buty dla koni

sportpony- co do kątów wsporowych (tak szybciutko, bo to nie jest odpowiedni wątek) wyobraź sobie, że kupujesz buty z obcasem, który nie wypada w prawidłowym miejscu a jest przesunięty właśnie w stronę palców. Co czujesz? Pewnie, że się przyzwyczaisz, tak jak Twój koń ale to nie oznacza, że sprawa przejdzie bez echa zdrowotnego 😉 Podkowa przesunięta w tył to podparcie oczywiście sztucznie koryguje ale nie ma to nic wspólnego z usuwaniem problemu, to jedynie jego maskowanie.
ok wczytam się w takim razie w innym wątku 🙂 mój koń nie mógł mieć podkowy wysuniętej z tyłu bo od razu ją sobie ściągał. mino używania mega długich kaloszków... niestety nie znalazłam nigdzie używanych butów "country". czy ktoś z forumowiczów posiada może ten modem? bardzo jestem ciekawa jak się sprawują? pozdrawiam i dziękuję Wszystkim za odpowiedzi  :kwiatek:
jakie buty polecacie na górskie drogi?
nie polecam butów za koronkę... nam świetnie spisały się glove,  epic też dały radę ale dobrze jest zapięcie zablokować by się nie odpinało jak noga po kamieniach zjedzie.
W kwestii renegade: wychodzą pierwsze mankamenty.... bardzo słabe są linki, które łączą zapiętek z przodem buta, jedna nam się zerwała, pozostałe też niewiele wytrzymają. Potrafią obetrzeć konia z miękką pęciną, no i mam wrażenie,że podeszwa szybciej się zużywa niż easyboot 🙁 Plusy- idealne mojego Smyka 🏇
Doszły właśnie moje Glove 😀 jutro testujemy
a może ktoś wie, w jakis sposób są mocowane buty Glue-on? w sensie "na co" sa przyklejane?
Martolina
to wiesz, że czekamy na relację ze zdjęciami! 🙂

Wiem wiem 😀 jutro będzie test butów i zdjęcia. Trzymajcie kciuki, żeby były dobre :p
Podbijam pytanie Bader o Easyboot Glue-on
wiem tylko, że są specjalne kleje ale na jak długo się podkleja buty nie mam pojęcia. Nie wiem też jak je zdjąć.... pewnie mechanizm podobny do klejenia podków, może warto uderzyć do wątku o kuciu😉
Martolina
to wiesz, że czekamy na relację ze zdjęciami! 🙂


o klejonych butach jest sporo na blogu easycare. Widziałam, że kleją nawet na kilka tyg. Są filmiki jak przyklejać i jak zdejmować
kurde to jak dla mnie te glue-on to nieciekawa spraw :/ przecież kopyto w tym też nie pracuje normalnie, skoro but jest przyklejony na dłuższy czas... no i swoją drogą nie wyobrażam sobie metody jaką się je zdejmuje  🤔
zdejmują podważając śrubokrętem

Ja wiem czy nie pracuje? Taki but nie jest sztywny jak podkowa, rozciąga się. To może nie jest tak źle
no i klej też chyba jakiś specjalny. Przecież nie super glue 😉
Niestety z racji mało przychylnej pogody Martolina nie przetestowała butków - ale to tylko kwestia czasu 😉
no ale oczywiście przymierzone 😉
a oto i fotki 🙂
Wychodzą pierwsze wady renegade 🙁 Linki potwornie nietrwałe, 2 mies użytkowania i pierwsza się urwała. Kolejne też niebawem będą do wymiany 😕 Sama wymiana to droga przez mękę, bo albo trzeba gotowy element kupić (USA albo DE) albo kombinować z linki rowerowej, którą trzeba zamontować do klamerek . Przeplecenie tego przez buta, to koszmar ❗
W końcu wątek o butach więc zapytam tu. Czy ktoś się orientuje czy w PL są dostępne takie buty do moczenia kopyt: http://www.amazon.com/Easyboot-Easysoaker-Horse-Boot/dp/B002HOGGGO ? Cena chyba lepsza niż dostępne u nas buty RWL.
W końcu wątek o butach więc zapytam tu. Czy ktoś się orientuje czy w PL są dostępne takie buty do moczenia kopyt: http://www.amazon.com/Easyboot-Easysoaker-Horse-Boot/dp/B002HOGGGO ? Cena chyba lepsza niż dostępne u nas buty RWL.


godzinę temu sprzedal się na allegro mój nowiutki Easycare Soaker za 70zl.
Jak dla mnie to te buty są strarsznie sztywne, przez co malo praktyczne  - mimo, że potrzebowalam M ki - kupilam L kę a i tak nie bylo opcji żeby zmieścić tam kopyto.
najbardziej IMO płaca się zrobić wlasny but z dętki samochodowej 😉
Moje doszły 🙂😉)
Postaram się o fotki dziś
Epikea, trzymam kciuki!!! dawaj znać czy pasują 🙂
zoyabea to Ty sprzedawałaś ?  W takim razie należy mi się "dziękuję" bo gdyby nie ja to byś sprzedała tego buta za 55 zł  😉.
Licytowałabym dalej ale nie byłam pewna, czy nie potrzebujemy większego rozmiaru. Ale przyznam się, że to Twoja aukcja mnie oświeciła co do tej firmy.
Co do dętki to pewnie byłoby fajnie zrobić takiego buta, ale ja nie mogę nigdzie wynaleźć dętki od traktora 🙁
zoyabea to Ty sprzedawałaś ?  W takim razie należy mi się "dziękuję" bo gdyby nie ja to byś sprzedała tego buta za 55 zł  😉.
Licytowałabym dalej ale nie byłam pewna, czy nie potrzebujemy większego rozmiaru. Ale przyznam się, że to Twoja aukcja mnie oświeciła co do tej firmy.
Co do dętki to pewnie byłoby fajnie zrobić takiego buta, ale ja nie mogę nigdzie wynaleźć dętki od traktora 🙁


Oj to "dziękuję" 😉 Choc nie mam pewności czy ta dziewcyna mi zapłaci, bo już raz mnie wystawiła ;(
Jak nie masz dętki to może być np piłka dla dzieci 😉
Hejka dziewczyny 🙂
Mam pytanko, czy jak mam konia trzeszczkowego i stoi już tylko na pastwiskach ( na noc sprowadzany do stajni ) i nie może chodzić po twardym a jednak po drodze do stajni jest tochę betonu to mogę jej takie buciki sprawić? Kucie jest bardzo drogie, a poza tym w jej przypadku nie przyniosło efektu.
pOZDRAWIAM
bardzo mi net dziś wariuje, więc na szybko 1 fota 🙂

edit
dorzucam więcej fot
reszta
Epikea, super! Chyba już się nie martwisz o rozmiar co? 😉
Martolina

no chyba są dobre  👀
Według mnie idealne. Ty też tylko przody wzięłaś?
Hejka dziewczyny 🙂
Mam pytanko, czy jak mam konia trzeszczkowego i stoi już tylko na pastwiskach ( na noc sprowadzany do stajni ) i nie może chodzić po twardym a jednak po drodze do stajni jest tochę betonu to mogę jej takie buciki sprawić? Kucie jest bardzo drogie, a poza tym w jej przypadku nie przyniosło efektu.
pOZDRAWIAM


Może pomyśl o naturalnym werkowaniu - mamy tu taki wątek 😉 Są bardzo fajne efekty w przypadku koni z trzeszczkami, do tego stopnia, że buty wogule nie są potrzebne a koń nie ma problemów z poruszaniem się. Mowię tu min o sobie i swoim koniu😉
Jak już bardzo chcesz buty to polecam Easycare epic lub te nowe cuda Easycare crosscountry.
Tylko tylko 🙂 na 4 to mooooże kiedyś 😉 Póki co nie potrzebujemy, aż tak nie jeździmy. Poza tym bosymi zadami radzi sobie od urodzenia.
Co do rozmiaru, przy pierwszej próbie założenia dostałam zawału, że małe  🤔 Bo nie mogłam założyć. Dopiero zaświtało mi w głowie "one mają ciasno wchodzić" i wepchnęłam. Cynober kompletnie nie zareagował, wręcz  pooglądał sobie nową nogę, wyszedł ze stajni elegancko, zero "czapli".
Robiłam test na lonży: na suchym piachu na hali (tu się nafukał i fruwał jak na araba przystało), potem na mokrym grząskim piachu, następnie glina, śliska i na koniec mokra głęboka trawa - gdzie miał ochotę na wygłupy i zrywy ze stój do galopu i hamowania z ABSem 😉 Miałam wizję "no wyskoczył z butów jak nic" a butki o dziwo na nogach  😜
Potem spontanicznie wyszło, że wsiadłam na chwilę. Mokry piach 3 chody, zatrzymania z galopu. Buty dalej z nami 🙂

Martwilam się czy buty nie będę nam obcierać pęciny od spodu. Ale do pęciny jest z pół metra 😉 te buty wbrew pozorom są niskie. Jeszcze się muszę z nimi dogadać jak ciasno je zapinać. Niby instrukcja i filmiki mówią "najciaśniej jak się da". Ale tak: dociskam mocno i owszem w okól koronki i piętki jest ciasno i stabilnie, natomiast w okół pęciny jest luźno. Muszę też rozkminić na jakiej wysokości z tyłu mam zapinać te rzepy. Sto pytań i problemów, zanudzam Was pewnie 😉

A! Jeszcze jedno spostrzeżenie. Mamy w stajni Epici i Renegady. W obu tych modelach dzieje się "dużo". Dużo śrubek, dużo linek, dużo klamerek, dużo się trzeba napocić, że załozyć i pozapinać.
Moje przy nich wyglądają jak jakies proste buciki dziecka, albo kaloszki dla konia. Wsuwasz na kopytko cyk, zapinasz 2 rzepy i (niby) gotowe. Tamte 2 modele trzeba mocno wciskać, następnie duuużo regulować, mocno dociągać linki, zapięcia. Te moje wydają się przy nich podejrzanie wręcz szybkie i proste w zakładaniu 😉 (taaak doszukuję się spiskowej teorii dziejów  😎 )

Planuję dziś terenowy spacerek celem cd testu 🙂 jest mokro i ślisko. Mówimy o śliskiej i cięzkiej krakowskiej glinie na górkach 😉 Jak ich nie pogubimy to będe bardzo szczęśliwa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się