matura

amazonka1993- ja w tamtym roku też zawaliłam maturę z bio i w tej chwili jestem na zootechnice. A gdzie składałaś? Do Poznania? Z tego co pamiętam to w tamtym roku ludzie mieli sporo poniżej 40% i się dostali 😉
Lullaby Tak do Pń. Z matmy mam 50, z polaka 45 i z niemca 50. A biola totalnie mi nie poszła, wiec jej nawet nie podawałam do rekrutacji online.
Kurcze, mam nadzieje, że mi się uda :P Jesteś na zootech w Pń?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
29 czerwca 2013 21:33
Mogę Wam powiedzieć na pocieszenie,bardzo ale to bardzo chciałabym mieć teraz takie problemy jak Wy 😉 przynajmniej mogłabym się poszczycić tym,że mam maturę 🙂
Co się robi, jeśli się nie dostanie na wybrany kierunek na I nabór, ale ma się spore szanse na załapanie w II albo III? Czeka, składa gdzieś papiery?
Po pierwsze zobacz czy na obydwu uczelniach/kierunkach potrzebują oryginał świadectwa maturalnego czy może wystarczy kopia/odpis, wtedy możesz złożyć na obydwa i się nie przejmować. Zrobiłam tak w zeszłym roku i przez jakiś czas byłam studentką na UW i UJ na dziennych 😁 Jeśli jednak potrzebują oryginał, to możesz złożyć, a jak się dostaniesz w drugim naborze na ten kierunek, który chcesz to zabierasz papiery z poprzedniego.
Ach, czyli to jednak nie jest nic skomplikowanego, dzięki.  😀
Lullaby Tak do Pń. Z matmy mam 50, z polaka 45 i z niemca 50. A biola totalnie mi nie poszła, wiec jej nawet nie podawałam do rekrutacji online.
Kurcze, mam nadzieje, że mi się uda :P Jesteś na zootech w Pń?


Jestem, jestem, kończę pierwszy rok 😉Jak będziesz coś potrzebować to śmiało pytaj 🙂 chciałam w tym roku się przenieść na wete ale znowu mi braknie :/
Dobra, jakby co odezwę się do Cb po jakieś notatki, porady czy coś:P Podaj mi na PW dane na fejsa, bo na pewno chciałabym się spotkać z Tobą na uczelni ( jak się dostane :P ) Oprowadzisz mnie i powiesz co i jak, bo ja gapa jestem xD
Ja w sumie i tak jestem rok w tył, bo ja po THK jestem :P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 czerwca 2013 10:54
lacuna, zdasz poprawkę na pewno 🙂 stres Cię zeżarł, nie że się nie nauczyłaś. będzie dobrze 🙂 jeśli Cię to pocieszy, to ja mam rok w plecy, bo się nie dostałam tam, gdzie chciałam  😉
amazonka1993, na zootechnikę w Poznaniu łatwo jest się dostać, ale trudniej utrzymać 😉 Może to nie weterynaria, ale do zaliczenia semestru też trzeba się przyłożyć. Niektóre przedmioty "wymiatają" studentów 😉
ola_koniczynka Nie strasz..:P Najpierw niech się dostanę xD
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
30 czerwca 2013 15:33
mad,i to jest właśnie gorsze,bo jakbym się faktycznie nie nauczyła,olała itp to by było łatwiej-wystarczyłoby się na poprawkę nauczyć po prostu i z głowy a tak?Co jeśli znowu będzie ta sama sytuacja? 😵
Co do Poznańskiej zootechniki-prawda,znam kilka osób które są,skończyły i nawet jedną która wyleciała 😁 i sporo słyszałam o tym jak na egzaminach ciężko czasem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 czerwca 2013 15:35
nawet nie myśl, że będzie taka sama! dobrze będzie, będzie na pewno. poćwicz z kimś obcym 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
30 czerwca 2013 15:40
Właśnie do mnie napisała smsa moja (była 😉) wychowawczyni,że muszę do 6.07 jechać do szkoły podpisać deklarację..fajnie,że cały tydzień pracuję 🙄 i kiedy mam to zrobić..
Ja i tak się na studia nie wybierałam,na pewno nie w tym roku jednak maturę fajnie mieć..
Nie orientuje się ktoś, czy przed końcem rekrutacji mam złożyć podanie o przyjęcie/ankietę osobową, czy składam dopiero jak się dostanę ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 czerwca 2013 16:12
to zależy od uczelni. jeśli nie jest nigdzie napisane- zadzwoń
Ja tam zawaliłam totalnie maturę🙁 moim marzeniem była od zawsze weterynaria🙁 Zrobiłam błąd że poszłam do technikum turystycznego... Do matury uczyłam się sama. Na korepetycjach wszystko rozumiałam. A jak przyszła matura... ehhh porażka. Polski pp 50% matma pp 46% rosyjski pp 72% chemia pr 28🙁🙁🙁🙁🙁 a biologia pr 33%. Na bieżącą potrafię zapamiętać dużo, ale z całego materiału nie bardzo, też tak macie??? Teraz została mi zootechnika na SGGW bo nie mam możliwości studiować w innym mieście. Tylko nie wiem jak nie zdałam chemii jest sens przelogowania się🙁
Spokojnie, z dodatkowymi maturami jest tak, że nie da się ich "nie zdać" - po prostu masz wynik niższy od 30%, ale to dalej zdana matura. Tylko podstawy, czyli polski, matematykę i angielski trzeba napisać na ponad 30%, żeby zdać. Inna sprawa jest taka, że są uczelnie, które nie biorą pod uwagę wyników niższych od 30%, ale musisz to już sprawdzić na stronie swojej.
amazonka1993, na pewno się dostaniesz 😉 A co do korków do matury podczas studiów to da się wszystko pogodzić. Wiem, bo sama to przerabiałam 😀
Laski, jest troche kierunkow na ktore sie dostaniecie nawet z kiepska matura, bo uczelnie trzepia kase za kazdeg ostudenta, dlatego przyjmuja wszystkich, ale wiadomo-zadnej sesji sie nie zaliczy bez nauki 🙂 przyrodnicze i ogolnie scisle kierunki sa o tyle gorsze, ze jest mnostwo kolosow w trakce semestru, ale fajnie jest isc na jakikolwiek kierunek, zeby zachowac chociaz swiadczenia zdrowotne i ulgi 🙂
A nie ma czegoś takiego od niedawna, że jak się pójdzie na inne studia przypuśmy na rok i po tym roku poprawia się maturę, dostajesz się na inne studia i rzucasz tamte, to potem nie masz bezpłatnych i za ten rok co się już studiowało trzeba zapłacić?
Za drugi semestr tak, dlatego że pierwszy w świetle umowy jest "gratis".
To najwyzej mozna nie podejsc do sesji, ale zawsze w kieszeni bedzie legitka wazna do 30.3 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 czerwca 2013 19:45
a to nie tak że mam pulę punktów do wykorzystania? na UŚ przy poszczególnych kierunkach jest podane ile się ich wykorzystuje w ramach danego przedmiotu.
Tak, na każde studia jest jakaś tam pula punktów ECTS, w zależności od tego, ile trwają + 30 ECTSów, czyli zwykle jeden semestr, jest do wykorzystania gratis, ponad ten limit.
lacuna Czytam te Twoje posty i czytam i nie wiem o co chodzi.. Co się stało z Twoją maturą 🙁 ?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
30 czerwca 2013 22:20
amazonka1993,oblałam Polski ustny 🙁
lacuna Ja sama ledwo zdałam, bo miałam 7pkt, więc się nie przejmuj, mnie stres zjadł.....
Ale to przecież możesz w sierpniu poprawiać co nie ?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
01 lipca 2013 10:14
Tak mogę tyle,że skoro raz już byłam przygotowana i stres mnie tak rozwalił,że nie zdałam to za drugim razem bedzie zapewne tak samo 😉
lacuna i tam, pójdzie dobrze. Już wiesz jak to wygląda, wiesz jakie pytania mogą się pojawić, dasz radę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się