SIODŁA

marianna152, łęk można poszerzyć/zwęzić o te pół rozmiaru, jeśli jest taka potrzeba, ostatecznie można też w DawMagu zlecić wymianę paneli na wełniane, pytanie tylko, czy to warte zachodu, czy lepiej wymienić siodło na inne. Podane wymiary są dość typowe, jakiś wybór powinien być.
Ooo tego nie wiedziałam, że można zlecić nawet wymianę wypełnienia paneli, lecz fakt, raczej szkoda zachodu. Bardzo dziękuję za pomoc, od jutra działam inaczej 😎
Swoja droga, jestem ciekawa na jakie konie pasuje daw mag?
Ma ktos moze zdjecie swojego konia z "golym" daw magiem na plecach, ktore pasuje?

Moj fitter zwrocil uwage ze panele sie zaczynaja w nim (mam GP) bardzo wysoko i nie ma miejsca na klab, i ze te siodlo bedzie zawsze "szczypac" przy klebie wlasnie. No i faktycznie jak przymierzyl to wbijaly sie z przodu na gorze te panele w klab po bokach. Inne siodlo ktore mierzyl na "golasa" od razu bylo widac ze ma duzo miejsca przy klebie i nigdzie nie uciska miejscowo. Odleglosc od "szczytu" siodla do poczatka paneli tez byla wyraznie wieksza niz w daw magu. Zaciekawilo mnie to bardzo, bo to by znaczylo, ze kon nie moze miec miesni przy klebie, zeby te siodlo pasowalo (?)
Plamkakochanie, - miałam Huberta na swojego ślązaka i leżał dobrze do pewnego momentu (koń się rozbudował). I uwaga, zrobił się za ciasny, ale paradoksalnie to koń lepiej chodził z nim i futrem, niż z gołym siodłem, wbrew wszelkiej logice (no zanim zmieniłam to w czymś trzeba było wsiadać, nie leżało tak, żeby krzywdę robić).
Moja mamcia ma Huberta sport (ten z takimi klockami kolanowymi wystającymi) i na jej miksie śląsko-wlkp leży to siodełko dobrze. Natomiast ten koń nigdy nie skalał się konkretną pracą, więc i jakiś mięśni większych też nie miał zbudowanych 😉
Oba konie mają raczej niskie kłęby i proste plecy, choć różnią się budową.

Edit: swojego Huberta sprzedałam koleżance na jej folbluta. Leżał top. Pożyczyła ode mnie, bo miała problem coś dopasować i kupić, a skończyła odkupując to "chwilowe" siodło.
Miałam daw mag GP na wełnie robione pod konia i leżało super. Akurat tyle co siadła wełna to koń się nadbudował i nawet dopychać nie trzeba było.
Plamkakochanie, u nas w stajni jeden koń ma mega fajnie spasowanego DM. Mi Saddle fitter tez proponowała DM bo mówi że powinno się spasowac pod moją kobyłe. oczywiście z pewnymi zmianami. Ogólnie całkiem miłe te siodła dla zadka.

marianna152, dziwny ten twój saddle fitter, najlepiej szukać używek z wymiennymi łękami, Pessoa? Seabis? Ikonik? Fairfax?
Mojej kobyle młp, około 50% genów xx i wystający kłąb, solidna łopatka, DM Hubert uciskał okolice kłębu po bokach. Teraz mamy zgarniętego od tutejszej forumowiczki prestige D1 - ujeżdżeniówkę i widać, że koniowi zdecydowanie wygodniej, nie trzeba nawet ręki wsadzać między siodło a kłąb, gołym okiem widać różnicę, a odczucie z siodła to w ogóle bajka. Nie wiem serio na jakie konie jest szyty Daw Mag.
U nas w stajni kilka osób ma siodła DM Grand Prix - leżą przyzwoicie na wielu koniach. Koleżanka ma zmodyfikowanego DM Leopard (panele - monoflap z Leoparda, siedzisko z Grand Prix) i bardzo fajnie to siodło leży na jej kobyle, i na innych koniach tez nienajgorzej.
marianna152 Ja bym zmieniła saddle fittera, na takiego który zaproponuje konkretne marki/modele, pomoże dopasować, a najlepiej żeby miał używki do przymierzenia na konia i potestowania.Albo powie konkretnie: taki i taki panel, rozstaw łęku: M wg DM, 33 wg Prestige itd
U nas Kentaur mocno bez szału chyba.. model Perseus, niby na proste plecy, a tył i tak się unosi, do tego bardzo uciska po obu stronach kłębu w jednym punkcie. Ręce mi opadają już…
Ale co to znaczy dla was "leza przyzwoicie", "tez nienajgorzej" ? 🤣
Siodlo albo pasuje albo no nie pasuje. Jesli pasuje "czesciowo" to znaczy ze nie pasuje 😅

Dziewierz keirashara
Czy macie moze zdjecia plecow tych koni na ktorych te daw magi "leza przyzwoicie", zeby potwierdzic, ze nie ma atrofii miesni przy klebie na przyklad? 👀

Bo jesli macie fotki ze siodla super leza i plecy sa fajne umiesnione, to wlasnie tego szukam, bo jestem ciekawa na jaki "typ" konia, te siodla FAKTYCZNIE pasuja 😇

xxagaxx,
mile dla zadka, ale Twojego, nie konia? 🤔

Jesli chodzi o wypelnienie welniane to jestem w stanie uwierzyc ze latwiej jest te siodlo dopasowac niz te na lateksie, ale jednak przez budowe tego siodla, i tak jestem bardzo ciekawa zobaczyc plecy prawidlowo umiesnione, ktore te siodlo regulanie uzytkuja 👀
Plamkakochanie, ja tylko ubrałam na końskie plecy żeby wsiąść i powiedzieć saddle fitterce co dla mnie jest ok, żeby mogła pomyśleć co mi by pasowało. Na konia było za ciasne. Natomiast tak jak pisałam, znajoma ma spasowane na jej konia, lezy super i koń nie narzeka. Teraz miala je 1 raz dopychane od nowości. Druga znajoma czeka na swoje. Miała Equipa i przestał leżeć na jej zwierzaku
xxagaxx,

Nie masz pewnie fotek od kolezanki plecow albo lepiej, plecow + siodla na plecach?🤔
Jestem szczerze ciekawa jaki "zestaw miesni" ma kon "pasujacy" do tego siodla 👀
Plamkakochanie, zobacz sobie profil na insta Pierzaktherider, ona wrzuca sporo fot 😉
Fokusowa, Perseus nie jest na proste plecy. Trochę go można zmodyfikować, ale na takie calkiem proste, to ciężko. Ale jest krotki na pewno. Napisz jeszcze raz na messengerze, bo nie mogę Cię znaleźć 🙈

Grand Prix rzeczywiście wąski z przodu, ale na zamówienie można sporo zmodyfikować, jeśli zamówieniem ktoś rozsądny kieruje 😉 Ale taki seryjny, na lateksie jeszcze, to nie wiem, na co może pasować. Za to Mściwoj całkiem niegłupi.
Bombal, o patrz, a opis na stronie tylko przy Perseusie mówi o krótkich i prostych plecach 🙈
Czy ktoś korzystał z oferty saddle bank?
Hejka
Potrzebuję pomocy ze znalezieniem siodła (koń dosyć wykłebiony, aktualnie sztyca naciska na łopatki, jest za krótka). Saddle fitterka zaproponowała nam: Thorowgood T8 High Wither GP 17 łęk czarny lub zielony
Kent&Masters High Wither GP 17” łęk czarny lub zielony
Stubben Roxane oraz inne angielskie siodła na dłuższej sztycy. Jako, że ostatnio przeszukuję siodła używane w Szwecji oraz u naszych zachodnich sąsiadów chciałabym spytać czy może jakieś podobne siodła przychodzą wam do głowy.
Ajdzia, ale szukasz używki? Nowy Kent to około 6 tysięcy, Thorowgood pewnie 5.
Fokusowa, Szukam używki, rozglądam się również za podobnymi siodłami na dłuższej sztycy dla koni wykłębionych.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 kwietnia 2024 11:41
Odświeżę temat, potrzebuję dowiedzieć się jaki jest mniej więcej koszt wymiany skóry na poduszce kolanowej ? Może, ktoś z Was wymieniał bądź jest w stanie mi tak pi razy drzwi odpowiedzieć.
Mam taki problem i zastanawiam się też co innego można z tym zrobić jeśli nie całkowicie wymienić skórę. Na zdjęciu ślady zębów i przyszczypnie zębami skóry na środku.
Bez nazwy.jpg Bez nazwy.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się