buty dla koni

Mierzyłam wiekszośc którą mogłam pozyczyć i co jest dostepne w Polsce, (juz po zakupie Dallmerów ), zeby miec cos z pełna podeszwą też. Nie mierzyłam tylko Renegade. Wiekszosc tych butów jest za wysoka, obciera pietke i wcale nie mozna tego kopyta w nie władować, a jak juz wejdzie to noga tam w środku lata, but sie obkręca itp :/

Edit:
Wybór Dallmerów nie był kwestia upodobania. Był kwestia potrzeby zakupu butów na już, żeby koń mógł wychodzic na padok zimą. I były to jedyne buty które się do tego nadawały.
czyli mierzyłaś epic, glove (back country)?? Może nie mierzyłaś odpowiednich rozmiarów?? Trudno mi uwierzyć w to, że jeśli masz kopyta dłuższe niż szersze, to że epic w odpowiednim rozmiarze się obkręcają....Moja młoda chodziła z braku laku jakiś czas w za szerokich o 1c i za długich o prawie 2cm i nic się nie obkręcało 🤔 Poza tym wkładki można włożyć i buty będą stabilniejsze (tylko do małych rozmiarów bym nie polecała)
Epici i glovy maja jeden problem. Kopyto mam szeroke z tyłu mocno, i ledwo to wchodzi. Nie pamietam jaki to był rozmiar :/ glovy na dokładke maja ta skarpete które przez skątowanie kopyta i nogi ( głownie LP ) bardzo mocno dotykała piętki. Bałam się że po kilku krokach będzie to obcierało. Po ruchu konia było widac ze srednio chce w tym chodzić. Nie palcował, ale uciekał tak jakby całym kopytem do przodu. A te buty chyba maja jeszcze tendencje do rozciagania tego materiału z którego sa zrobione nie?

A w temacie butow to chodzi Ci o cos jeszcze poza tym ze te buty nie maja pełnej podeszwy? Ja sie zastanawiam nad przerobieniem ich i wsadzeniem tam jakiejs mocno stymulujacej podeszwy, bo byłoby gdzie to zamocować.
czy cos jeszcze poza pusta podeszwa Cie niepokoi?
Ten koń na codzien codzi ciagle boso, zakładam te buty na stepa w teren jak musze pzrejsc po kamykach itp. reszta lata bez butów.
agares- gaiter ma przylegać do piętki, to neopren i jeszcze nigdy mi konia nie obtarł a wszystkie moje mają "wydatne" piętki. Damllery mają kształt podkowy, nie użytkowałam ich, nie miałam w rękach nawet ale tak intuicyjnie- przecież one obciążają brzegi kopyta, a linia biała pozostawia u was sporo do życzenia 😉 Jeśli masz możliwość zamocowania "podeszwy" tak, by koń nie chodził na brzegu kopyta to ok 😉
Odnośnie dopasowania easy boot- moja mała ma kopyta szersze niż dłuższe i bez problemu chodziła w epic, Bor ma kopyta idealnie okrągłe- chodzi w glove i epic, Smyk i Scarlett też mają okrągłe kopyta- glove i epic.....Co do rozciągania- niech Cię głowa o to nie boli, w stępie nic butom nie grozi 😉 rozdeptują się po kilkuset km 🤣
Agares Kasik ma rację! Ja użytkuję glove jakieś 2 miesiące. Też miałam pełno obaw. Cały lipiec koń chodził trzy razy w tygodniu po 1,5 godz. Uczyłam się zakładać buty 🙂 Na początku potrafił spaść w galopie, ale trzymał się na gaiterze, dlatego nie musiałam go nigdzie szukać. Z czasem zajarzyłam, że gaiter musi być mocno zapięty (ja sprawdzam czy wejdzie palec od tyłu pęciny i jest O.K.) Absolutnie gaiter NIE OBCIERA. W sierpniu byłam na 12-  dniowym  rajdzie. Buty były na nogach nawet do 10 godzin i nic się nie działo, chociaż nawet mokre zakładałam. Jak już się pojmie o co chodzi z zakładaniem to nawet w galopie nie spadają. Co do rozciągliwości materiału....Buty nie zwiększają swoich rozmiarów ale dopasowują się do nogi. Materiał jest na tyle elastyczny, że przy silnym szarpnięciu (kobył zahaczył butem o naciągnięty sznurek i się spłoszył) zgubiłyśmy jedną śrubę z podkładką, a druga, tylna została tylko na gaiterze. Łatwo to było w trasie zreperować kluczem  krzyżakowym. Śrubę boczną do gaitera przekręciłam z powerstrapsa, który zastąpiłam plastikowym łącznokiem do kabli  🙂 Zdarzyło mi się nawet zszywać gaiter na odcinku 7 cm gdy przy odskoku konia w bok kobył nadepnął sobie na buta. Guma straciła łaczność z neopranem ale wbijanie igły we wcześniejsze dziury i zastosowanie nici do dżinsu dały poprzednią wytrzymałość gaitera. Jestem zadowolona z tych butów, bo: wytrzymałe, łatwe w utrzymaniu (płukanie w wiadrze) i proste do reperacji.
Kasik, kwagga
Mysle ze sie nad nimi zastanowie jak te nasze kopyta będa miały troche lepszy kształt i bede wiedziała jakie mniej wiecej maja wymiary 🙂
Agares Ja brałam wymiary kopyt po 6 kolejnych werkowaniach. Miałam zbyt niskie piętki (kobył rozdeptuje) i za długi pazur. Mam ,,zwykłego" kowala, a nie naturalistę. Jednak kumaty facet. Na moją prośbę nie tnie podeszwy, a korekcję robimy co 30 dni. Podsunęłam mu książkę ,,Kopyta doskonałe" i wie o co chodzi. Wymiary puszki się zmieniły bo piętki są nieco wyższe. Mnie kusiły renegade, ale po przeczytaniu opisu doświadczeń kasik z nimi i glove zdecydowałam się na te drugie.
Kwagga
Do wczoraj tez miałam za dlugi pazur i za niska pietkę. Teraz mamy niska pietkę i o wiele krótszy pazur. Ja werkuje swojego co 7-14 dni w zaleznosci od tego jak kopyto narasta, więc zobaczymy za jakis czas jakie bedzie miało wymiary i do jakich butów sie nada.


A jeszcze co do wpływu moich Dallmerów na linie białą, to mysle ze jesli juz jakis wpływ jest to bardzo niewielki, bo raz ze w srodku te buty sa na tyle szerokie ze nie tylko sciana sie opiera na tej "podkowie", ale podeszwa też. Poza tym zbyt mało ich uzywamy zeby faktycznie cos sie tam działo. Flary to ja sobie sama wyhodowalam i celowo póki co ich nie koryguję.
Cześć Mam pytanie
Czy do noszenia butów trzeba kopyta jakoś specjalnie przygotować?
witam, zapewne mial ktos z Was stycznosc z butymi Cavallo. Moze sie ktos orientuje jak wypada szerokosc buta Simple w stosunku do Sport? Simple ponoc sa na okragle kopyta,gdzie roznica w szerokosci i dlugosci jest minimalna, a Sport na wezsze a dluzsze. Jezeli kopyto konia jest o 1 cm dluzsze niz szersze to ktore beda bardziej pasowaly? Czy myslicie ze jest to znaczna roznica?
Mam pytanie czy macie pomysł z czego zrobić  wkładki do butów???  Te oryginalne są trochę drogie..  Próbowałam filcowych ale nie przeżył pierwszej jazdy 🙁
kasiebeja mam cavallo simple ale mój koń ma kopyta szersze jak dłuższe, ja bym wybrała na Twoim miejscu sporty są lżejsze,mają fajniejsze zapięcie i dużo łatwiej utrzymać je w czystości.
Witam!mam do sprzedania buty TURF KING, nowe, rozmiar 4, jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt telefoniczny(606466260), na volcie jestem rzadko.Pozdrawiam
Ja miałam Cavallo ale mój ma podobne długości szerokości i długości - niestety zanim doszły to były już za małe  😀
Znacie jakieś sposoby na uszczelnienie buta? Musiałam wrócić do butów (glovy), ze względu na dziurę w strzałce, dzisiaj pierwszy raz od jakiegoś czasu założyłam je na padok, padało i woda dostała się do wnętrza buta (czy to oznacza że są za luźne? Nie spadają, nie przekręcają, trudno je się wciska...) a zależałoby mi na tym, żeby przez jakiś czas jednak w kopycie z dziurą było w miarę sucho... obawiam się, że jak napcham tam waty na sztywno to namoknie... Jest coś co się lepiej sprawdza? Wkładki?
to normalne że dostaje się woda do butów, można zrobić dziurki odpływowe 😉 na pewno tam nic nie pchaj bo zrobi się bagno
arroch- glove to nie gumiaki i nie bardzo widzę możliwość zabezpieczenia ich przed dostawaniem się do środka wody, chyba że jej stan jest niższy niż wysokość buta na piętkach (a tam jest nisko)....
Dzisiaj nie padało i kopytka suche po całym dniu w błocie, więc może nie będzie tak źle, trochę spanikowałam, że nasza dziura będzie cały czas mokra i nie zarośnie  😁

ansc dzięki! o dziurkach nie pomyślałam, spróbuję następnym razem 🙂
arroch nie polecam robienia dziurek, bo to działa w dwie strony.....i wyleci i wleci 😉 Nic mnie tak nie irytowało jak oryginalne dziurki w turfach 😤 Można się potem ratować wkładkami ale moim zdaniem to bez sensu, bo buty gorzej się trzymają na kopycie...
Kupiłam oryginalne hacele do cavallo i powiem wam szczerze że się trochę rozczarowałam. Nie są one takie jak np do butów easy care, tzn nie przewierca się ich na wylot tylko wkręca w bieżniki. Postanowiłam zamontowac je na próbę do starych OM G2 i zobaczymy czy się nie pogubią.
No dobra to mam jeszcze jedno pytanie 😉
Dzisiaj mój koń stając nogą na nogę wyciągnął wewnętrzną śrubkę z Glova, przykręciłam ją na nowo, dość mocno, jednak mimo wszystko obawiam się, że jak pójdę ściągać konie z łąki, to będę go szukała w trawie po kolana  😵 czy jest jakiś sposób na zabezpieczenie tych śrubek?  👀
arroch- śrubka się odkręciła, czy wyciągnął razem z podkładką?? odkręceniem bym się nie przejmowała, jeśli jednak podkładka wyszła z dziurki, to nie ma znaczenia jak mocno dokręcasz, raczej bym się przyjrzała, czy dziurka się nie powiększyła....materiał, z którego są wykonane buty jest co prawda elastyczny ale ma swoje granice...na wypadającą podkładkę jest tylko jedna rada: większa podkładka 🙁
Kamila 2811 -zrobiłam wkładki do butów z karimaty, a podkładkę pod strzałki wycięłam z męskich klapek-japonek kupionych za 10 zl w sklepie typu Biedronka 😉
arroch- śrubka się odkręciła, czy wyciągnął razem z podkładką?? odkręceniem bym się nie przejmowała, jeśli jednak podkładka wyszła z dziurki, to nie ma znaczenia jak mocno dokręcasz, raczej bym się przyjrzała, czy dziurka się nie powiększyła....materiał, z którego są wykonane buty jest co prawda elastyczny ale ma swoje granice...na wypadającą podkładkę jest tylko jedna rada: większa podkładka 🙁


Odkręciła tylko, podkładka została w środku, ale faktycznie dziura się zrobiła jajowata po starciu z drugą nogą. Dokręciłam i nie szukałam buta w trawie, ale wydaje mi się, że śrubka była luźniejsza, niż po dokręceniu. Da się gdzieś kupić większe podkładki pasujące do tych śrubek?
ArrochNie mamy gotowego przepisu na podkładki, trzeba kombinować w sklepie z art metalowymi 😉
czy ma ktoś OLD MACSY rozmiar 4 ? potrzebuje wymiaru  🙄
Sprzedam butki rozm 3. Używane tylko 2 tyg.

Wyglądają jak nowe.
Witam,
mam dylemat odnośnie doboru butów. Polecono mi buty ze szczególnym wskazaniem na Cavallo Sport Boots.

Wymierzyłam kopyta (po rozczyszczeniu) i mam PP długość 13.8, szerokość 14.5 i LP długość 13.5 i szerokość 14.3, czyli oba kopyta o niecały centymetr szersze niż dłuższe (ale nie okrągłe - stare zdjęcia, ale pokazują kształt PP i LP). Przejrzałam wątek, poczytałam w necie i coraz mniej wiem.
Czy Sport Boots pasują na szersze czy węższe kopyta? Czy na takie jak u mojej kobyły będą pasować czy muszę jednak kupić Simple?

[quote author=www.cavallo-inc.com/products/hoof-boots/questions.html]Sport is designed for the narrower hoof, with a built-in breakover and heel “skid” break. (...) Because of its narrower shape it is also great for hind hoofs. (...) If your horse’s hoof is long and narrow go for Sport and if it is round, equal length and width – go for Simple.[/quote]

[quote author=D+A link=topic=140.msg1793441#msg1793441 date=1370286700]
Sport są nieco węższe od simple. [/quote]

witam, zapewne mial ktos z Was stycznosc z butymi Cavallo. Moze sie ktos orientuje jak wypada szerokosc buta Simple w stosunku do Sport? Simple ponoc sa na okragle kopyta,gdzie roznica w szerokosci i dlugosci jest minimalna, a Sport na wezsze a dluzsze. Jezeli kopyto konia jest o 1 cm dluzsze niz szersze to ktore beda bardziej pasowaly? Czy myslicie ze jest to znaczna roznica?


Ale jednocześnie:
[quote author=www.butydlakonia.pl]3. Dla pewności nalezy zmierzyć również szerokość kopyta- jeśli kopyto jest szersze niż dłuższe- wówczas lepiej wybrać buty Sport Boota, które lepiej dopasowują się do tego typu kopyt.[/quote]

Ktoś może mnie wspomóc swoją wiedzą i doradzić?

kasik, a Twój Smyk ma kopyta okrągłe czy szersze niż dłuższe?
Smyk ma kopyta okrągłe i powiem Ci, że jest problem z kopytami, które mają większą szerokość niż długość, bo wyboru praktycznie nie ma 🙁 Musisz dopasować rozmiar tak, by kopyta weszły na szerokość czyli zawsze zostaje luz na pazurze 😤 W praktyce oznacza to, że but będzie wycierał się w miejscu, w którym kończy się pazur....
Musisz dopasować rozmiar tak, by kopyta weszły na szerokość czyli zawsze zostaje luz na pazurze 😤 W praktyce oznacza to, że but będzie wycierał się w miejscu, w którym kończy się pazur.... 🙁 nie po to walczę z długim pazurem, żeby mieć teraz długi but 🙁 Eh...
Zaryzykowałam i mam w ręku Simple Boots 5 - w czwartek mierzenie, trzymajcie kciuki.

Jeśli nie one to co?
Sprawdziłam Easyboot Gloves  i Back Country Wide - rozmiarówka "Wide" kończy się na 141 mm 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się