Wady budowy, ocena eksterieru

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 grudnia 2013 20:44
ma bardzo długi grzbiet, zero kłębu (może urośnie?) ale za to długa szyja i Ok raczej nogi
Wydaje mi się że odcinek  potyliczny ma bdb, czy źle myślę?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
20 grudnia 2013 20:51
Tak odcinek potyliczny super i nawet stąd widać że co najmniej 3 palce się zmieszczą w ten dołek miedzy ganaszami a szyją
ElaPe dzięki  🙂
Mam nadzieję ,że jednak ktoś jeszcze się wypowie.
Co do kłębu, to już zrobił mu sie bardziej wyraźny.
Donia Aleksandra, tak pod kątem użytkowo-wierzchowym: front konia jest bardzo ok, podobają mi się przednie nogi, pierś, szyja, głowa i jej łączenie z szyją. Kłoda jest długa, grzbiet prosty. Wysoki (ale to się może zmienić i pewnie zmieni) i płaski zad, słabo kątowana miednica, kość udowa nieco lepiej, ale też mogła by być bardziej skośna. Wysoko osadzony ogon. Na tym zdjęciu wygląda, jakby tylne kończyny miał szablaste, ale może tylko tak stanął.
Ciekawa jestem, jak będzie wyglądał jako dorosły koń. Dwulatki mogą się bardzo mocno zmienić.
Na tym zdjęciu ma 2 lata czy 2,5? Młode konie pomiędzy 2,5-3,5 roku potrafią się bardzo wydłużyć kłodą, znam dwa przypadki, gdzie jeden koń z ekstremalnie krótkiego (takiego bez środka) stał się super proporcjonalny, a drugi, zupełnie normalny, został trzyosobowym jamnikiem (i dzięki bogu się nie pospieszyłam, bo jako trzylatka chciałam go nawet kupować, heh). Ale at są chyba rasą wcześnie dojrzewającą, więc w sumie dwulatek ma chyba ramę zbliżoną do dorosłego konia?
quantanamera Na tym zdjęciu ma nawet niecałe 2 lata, było robione około marca, a on z maja. Natomiast teraz ma 2, 5 roku i dłuższy nie jest. Ani matka, ani ojciec wybitnie długimi tekińcami nie są, więc nie wydaje mi się , żeby kłoda miała się jeszcze wydłużyć( oby nie  😉).  A AT z pewnością szybko dojrzewające  🙂
Dla przykładu matka jako 3 latka:

Zdjęcie bardzo słabej jakości niestety
Oraz ojciec, zdjecie zapożyczone ze strony Ośrodka Pegaz Dziemiany.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 grudnia 2013 10:45
Matka bardzo fajną budowę ma na tym zdjęciu (szkoda że takie niewyraźne) no i wygląda jak rasowy, umięśniony koń wierzchowy.

Czy tatuś to też rasy tekińskiej? (bardzo ładny tak nawiasem mówiąc)
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
21 grudnia 2013 12:13
Mogę poprosić o ocenę ?? Klacz 6 letnia .
Zarówno ojciec jak i matka to tekiny.
Matkę mam  jeszcze taką, choć to nie  postawa zootechniczna. Dzień po wyźrebieniu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 grudnia 2013 16:45
noo, ładna nawet po wyźrebieniu, bez brzucha rozepchanego

a maluch jaki sweterek ma 🙂
Donia Aleksandra Cudowna klacz 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 grudnia 2013 18:17
drawa14: krótka, gruba szyja, duża głowa i proste stawy skokowy na tyłach
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
21 grudnia 2013 18:25
ElaPe Dziękuje ...
Czy po zdjęciach z [url=http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/9775?q=kordial&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=#]TEGO[/url] ogłoszenia, można stwierdzić, że koń ma lekkiego kozińca, czy tylko mi się wydaje?
domcia406, to nie jest w tym przypadku jakaś wyraźna wada, ale lekko kozińcowaty jest. Widać na zdjęciach i bardzo wyraźnie widać na filmach, że koń nie prostuje do końca nogi w fazie wykroku. Poza tym to całkiem fajny zwierz 🙂
Ano właśnie, tak mi się zdawało. Na końcówce filmu- przy zatrzymaniu troszkę mu się te nogi trzęsą. Troszkę mnie to martwi, bo zwierzak mi się bardzo podoba.  🙁
Koń ma 7 lat, jeśli przechodzi badania na czysto, a Tobie wizualnie czy estetycznie takie nogi nie przeszkadzają, to nie powinien być żaden problem.
To mnie trochę pocieszyłaś. Mam obawy bo poprzedniego konia sporo się naleczyłam na ścięgna, a przy kozińcu zawsze jednak są trochę bardziej obciążone. No ale trzeba zobaczyć najpierw czy przejdzie badania.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 stycznia 2014 09:36
To mnie trochę pocieszyłaś. Mam obawy bo poprzedniego konia sporo się naleczyłam na ścięgna, a przy kozińcu zawsze jednak są trochę bardziej obciążone. No ale trzeba zobaczyć najpierw czy przejdzie badania.


fajny koń. Szkoda że nie ma zdjęcia zootechnicznego. Ale zbadać na pewno trzeba
Donia Aleksandra a jak złota piękność , dawno na volcie go nie było , co się z nim dzieje , dalej ogier ?
Masa koni z kozińcem śmiga nawet bardzo wysokie parkury i nic się z nimi nie dzieje. Nie uwierzyłabym sama, gdybym nie widziała konia, który wyglądał jakby składał nogi w stój do tarzania. Chodził 140 z powodzeniem.
A ścięgna z możliwością ich popsucia to mają wszystkie, nawet najbardziej proste konie 😉
Masz zupełną racje. Niektóre chuchane i dmuchane do tego poprawnie zbudowane konie zrywają ścięgna a inne, które dawno zerwać się powinny, trzymają się dalej. Ja zresztą jeżdże 'rekreacyjne' ujeżdżenie. No zobaczymy, co z tego wyjdzie 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 stycznia 2014 13:40

kon litewskiego zawodnika chodzacy 140🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
domcia406, tylko do ujeżdżenia nie wiem czy to taki dobry pomysł, raczej miałam na myśli użytkowanie skokowe (i świetny przykład powyższego wrzuciła margaritka). W ujeżdżeniu będziesz miała kłusy pośrednie, kłusy wyciągnięte - to nie wygląda zbyt ładnie, jak koń je wykonuje wyrzucając taką przygiętą nóżkę.
Ale oczywiście każdy koń ma coś - i zawsze trzeba być gotowym na jakieś kompromisy.
margaritka, zmniejsz zdjęcie! Wszystko mi się rozjechało!
Quantanamera całkowicie zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego mam mieszane uczucia. Z drugiej strony nie jeżdżę sportowo i raczej jeździć nie będę, więc nikt nas 'punktować' nie będzie, a zwierz wydaję się być bardzo sympatyczny. Ech znalezienie odpowiedzniego zwierzaka to długa droga. A tym bardziej do bawienia się w ujeżdżenie  😵
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
07 stycznia 2014 05:27
Sry z telefonu wstawialam. Jak bede na kompie to zrobie😉
co temu koniu jest?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/10450

Pewnie nic. Jakiś strasznych wad budowy nie ma. Stroma pęcina w przodach, więc pewnie twardo nosi.
Cena niska bo to jednak folblutka. Stadniny sprzedają jeszcze taniej. Można klacz po torach 4 letnią kupić za 2500zł.
że xx bez wyników tanie, to wiem, tylko ten przód mnie intryguje - jakoś nienaturalnie wygląda
może nieszczęśliwe ujęcie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się