matura

Facella   Dawna re-volto wróć!
05 marca 2014 18:36
Pod Wrocław.
Ja właśnie przez angielski mam takie combo 7.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
05 marca 2014 18:48
Toście mnie zmartwiły! 😲 Ale liiipaaaaaa! toż to ja bez matury już będę 🤔
Facella, ja mam to samo, mogli zrobić jakoś oddzielnie podstawę i rozszerzenie.
lacuna, a nie możesz za rok ?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
05 marca 2014 20:38
Za rok..no można by ale wtedy to już całość nie?A ja jeden przedmiot miałam..no i do tego czasu,to mnie rodzinka wydziedziczy za ten fejk paskudny 😵
lacuna, nie można jednego przedmiotu poprawiać ?  👀
Myślałam, że jest x lat na poprawę wszystkiego  🤔 Chyba że to się tyczy tylko zaliczonych matur?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
05 marca 2014 20:44
No mnie się zdaje,ze po roku można ten jeden a później już całą maturę..może tak być,ze jak ktoś zdał ale wynik chce poprawić to może jedną,nie wiem..,
galopada_   małoPolskie ;)
05 marca 2014 20:48
na pewno nie 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
05 marca 2014 20:53
To jak,tylko ten jeden przedmiot cały czas?
A pewnie nie mogę latem co?Jak są poprawki tegorocznych?Ale zawaliłam 😵
galopada_   małoPolskie ;)
05 marca 2014 20:55
deklarację składa się od września do wyznaczonego dnia lutego. Nie można zdawać w wakacje. Tak, możesz zdawać jeden wybrany przedmiot. Poprawiasz albo piszesz zupełnie nowy przedmiot - co chcesz 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
05 marca 2014 20:57
Aaaa to ciekawe..Czyli jak zdałam wszystko tylko nie ustny,więc matury całej zdanej nie mam,to mogę zdać tylko ten ustny jeszcze za rok i wtedy mieć całą maturę tak?
Dzięki za info :kwiatek:
galopada_   małoPolskie ;)
05 marca 2014 21:08
aaaa bo to taka sytuacja. W takiej sytuacji to nie wiem. Musisz zadzwonić do szkoły, ale na składanie deklaracji jest na bank za późno.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
05 marca 2014 21:13
No własnie taka sytuacja 🙁 no nic,czasu nie cofnę.
Jak to dziewczyny jest że niektóre z nas mają chemie 15.05 a inne 16.05? Sądziłam, że z całej polski piszą wszyscy jeden przedmiot tego samego dnia a tu zonk? Jak to jest? Bo wtedy osoby piszące 16 mogą mieć już pytania. Czy jakoś źle to rozumiem?
Chemia jest 16. Myśle ze czesc dziewczyn sie pomyliła.
No pięknie. Ruski ustny mam dopiero 20 ;(. Polski chyba 9.
A już miałam nadzieję, że od 15 będę miała wakacje.
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 marca 2014 19:11
Chemia jest 16. Myśle ze czesc dziewczyn sie pomyliła.

Dokładnie. Chemia, zarówno PP, jak i PR jest 16.05., aż sprawdziłam na stronie CKE.
Sisia też mam ustny ang 20, ale ja tam się cieszę, nie lubie mieć wszystkiego na raz na głowie  😉
Potrzebuję pomocy 🙁
Wybrałam temat na ustny polski "Metaforyczne ujęcie motywu podróży. Zaprezentuj odwołując się do literatury polskiej i obcej".
Biorę na pewno Sonety Krymskie... Tylko co jeszcze? Nie chcę jakiś nudnych książek. Myślałam o jakiejś biografii sportowca (podróż do celu, spełnienia marzeń)... najlepiej jeźdźca, ale nie mam zielonego pojęcia czy coś takiego istnieje.
Macie jakieś pomysły jeszcze na inne książki/lektury?
suchajka, ale jeździec i motyw podróży ?

Może "w 80 dni dookoła świata" albo "mały książę"?
zoriczkowa, ale ma być metafora podróży. Czyli może być "podróż" wewnętrzna, różne stany emocjonalne, dojrzewanie.

suchajka, może Zaklinacz koni? Wewnętrzna podróż bohaterki, która przeżywa wypadek, zamyka się na jeździectwo i powoli dojrzewa do powrotu. Nie wiem, czy coś takiego Ci pasuje? 😉
Heval, o matko faktycznie, nie doczytałam, przepraszam!!!!!
Heval, aaa dziekuje! Zapomnialam o tej ksiazce kompletnie. Bardzo mi pomoglas!
Ogolnie polecono mi zebym wziela Lolite Nabokova, bo nauczycielka z ktora mam miec ustny jest innej opcji i lubi takie erotyczne motywy.. jakos tego nie widze kompletnie wiec szukam cos innego. Myslalam tez o Przedwiosniu jako podroz do poznania patriotyzmu czy cos w tym stylu.

a tak z innej beczki, co przewidujecir na biologii i chemii w tym roku? Ja mysle ze beda hormony, takie mam dziwne przeczucie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 marca 2014 11:18
Jak będzie większość z hormonów i metabolizmu, to ja się wieszam od razu i nie piszę nawet  😵
Nie pogardziłabym za to genetyką.

Dzisiaj rano zaczęłam się zastanawiać nad swoją ustną maturą z polskiego. Mam tak mniej więcej "Miłość jako źródło cierpienia cośtam odwołaj się do różnych epok cośtam", musiałabym zajrzeć na listę, bo nie pamiętam dokładnie  😁 Mam swój ulubiony piękny wątek miłosny, ale on jest rozciągnięty na... dwie trylogie i kilka osobnych opowieści  😵 Wyrwanie jednej tylko książki z całego zestawu totalnie burzy wszystko i nie da się na jej podstawie przedstawić całego wątku...
Na pewno Romeo i Julia, zastanawiałam się nad Ludźmi bezdomnymi (ale to bym musiała najpierw przeczytać  :hihi🙂, nie wiem, czy można się odwoływać do np. ballad Mickiewicza? Czy to koniecznie musi być epika/dramat? Muszę przekopać notatki z romantyzmu, to znajdę tego pewnie multum, ale potrzebuję jeszcze innych epok...
Oczywiście ze moze byc liryka. Ale na pewno chcesz brać wszystko z lektur? To.. Nudne 😀 ja wychodzę z założenia ze chce moja prezentacja zaciekawic komisje, a lekturami to mam wrażenie, że oni juz rzygają.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 marca 2014 11:47
No właśnie nie chciałam brać z lektur, ale jak ja czytam głównie Chemielewską i fantastykę, to tam jest naprawdę mało o miłości, która w dodatku ma być źródłem cierpienia. Jedyny taki wątek, jaki mi przyszedł do głowy, jest rozwalony na co najmniej 10 książek  😵
Facella, a coś o miłości ale... pomiędzy rodzicami a dziećmi? Choćby Wharton? Miłość wobec śmierci - To jest źródło cierpienia. Clapton i "Tears in Heaven"?
suchajka, cieszę się, że mogłam coś podrzucić 🙂 Co do "Przedwiośnia" to osobiście wolałabym dojrzewanie Cezarego jako człowieka ogólnie, nie patriotę. To znaczy od rozpieszczonego chłopca, potem amant i co kobiety wniosły w jego życie, potem patriota, rewolucja itp. W sumie to wszystko by się załapało 🙂
Pomyślę, może coś jeszcze mi do głowy wpadnie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 marca 2014 15:28
halo, ooo to dobre! Też mogę teraz polecieć Przedwiośniem. Whartona nie czytałam, coś konkretnego polecisz?
Facella, a King (dokładniej Mroczna Wieża)? Tam jest motyw miłości która powoduje cierpienie głównego bohatera (jak bedziesz chciała to mogę Ci sprawdzić w której części jest opisany ten wątek). Albo Christine (też King) - tu "chora" miłość bohatera do samochodu - cierpią osoby bliskie dla głównego bohatera.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się