Młode Konie

Mazia   wolność przede wszystkim
16 maja 2013 08:46
Dziwną formę przybrała w tym roku Polagra - nie było w ogóle oceny za kondycję i pielęgnację oraz za przygotowanie do wystawy. W sumie można było przyjechać z brudnym, zaniedbanym koniem, ale jak skakał to plasował się wysoko 😉

a ja z tym nie mogę do końca sie zgodzić.... Polagra to najważniejsza wystawa w kraju i uważam, że jest takim wyróżnieniem, że nikt nie może pozwolić sobie na to, aby wyjść do oceny z brudnym koniem, uważam, że czystego, wypielęgnowanego konia na tak prestiżowej wystawie  nie należy dodatkowo nagradzać, gdyż dobrze przygotowany koń to powinna być NORMA, STANDARD i chluba hodowcy...

deborah   koń by się uśmiał...
16 maja 2013 09:51
armara, Gratulacje po raz kolejny. Pięknie Junior wygląda!

faraa, Falena piękna. Naprawdę macie powód do dumy
aleqsandra, konik wodny normalnie. widać, że się dobrze bawił!
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
16 maja 2013 12:12
deb, indeed! 🙂 zresztą tak dobrze mu ten teren zrobił, że teraz jakoś dziwnie dobrze mi się jeździ, tak jakoś ... lekko... bez wysiłku... <tfu tfu> chyba w końcu doszliśmy do wzajemnego zrozumienia pt. "dzidzio, ja wcale cię nie żyłuję bez sensu, pod siodłem też jest fun, nawet na placu"
galopada_   małoPolskie ;)
16 maja 2013 15:54
Uf odjajczania jak zwykle na luzie dzieki najlepszemu na świecie doktorowi od kastracji! 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
16 maja 2013 22:29
A u nas miała być praca a jest laba, konisko mi z lekka okulało i cwaniak się obija.
Szkoda tylko bo zaczął naprawdę fajnie na lonży chodzić i nawet z wędzidłem było już lepiej. Cóż co się odwlecze...  🏇



galopada_ kto Wam kastruje konie?

Mazia przez wiele lat była taka ocena i zawsze było w tej kwestii zróżnicowanie - jedne konie dostawały wyższe noty, inne niższe. Faktycznie, gdyby wszystkie były idealnie przygotowane i w kondycji hodowlanej, to nie byłoby sensu tego oceniać.

Konstancja trzeba było zagadać  🤬

Model nr 2: Tirana ( Pegasus HB - Tigra po Lord Alexander ) ur. 2010r.; miejsce: ruiny zamku w Pankowie...





Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
16 maja 2013 22:56
faraa klimatyczne miejsce na zdjęcia a klacz jest piękna 🙂
faraa jak Ty te konie czarujesz, że się nie rzucają na trawę? Mój by ryjka od ziemi nie oderwał widząc tyle zieleni!  🙄
galopada_   małoPolskie ;)
17 maja 2013 05:24
faraa dr Tomasz Mrozowski  😀
faraa, piękne ogony jak zwykle... a swoja drogą cudowne tło  😍
Mazia   wolność przede wszystkim
17 maja 2013 08:02
Mazia przez wiele lat była taka ocena i zawsze było w tej kwestii zróżnicowanie - jedne konie dostawały wyższe noty, inne niższe. Faktycznie, gdyby wszystkie były idealnie przygotowane i w kondycji hodowlanej, to nie byłoby sensu tego oceniać.



Noty 9 lub 10 za ten element to jednak małe zróżnicowanie
faraa, środkowe zdjęcie z łukami w tle piękne 😀 Chciałabym je zobaczyć jeszcze bez ogłowia ale domyślam się że ma ono też funkcję kontroli nad koniem? 😉
Od dawna jestem dosyć wybredna jeśli chodzi o końskie fotki ale ta wydaje się być bardzo oryginalna 🙂
Mazia to może faktycznie mnie pamięć myli i wydawało mi się, że te oceny były bardziej zróżnicowane. Tyle się naoglądałam tych wycen przez te wszystkie polagry, że mogło mi się coś pomylić. Zobaczymy jak będzie przy następnej wystawie. Najbardziej bym chciała, żeby wrócono do poprzedniego terminu...

Cookie one mają tak dobrą trawę na pastwiskach, że taka zamkowa ich nie interesuje 😉 ale czasami trzeba się nieźle nagimnastykować, żeby ładnie zapozowały.

galopada_ u nas też będą kastrowane, rocznik 2011 - pewnie wszystkie.

Vesna ja jestem tak wybredna, że prawie nic mi się nie podoba, szczególnie jeżeli chodzi o własne zdjęcia...  😵 bez ogłowia jest w planie. Zamek to praktycznie jedna wielka ruina i trzeba zachować względy bezpieczeństwa, szczególnie z młodymi końmi.

Model nr 3: Westa ( Pegasus HB x Westrich ) ur. 2008r.:


Moja Młoda z wczoraj  🙂





faraa zdjecia sa zjawiskowe !!! Mozna je ogladac w nieskonczonosc.
Pursat   Абсолют чистой крови
17 maja 2013 10:22
arabika, fajny konik, ale siodłaj nieco dalej, bo siedzisz zwierzowi prawie na szyi. 😉
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 maja 2013 10:23
faraa, zdjęcia przepiękne 🙂 jak zwykle... zarówno zdjęcia warte koni i konie warte zdjęć 🙂


a ja "skromnie" dodam, że Buniolot został odpalony skokowo wczoraj i udowodnił, że jest samolotem 🙂

za to zwracam honor deb, młody dużo pewniej idzie jak się go dobrze zamknie na pomocach i zrobi "ciężki półsiad" albo i wsiądzie w siodło przed przeszkodą 🙂

zadanie jak na start pod siodłem było łatwo-trudne, bo skakaliśmy to co ktoś sobie wcześniej ustawił, czyli micro szereg na 3 foule z micro krzyżakiem i micro stacjonatką, gdzie krzyżak bardziej służył za wskazówkę niż przeszkodę, bo właściwie leżał na ziemi ... 🙂
ale dzieciak tak fajnie hopka, że tylko zawody jechać xD <wiem, wiem, jeszcze trochę poskakać powinien a i tak hajsiwa brak>

nadmienię, że zdziwiłam się, że nie skacząc 3 lata mi poszło tak gładko, bo o niego to się w ogóle nie martwiłam czy da radę 🙂 tak skakał że nie czułam że lecimy 🙂

arabika, jak na poanimalsowego konika... GENIALNIE! będę Was śledzić, bo to jest historia marzeń chyba 🙂
faraa Motyw koni i rzepaku nigdy mi się nie znudzi, a na Twoich zdjęciach to jest obłęd  😜

arabika Powodzenia Wam życzę 🙂 (Podzielam zdanie Pursat w kwestii siodła 😉)

U nas młodych koni dostatek, a tak rzadko się pokazujemy... Skorzystam z okazji, że ma świeżutkie zdjęcia Czingiego 😉







aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
17 maja 2013 11:16
Atea, widzę, że wykorzystujecie lobby miłośników kasztanów 😉 powiem, że podobny do mojego Buńka ten Czingi

no i linie ma w moim typie, taki bardziej w kwadrat niż w prostokąt, zwarty, jest klata, jest dupka... miodzio 🙂

serio, jak będę miała stajnię, to będzie pełna bunio-kopii 😀
aleqsandra, No jest to także mój typ. Kasztanów mamy 5, więc chyba nieświadomie je wybieramy 😉 Za to Czingi mógłby mieć ten odcień nieco bardziej żywy, rudy. Ale przynajmniej się nieco różni od rudych bab...
faraa ja tam latałam jak głupia, bo przywiozłam swoją klacz, ale rozwaliła sobie nogę, tym samym załatwiając sobie 3 miesiące wolnego.  :emot4:
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
17 maja 2013 12:57
A u mnie w stajni niecały tydzień temu Urodziło się takie cudo  💘

galopada_   małoPolskie ;)
17 maja 2013 14:49
Gustaw maluszek (:hihi🙂 pożegnalnie. Nie ma co, będzie tak samo wielki jak mój Dż. Nie dość, że półbracia, to jeszcze mój w jego wieku miał tyle samo wzrostu  🙂





Bischa   TAFC Polska :)
17 maja 2013 14:59
Faraa, uwielbiam stare zamczyska, kiedyś muszę się do Pankowa wybrać! Mam nadzieję, że w rzepaku chodziliście pokombajnowymi ścieżkami? 😉
galopada_, czemu pożegnalne? sprzedany ?
galopada_   małoPolskie ;)
17 maja 2013 15:30
Oddany 🙂 Gustaw rok temu sie kontuzjowal. Pisalam tu kiedys, ze uklad kostny i miesniowy nienaruszony, ale uszkodzony zostal n.podlopatkowy. Noga byla niewladna, doszlo do zaniku miesni. Weterynarz zalecil uspienie, no ale wiadomo - ŻaBieńko. Mama  Maria masowala, rozciagala, sciagnela pania od akupunktury i innych alternatywnych sztuczek. Aktuale Gucio biega, bryka. Miesien sie odbudowal, i gdyby nie minimalnie krotszy wykrok w klusie to ciezko by sie bylo dopatrzc nieczystosci. Jedzie 130km od domu, bedzie koniem kosiarka, do patrzenia, towarzystwa dla innych koni i moze w przyszlosci jakis lekkich jazd/spacerow 🙂 bedziemy dostawac zdjecia i na wakacjach jedziemy go odwiedzic 🙂
My dawno w wątku nie gościliśmy, dlatego też przypominamy się 😉 I dzisiaj mija dokładnie rok odkąd Misio jest ze mną :**

Od paru tygodni sobie tuptamy pod siodłem 😉 I jest super 😎 Jednak zdjęć z jazd brak :con_redface: Ale nadrobimy 😉

A tu parę ostatnich z pastwiska :








I z pierwszych terenów :





Młody jak na razie jest świetny (odpukać) .. 😍  Szybko się uczy, jeszcze długa droga przed nami, ale małymi kroczkami idziemy do przodu 😎
Łaciata   Forever in my heart ♥
18 maja 2013 15:26
Moja młoda skończyła 3 latka 🙂
wieści z frontu:

człapiemy:


i buziolek:


jestem z niej mega dumna!! Jest posłuszna, chętna i wyluzowana na maksa  🤣

Moge dolaczyc. Wrocilam w siodlo. Mam dwa 4latki, ktore jezdzilam w zeszlym roku. Kobyle 165cm, z bardzo dobrym ruchem, ale goraca i delikatna, z charakterkiem  🤣 oraz walacha 176 cm, step i galop super, klus do wypracowania (ale ta linia tak ma, jezdzilam juz jego rodzenstwo), charakter fajny (taki wesoly Romek), madry, ale czasem uparty.
Ciesze sie, bo mam wyzwanie 😉  Oba mialy przerwe "ciazowa" i wrocily jakies 2 miesiace temu pod siodlo. Ja kobyle jezdze od 4, a walacha od 2 tyg. Zobaczymy, jak bedzie.  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się