buty dla koni

kwagga- zamień pover strapsy na plastikowe zapinki 😉 Są praktyczniejsze tu masz fotki: http://w-zgodzie-z-natura-konia.blog.pl/buty-dla-koni/ 
Jak zwykle niezawodna Kasik  😀 A gdzie się takie łączniki kupuje? Pierwszy raz coś takiego widzę na oczy. Czy to
można na zmianę zwiększać i zmniejszać?
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
09 czerwca 2013 20:30
To są chyba takie zapinki jakimi się reklamy banerowe montuje np. na rusztowaniach, może w sklepach budowlanych można nabyć takowe.
zapinki kosztuja grosze i mozna je kupic w sklepach budowlanych , instalacyjnych, elektrycznych. Niestaty jak zaciagniesz to juz nie poluzujesz- czyli nozyczki i kolejna sztuka🙂
wiem, że to nie watek ogłoszeniowy ale przymierzam się do zakupu kolejnej pary butów cavallo z angielskiego ebay-a, sprzedawca ten ma również buty BOA i OMG2, i wkładki easy care comfort pads, ceny wychodzą naprawdę super, więc jeśli ktoś chce się przyłączyć to info na PW
a czy ten sprzedawca ma gaitery do epic?? Bo ja bym potrzebowała 2sztuki rozm 00 :kwiatek:
Jak ma buty epic to ja też chce  🙂
geiterów nietsety nie ma
dziś był kolejny terenik w naszych butach
Jak narazie super 🙂 oby tak dalej
Cześć 🙂 Jestem na kupnie bucików dla mojej kobyłki. Niestety nie wiem, które wybrać, bo mam trzeszczkowca (wiem że pisaliście o Boa, ale koleżanka miała i szybko jej poszło to zapięcie, dlatego nie jestem do nich przekonana), poza tym moja ma różny rozmiar kopyt, więc musiałabym kupić pojedyńczo, a nie sparowane. Które polecacie w takim razie?🙂
A dodam jeszcze, że chodzi mi o butki głównie na pastwisko, bo pod siodłem tylko stęp 😉
Szejen Też mam konia trzeszkowca i wychodzi w butach cavallo na padok i na stępa też w nich jeżdzę do lasu, bo tylko na tyle możemy sobie pozwolić.
Ja jestem z nich zadowolona mega 🙂 Chodzi zdecydowanie lepiej...
http://www.gnl.pl/buty-konia-simple-boots-cavallo-p-3041.html
amazonka1993 tylko u mnie jest problem, bo mam mieć różny rozmiar butów, a wiem że cavallo jest sprzedawany w parach 🙁
ja też mam inne rozmiary i w jednym buciem mam skarpete bo jest lekko za duży, a drugi jest dobry 🙂
*Są takie specjalne skarpety do butów
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
01 lipca 2013 08:12
Szejen a dużą masz różnicę w wymiarze kopyt, wychodzi na inne rozmiary butów?
Szajen-  a nie myślałaś o epicach?? Zawsze można gaiter odkręcić i puszczać konia w samym bucie na pastwisko. Przynajmniej masz pewność, że nic go nie obetrze i nie odparzy 😉
Euforia_80 z dwa lata temu mierzylam jej kopyta i byla duza roznica, przynajmnj jednego nr, no ale wiadomo, ze moglo sie troszke zmienic, chociaz nie wierze, ze az tak... prawe kopyto ma okragle i plaskie, a lewe wezsze i sztorcowe. chcialabym jak najszybciej kupic, bo akurat moze mi sie uda zgrac zastrzyk dostawowy (gdzie bedzie wtedy stac 3 dni w boksie) i rozkucie, dlatego zalezy mi na szybkiej decyzji😉
kasik zastanawialam sie nad Epicami, ale nawet tutaj czytajac forum napotkalam sie z opiniami ze zylki szybko sie psuja🙁
A ktory polecacie sklep zeby szybko doszlo?🙂
cavallo doszły mi w 24h
linki można szybko wymienić- kupujesz taką hamulcową do roweru za 4zł, docinasz na miarę, spinasz zapinką i wymieniasz 😉 Pierwsze rozkręcanie bywa uciążliwe ale jak się dojdzie do wprawy to jest ok. W moich pierwszych epicach linka zerwała mi się po 3tygodniach ale to był moja wina, bo używałam do odpinania kopystki tak jak to było w instrukcji. Bzdura ❗ To właśnie zniszczyło linkę 😤 Jak zrozumiałam tą zależność już linki więcej wymieniać nie musiałam 😉
ale na gnl sa tylko cavallo wiec cieeeezko🙁 a gdzie najlepiej i najszybciej zamowic epic?🙂
Szejen, ja polecam: http://www.boty-pro-kone.cz/
Mam kilka pytań odnośnie butów, bo jestem w tym temacie kompletnym laikiem. Mój problem polega  na tym, że koń ma bardzo wrażliwe kopyto, (które jest dość strome) przez co często się podbija.  🤔  Rozważam zakup  butów Dallmer albo Cavallo Sport. W Cavallo nie przekonują mnie zapięcia. Jednak klamry to klamry, a rzepom nie ufam.  Jak to wygląda w realu? Czy zapięcia w Cavallo są solidne i nie odpinaja się? Natomiast zastanawiam się, czy Dallmery ze względu na wyciętą podeszwę zapewniają równie dobrą amortyzację?

Zapomniałam dodać, że trenujemy skoki, dlatego chciałabym, aby buty były jak najbardziej komfortowe dla tej dyscypliny.

edit: uzupełnienie wiadomosci
angeloos069 nie użytkowałam damllerów ale "na oko" one działają częściowo jak podkowy: dają obciążenie na ścianę, a nie całą podeszwę jak inne modele, nawet jeśli dasz wkładki. Jeśli masz strome kopyta porozmawiaj ze swoim kowalem czy nie da się z tym czegoś zrobić. Powodów takiego ustawienia może być kilka: od przykurczu ścięgna, po nieprawidłowe werkowanie czyli zbieranie pazura przy jednoczesnym zostawianiu piętek (możliwe, że pazura nie brakuje ale piętek jest za dużo). Robiłaś RTG?? to istotne 😉 Koń chodzi od piętki?? Z młodym koniem sporo można zrobić, ja wbrew temu co mówił wet poradziłam sobie ze sztorcem mojego przykurczowca (przykurcz niewielki ale wet i tak nie dawał mu szans).
Co do butów- jak wysoko skaczesz?? Moja kobyła "podskakiwała" w epic jakieś 80cm i nic się nie działo (wiem, to niewiele ale mam hucuła). Konstrukcyjnie fajne byłyby renegade tylko nie wiem co na to powiedzą linki przy większych wysokościach. Musiałabyś je często sprawdzać 😉 No i jeszcze kwestia dopasowania tych butów....wcale nie jest łatwo.
A glove back country?? Może użytkowniczki coś doradzą, bo wyglądają na niespadające.
kasik Napisałam Ci bardziej szczegółowo na pw 🙂

Zamawiał ktoś butki z tego sklepu: https://www.easycareinc.com/IW_Products.m4p.pvx?;PRODUCTS_NO_TREE?company=EZC?  Jak u nich z realizacją zamówień?
Potrzebuję butów. Mam problem : jakie? Koń ma przednie kopyta różniące się od siebie ( można zerknąć do galerii ). Do użytkowania głownie na jazdy po placu, czasem lekki teren po lesie, na pastwisko, szczególnie zimą przy grudzie. Wizualnie najbardziej przemawiają do mnie Easyboot Glove Back Country. Czy nadadzą się do takiego użytkowania jak nasze? Jak z ich tolerancją na niedoskonałość kopyt? Bo do idealnych długa przed nami droga, a butów potrzebujemy na teraz.

Zastanawiają mnie jeszcze te butki, cena niższa, wyglądają podobnie jak Glove Back Country: http://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_trail/Easyboot_trail.aspx czy ktoś obeznany w temacie butów może się wypowiedzieć?
Czy takie najprostsze buty nadają się do jazdy? http://www.sklepgidran.pl/Dura_Tech_buty_dla_koni-463.html Potrzebuje czegos na kopyto które sie notorycznie rozkuwa, nie chce wydawac niewiadomo ile
evson to nie są buty do jazdy


A myśmy dziś wyskoczyli z buta 😉 Ruszyliśmy galopem z miejsca, na mocno podstawionym zadzie. "Ścignął" się po piętce i ściągnął buta. ( a mój koń się nie ściga, zrzucam to na karb mocnego podstawienia zadu do "startu"😉 Nic się nie stało, zawróciliśmy i but ubraliśmy.
Jedyne co mnie dziś zmartwiło to słabsza przyczepność w galopie na ostrzejszych zakrętach na trawie. Musi to potestować
Potrzebuję butów. Mam problem : jakie? Koń ma przednie kopyta różniące się od siebie ( można zerknąć do galerii ). Do użytkowania głownie na jazdy po placu, czasem lekki teren po lesie, na pastwisko, szczególnie zimą przy grudzie. Wizualnie najbardziej przemawiają do mnie Easyboot Glove Back Country. Czy nadadzą się do takiego użytkowania jak nasze? Jak z ich tolerancją na niedoskonałość kopyt? Bo do idealnych długa przed nami droga, a butów potrzebujemy na teraz.

Zastanawiają mnie jeszcze te butki, cena niższa, wyglądają podobnie jak Glove Back Country: http://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_trail/Easyboot_trail.aspx czy ktoś obeznany w temacie butów może się wypowiedzieć?



wydaje mi się ze old mac's będą dobre. Sama takie zakupiłam ,bo rudy ma krzywe kopytka i specyficznego platfusa;p
Poza tym te buty dużo wybaczają jeśli chodzi właśnie o dobranie do kopyta.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
24 lipca 2013 20:50
Moja ma jeden przód mega sztorcowy a drugi położony,Old Mac's dały radę 🙂 Zdecydowanie godne polecenia butki.
Te które podlinkowałaś powinny podobnie "wybaczać niedoskonałości" tylko pytanie jak one są zapinane?Nigdy ich na żywo nie macałam a to ma znaczenie-Old Mac's mają taki pasek który idzie dookoła i się krzyżuje tak,że but nie ma szansy spaść.
Ale tutaj ktoś chyba nawet niedawno te Easybooty pokazywał,może się podzieli wiedzą na ich temat :kwiatek:
Od wczoraj jestem posiadaczką cavallo sport. Wcisnęłam je na okrągłe kopyta mojego Smyka i dały radę w dzisiejszym 2h terenie. Nie obtarły, nie odparzyły, nie spadły (ale kołek się odpiął). Plusem jest ich waga- są sporo lżejsze i delikatniejsze od turf kingów. Ciekawe jak się spiszą w błocie...i jaka będzie ich wytrzymałość...
Ja też jestem szczęśliwą posiadaczką Old Mac'ów G2 😅 Jestem jak na razie z nich baaaaardzo zadowolona 🙂 Kobyłka ma dwa różne kopyta (mniejsze - sztorcowe i podłużne, większe- płaskie i okrągłe 🙂 Byłam w sumie pewna, że nie będą pasować, a tu miłe zaskoczenie 🙂 Dodam, że w Epicach i reszcie podobnych butów wychodziło, że powinnam mieć o 2 rozmiary większy but jeden od drugiego 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się