Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Amasza   Końskie ADHD
01 czerwca 2013 08:09
Amazonka jest po Szwadronie. Dalej nie pamiętam ( mam słabą pamięć co do rodowodów a nie mam przy sobie paszportu 😡 ). Rocznik 2001.  Konie stoją u mojego narzeczonego w woj. opolskim niedaleko Reńskiej Wsi (powiat kędzierzyński) a Czarna jest hodowli jego sąsiada, więc Mój zna ją od źrebaczka 🙂
Aktualnie sąsiad posiada córeczkę Amazonki i jeszcze miał wnuczkę, ale ta została sprzedana.
Jak się dorwę w końcu do tego paszportu to od razu tu napiszę co i jak  :kwiatek:

A tymczasem zdjęcie pod tytułem "Siedzę na koniu" 🏇  (nie mam innych z jazd 🙁 )


I Amazonka z córeczką jak ta jeszcze była źrebna. :


Proszę o jak najszybszą relację z Pajęczna 🙂 🙂
Amasza dzięki za informację  😀 będę śledzić wątek w nadziei na nowe zdjęcia, bo koń jest jednym słowem boski  😍
NatHuragana   serce skoczka <3
01 czerwca 2013 19:50
Kto nie był niech żałuje, impreza nabiera rozmachu. W ogierkach rocznych zwyciężyłLeonardo, drugi byl Leon po Brylancie, Pegaz, Leon (siwy)
dwulatki: ni wiem
trzy + ramzey brytan huzar pablo
klaczki roczne nie wiem
dwuletnie ROMA
3+ Lansonia i Toskania po 48pkt, Toskania wygrała o 0,5 pkt w typie
przepraszam za chaos w poscie
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
01 czerwca 2013 21:50
Warto było moknąć przez parę godzin! Ja dopiero do domu dotarłam, zdjęcia pewnie jutro, ale ogólnie będzie kicha i kaszana, bo lało!!!
Natomiast konie- no miodzio  😍 Klaczki roczne- cudne, 2-latki- piękne, 3-latki i starsze- boskie. Jak wyszły roczniaczki, to naprawdę, cała stawka poza trzema bodajże wyrównana. Tak samo w kolejnej grupie (w której zresztą po pierwszym kółku komisja wytypowała do zwycięstwa gniadą, która ostatecznie była 3, a dopiero jak wyszły na płytę czempionka i vice, to oczu nie można było oderwać; przy czym vice IMO była niewiele gorsza od pierwszej i jakby nie to, że wyszła do oceny zaraz po czempionce, to byłaby lepiej oceniona).
Amasza   Końskie ADHD
02 czerwca 2013 08:25
Ja musiałam zrezygnować 🙁 Nie tylko ze względu na pogodę. Dwa razy udało mi się tam dotrzeć, w tym roku nie wyszło 😵 Jednak czekam na fotorelacje!!! 😀

Cały czas lało czy z przerwami? 😤
No to i ja zdam relacje z innej strony.
Był to mój pierwszy czempionat "z koniem w ręku". Byłam jak pisałam wcześniej z dwiema klaczami. Szły w ostatniej grupie wiec przynajmniej się mogłam na spokojnie obejrzeć wszystko co działo się wcześniej. Kobyła z którą ja prezentowałam była najmłodsza i najmniejsza w stawce jest z końca 2010. Ostatecznie też była ostatnia. Druga zaprezentowała się lepiej i bardziej przypadła komisji do gustu. W porównaniu do zeszłego roku poprawiła się o 3 punkty wiec się bardzo cieszę.
Miejsca miejscami ale dużo się nauczyłam. To co w domu wychodziło na płycie kulało i odwrotnie. Największym problem dziewczyn było to ze tracą się z oczu. Mieszkają w przydomowej stajni gdzie są tylko we dwie wiec zachowują się jak zroślaki 🤔
Ogólnie wrażenie super. Można było liczyć na ciepłe słowo innych uczestników, dowiedzieć się nad czym pracować w domu.
Szkoda tylko pogody bo gdyby nie deszcz i błoto to dopiero niektóre konie zapierały by dech w piersiach.

Amasza lało prawie cały dzień przejaśniło się na chwile najdłużej chyba na samym końcu jak szły klacze 3 letnie i starsze.
Z Pajęczna strasznie chcialbym zobaczyc og. Brytan ,stad z niecierpliwością czekam na fotki 🙂
Faktycznie stawka jest dobra.jak dla mnie 2 latki robią wrażenie szczególnie dama i roma.
A skad wiesz ,ktore to?? jak mozesz to podaj ich nr katalogowe
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
02 czerwca 2013 15:53
Przejrzałam zdjęcia- zrobiłam ich ponad 2000 (nie wiem, kiedy i jak  🤔 ), z tego trochę ponad 900 nadaje się do oglądania. Te 900 powinnam dopiero przejrzeć, podpisać i wybrać najlepsze, ale NIE MAM CZASU. Zazwyczaj przegląd, opracowanie i podpisanie 500 zdjęć zajmuje mi około 5 godzin, a na samo wybranie tych 900 poszły mi 4 godziny, dlatego póki co wrzucam całe 900 i przy okazji wolnego czasu większość powyrzucam i podpiszę.

https://picasaweb.google.com/111706860617651081686/RegionalnyCzempionatKoniSlaskichSwietoKoniaSlaskiegoPajeczno01062013
AleksandraAlicja  👍

Dziękuje bardzo za to ze Ci się chciało spędzić dzień na deszczu a potem to jeszcze obrobić. Jesteś wielka  🙇
Amasza   Końskie ADHD
02 czerwca 2013 19:49
O jacie! Jaka obszerna fotorelacja  😜 Zabieram się za przeglądanie 🙂
Odświeżam wątek z moją beczką 🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
10 czerwca 2013 06:47
Widzę, że na Twoją też trawa wchodzi  😁
iwona9208, niestety tak. Konie są 24h na łące, więc brzuchy rosną.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
10 czerwca 2013 09:30
Zdjęcia z zawodów zaprzęgowych z Pszowa cz. 1 (reszta po południu):
https://picasaweb.google.com/111706860617651081686/AmatorskieZawodyWPowozeniuZaprzegamiPszow09062013
Były dwa ogiery licencjonowane:
og. Brek

i og. Landor

W porównaniu do zeszłego roku poziom duuużooo lepszy, mniej było brzydkich szarpanin. Klasę pokazał Rafał Wojtacha, ale moimi ulubienicami były Zuzanna Tkaczyk z klaczą śląską Borówka- widać było naprawdę świetne porozumienie między nimi!!

Była też Amaszowa Amazonka:
Amasza   Końskie ADHD
10 czerwca 2013 09:43
AleksandraAlicja Miło było poznać 🙂  Amazonka robiła za nauczycielkę dla swojej siostrzenicy Akacji 😉 Ale jakoś nie mogły się dogadać plus nie mieliśmy szorów na dwójkę 🙄 ale dobrze było 🙂
Dziewczyny z Borówką naprawdę były świetne! Jechały tak lekko i ładnie. Pozytywny team 🙂
Wieczorkiem wrzucę coś amazonkowego  😉
Dla tych, którzy nie byli i nie widzieli albo byli i widzieli ale chcą zobaczyć jeszcze raz… ;-))
http://peckiel.pl/slazaki/pajeczno-1-czerwca-2013/
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
11 czerwca 2013 12:04
Oooo, super, już lecę.
Jeśli chodzi o zdjęcia z zawodów, to prześledziłam pochodzenie większości ślązaków tam startujących i dodałam do podpisów.
desire   Druhu nieoceniony...
11 czerwca 2013 12:19
i ja od pewnego czasu jestem fanką ślązaków, o:  😍 😍 😍 😍






Amasza   Końskie ADHD
11 czerwca 2013 13:34
Ja kocham w ślązakach ich charakter, ambicję i to, że potrafią wszystko 🙂

Tutaj mój chłop, Amazonka (bez odmiany na głowie) i Akacja(z odmianą) 🙂


Amazonka prezentuje sie imponująco w rzeczywistości i na zdjęciach ....
Ale czemu tu taka cisza pogoda piękna idealna na zdjecia 🙂
Amaszko -śliczna para. Chociaz Akacja wydaje sie dużo lżejsza. To też czysta ślązaczka?
(No i nasz wykładowca z kursu powożenia juz miałby zastrzeżenia, że Amazonka źle wypięta -za krótka wewnętrzna wodza, łeb wykrzywiony -a powinien byc prosty przy zebranych lejcach :hihi🙂
Edit: imię konia 😀
Amasza   Końskie ADHD
23 czerwca 2013 20:02
Rzepka Akacja 😉 to czysty ślązak, bez żadnej mieszaniny, ale faktycznie lżejsza. Choć przez ostatni rok odkąd zaczęła chodzić w zaprzęgu trochę się wzmocniła. Przedtem była strasznie śledziowata 🙂
Co do wykrzywienia to wieeemyyy, ale nie zawsze jest tak jakby się chciało 🙄

A tu zdjęcie (średniej jakości - przepraszam) z dzisiejszym Amatorskich zawodów zaprzęgowych w Jastrzębiu-Zdroju. Zawody głównie pod publikę, ale zabawnie było 🙂 Ale!!!! Takiej czwórki jeszcze chyba nie widzieliście: ślązak-AQH-ślązak-AQH 😀 Quartery do zaprzęgu też dobre 🏇


I Amazonka 👀


Zakładam, ze dzięki AQH byliście pierwsi na mecie 😜
Ponoc klasyczni zaprzęgowcy narzekają, ze ślązaki są trochę za wolne jak na zawody światowej klasy. I lepsze są ślązaki z domieszką xx do zaprzęgów 😉
A mój młodzian zaczął pracę.
Oczywiście nie obyło sie bez dyskusji 😁:



...ale na ogól jest nieźle. Teraz lonża, potem siodełko, potem jakis ochotnik w tym siodełku, a na sam koniec (jesienią)  -szkolenie zaprzęgowe. I juz do wiosny  -padoczek 🤣



Amasza   Końskie ADHD
23 czerwca 2013 21:03
Byliśmy jedyną czwórką i tylko dla publiczności 🙂 Jednak quartery brały udział w zawodach i miały drugie miejsce. Najlepsze są właśnie na czas i bardzo zwinne 😉

A Zulu śliczny. Ja jeszcze pamiętam jak taki mały był i beztroski :P Ciekawe czy ochotnik się znajdzie 😁
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
24 czerwca 2013 07:02
Amasza ciekawy zaprzęg stworzyliście. Tak rożne konie-jednak wszystko można  🙂
rzepka ale duży chłopak z niego  😉
To jeszcze ja wpadnę ze zdjęciami  🙂


i pod siodłem

A my wróciliśmy właśnie z Mazowieckiej Wystawy w Poświętnym gdzie nasza klacz Iskierka ( Akron, Italia ) została czempionką 😅 w klasie klaczy śląskich, najbardziej dumni jesteśmy za oceny za kłus 2x10 i jedna 9,5. Zdjęcia w późniejszym czasie.
Amasza   Końskie ADHD
24 czerwca 2013 10:03
iwona9208 Twój koń pięknie wygląda pod siodłem i ma takie łagodne oczęta 🙂
Olimpia jeson gratuluje!! Jest szansa na jakieś zdjęcia?? 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się