, którym wynajęłam mieszkanie w czerwcu nie poczekali do zakończenia programu zmywarki i ona po moim włączeniu nadal suszyła poprzednie zmywanie. Rany, z kim ja się zdaję 😉
Się obawiam, że ci pompa (uszczelka) poszła. I możliwe, że przy okazji poszedł biegać programator. Oby nie, ale gdy nasza tak zastrajkowała, to miły pan z serwisu gdy podsumował to kupiliśmy nową 🙁 (której nie znoszę, bo im nowszy sprzęt tym gorszy, za to eko  👿

Może to tylko ciśnienie wody? Nad morzem potrafi być marne.

Podzielę się swoim koszmarem. Jesienią wysiadła nam lodówka. Samsung no-frost. Trzyletnia obecnie. Poprzednia (elektrolux z odszranianiem) też wytrzymała 3 lata, ale ją mąż załatwił i dobrze, bo nie lubiłam cholery - stąd decyzja na no-frost - polecam. Zimę przeżyłam na koszyku wiklinowym przy wejściu bo wymiana parownika, bagatela 650 PLN. A wymienić trzeba było, bo robią teraz z cienkościennego aluminium, a ono się utlenia i "puszcza".

OK. Przychodzą upały a lodówka - nu, nu. Wkurzyłam się (termin przyjazdu serwisu ok. tygodnia 🙁) - kupiłam nową. A tu okazało się, że ta awaria to duperela. A nowa (chciałam na cito, żeby dzieci samych bez lodówki na kilka dni nie zostawiać, no i wiadomo co to jest rozmrożona zamrażarka) - nie mieści się do domu! G* tam - w instrukcji lodówki jak wół, że drzwi do wniesienia się demontuje. Ekipie się nie chciało - postawili pod daszkiem. I teraz mam w małej kuchni dwie działające zwaliste krowy 🙁. Ale to mało - tę nową trzeba podłączyć do wody (a co? kostkarki nam się zachciało, to mamy). I dzisiaj zjeździliśmy miasteczko w poszukiwaniu drobiazgów do podłączenia. G* - NIE MA. 👿

No to jak już wymusiła się zmiana układu, to grr... dziś zamówiłam meble do kuchni. Rozp*, remont, malowanie.  A nic nie chciałam do przyszłego roku zmieniać  🙇
ash   Sukces jest koloru blond....
10 lipca 2013 11:45
Rozglądam się po mału za sprzętami do domu.
Lodówka i zmywarka do zabudowy. Czym się kierować przy wyborze?
Klasą oszczędności? Ceną? No właśnie...ceny są przeróżne i nie wiem z czego to wynika.
Mój były partner zaraził mnie miłością do sprzętu Siemensa. Lodówkę na pewno wybrałabym energooszczędną, bo to jest jeden z tych sprzętów, który żre prąd masakrycznie i na tym bym nie oszczędzała. Zmywarkę mam małą, spokojnie się pakowaliśmy mieszkając i gotując w trójkę w domu, od 6 lat jest używana codziennie (czasem nawet dwa razy dziennie) i, odpukać, nigdy nie zaniemogła. Wiedziałam, że będzie to sprzęt pracujący codziennie, więc również wybrałam trochę droższy model, ale za to energooszczędny. Wszystko Siemens.
Zmywarę też mam Siemensa, też małą, ale mi to codzienne zmywanie akurat przeszkadza. Ponoć zmywary Siemensowe są najlepsze w codziennej eksploatcji.
Lodówka jest do wymiany, więc nie pomogę  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 lipca 2013 13:06
U mnie pralka i lodówka Boscha jest póki co niezawodna, a gwarancja się już ksończuła. oodpukać.
Mi pralka Samsunga Eco Bubble zepsuła się po 5 praniach  :emot4:
Na szczęście serwis jest bezproblemowy. Czekamy na zupełnie nowy programator do pralki. Masakra.
ash   Sukces jest koloru blond....
10 lipca 2013 13:14
Zmywarka musi być właśnie taka co będzie codziennie chodziła i się nie zepsuje.
Czy macie w lodówkach szufladę, która przedłuża żywotność jedzenia? czy to pic na wodę?
zen, pokemon, też na obecną chwilę stawiam na siemensa.
rtk, a ten cały eco buble to nie pic na wodę?
ash
Ja mam zmywarki Bosha i Zanussi. Ta druga jest na chodzie jakieś 14 lat i odpukać dalej dzielnie służy. Pierwsza 4 lata i też jest ok. Im mniej funkcji tym lepiej, ważne aby była energooszczędna 🙂
Co do lodówek, to my mamy LG, taką ze strefami temperatur, w tym dwiema szufladami właśnie (temperaturę można w nich regulować), ale czy to jakoś znacząco przedłuża trwałość żywności to nie wiem ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się