SIODŁA

nie miałam do czynienia z Passierem, ale wydawało mi się zawsze, ze są z wyższej półki ( chocby cenowej). Może niech sie ktoś inny wypowie.
Halo, halo 🙂 czy ktoś ma/miał/jeździł w siodle Norton Close Contact Rexine i ma o nim jakieś zdanie?

http://www.gnl.pl/siodlo-norton-close-contact-rexine-24h.html
Generalnie Passiery są lepsze, ale to zależy również od modelu. Jeśli oba siodła pasują na konia to musisz się zastanowić, które z nich bardziej pasuje Tobie bądź jaki masz plan jeśli chodzi o swoja jazdę na najbliższy czas. Magic to siodło wszechstronne, więc na początek bądź jazdy rekreacyjne jak najbardziej ok. Nie wiem, o jakim modeli Passiera mówisz, więc trudno radzić więcej.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 stycznia 2014 10:36
Halo, halo 🙂 czy ktoś ma/miał/jeździł w siodle Norton Close Contact Rexine i ma o nim jakieś zdanie?

http://www.gnl.pl/siodlo-norton-close-contact-rexine-24h.html


W close contakt nie jeździłam, ale w zwykłym Rexine jest śliskie siedzisko (po założeniu futerka lub jeździe w bryczesach z lejem kolanowym było dobrze). Bardzo krótkie przystuły, poza tym fajne: lekkie, dobrze się siedzi.
Drogie re- voltowiczki! Mam pytanie. Mam konika 5 letniego, poszukuję dla niego siodła. Cena max 1400 zł. Przeszukując ogłoszenia wpadłam na taki zestaw Winteca : http://www.valleyvet.com/ct_detail.html?pgguid=15951d7f-c25d-4664-80a0-d723dc9685e6 co sądzicie? Nie jest to żaden pic na wodę?
dolicz sobie clo i vat.
w koniku kupisz za niecałe 1400zł takie siodełko
ja mam dwa takie siodła i nie narzekam, tzn ja ich nie użytkuje ale moja córka i Tuch i wiem ,ze chwalą sobie to siodło.
kostaryna Tak jak pisze Faza lepiej kupić w Polsce.
Mamy w użyciu 2 takie i jak najbardziej spełniają swoją rolę wszechstronnych siodeł.
Na zdjęciach bez przypiętych klocków kolanowych:



tutaj też napiszę. Co sądzicie o siodle bezterlicowym? Jest wygodne dla koni (hucułów)? 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 stycznia 2014 15:13
zuhora- Jeździłam w bezterlicówce na koniku polskim i problemów nie było żadnych.
Dementek a nie wiesz jak jest z naciskiem na kręgosłup? Chodzi mi o to, że od tego siodła które mam mój hucuł ma takie odparzenia po obu stronach kłębu, wyrasta z nich tylko siwa już sierść. interesuje mnie czy takie siodło będzie mniej bolesne?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 stycznia 2014 18:41
Dementek a nie wiesz jak jest z naciskiem na kręgosłup? Chodzi mi o to, że od tego siodła które mam mój hucuł ma takie odparzenia po obu stronach kłębu, wyrasta z nich tylko siwa już sierść. interesuje mnie czy takie siodło będzie mniej bolesne?


Tego to nie wiem, bo to koń bardziej szkółkowo-hipoterapeutyczny był (ale zawody ujeżdżeniowe pojechałam na koniu w tym siodle). Po jazdach nie czuła bólu grzbiety, odgnieceń nie miała. A siodło było bez podkładki.

Zapytaj w wątku o siodłach bezterlicowych  🙂
Dopasowane siodlo nie jest bolesne, kwestia nie w tym czy ma terlice czy nie, tylko czy PASUJE.
[quote author=katechan link=topic=31.msg1985567#msg1985567 date=1390237818]
Halo, halo 🙂 czy ktoś ma/miał/jeździł w siodle Norton Close Contact Rexine i ma o nim jakieś zdanie?

http://www.gnl.pl/siodlo-norton-close-contact-rexine-24h.html


W close contakt nie jeździłam, ale w zwykłym Rexine jest śliskie siedzisko (po założeniu futerka lub jeździe w bryczesach z lejem kolanowym było dobrze). Bardzo krótkie przystuły, poza tym fajne: lekkie, dobrze się siedzi.
[/quote]

Dziękuję, nie wiem właśnie, czy skusić się na te nowe, czy kupić używanego Winteca 2000..
dzięki wielkie 🙂
a co sądzicie o Wintecu 2000 lub 500?
jak to jest z tymi wielkościami łęków? jestem laikiem w tej kwestii.  🤔 chciałabym wziąć siodełko 17,5, na konia wlkp, 5 letniego, lekko wykłębionego. co myślicie? wiem, że to tylko teoretyczna pomoc ale zawsze coś będę wiedzieć więcej 🙂
Dziewczyny, poprawcie mnie jesli sie myle:
Lka Daw Maga to okolo 32-33 Prestige? czy raczej 33-34?
XL to w takim razie ok 35?
Ja mam 35 Prestige a jak jeździłam parę razy w Daw Magu to M było dobre, chociaż nie wiem jak duża jest różnica między M i L
To teraz juz zupelnie zwariowalam O_O
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 stycznia 2014 20:57
[quote author=Dementek link=topic=31.msg1986271#msg1986271 date=1390300588]
[quote author=katechan link=topic=31.msg1985567#msg1985567 date=1390237818]
Halo, halo 🙂 czy ktoś ma/miał/jeździł w siodle Norton Close Contact Rexine i ma o nim jakieś zdanie?

http://www.gnl.pl/siodlo-norton-close-contact-rexine-24h.html


W close contakt nie jeździłam, ale w zwykłym Rexine jest śliskie siedzisko (po założeniu futerka lub jeździe w bryczesach z lejem kolanowym było dobrze). Bardzo krótkie przystuły, poza tym fajne: lekkie, dobrze się siedzi.
[/quote]

Dziękuję, nie wiem właśnie, czy skusić się na te nowe, czy kupić używanego Winteca 2000..
[/quote]

Na Twoim miejscu brałabym używanego Winteca 2000.
Dementek, tak też myślałam, bo teraz jeżdże konia znajomego właśnie w tym siodle i jest genialne.. ale korci mnie, by spróbować tego Nortona..  🙄
Faith, L DAW-MAGA- 34-35 prestige 🙂  M- 33 🙂
Dzieki dobry czlowieku!
dzięki wielkie 🙂
a co sądzicie o Wintecu 2000 lub 500?
jak to jest z tymi wielkościami łęków? jestem laikiem w tej kwestii.  🤔 chciałabym wziąć siodełko 17,5, na konia wlkp, 5 letniego, lekko wykłębionego. co myślicie? wiem, że to tylko teoretyczna pomoc ale zawsze coś będę wiedzieć więcej 🙂


Ja mam Winteca 2000 i jestem z niego zadowolona. Bardzo mi odpowiada, że jest cały pokryty zamszopodobnym materiałem, przez co całkiem wygodnie się w nim jeździ. A jaka przyczepność 😉 Minusem jest to, że latem trochę się tyłek w tym poci, niestety. Wintec 500 nie ma tego materiału, tylko coś skóropodobnego. Ja siedziałam w jednym i drugim i w sumie dużej różnicy nie czuję. Fajnie by było jakbyś miała okazję zobaczyć w którym Ci wygodniej.
Co do łęków, każdy Wintec sprzedawany jest ze standardowym łękiem czarnym (chyba rozmiar 30, ale pewności nie mam). Kolejne się dokupuje i wymienia jak jest potrzeba.

Katechan Wintec od Nortona lepszy jednak, więc jak masz możliwość to szukaj Winteca.
A siodło ujeżdżeniowe? Najlepsze wydaje mi się Wintec Isabell z syntetyków, ale mogę się mylić 😉
Jak koniecznie z syntetykow to isabellka. jest osobny watek dla siodel syntetycznychi dodatkowy dla ujezdzeniowek, mozna poczyrac.
💘
Przepraszam za mały  🚫

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu będzie u nas przedstawiciel CWD. Piszę o tym dlatego, że przyjedzie z Czech, bo nie mamy naszego krajowego, więc może ktoś chciałby skorzystać 😉
http://cwdsellier.com/

Z góry przepraszam, że nie w ogłoszeniach, ale to jest raczej informacja (może ktoś skorzysta)  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 stycznia 2014 10:12
Czym można wyczyścić materiał od spodu siodła w syntetyku? Założyłam je bez czapraka na konia , żeby sprawdzić dopasowanie i mi się materiał pobrudził...
Woda, szmatka i ewentualnie szare mydło/preparat do czyszczenia siodeł syntetycznych 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 stycznia 2014 22:40
Już sobie poradziłam  😉 Wyczyściłam... taśmą samoprzylepną. Ale dzięki za radę- przyda się na przyszłość, jakbym miała mocno uwalone siodło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się