Pensjonaty we Wrocławiu

Falleta, najmocniej przepraszam, nie to miałam na myśli, tak jakoś odebrałam Twój post jako "poczytaj, bo tam jest źle".  👀
Niemniej, nie o "spinę" mi chodziło  😀

I tak polecam przyjechać i sprawdzić, w każde miejsce 😉 przecież zagłodzonego konia, czy też "nieszczęsliwego" widać od razu 🙂
A no i każdy ma inne wymagania 🙂
Sylwia S.   Alleluja i do przodu!
12 sierpnia 2013 10:42
Ja również trzymam  konia w Bestsellerze w Wojnarowicach już ponad dwa lata i jestem zadowolona. Wczoraj też przyjechał kolejny konik do naszej stajni. Pastwiska wielkie i od czerwca do woli Konie karmione trzy razy dziennie itd. Rozwijać się sportowo też można :-)
Taaak, my przyjechaliśmy, kurczę zamiast PW wysłałam tutaj  😵 ale fakt faktem, zagłodzonych koni nie ma, dla mnie stajnia super  👀
Nie slyszeliscie czy ktoras z wroclawskich stajni szuka instruktora? Moze ktos szuka luzaka?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
14 sierpnia 2013 11:59
RTk  😅 a w krzyżanowicach pytałaś :kwiatek: Durok?
Durok kogos nowego zatrudnił od lipca, nie wiem jak rzyzanowice
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 sierpnia 2013 13:38
w Duroku jest jakaś Justyna, a w Krzyżanowicach Karolina (ta przynajmniej w lipcu była, nie wiem czy na stałe czy tymczasowo)
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
14 sierpnia 2013 13:45
Tylko nie Victor!!!  😁
Haha dokładnie  😀 Dzieki Zairka ze swego czasu mnie przed nim uchroniłas  😉 Ale ostatnio znowu sie uaktywnił w dzwonieniu do mnie- nr mam zapisany 'nie odbierac'  😀iabeł: chyba wyczerpał juz populacje instruktorów z dolnego śląska i jest lekko zdesperowany
on juz nawet nie pisze w ogloszeniach, gdzie ta praca 😉 uratowalo mnie wrzucenie w google podanego nr telefonu 😉
Haha ja to samo- wrzuciłam i od razu zapisałam, co by przez przypadek nie odebrac  😎
Wiecie co, ale jak jest tak zdesperowany to warunki można dyktować, na dodatek spisane na piśmie i dobrą (baaardzo dobrą pensję) wypłacaną każdego dnia po skończeniu. Jak nie wypłaci któregoś dnia to sobie po prostu idziecie 😉. Hahaha! A warunki spisujecie na piśmie co robicie a czego nie. Jak się coś nie zgadza to też sobie idziecie 🙂.

Wiem, wiem, ja zła kobieta jestem  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
epk, no wlasnie niestety tak to nie dziala.
Tez sie nad tym kiedys zastanawiałam, ale domyslam sie ze na takich warunkach po prostu nie przyjmie.
Ja jestem ciekawa jak bardzo jest zdesperowany 😉. Może być, że przyjmie w tym roku... 😉
Jak szuka teraz na szybko to pewnie któraś instruktorka mu nawiała w czasie obozu i jest proooblem 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 sierpnia 2013 15:04
rtk - miałam Ci napisać na fb, ale napiszę tu, bo akurat temat ten sam. Dziś pytałam u nas i w Krzyżanowicach nie szukają instruktora. To musiała być jakaś stara informacja.
W Wojnarowicach u Chrzanowskich zwolniło się kilka miejsc. Koszt pensjonatu to 750 zł.
[quote author=JARA link=topic=170.msg1677154#msg1677154 date=1359987444]
Kopiuję z wątku o reproduktorach. Kto trzyma na Stabłowickiej takie oto cudo
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-13971.html
Ogier Mors na większości klaczy daje niezwykle pożądane i bardzo rzadko spotykane zjawisko heterozji genowej!
😁
Zjawisko jest tak rzadko spotykane,  że hodowcy o tym nie słyszeli  😁


i ares majacy zrebaki ze swoja matką 😵
http://www.bazakoni.pl/database,op-show_offspring,horse-86141.html
[/quote]

Znalazłam oto taki post, więc chciałam zachęcić piszących do zdobycia podstawowej wiedzy odnośnie zjawiska heterozji genowej, inbredingu w ocenie wartości hodowlanej reproduktora itd. proponuję poczytać trochę, a później komentować: http://www.felinologia.org.pl/inbred-hodowla-w-pokrewienstwie/
Nie bardzo rozumiem co miał na celu Twój post, do tego w tym wątku.
Jak widać Twoja wiedza w tym temacie również kuleje, skoro na jednej szali stawiasz heterozję genową i hodowlę w pokrewieństwie. Jak wiadomo są one skorelowane ujemnie, bo wzrost współczynnika inbredu powoduje wzrost homozygotyczności (która niesie za sobą ujemne skutki) a tym samym spadek heterozji.
Pomijając już fakt, że znany w środowisku SUPERogier MORS taką heterozję (skądinąd tak rzadką  :wysmiewa🙂 przekazuje  😵
I nie wklejaj nam kocich wypocin w końskim wątku, skoro jest tak wiele opracowań na temat genetyki i dziedziczności jedynego słusznego w tym dziale gatunku.
Artykuł jest jednym z niewielu dobrze, przystępnie napisany. Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, czepiasz się jakby na oślep.Inputujesz mi także wymyślone przez siebie stwierdzenia o rzekomym stawianiu na jednej szali heterozji i inbredu, choć wystarczy przeczytać cytowaną wypowiedź, żeby wiedzieć, jakich sytuacji one dotyczą. Chcesz mnie ośmieszyć inputujac mi własne przemyślenia? Bez komentarza...
[quote author=Who_Knows link=topic=170.msg1855186#msg1855186 date=1377075231]
Artykuł jest jednym z niewielu dobrze, przystępnie napisany. Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, czepiasz się jakby na oślep.Inputujesz mi także wymyślone przez siebie stwierdzenia o rzekomym stawianiu na jednej szali heterozji i inbredu, choć wystarczy przeczytać cytowaną wypowiedź, żeby wiedzieć, jakich sytuacji one dotyczą. Chcesz mnie ośmieszyć inputujac mi własne przemyślenia? Bez komentarza...

[/quote]

Lepiej nie używać nieznanych sobie słów, bo zamiast przydawać powagi wypowiedzi, mogą odnieść skutek zgoła odwrotny..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 sierpnia 2013 14:57
Lepiej nie używać nieznanych sobie słów

w jednym z poprzednich postow jest nasze ulubione "bynajmniej" 😉
sluchajcie!
chce sprowadzic do nas dr michala podgornego, czyli ogurka. cel- tarnikowanie zebow. hersztu juz korzystal z uslug ogurka i byl bardzo zadowolony 😉 mialam kilka osob, ktore zaklepaly termin, ale z roznych przyczyn go odklepaly. nie potrzebuje ktos z was zrobic zebow we wrzesniu? im wiecej koni tym nizsze koszty dojazdu.
A ma ktoś jakieś informacje na temat stajni Durok? A konkretnie pod kątem pensjonatu dla koni?
Uwaga!
Zbieramy chętnych z okolic Wrocławia na przyjazd wet Olgi Kuleszy we wrzesniu (masaz koni, homeopatia)
a ja informuje, ze ogurek- dr michal podgorny bedzie we wroclawiu w poniedzialek. ma elektryczny tarnik, usg, cyfrowe rtg. jesli ktos chce skorzystac z jego uslug trzeba mu dac znac do jutra.
Łaciata   Forever in my heart ♥
02 września 2013 00:07
Nie mogę znaleźć na volcie opinii o dwóch stajniach Amazonka i Pegaz obie podobno znajdują się w rejonach Jelcza Laskowice.
Mogę prosić opinię i cenę ?
Przeprowadzam się na studia do wrocławia i w okolicach listopada będę chciała przywieźć zwierzaka. Sprawdziłam które stajnie znajdują się w okolicach w których będę się obracać i wychodzi na to że najbliżej mam do KJ Bachmat, LKJ Platan i do Krzyżanowic. Najlepiej cenowo wypada Platan biorąc pod uwagę fakt że teoretycznie stajnie te mają podobną oferte (hala,padoki). Zna ktoś wszystkie te stajnie i jest mi w stanie pomóc? A moze są jeszcze jakieś w tym rejonie ale nasza preglądarka ich nie zna?
Czy zna ktos behawioryste z okolic Wrocławia który dojedzie i z robi z koniem faktyczną robote (na naturalu sie nie znam wiec nie chce zeby mnie ktos "zaczarował" a realnie nic z koniem nie zrobił) ?? Ewentualnie gdzie w okolice mozna wyjechac na trening w pracy z ziemi? Mam konia z ktorym na codzien sobie radze, z siodla jak najbardziej tak, natomiast niektore rzeczy na ziemi 'rozwiązuje' zamiataniem ich pod dywan, bo najzwyczajniej w swiecie nie znam sie na psychicznym "odkręcaniu" zepsutego konia. Mysle ze dobrze zrobila by nam pomoc.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
07 września 2013 18:40
Ramires - Platan zdecydowanie odradzam, a Krzyżanowice zdecydowanie polecam. Stałam w obu stajniach. Jakiś czas temu wstawiałam zdjęcia mojego konia po kilku miesiącach w platanie i świadczą one same za siebie. Kopyta leczę do dziś niestety... 🙁 Obecnie jesteśmy w krzyżanowicach i Lila jest okrągła jak bułka 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się