NIE DAJMY ZGINĄĆ POLEGŁYM

Błądząc po Roztoczu natrafiłam na niewielki obelisk upamiętniający Powstanie Zamojskie.
Kamień i napis "Powstanie Zamojskie 1942-1943". I lista nazwisk poległych.
Zarośnięte, żadnej tabliczki informacyjnej. Dobrze, że jest ślad. Jednak przydałby się opis. Tak edukacyjnie.
Dlaczego akurat tam stoi. Nie ma niczego.  🙁
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 sierpnia 2013 08:03
hmm, były Akowiec osiadł po wojnie w Wielkiej Brytanii...doprawdy dziwna sprawa. I osiągnął tytuł profesorski, no tego Polska juz nie powinna mu wybaczyć. Wstyd !
Niesamowicie obciążąjące fakty podałeś  😵

No a historykiem nie jest na pewno, bo nie pisze o tym, o czym napisałby Nestor, tylko o tym, o czym Nestor nie tylko by nie napisał, ale co gorsza o czym Nestor pojęcia nie ma.

Obal jeszcze jakiś autorytet, fajnie sie wystawiasz na posmiewisko.

👍
Podobnie jak Nestor zastanawiam się do czego to wszystko zmierza. Za kilka lat groby żołnierzy ( wszystkich), poległych w obronie Ojczyzny zostaną zaorane? Stadiony tam powstaną? Cmentarze dla psów? A przyszłe rządy będą nieustannie przepraszały?
A my, będziemy parówki i piwo jeść i pić?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 sierpnia 2013 08:31
Podobnie jak Nestor zastanawiam się do czego to wszystko zmierza. Za kilka lat groby żołnierzy ( wszystkich), poległych w obronie Ojczyzny zostaną zaorane? Stadiony tam powstaną? Cmentarze dla psów? A przyszłe rządy będą nieustannie przepraszały?
A my, będziemy parówki i piwo jeść i pić?


Rozumiem że ty co roku w rocznicę  czcisz poległych w bitwie na Psim Polu na przykład i innych poległych w setkach biew, powstań, potyczek mających miejsce na naszej ziemi

[quote author=Tania link=topic=8152.msg1841651#msg1841651 date=1375428311]
Podobnie jak Nestor zastanawiam się do czego to wszystko zmierza. Za kilka lat groby żołnierzy ( wszystkich), poległych w obronie Ojczyzny zostaną zaorane? Stadiony tam powstaną? Cmentarze dla psów? A przyszłe rządy będą nieustannie przepraszały?
A my, będziemy parówki i piwo jeść i pić?


Rozumiem że ty co roku w rocznicę  czcisz poległych w bitwie na Psim Polu na przykład i innych poległych w setkach biew, powstań, potyczek mających miejsce na naszej ziemi
[/quote]
Nie, oczywiście, że nie. Pytałam o co innego. Ogólnie o stosunek do przeszłości. O "młodzieży chowanie". Ja już jestem po drugiej stronie pagórka.
p.s
nie uważasz, że opisany powyżej pomniczek w lesie powinien być zaopatrzony w jakąś tabliczkę informacyjną?
p.p.s
O rety!
Nie mógłby ten szczyt być w innym dniu? Albo gdzieś w plenerze? Po co to?
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 sierpnia 2013 09:02
Taniu, chcesz młodzież chować na faktach, obiektywnym spojrzeniu (na tyle obiektywnym na ile się da) czy na kolorowankach i patriotycznych pieśniach? Chcesz wychować mięso armatnie, czy obywateli potrafiących pracować, płacić podatki i z szacunku dla kraju i m.in powstańców chodzić na wybory i nie nazywać prezydenta RP ch...?

Pokolenie Kolumbów to ludzie wychowywani z pamięcią o powstaniach, ale uczone przede wszytskim pracy i postaw obywatelskich, a nie podlewane li i jedynie patriotycznym sosem. To byli ludzie, którzy nie obnosili sie z patriotyzmem. Robili swoje. A dzis marsze Młodzieży wszechłysobrunatnej. Pokrzykiwania Macierewicza i obrzydliwe insynuacje, jakoby premier Polski na spółkę z prezydentem Rosji stracili rządowego tupolewa. To jest szacunek dla Państwa Polskiego? Tego wolnego i wywalczonego?

Obal jeszcze jakiś autorytet

A proszę:

to ten pan: http://pl.wikipedia.org/wiki/George_Bernard_Shaw

George Bernard Shaw jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1925.

Na filmie mówi, że ludzi nieprzydatnych najlepiej, gdyby oczywiście chemicy wynaleźli jakiś bezbolesny sposób, np. gaz, żeby ich ze społeczeństwa usunąć.
Mówi to w roku 1934.

Za jednym strzałem załatwiamy dwa "autorytety" towarzysza G.B. Shawa i komitet noblowski.

Wynalazcami obozów koncentracyjnych sa Anglicy - okres to przełom XIX i XXw, wojny burskie.
Współpraca angielsko-niemiecka ma długie tradycje. Już w 1390 i 1392r przyszły król Anglii:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_IV_Lancaster przyjechał do Polski, skumał się z Krzyżakami by skolonizować Litwę.
Ciekaw jestem, ile osób wie, że Anglicy jeszcze przed bitwą pod Grunwaldem oblegali i chcieli zająć Wilno.

Gdyby Ciechanowicz napisał prawdę to Powstaniu, to nigdy nie zostałby profesorem na brytyjskiej uczelni.

No i, o czym chyba nie wszyscy wiedzą, angielska rodzina królewska to Niemcy 😀
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 sierpnia 2013 09:29
tak, ci niedouczeni. O ja cie, dzień sensacji  💃

i co tam jeszcze?

Ze ziemia jest okragła, o czym nie wszyscy wiedzą? Podać link do wikipedii  😜
Podobnie jak Nestor zastanawiam się do czego to wszystko zmierza. Za kilka lat groby żołnierzy ( wszystkich), poległych w obronie Ojczyzny zostaną zaorane? Stadiony tam powstaną? Cmentarze dla psów? A przyszłe rządy będą nieustannie przepraszały?
A my, będziemy parówki i piwo jeść i pić?

Pewnie do tego to ma zmierzac, do jedzenia parowek. Slowo narod ma sie od razu kojarzyc ze slowem faszyzm. Wszystko co polskie nalezy bezrefleksyjnie odrzucic bo jest to obciachowe, zle i w ogole do banki (pamietacie akcje "Polacy blagam nie klaszczcie w samolocie"? W istocie uroczy zwyczaj, latajacy personel bardzo sobie chwalil, no ale obciachowy bo polski). Co innego jak cos/ktos zostanie namaszczone w obcym kraju. Obcy kraj nie moze sie mylic i obcy kraj wie zawsze co dla Polaka dobre, lepiej niz sam Polak. Istny kraj kolonialny.
Ja długo myślałam, że jest dość miejsca dla wszystkich. I nieraz o tym pisałam.
A tymczasem zaczyna go brakować dla mnie. Polaka Szaraka.  🙁
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 sierpnia 2013 10:49
[quote author=Tania link=topic=8152.msg1841651#msg1841651 date=1375428311]
Podobnie jak Nestor zastanawiam się do czego to wszystko zmierza. Za kilka lat groby żołnierzy ( wszystkich), poległych w obronie Ojczyzny zostaną zaorane? Stadiony tam powstaną? Cmentarze dla psów? A przyszłe rządy będą nieustannie przepraszały?
A my, będziemy parówki i piwo jeść i pić?

Pewnie do tego to ma zmierzac, do jedzenia parowek. Slowo narod ma sie od razu kojarzyc ze slowem faszyzm. Wszystko co polskie nalezy bezrefleksyjnie odrzucic bo jest to obciachowe, zle i w ogole do banki (pamietacie akcje "Polacy blagam nie klaszczcie w samolocie"? W istocie uroczy zwyczaj, latajacy personel bardzo sobie chwalil, no ale obciachowy bo polski). Co innego jak cos/ktos zostanie namaszczone w obcym kraju. Obcy kraj nie moze sie mylic i obcy kraj wie zawsze co dla Polaka dobre, lepiej niz sam Polak. Istny kraj kolonialny.
[/quote]

że co ??? oprócz dnia sensacji mamy i dzień kompleksów?
czy obywateli potrafiących pracować, płacić podatki i z szacunku dla kraju i m.in powstańców chodzić na wybory i nie nazywać prezydenta RP ch...?
Chodzi ci o to, że w czasie Powstania zakłady pracy były nieczynne i nie można było płacić podatków, bo banki nie realizowały przelewów?

Do niechodzenia na wybory namawiał ostatnio Donald Tusk, a ch... nazywał Zbigniew Hołdys byłego premiera - to chyba nie są katofaszyści?


duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
03 sierpnia 2013 19:55
http://www.wykop.pl/link/1604755/krotka-reklama-na-ktorej-prawdopodobnie-uronisz-lze/

znalazłam na fcb, warto zobaczyc i się zastanowić, myślę ze tutaj pasuje...tak ogólnie  🙄
http://www.wykop.pl/link/1604755/krotka-reklama-na-ktorej-prawdopodobnie-uronisz-lze/

znalazłam na fcb, warto zobaczyc i się zastanowić, myślę ze tutaj pasuje...tak ogólnie  🙄

Uroniłam. Jednak to tak troszkę z gatunku SF?
[quote author=duunia link=topic=8152.msg1842569#msg1842569 date=1375556122]
http://www.wykop.pl/link/1604755/krotka-reklama-na-ktorej-prawdopodobnie-uronisz-lze/

znalazłam na fcb, warto zobaczyc i się zastanowić, myślę ze tutaj pasuje...tak ogólnie  🙄

Uroniłam. Jednak to tak troszkę z gatunku SF?
[/quote]

Nawet jeżeli SF, to daje do myślenia....Wielu z Nas ma w rodzinie osoby, które walczyły o wolna Polskę i przeżyły wiele złego, po to aby być polakiem, warto zapytać ich o to jak było kiedyś....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się