Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Mnie wychodzi utrzymanie koni a miesięcznie +/- jakieś 80-100 zł 🙂


masz na myśli 800-1000 czy jakim cudem?
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 lutego 2014 16:11
Przy domu i z własnym sianem może... Ale to i tak dziwnie mało  😲
własne siano, własne maszyny, własne pola uprawne, własne łąki  😉 W przeliczeniu na koszta paliwa + wodę +  marchew wychodzi mi ok. 100 zł na konia 🙂 

Nie podałem środków potrzebnych na paszę oraz odrobaczanie szczepienie.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 lutego 2014 16:58
Ale nie liczysz własnej pracy i czasu
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 lutego 2014 17:09
Ale nie liczysz własnej pracy i czasu


bo tego chyba nie da się zliczyć 😉
Ten koń ma taki grzbiet czy tylko mnie monitor myli 🤔 😵
Oj chyba nie tylko ciebie nie myli  🤔
O matko... Ona jak wielbłąd wygląda...
Moze zadam laickie pytanie, ale prosze o wyrozumialosc  :kwiatek: - powodem posiadania przez konie takiego zapadnietego grzbietu, jest wczesne zajezdzanie? I dzwiganie zbyt duzego ciezaru za mlodu??
Przepraszam za ten maly  🚫

Najczęściej łękowate grzbiety mają klacze które co rok się zaźrebia, jak najszybciej po narodzinach źrebola, nawet nie ma czasu na regenerację. Im starszy koń tym bardziej widać.
U młodszych koni łękowaty grzbiet wynika z niedostatecznej spoistości kręgów grzbietowych.
littleem  Dzieki  :kwiatek:
A mozna cos na to poradzic? Znaczy- wiem, ze calkowicie nie da sie wyleczyc, ale czy mozna cos zrobic, zeby sie odrobine chociaz polepszylo?
I, oczywiscie- jazda na takich koniach jest niewskazana... Nie?
Wyleczyć raczej nie. Co do jazdy na takich koniach, wszystko zależy w jak głęboka jest ta łękowatość i z jakich powodów. Niektóre konie po prostu mają taką wadę. Jeśli weterynarz nie widzi przeciwwskazań do użytkowania takiego konia pod siodłem przede wszystkim trzeba wzmocnić grzbiet takiego konia pracą z ziemi - lonżowanie na odpowiednich wypięciach, praca z nosem w dole.
littleem Tak myslalam. Dzieki za info  😅
Pewnie literówka, ale tytuł wyszedł taki... po śląsku: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/25409?q=&kategoria=&lokalizacja=&widok=0&strona=3  😁
jestemzlasu, co żech sie chichrasz, ślunzoka wydzierżawiac nikt ci nie kazoł
http://tablica.pl/oferta/kuc-kuce-klacz-koniki-CID103-ID4So7H.html#26532c63ea

To już przegięcie!! Biedne kucyki 🙁
koleś waży tyle samo co koń 🙁
Sio   nowe wcielenie marchewki
19 lutego 2014 13:40
koleś waży tyle samo co koń 🙁
  albo i więcej  😵
Szkoda kuca 🤔 🙁

Ogłaszam festiwal na najbardziej zaczepiste końskie imię

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/11811
Szkoda kuca 🤔 🙁

Ogłaszam festiwal na najbardziej zaczepiste końskie imię

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/11811
  A co jest dziwnego w tym imieniu?
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 lutego 2014 14:38
Może to, że nie jest ani po polsku, ani po angielsku?
"dla każdego jeźdźca." ma 3,5 roku  😵
Tak, jakbyś nazwała konia Rzułty
Przez chwilę myślałam co to znaczy "Rzułty" 😂
Ikarina jeszcze "Laki" jest dość popularne 😉
vissenna   Turecki niewolnik
19 lutego 2014 15:00
Tak, jakbyś nazwała konia Rzułty

Od razu mi się przypomina historia konia wyhodowanego przez Pana Zenka Brzozowskiego, opowiadał mi o tym kilka lat temu. Mianowicie, wyhodował on konia o wdzięcznym imieniu Fart, pech albo szczęście chciało, że koń zrobił karierę w ujeżdżeniu i to na poziomie międzynarodowym. No i teraz wyobraźcie sobie wjechać w UK na czworobok na koniu FART  😂 Taka właśnie jest historia imienia wał. Fereira Gomes, który pod Piotrem Wierzchowskim startował w dyscyplinie ujeżdżenia  😁
noo, Fart to bardzo niefortunne imię 🤣
Przez chwilę myślałam co to znaczy "Rzułty" 😂
Ikarina jeszcze "Laki" jest dość popularne 😉


Ja dzierżawiłam konia o imieniu Lucky , ale i tak zwykle spolszczałam to gdzieś pisząc "Laki" 😉
[quote author=ikarina link=topic=190.msg2016990#msg2016990 date=1392820767]
Tak, jakbyś nazwała konia Rzułty

Od razu mi się przypomina historia konia wyhodowanego przez Pana Zenka Brzozowskiego, opowiadał mi o tym kilka lat temu. Mianowicie, wyhodował on konia o wdzięcznym imieniu Fart, pech albo szczęście chciało, że koń zrobił karierę w ujeżdżeniu i to na poziomie międzynarodowym. No i teraz wyobraźcie sobie wjechać w UK na czworobok na koniu FART  😂 Taka właśnie jest historia imienia wał. Fereira Gomes, który pod Piotrem Wierzchowskim startował w dyscyplinie ujeżdżenia  😁
[/quote]

W ubiegłym roku w Pompadour startował ogierek małopolski o imieniu Full Fart. To jest dopiero niebezpieczne imię  😁
armara, HAHAHAHA o matko, już widzę, jak go wołają na parkur na jakiejś angielskiej regionalce  😂
vissenna   Turecki niewolnik
19 lutego 2014 18:24
Imię mało eksportowe 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się