dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

zielona_stajnia: dzięki, to już brzmi sensowniej!
PESTKA35, ladydill, dzięki za opinie.

lusia722, to co piszesz brzmi obiecująco, że niejadek nie robił problemów.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 grudnia 2013 15:06
Klami no dwa wiadra zjadł, teraz już nie dostaje.
A "apetizera" to nawet z potartym jabłkiem z marchewką i miodem nie ruszy. To samo z większością proszkowanych suplentów nie zje i tyle.
asior   -nothing but eventing-
15 grudnia 2013 18:45
Klami, potwierdzam, moja wybrzydzająca kobyła jadła kilka miesięcy bez problemów 🙂
To super. W takim razie chyba spróbuję zaserwowac to mojemu. Dzięki za opinie. 😉
Gillian   four letter word
15 grudnia 2013 21:35
dawał ktoś aminokwasowy chelat miedzi od p. Podkowy? śmierdzi okrutnie i jest gorzkie, daję 0,5g i mam wielki problem bo koń odmówił żarcia, nie przeszło w meszu, w tartym jabłku... :/
Ja miałam dawno temu taki chelat (wprawdzie innej firmy) i był okropny,tak samo jak MSM w proszku.Żeby go wmusić w stwora musiałam mieszać z miodem
Nie wiem czy odpowiedni wątek, gdyby nie proszę o wskazanie dobrego:
Na ile czasu przed stresującą sytuacją mogę podać Sedalin, żeby mieć pewność że zadziała?
Co do tego Sedalinu,to ok 15 min przed ;-)
nataleek14 dziękuję :kwiatek:
http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=59_66&product_id=58
Stosował ktoś? Konie chętnie jedzą? Cena i skład zachęcające  🤣
Aszra - a nie możesz podać nazwy i producenta.
Nie znoszę klikać w linki jeśli nie muszę..

Epony uzywałam ale Gemuse Krauter Mineralien St Hippolyt ma moim zdaniem lepszy skład i przy nim zostanę
Ponawiam pytanie o dodatek Pavo Muscle Build ?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
19 grudnia 2013 08:54
przejrzałam dość pobieżnie wątek szukając info o oleju ryżowym.
chcę zacząć podawać ten Suriny 😉 jaką dawkę dziennie polecacie dla starszego konia w lekkiej/średniej pracy?
sei 30-40ml powinno wystarczyć 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
19 grudnia 2013 20:28
ladydill, dzięki  :kwiatek:
czytałam, że GO pomaga "przepalać" tłuszcz na mięśnie, czy u konia, który jest trochę przy kości się sprawdzi? lekko spasiony młodziak w lekkiej pracy 🙂
.
Stosowalam dotychczas na wyciszenia jakiegos pokaslywania, oslonowo na uklad oddechowy secrete pro z equistro, ale tak podrozala, ze to jakas masakra cenowa, co mozecie polecic ? na zastepstwo
Crazy bardzo fajny preparat ma NAF, zwie się Respirator. Nie wiem ile dokładnie teraz kosztuje Equistro, ale NAF po kieszeni trochę kopie :/.

Z tańszych mogę polecić Derbymed Bronchopulmin i Officinalis.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 stycznia 2014 15:59
equistro podrożało kosmicznie naprawdę od nowego roku. najbardziej flexadin.
sporo osób poleca firmę green horse, ale osobiście nigdy nie miałam z nią styczności. może warto spróbować?
equistro poszalalo, z 240 na 450 to jakies przegiecie
A Hambavet na lekkie dolegliwości/profilaktycznie ?
Napisalam tez do p. Podkowy? Czy nie da sie stworzyc podobnej mieszanki. Wiekszosc dostepnych an rynku preparatow ma albo anyz albo eukaliptusa ktory powoduje odkaslywanie sluzu, a jezeli kon nie ma sluzu to zaczyna go produkowac zeby moc odkaszlnac... a mi chodzi o cos lagadzacego, oslonowego.
Wyszukiwarka nic nie pokazała, bardzo proszę o analizę lub ocenę preparatu Eggersmann Osteomin, na tej stronie jest skład: http://www.eggersmann.pl/pasze/osteomin.html

Warto podawać 1,5 roczniakowi, który bardzo szybko urósł? Czy lepiej co innego, nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto, dlatego chciałabym jakiś sprawdzony preparat, ale też nie w jakiejś kosmicznej cenie  :kwiatek:
equistro podrożało kosmicznie naprawdę od nowego roku. najbardziej flexadin.


Wcale nie tak najbardziej 🙂
Równie bardzo zdrożała Secreta Pro i Respadril
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 stycznia 2014 16:46
ganasz i inni, którzy stosowali drożdże equinox, jak wrażenia? gdzie mogę znaleźć dawkowanie? koń wygrał mi dwa małe opakowania. przetestowałabym 😉
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 stycznia 2014 21:38
nie mogę znaleźć w wyszukiwarce.
Czy ktoś używał tabletek Nutri Horse H50 Plus? Jeśłi tak, czy widać efekty i warto kupić? Na ile starcza?
Nutri Horse H50 Plus

potrzebuję czegoś na sierść i zastanawiam się między tym powyżej, a:

Nutri Horse H
i
Dodson&Horrell Seaweed

plus ew. wspomaganie mięśni (chyba też powinno być dobre dla sierści?) Olej z kiełków ryżowych Epona

proszę o opinie  :kwiatek:
maison Ja używam tabletek NH. Podaję 5 dziennie, a w opakowaniu jest ok. 330, więc cena bardzo okej. Efekty są jak najbardziej. Nie jest to koń z masakrą kopytową, ale przydaje mu się po prostu dodatkowa suplementacja.

Jeśli chodzi o olej ryżowy, to korzystałam z Rizi i Suriny (ten drugi lepszy). Wsparcie dla mięśni plus jak każdy olej pozytywnie wpływa na sierść 🙂
A ile dajecie tego oleju dziennie i na ile starcza taka butelka? 😉
maison, Dawałam biotynę z NutriHorse i byłam zadowolona 🙂 sierść miękka, lśniąca, kopyta zdrowe, strzałka zdrowa.

Chyba w tym wątku ktoś kiedyś opisywał jakiś specyfik dla koni na skórę... Tzn, jakiś suplement dla koni z problemami skórnymi. Było coś takiego czy mi się przewidziało? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się