DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Wlasnie robie pseudo BRki  🤣

Da dam!
Są śliczne  😲
zorilla a co napchałaś do środka??
uhuhu..nawet sygnowane...
Moja maszyna zabiłaby mnie śmiechem jakbym jej podsunęła ekoskórę  🤣 zazdroszczę maszyny Zorilla  😍
naczółek mojej produkcji, technika sutasz 😉

jednak na mojego kobyła pasują mniej strojne gadżety 😉


rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
11 czerwca 2013 09:22
Zorilla a opiszesz co jest w środku i od spodu ?  🙂    i zrobisz zdjęcie rozłożonych  :kwiatek:  pilssssss
(jak są full to chętnie tez wymiary poznam bo u mnie w stajni nikt w ochraniaczach nie jeździ i nie mam skąd wziąć wymiarów  🙁 )
chętnie zrobię sobie takie skórzane, a tego mam od wyboru do koloru, bo mój facet robi meble skórzane  💃
że też nigdy na to nie wpadłam i szukam cały czas tego neoprenu cholernego...  🤦

escada  fajnie wyszedł, taki Bollywood  😀  jak tylko dorwę się do pasmanterii to mam zamiar sutaszowy zrobić  😎
Sio   nowe wcielenie marchewki
11 czerwca 2013 09:34
escada-wygląda elegancko-do tego sukienka w podobnym stylu i czaprak i wymiatacie 🙂
dzięki 😉 to był taki pierwszy dla próby, teraz zamierzam zrobić coś skromniejszego na zawody 😉
escada, najładniejszy naczółek zrobiony tą metodą jaki do tej pory widziałam! Piękny!
emptyline   Big Milk Straciatella
11 czerwca 2013 10:52
escada, bo on powinien być troszkę krótszy chyba. Nie moje klimaty, ale podziwiam wykonanie. Jakby zdjąć nacharpanik, wyglancować konia i złapać dobry aparat byłyby niesamowite zdjęcia. 🙂
dla nie też ciut za długi.  Ale przepięknie wykonany. Na fryzie wyglądałby genialnie!!!
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
11 czerwca 2013 11:44
albo na arabku taki styl  💘
mi osobiście podpasowałby też z czarnymi kuleczkami, byłby właśnie taki mniej "strojny".
ale i tak piękny !
escada, czad na kółkach... taka bordowa (?)ze złotym suknia z epoki i wymiatacie!
fajna technika ten sutasz... można cuda robić. a zdradzisz jak przykleja/mocuje się kamienie? absolutnie nie nie będę takich robić, ale ciekawość mnie zżera, mam nawet takie szkiełka - ale jak to przykleić skoro to takie duże i ciężkie?

propos aparatów, to w końcu wiem dlaczego nie wychodziły mi zdjęcia - nie te ustawienia i nie taki obiektyw. troche nauki i : (miniatury)
(a pan prowadzący warsztaty fotograf, fotograf koni zresztą, koniarz, powiedział, że okropne sa takie rzeczy i ogłowie skrzywdziłam.... eh, faceci się nie znają :P )

rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
11 czerwca 2013 11:58
ja tu widziałam że babka to przyszywa i formuje to wypadać nie powinno... :
http://www.inspirello.pl/filmy/sutasz.html

a Twoje kryształkowe już widziałam na fejsie  😍 piękne i zdjęcia faktycznie teraz dużo bardziej ich urok oddają  😉
ale te moje kamyki-szkiełka nie mają dziurek... jak to  przyszyć? (nie moge otworzyć filmików - słabe łącze)

zdjecia fajne :P w końcu choć troche widać jak wygląda. mam sporo (ale reszte nacżółków, które mam jeszcze raz porobię, powymieniam, bo robiony teraz tylko ten najnowszy), ale nie moge otworzyć bo są w formacie raw... a nie mam programu do ich otwarcia... musze jechać do miast ażeby ściągnąć. z drugiego komputera tylko kilka sobei przerzuciłam - strasznie to czasochłonne ;/) kit..kolejne zdjęcia będą w jpg. rawy za duze i zbyt upierdliwe, a aż takich potrzeb to nie mamy....
rati88   Jedź tak, by móc żyć ... żyj tak, by móc jeździć
11 czerwca 2013 12:10
te z filmików mają dziurki i przyszywa jak guziki  🤣
w tym filmiku: http://www.inspirello.pl/filmy/111-sutasz-krok-po-kroku-materialy-koraliki-i-kamienie.html

babka mówi, że przyszywa też kamienie bez dziurek, ale nie jest wyjaśnione jak to robi.

e...jak tak to proste 😉 moje to sa takie ozdobne kamyczki szklane - czyli nic nie wymodze... moge sobie do szklanego pojemnika wsypać, wsadzić świeczkę i świecznik art zgrywać 😉
przyszyła bez dziurek? to już jakiś kosmos... chyba ze obszyla- ale to też takie niepewne...chyba
te ochraniacze to po prostu OMG!! Naprawdę mogłabym takie kupić!!
Naczółki też niczego sobie coraz bardziej zjawiskowe wychodzą 😀

Ja dzisiaj prezentuje mój czaprak jak na razie najlepiej wykonany i nawet (wreszcie!) lekko profilowany 😀
chodziło o to, że zamontowała te bez dziurek, pewnie je obszywa na ciasno, ale z tego co widziałam nie wszystkie mają cieńsze brzegi żeby się dobrze zamocować, nie wiem jak to robi, że te z grubymi brzegami nie wypadają.
Kamilaa dzieki 😉 w ogóle dzieki dziewczyny 🙂
Zaraz robe reszte, a potem wrzuce zdjecie na nodze.
Rozmiar wymyslalam powiekszajac Pony ktore mam, wyszly Coby 🙂

Pod spodem jest polar, w środku karmimata ok 5mm. Ne wiem jak polar sie sprawdzi ale go akurat miałam.
Karmata jest na całosci (również z przodu).
Myśle ze jakbym miala skorupy to uadloby sie na luzie je wszyc.

Bardzo bym chciala kupic arkusz neoprenu, moze ktos z Was wie gdzie kupic??

Eskada, na jakies pokazy itp bomba 🙂
Zorilla niesamowite!  😲 😲 Gratuluje zdolności 😀
Zorilla  jesteś moim mistrzem ochraniaczowo-kaloszkowym 😀
horse-art przyklejasz do filcu, zostawiasz dookoła kamienia 1-2mm i do tego doszywasz sznurek. tylko klej musi być naprawdę moooocny 😉 p[otem na koncu całość również podkleja się na filc. żadna tajemnica czy magia, wypróbowane metodą prób i błędów, i szyj sobie takie na zdrowie, ja tym handlować na zamówienie nie będę, ewentualnie opchnę egzemplarze które nie będą mi pasować na konia, handluje w psiej branży  😉



dziękuję za wszystkie pozytywne komentarze, miałam wolny wieczór i postanowiłam zrobić coś z totalnym przepychem, jednak wiedziałam ze na moim koniu lepiej wyglądają subtelniejsze rzeczy 😉 jest również za długi, tak jak piszecie, ale zanim znowu uda mi się coś zrobić, obfocić i wogóle to minie następne kilka lat pewnie 😉
escada, nie mój klimat, jak zrobie to tylko sobie i gdy trafie jakis strój w klimacie..a nie sądze, żeby szybko było - bo spódnice (i to białą) szyje(przerabiam) juz z rok... tzn pol roku ... a moze i więcej w zasadzie, jej zapięcie robie...

psiarskie? hym.. kolezanka do sklepu od jakiejś kobiety w pl kupowała psie obroże - z jedwabiu, bogato ornamentowane, zdobione koralikami itp. - to twoje? piękne były....
Zorilla szykuj się,jak będę miała kasę to  uderzam i hurtowo zamawiam 🤣
Na prawdę świetne!

Jakoś mi sutasze do gustu nie przypadły,wolę chyba rozdwajające się naczółki horse_art.
deborah   koń by się uśmiał...
11 czerwca 2013 18:47
Zorilla, zaginasz system!
Livia   ...z innego świata
11 czerwca 2013 19:20
Zorilla, super te ochraniacze, wielki szacun!
Wielkie dzieki 😉))

Dzis powstal komplet na druga noge, tyły mnie pokonały 😉
Ale mateirały to bede mieć co do centymetra :P

Kurka kurka, za duze zdjecie, nie zmniejsze go ipadem 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się