Siodło skokowe

karolciaequilano   marzenia się spełniają
13 stycznia 2014 20:29
wrotki- chodzi mi o Daw Maga Gp, gdzie jest możliwość wybrania pomiędzy pianką poliuretanową, a watą syntetyczną 🙂 Temu zastanawiam się co wybrać, a jest napisane, że poduszki
Zuzu. - dzięki 🙂
masz jakiegoś linka do tej informacji? bo mam przekonanie, ze albo źle zrozumiałaś, albo źle jest opisana część siodła które może być wypełnione wełną... 🙄
karolciaequilano nie wolisz DM Millenium? Siedziałam raz w GP i w porównaniu do Millenium wypada (przynajmniej dla mnie) blado 😉
karolcia, z pewnością chodzi o panele (te co na końskich plecach leżą) i TYLKO NIE PIANKA, bo później w razie co nie ma możliwości dopchania, lepszego dopasowania.
karolciaequilano   marzenia się spełniają
13 stycznia 2014 21:20
Dzięki za pomoc 🙂 to już ustalone, że będzie wata.

galopada_- leci pw 🙂
mils   ig: milen.ju
13 stycznia 2014 22:43
Znacie coś godnego polecenia tak do 3,5 tys.? W ogłoszeniach szukam, ale nic nie ma - potrzebuję16", do tego brąz. Aktualnie mam na testach Daw Maga Vicky. Faktycznie siedzi mi się lepiej niż w GP, ale coś jest nie tak z tybinką, w GP była troszkę za długa. Na długość (z góry) wydaje się dobra, jak wypuszczę nogi ze strzemion, to kolano leży kawałek od końca tybinki. Ale jak już jeżdżę, to z kolei wychodzi mi przed tybinkę odrobinę poniżej klocka. Jest możliwe, że może to być wina wyprofilowania tybinki, nieodpowiedniego dla mojej nogi? Np. że powinna być wysunięta bardziej do przodu? Czy jednak może być za mała? Podobno mam w tym siodle za krótkie strzemiona, choć puśliska tylko przełożyłam z poprzedniego siodła, w którym długość była odpowiednia. Wydłużę jutro i zobaczę jeszcze jak będzie. Pisałam do Daw Maga, ale zero odzewu, telefonów póki co nie odebrali, ale codziennie próbuję. Nawet nie mam kiedy zdjęć zrobić. Tracę nadzieję, że znajdę teraz siodło. 😵
mils   ig: milen.ju
15 stycznia 2014 21:00
Przepraszam za post pod postem, ale cicho tu i głucho, a mam pytanie. Jak Wam się widzi dopasowanie siodła (szczególnie tybinki) bądź też właśnie jego brak po tym zdjęciu? Tutaj w stój:

W kłusie, gdzie moim zdaniem wygląda to najgorzej, jest tak:
[img]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/v/1544974_484526078334746_2105919559_n.jpg?oh=22272b1e10fb860eeaf32fa6e4516a72&oe=52D8E736[/img]
mils, spróbowałabym tak: przesunęła siodło ciut do przodu = usiadła bliżej tylnego łęku, wydłużyła strzemiona o 1-2 dziurki (1,5 byłoby idealnie 🙂😉. Jeśli i wtedy kolano by wyjeżdżało (o ile balans siodła jest dobry - wątpię, wygląda jakby ściągało cię na przód) - to nie poradzisz - tybinka za krótka.
mils   ig: milen.ju
15 stycznia 2014 21:23
halo jak jeżdżę, to też mam wrażenie, że ściąga mnie trochę do przodu. Siodłam zdecydowanie bardziej z przodu, ale bez napierśnika siodło zjeżdża nam strasznie po kilku minutach stępa (napierśnik zamówiony). Co do strzemion, nie wiem jak z tą długością. W stój wydaje mi się, że długość jest ok. Wydłużyłam ostatnio, bo siedziałam jak w siodle wyścigowym. Natomiast już z tą długością strzemiona sięgają mi trochę poniżej kostki. Na skokach ostatnio trochę latałam, więc mam obawy przed wydłużeniem strzemion. Zobaczę jutro, wydłużę na rozprężenie, a jak będzie masakrycznie to skrócę znowu. Swoją drogą, z balansem siodła raczej nic się nie zrobi, prawda?
Możesz spróbować podkładkę podnoszącą przód. O ile zjeżdża dlatego, że za szerokie. Jeśli dlatego, że za wąskie to kiepsko 🙁
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
16 stycznia 2014 11:12
czy ktoś ma doświadczenie z tym siodłem? skóry hkm pozostawiają wiele do życzenia, więc zastanawiam się czy warto...

http://www.gnl.pl/dla-konia/sioda-a-i-dodatki/sioda-a-skokowe/siodlo-skokowe-hkm-canyon.html
W tej cenie znajdziesz coś fajnego i sprawdzonego. Nie ryzykowałabym
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
18 stycznia 2014 13:52
equi.dream, niby tak, ale bardziej myślę o możliwościach np płatności ratalnej... kupując chociażby porządną używkę i nie "od koleżanki" muszę się liczyć z płatnością cąłości nawet jeśli biorę tylko na przymiarkę...

a co do wspomnianych butetów to bym szybciej o samochodzie myślała xD
aleqsandra, serio zastanawiasz się nad czyms takim w rozmiarze pseudouniwersalnym mając za sobą x problemów grzbietowych konia z, jeśli dobrze pamietam, nawet zdiagnozowanym ks ??
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
18 stycznia 2014 15:48
Klami, nie mam pojęcia o rynku siodeł dlatego pytam ... ? czyli że nie różnicują łęków?

aleqsandra, w takim przedziale cenowym rozważyłabym zamówienie siodła na wymiar w DM czy u pana Andersza, za 3600 zł możesz mieć na przykład GP w wersji super 😉
Co wiecie o Daw-Mag Oskar? Jak z wytrzymałością? Czy jest miękki? "Daleko" od konia?  :kwiatek:
aleqsandra przecież daw-maga czy kentaura też możesz mieć na raty i da się je dopasować. Na pewno będą 100 x lepsze niż hkm no name.
Dziewczyny - znacie wypożyczalnię siodeł? Potrzebuję siodła na niecały miesiąc żeby zdać odznakę 🙂 Czy lepiej popytać po osobach prywatnych czy akurat nie używają? 🙂
Livia   ...z innego świata
19 stycznia 2014 14:52
mils, ja miałam podobną sytuację z Joy jumperem, tybinka i moja noga wyglądały tak, jak u ciebie - i mnie powiedziano, że tybinka jest niestety za krótka...
mils   ig: milen.ju
19 stycznia 2014 18:16
Livia kurczę, to niefajnie. Na zdjęciu jeszcze mam strzemiona za długie o dziurkę na skoki. 😁
Tia, właśnie straciłam nadzieję na to, że znajdę sobie jednak używkę CWD. Przeglądam ebay i hmm... mniejszych niż 17,5 nie widze w ogóle. Do tego większość nawet czysto wizualnie raczej dość wąska.
wyszukiwarka mi nic nie pokazuje, więc zapytam tutaj, jak było to przepraszam.

czy miał ktoś przyjemność siedzieć w siodle HKM Classic Rock i mógłby się podzielić odczuciami? zawsze HKM kojarzył mi się z odzieżą jeździecką (swoją drogą jak dla mnie bardzo dobrą) i ewentualnie innymi akcesoriami końskimi, ale z siodłami do czynienia nie miałam.
mils   ig: milen.ju
21 stycznia 2014 12:06
Ma ktoś porównanie między Daw Magiem GP, Mirage oraz fajnie by było jeśli także Vicky? W kwestii wielkości siedziska i długości tybinki? Orz czy ma ktoś Equipe Emporio lub podobny model w rozmiarze 16"?
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
21 stycznia 2014 16:30
Kahlan, siodeł nie miałam, ale mam ogłowie i doszły do mnie oficerki HKM ... słaba skóra, tyle mogę powiedzieć i tanie rozwiązania, ale nie są to złe produkty... jak się sprawdzają siodła? niewiadomo, ale jak już sugerowano może być problem z rozmiarówką/dopasowaniem ... szyte wg bliżej nieznanego standardu
ale jak już sugerowano może być problem z rozmiarówką/dopasowaniem ... szyte wg bliżej nieznanego standardu


może to będzie dla mnie plusem, bo konia mam strasznie niewymiarowego, to jest 5 przymierzane siodło. o.O w dobrym stanie używkę mam na oku, bo jednak nowe siodła nie są w moim zasięgu.

dzięki. obejrzę w takim razie 3x dokładnie skórę i jej stan.
Właśnie stoimy przed wyborem Albion - Devoucoux  🤔 Będę wdzięczna za wszelki odpowiedzi  :kwiatek:

Czy ktoś wie, czy w Albionie terlica jest robiona pod konia (podobno tak, ale ja się tego nigdzie nie doczytałam, a znajoma powiedziała, że nie). Przedstawiciel twierdzi, że jest dokładnie w kształcie pleców konia?
I drugie pytanie: czy ktoś miał problemy z Devoucoux (tzn. z "efektem końcowym" 😉 )?
Albion 🙂 Mam 2 i sa przecudowne🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się