Oficerki

Mam problem, zle wyzmierzyłam długość oficerek i wyszły za długie... miarę ściągałam sama wzorując się na starych butach do których dodałam poprostu brakujące cm. Miały wyjść maxymalnie długie ale na chwilę obecną nie mogę ich do końca dopiąć, brakuje mi 1 cm / 1,5. Normalnie bym je zostawiła ale mają piękną lakierowaną cholewę i trochę boje się żę ten lakier poprost się zniszczy albo popęka. I teraz pytanie oddać je do skrócenia czy zostawić i czekać aż siądą ? Może miał ktoś kiedyś podobny problem. Ajuto
Siąść powinny. Skrócą Ci, to mankiet może być nieproporcjonalny i stracić na atrakcyjności.
Ja dopiero co przerabiałam to samo, też lakierowany mankiet. Miałam pomiar robiony przez Hipikę, również na początku były 1/1,5 cm za wysokie. Finalnie siadły, lekkie 'zmarszczki' pod kolanem widać, ale po przyjrzeniu się z bliska. Teraz są idealnej długości.
[quote author=Dworcika link=topic=211.msg1915319#msg1915319 date=1383549673]
monia, jeśli się na nie zdecydujesz, to mam nadzieję na Twoją opinię i zdjęcia 🙂

Wysyłam dziś swoje do reklamacji , zobaczę jak się firma zachowa , jeżeli nie będą robić problemów kupuję Tretorn ale brązowe . Naprawdę nie wiem które oficerki mogły by przeżyć tyle co te , ma gwarancje jeszcze ponad pół roku więc chce skorzystać żeby naprawili mi ten cm. uszkodzenia .
Jeżeli będą robić problemy kupuję te Horze  😉 
[/quote]

Dostałam dziś odpowiedź ze sklepu , dostanę nowe oficerki ( miałam tylko małe uszkodzenie ) jak tylko się dowiedziałam to aż się zagotowałam , będę znowu przechodzić dopasowywanie się oficerek  👿  Polecam firmę Tretor bo chociaż człowiek wie ,że nie wywala pieniędzy w błoto a oficerki są naprawdę świetne i mają plus ,że można sobie je dopasować do łydki .
Witam wszystkich.Miałam dopiero dwie jazdy.Muszę kupić sprzęt.Czy mozecie mi podpowiedzieć jakie kupić oficerki.Czy szukać jakieś konkretne,droższe,czy na początek nie ma to znaczenia ?
beata12, jeśli miałaś dopiero dwie jazdy, to może wstrzymaj się z zakupem oficerek, bo to wydatek conajmniej kilkuset zł. Ja bym Ci proponowała zakup sztybletów + sztylpy oficerkowe.
Ale oficerki mi się bardziej podobają.Nie są wcale takie drogie :http://allegro.pl/oficerki-rozm-39-i3738496254.html. Tylko najgorzej że przegapiłam.Chba że jest inny powód np😀la poczatkujacych się w oficerkach źle jeździ.
beata12 jeżeli chcesz kupić oficerki do jazdy i pytasz się o firmy, to wiele osób powie ci, że Koenigs, Petrie, Cavallo.. A to są buty w okolicach 2 tys zł - używki na allegro wiadomo, taniej. Jeżeli chcesz kupić oficerki nowe i niedrogie (np. jak te nowe z allegro za 200 zł) to przygotuj się, że jakość może być bardzo niska i buty nie posłużą długo.

Popieram radę dot. kupna dobrych sztybletów i np czapsów ficerkowych (sztylpy). Ja kupiłabym sztyblety i sztylpy bardzo dobrej firmy, które będziesz użytkowała zapewne nieporównywalnie dłużej, niż oficerki-szmatki za grosze firmy no-name.

Przy oficerkach z wyższych półek - jak te, które wymieniłam - musiałabyś już po tej drugiej jeździe zdecydować się na dyscyplinę jaką będziesz uprawiać, ponieważ od tego zależy jakiego profilu oficerek będziesz szukała. Np. w moich ujeżdżeniowych, b. wysokich i sztywnych, nie da się wygodnie usiąść w siodle skokowym. Ja do skokówki zakupiłam oficerki skokowe, które z kolei są nieporównywalnie mniej wygodne do jazdy ujeżdżeniowej, bo oficerek uj. jednak nogę układa, a skokowy w ujeżdżeniu zachowuje się jak po prostu sztyblety ze sztylpami.

Powodzenia w poszukiwaniach i zakupach!
Junona bez przesady.... jeżdżę w Hippicach Las Vegas (stary sort, jeszcze z tych na prawdę mocnych oficerek) i dobrze mi się siedzi zarówno w ujeżdżeniowym siodle, jak i we wszechstronnym i skokowym. Nie uważam, aby specjalizacja przy wyborze - szczególnie pierwszych oficerek - była niezbędna...
Ja bym chciała uniknąć sytuacji że po jakimś czasie muszę wymieniać sprzęt.Przed pierwszymi jazdami powiedziano mi żeby kupić oficerki gumowe,że później się zobaczy.Okazało się że w gumowych jest teraz zimno.Nikt tego nie przewidział.U mnie sytuacja jest o tyle trudniejsza ponieważ na jazdę namówiłam męża i muszę wszystko kupować podwójnie.
ash   Sukces jest koloru blond....
06 grudnia 2013 09:54
beata12, w oficerkach w zimę też najcieplej nie jest no chyba że hala jest bardzo ciepła.
Zimą w zwłykłych oficerkach tez będzie zimno, ale początkującemu nie doradziłabym zakupu termoficerek...
W takiej sytuacji sztylpy i sztyblety są najrozsądniejszym wyjściem.
Tam gdzie jeździmy nie ma hali.Ale mamy na razie jazdy po około 30 minut
beata12, no to nie wytrzymasz na dworze w żadnych skórzanych oficerkach - skóra jest bardzo zimna, na dodatek mega twardnieje w zimnie. Polecałabym sztyblety z wkładką termiczną i do tego czapsy oficerkowe.
... i ciepłe podkolanówki 🙂
[quote author=_Gaga link=topic=211.msg1944633#msg1944633 date=1386324951]
... i ciepłe podkolanówki 🙂
[/quote] dokładnie 🙂
Mój mąż zastosował zastępczo getry piłkarskie 🙂
beata12, Decathlon i standardowe sztylpy i sztyblety.
Choć sama mam oficerki equifirst(?) za niespełna 300 i dają radę, ale też kwestia trafienia z rozmiarem - nawet bywalcom w siodle sprawia to kłopot, no i grubsze ciuchy - i już inne buty potrzebne 🙁
.Wczoraj dostałam ofertę na buty :Cavallo Master  w cenie 400 zł
- Cavallo Allround  w cenie 280 zł
- Konigs Komet  w cenie 350 zł
  Nie podjełam decyzji ponieważ nie wiem co to sa za buty i czy się dla nas nadaja,nie wiedziałam też czy to sa dobre ceny.
ash   Sukces jest koloru blond....
06 grudnia 2013 11:53
beata12, ale to ciągle oficerki, skórzane czyli zimne. Bez hali będziesz w nich cierpieć.
Ceny dobre, nawet bardzo.
Tak,oficerki ponieważ do tej pory szukałam oficerek.Teraz wiem o co chodzi.Na razie to nie odczuwam zimna ponieważ na jazdach jestem za bardzo zdenerwowana żeby mysleć o czymś innym niż jazda.
beata12, nie będziesz odczuwać zimna, po prostu nogi w tempie ekspresowym skostnieją ci tak, że nie będziesz mogła na stopie się oprzeć.
Jeżeli cena za buty jest dobra to myślę że może je też kupię zwłaszcza że ciężko jest złapać okazję na męskie oficerki a ta oferta jest tez na rozmiar 44.
Faktycznie trudno jest kupić używane buty do jazdy dla faceta.Chyba mało ich jeździ.
Dziewczyny, tak mi sie w ogole skojarzylo ze ktos u ans kiedys handlowal oficerkami nie? moge prosic namisr? moze byc na priv.
moje koenigdy powoli zasluguja na emeryture, przydalyby sie nowe...
beata12, Polecam Cavallo. Raczej Allround. Ze względu na wygodę. Byle z zapasem na ciepłe skarpety. Nieprawda, że w suchych, nie za ciasnych oficerkach z solidnej skóry jest zimno (gdy noga nie zaciśnięta). Wkładka do strzemienia się przydaje, albo w ogóle strzemiona syntetyczne. Ludzie spokojnie jeżdżą w solidnych oficerkach i przy -30.
Pod warunkiem ze trzymasz je w cieplym pomieszczeniu i masz druga pare na lato - bo jezdzenie potem w takich z luzem na skarpete jest koszmarnie niewygodne.
Dziękuje za podpowiedź.Mam jeszcze pytanie jaka róznica oprócz wizualnej jest pomiędzy zwykłymi a lakierowanymi oficerkami.
Lakierowane mają na sobie lakier... Różnica taka sama jak pomiędzy lakierkami a skórzanymi butami
Swoją drogą dziwne pytania początkującego jeźdźca... Wolałabym zainwestować w treningi kupując bardziej praktyczne na początek sztylpy i sztyblety, niż kupować oficerki... lakierowane zwłaszcza  🤔 Ja zaczynałam jeździć w dresie i adidasach... fakt faktem, że wtedy nawet sztylpy trudno było dostać, bryczesy mieli nieliczni...
beata12 żaden sprzęt nie uczyni Cię dobrym jeźdźcem...
A moze kogos stac i na to i na to?😉
To nie są dziwne pytania.Jeżeli znajduje coś w atrakcyjnej cenie to myśle że szkoda przegapić okazji.Wiem że łatwiej wejść do sklepu i kupić ale trzeba zapłacić dwa razy tyle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się