Ogłowia

Kastorkowa, zostawiłabym wyżej. Szkoda że ciut mały i paski wychodzą.
Kastorkowa   Szałas na hałas
06 lutego 2014 21:27
Normalnie chodził zawsze w meksykanie, ale odkąd pojawiły się problemy z HS to trzeba jakoś maskę zapiąć. Jutro podepnę wyżej skoro tak.
Kastorkowa, masz maskę na sam nos, czy też na oczy ?? Jeśli na sam nos to spokojnie da się ją przypiąć do meksykana.
Praktykowałam na moim koniu w dni, w które atakowały nas stada meszek, bo on dostaje istnej furii jak te małe potworki lataja mu koło chrap.
Louisa mam taki sam naczółek, w którym wstawiałaś zdjęcia kasztanki i quantanamera zdjęcia Zombiego.
  fruity_jelly  to nie ten z łańcuszkiem 🙂 tylko ten:  http://br-konie.pl/naczolek-opadajacy-z-duzymi-cyrkoniami/produkt/111/

owszem mam zdjęcia na których lepiej widać 
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 lutego 2014 23:08
Kastorkowa HS? Serio? Po czym to poznałaś? Bo serio, pierwszę słyszę o hucule z HS i to jeszcze nielepickim 😁
Próbowałaś na niego meksykana?
Florencia myślałam, że to ten cienki, bo widać tylko bling.

W takim razie nen naczółek to nr 1 na malowane kasztany  😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 lutego 2014 08:40
Klami na same chrapy. Masz jakieś zdjęcia jak to podpiąć? Będę coś myśleć na wiosnę.
Strucelka to nie hucek i nie do końca Nielepicki. Koń prywatny mojej znajomej, ja go jeżdżę. HS jest najbardziej prawdopodobne, było konsultowane z weterynarzem. Nie mogę mieć pewności, ale problem pojawił się dopiero na wiosnę jak zrobiło się ciepło pojawiły się owady i słońce. Wcześniej nie było kłopotu a koń stoi tu już parę lat. Maska niweluję ten problem i koń się uspokaja.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
07 lutego 2014 09:02
Kastorkowa no chyba, że z wetem było konsultowane. A próbowałaś hanowera? Nie będzie lepszy?
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 lutego 2014 09:09
Hanowera nie sprawdzaliśmy jeszcze, nie mam od kogo pożyczyć, ale też spróbujemy  🙂
Ktoś macał HKM Starlight? Warte uwagi?
Louisa jak przymierzysz ten naczółek to wstaw fotkę :kwiatek: bardzo jestem ciekawa jak wygląda na głowie. Ten złoty.. no cudo 😜
W weekend jak będzie pogoda to przymierzę, sama jestem ciekawa
Kastorkowa, prosze bardzo dwie wersje.

Pierwsza wersja jest troche mniej stabilna, ale maska leży wtedy luxniej i nie nakrywa ściśle chrap.


Druga wersja stabilniejsza. Podpięta jeszcze dolnym paskiem. MAska leży ściśle na chrapach i nie rusza się nawet przy skokach itp.
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 lutego 2014 19:17
Klami dziękuje bardzo  :kwiatek: Nie wpadłabym chyba na to chyba w życiu. Jeszcze raz bardzo dziękuje  :kwiatek:
Kastorkowa, proszę bardzo. 😉


Ma ktos może takie ogłowie Equipe ?? http://arcus-konie.pl/equipe-oglowie-emporio-bre08-p-1465.html?manufacturers_id=54

Generalnie szukam czegoś za nieduże pieniądze, ale jednak z w miarę fajnej skóry. Najlepiej z taką własnie wersją nachrapnika jak w tym ogłowiu co wstawiłąm. W sensie, że można wypiąć krzyżowy tak, że nie pozostanie na środku ta szpecąca szlufka.
ja mam to ogłowie equipe co byś chciała wiedzieć? 🙂

szukam oglowia jasny brąz/rudy, podszyte na biało w nie za wysokiej cenie, możecie coś polecić ?
laski , LAKIEROWAŁA która nachrapnik ? mam grubego szweda , z białym podszyciem z Kramera i brakuje mi tylko lakieru na nim  😜
Naciau, w wątku o sprzęcie DIY o tym było stronę-dwie temu. Choć dziewczyny pisały, że do efektu takiego lakieru jak na kupnych nachrapnikach sporo brakuje...
Ecik, chodziło mi głównie o rozmiarówkę, ale już nieistotne, bo zamówiłam. 😉
sumire dzięki  :kwiatek:
Dziewczyny szukam szukam i nic...

w jakich cenach oglowia robi rymarz z ursusa?
w mozna podeslac mu zdjecie i wykona cos bardzo zblizonego ?
jak rozmiarowo wypada ?

z gory dzieki  :kwiatek:
zoil, z tego co mi wiadomo to 450 zł z wodzami.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 lutego 2014 22:26
Czy ktoś z Was zamawiał ogłowia Premiere z tej strony? Jak z kontaktem i obsługą?
[url=https://pl-pl.facebook.com/pages/ADM-Ogłowia-Premiere/143364765837678]https://pl-pl.facebook.com/pages/ADM-Ogłowia-Premiere/143364765837678[/url]
Strucelka, z tej strony akurat nie, ale wiem, kto je sprowadza do Polski bezpośrednio od producenta i o ile się dobrze orientuję to są dostępne (albo na dniach będą) w dobry-kon.pl. Zdaje się, że mają też być w briar.pl ale tu nie jestem pewna do końca 🙂
o nieee, zakochałam się. 😵
pytanie z serii dla żółtodziobów ale przeglądając galerię ogłowi to już zgłupiałam  😉
gdzie powinien zaczynać się nachrapnik ? Ja zawsze zapinam żeby był za wyrostkiem kości jarzmowej + miejsce na dwa palce środkowy i wskazujący , ale widać że niektórzy zapinają tuż za wyrostkiem kości , a jeszcze inni - niżej niż 3,4 palce od kości.
Jak to w końcu powinno być dobrze dopasowane biorąc pod uwagę jeszcze skośnik ?
szuwar, Ja zapinam jak najwyżej, tuś pod kością jak jest skośnik. Skośnik zawsze pociągnie ci nachrapnik w dół. Jak zapniesz nachrapnik za nisko to skośnik zacznie uciskać już na drogi oddechowe.

Jak nie ma skośnika to właśnie palec-dwa niżej niż kośći jarzmowe. Ale wtedy ten nachrapnik to IMO tak już dla dekoracji 😉
Jak wypadają rozmiarowo Equipe Emporio? I sprzączki te ogłowia mają srebrne czy złote? Na zdjęciu są ze stali, a w opisie mówią, że mosiężne 🙄
szuwar, IMO źle to nie wygląda. Co prawda nachrapnik szeroki wiec i skośnik niżej wypada, ale też przy takiej szerokości jest stabilny i nie powinien się w doł wyciągać. Ja bym paski przerobiła bo tak pozapinane źle wyglądają.

Ja miałam też z ogłowiem problem i p. Marek z Ursusa mi idealnie ogłowie przerobił 😀 więc polecam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się