kącik zaprzęgowca

BASZNIA   mleczna i deserowa
18 lutego 2014 09:47
Atea, wiesz juz moze jakie koszty?
BASZNIA Nie zawracałam jeszcze głowy Irkowi, podejrzewam, że za chwilę będą propozycje 🙂
Chyba czas rozpocząć treningi ^^  😀
Moi Drodzy! Wiem, że za chwilę mnie wyśmiejecie, oplujecie ekran, "I made your's day", itp, itd. Ale mam jedno pytanie. Nie wątpię, że dla większości z Was odpowiedź będzie oczywista, ale ja tego nie wiem i nie mogę wykopać na forum.

Powiedzcie mi co to jest szpur? Obstalowuję sobie bryczkę i dostałem pytanie od wykonawcy.  Pyta się on czy szpur ma być 130, czy inny. Co to na Teutatesa znaczy??? Domyślam się że to ważny wymiar, lecz nie wiem czego się tyczy. Tak też na szybko: czy biorąc pod uwagę mojego konia (195cm w kłębie), szpur 130 jest wg Was ok, czy proponowalibyście inny? Jeśli tak, to jak to wymierzyć?

Z góry dziękuję za cierpliwe podejście do początkującego.  :kwiatek:
Misiek69- szpur to rozstaw bryczki, odległość między jednym kołem a drugim (między kołami na jednej osi oczywiście) :-)
Kurczę! Tak mi coś się wydawało, ale myślałem, że to niemożliwe, żeby rozstaw kół ktoś nazwał szpurem.  🙂  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie tej oczywistości.  :kwiatek:
Misiek jak Ci ten mega wysoki koń z bryczką spłoszy się i pójdzie w długą to po drugiej stronie Polski się zatrzymacie 😁
No! Ostatnio poniósł... cztery kroki zrobił i stanął.  🙂
haha, ja mam teraz ardena belgijskiego to tak samo ponosi 😁  ale miałam wcześniej kupionego sp co niby z bryczką chodził, to poskładaliśmy się na zakręcie 😤
Mój zrobił aż cztery kroki, bo nie wybiegany jest i znalazł sobie pretekst do pohasania .  😉  Gdyby był w normalnym treningu, to może ze dwa by zrobił.  🙂
Zapraszam do ogłoszeń.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
😉
Basznia podobno 300 zł wpisowe
Pełne propozycje:

PROPOZYCJE
Halowe Mistrzostwa Polski
w Powożeniu 2014
amatorzy

30.03.2014

1. Organizator: Jeździecki Klub Sportowy JAGODNE
2. Termin: Niedziela 30.03.2014
3. Termin zgłoszeń Do 25.03.2014
Tel: 604 78 91 99
hpp-d@wp.pl UWAGA ! Istnieje możliwość wysłania zgaszenia SMS-em na numer 604 78 91 99. Należy podać dane zawodnika, koni, klub oraz kategorię w której się startuje.
Informacje dotyczące zawodów, szkolenia, egzaminów.
Ireneusz Kozłowski tel; 604 789 199

4. Miejsce zawodów: Centrum Hipiki Jaszkowo
Jaszkowo 16 Brodnica 63-112
Cena hotelu od 30 do 100 zł od osoby. Rezerwacja noclegów tel: 61 - 283 75 56 lub info@centrumhipiki.com
5. Uczestnicy: Zawodnicy zarejestrowani w PZJ lub WZJ lub amatorzy.
Uczestników nie zarejestrowanych w PZJ i WZJ obowiązuje:
- aktualne orzeczenie lekarskie dopuszczające do uprawiania jeździectwa
- ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)
- osoby niepełnoletnie obowiązuje pisemna aktualna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych

6. Komisja Sędziowska:
- Krzysztof Rembowski
- Adam Markowski
- Ireneusz Kozłowski




Zawody Towarzyskie są dla zawodników i koni nie posiadających licencji WZJ i są rozgrywane zgodnie z Uchwałą PZJ z dnia 06.02.2013 roku dotyczącą zasad organizacji konkursów towarzyskich w jeździectwie.



Przed zawodami odbędzie się szkolenie

Piątek 28.03.2014

17.00 Praca na podwójnej lonży.
Powożenie singlem i parą.
Jakie znaczenie w treningu ma takt, rozluźnienie i kontakt .
Koszt uczestnictwa wolnego słuchacza – 25 zł
Koszt uczestnictwa z zaprzęgiem – 150 zł (ilość miejsc ograniczona)
Sobota 29.03.2014

10.0 Część druga:
Powożenie singlem i parą.
Jakie znaczenie ma impuls, wyprostowanie i zebranie
16.00 Zaprzęg czterokonny – jak zaprzęgać, jak powozić.
Koszt uczestnictwa wolnego słuchacza – 50 zł
Koszt uczestnictwa z zaprzęgiem -150 zł (ilość miejsc ograniczona)
19.00 Rejestracja uczestników zawodów
Oglądanie trasy niedzielnego konkursu
20.00 Film z ostatnich Mistrzostw Świata zaprzęgów parokonnych
w Topolczankach.

Niedziela 30.03.2014

08😲0 Rejestracja uczestników – odprawa techniczna
Oglądanie trasy.

10😲0 Konkurs DERBY
Kegle plus dwie przeszkody maratonowe firmy Pro - Plast
Obowiązuje norma czasu. Zrzutka - 3 pkt. Na każdym elemencie przeszkód terenowych będą zrzutki. Ukończenie konkursu jest zaliczeniem praktycznej części egzaminu na Brązową Odznakę Powożenia Polskiego Związku Jeździeckiego.

Ceremonia dekoracji uczestników po zakończonym konkursie
Po dekoracji odbędzie się egzamin teoretyczny na Brązową
Odznakę Powożenia Polskiego Związku Jeździeckiego
Koszt egzaminu 150 zł

8. Warunki techniczne

• Próba zręczności z elementami próby terenowej – obowiązują bryczki maratonowe (dopuszczalne ogumienie pneumatyczne)
• Dopuszczalny jest rozstaw osi inny niż 125 cm.
• Kolejność startów zostanie ustalona w wyniku losowania na odprawie technicznej.
- W konkursie DERBY zawodnika i luzaka obowiązują kaski.
• Odrębna klasyfikacja dla zaprzęgów parokonnych i jednokonnych, koni i kuców
• Tytuł zwycięzcy przyznany będzie za łączną klasyfikację dwóch prób.
• Zawodnik może wystartować maksymalnie dwoma zaprzęgami , przy czym do klasyfikacji HMP zaliczany będzie wynik zaprzęgu wskazanego na odprawie technicznej. Wskazanym zaprzęgiem zawodnik startuje jako pierwszym. Klasyfikowanym w Mistrzostwach można być tylko w jednej kategorii.
• Ogólne zasady pokonywania przeszkód są zgodne z przepisami FEI.

Konie obowiązuje Paszport Hodowlany z aktualnymi szczepieniami przeciw grypie. Wiek koni – minimum 4 lata.

• Proponujemy zabrać ze sobą derki na wysychanie koni.

9. Warunki finansowe
• Boks – 80 zł / doba
• wpisowe na zawody: 250 zł
• Podłączenie do prądu 100 zł

10. Nagrody
• Dla zwycięzców puchary i medale. Dla wszystkich dyplomy i floo .
Atrakcyjne nagrody rzeczowe.
• 25% wpisowego przeznaczone na nagrody finansowe w danym konkursie

11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże, wypadki i inne szkody mogące powstać w trakcie zawodów oraz w czasie transportu na i po zawodach.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do korekt w programie i propozycjach zawodów

OŚWIADCZENIE DLA OPIEKUNÓW NIEPEŁNOLETNICH POWOŻĄCYCH NIE POSIADAJĄCYCH LICENCJI REGIONALNEJ/OGÓLNOPOLSKIEJ

My, niżej podpisani …………………………………………....................................................., działając, jako przedstawiciele ustawowi niepełnoletniego ……………………………………………………. Oświadczamy, iż Jego/ Jej stan zdrowia oraz umiejętności pozwalają Jemu/ Jej w pełni na uprawianie dyscypliny jeździeckiej Powożenie oraz na przystąpienie do rywalizacji sportowej podczas Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Jedno i Parokonnymi organizowanymi przez WTWK, oraz JKS Jagodne.
Niniejszym wyrażamy zgodę na udział ………………………………………… w ww. amatorskich zawodach, jesteśmy świadomi ryzyka sportowego związanego ze startem w tych zawodach i zrzekamy się ewentualnych roszczeń w stosunku do organizatora z tego tytułu oraz z tytułu okoliczności, za które Organizator nie ponosi odpowiedzialności zgodnie z przepisami ustawy o kulturze fizycznej.

………………………………….
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 marca 2014 21:09
Boks tradycyjnie w Jaszkowie jak niezly hotel 😉. Coz, troche drogo cala impreza.
No drogie wpisowe jak za zawody z jednym konkursem a za boks nie najgorzej w porównaniu z Książem gdzie w czasie zawodów tradycji zawołali za dwie doby 300zł! Biorąc pod uwagę popsute poidło i samoobsługę całkowitą to przegięcie było 🤔
Gdzie można kupić taki genialny wynalazek albo dorwać jakiś plan konstrukcji?
Genialne źródło energii odnawialnej!
powiecie mi co ma na celu przyczepianie kawałka drewna do kopyta np. w Krakowie konie mają  👀
Coś ci się przywidziało z tym drewnem.  To raczej była guma, kawałek opony zakładany na hacele żeby nie haratały po bruku.
Czy może wie ktoś z was coś więcej na temat bryczek produkowanych przez firmę Alsta z Wąsocza (woj. dolnośląskie)?
Amarotsa w Wąsoszu jest producent co się dumnie nazwał Dolnośląski Zakład Produkcji Powozów ale firma nazywa się Kutzman http://www.kutzmann.pl/kategorie.php?id_kat=4&nazwa=bryczki-sportowe .Wizualnie to niskie loty a technicznie i cenowo nie wiem. Ten Atlas to jakiś ślusarz jest...?  Na dolnym śląsku polecam http://doruch.com.pl/ ale to górna półka i produkt doskonały.
Pędzidełko - Właśnie Pan jest z Wąsocza, nazywa się Alojzy Szeląg a firma Alsta. Myślałam o zamówieniu u niego maratonki, ale potrzebuje faktycznie dobrej maratonki.
Jak potrzebujesz faktycznie dobrej to wątpliwe ,że taką dostaniesz u tak małego rzemieślnika. Ja o nikim takim nie słyszałam na w dolnośląskim a w temacie jestem bo współpracuję od dawna z najlepszym w okolicy producentem.
A my właśnie przymierzamy nowe szory  🙂 Rozmiar X full oczywiście  🙂  W połowie maja przyjdzie GIG a w czerwcu, może lipcu na podwórku znajdzie się jakaś maratonówka treningowa.





Przepraszam za telefoniczną jakość zdjęć.
Znalazłam Was przypadkiem  🙂 całkiem mu do twarzy w nowym ubranku zaprzęgowym  😀
Sąsiadka za ściany  🤣
Aaaaa! Jaśkowa? Pozdrawiam  😀
Misiek, to ten co nie ponosi? A masz gdzieś zdjęcie jak jakiś człowiek przy nim stoi? Chodzi mi o wzrokowe porównanie gabarytów konia
Tak, to ten co nie ponosi. Już gdzieś wrzucałem na rv. Na szybko znalazłem jedno z początków, gdy uczyliśmy go wchodzić do przyczepy 😉 Przyczepa z tych dużych.

Misiek69 Pewnie już wiele razy mówiłeś, ale ile ma w kłębie? Piękny jest 😀

Mam nadzieję, że będziesz się chwalił całym zestawem, bo będzie na co popatrzeć  😍 I Twój avatar jest przeboski, ale oczywiście dyplomatycznie nie mogę się z nim zgodzić  😎

A my jedziemy 220 km po dwie małopolskie klacze w trening, więc cały dzień jazdy przed nami. Oczywiście zaświeciło słońce na to wszystko...
Atea Niuniek ma jakieś 195cm. Nie mogę się doczekać, jak przyjedzie gig, ale też, już sen z powiek spędza mi maratonówka. Zdjęcia będą na 100%, bo mnie duma rozpiera. Koń jest też na FB u Irka Kozłowskiego, może widziałaś. Był u niego w treningu.
A avatar 🙂, cóż sama prawda  😀  Chcę sobie taki t-shirt sprawić.
Dokąd lecicie po konie? Co do pogody, dobrze że świeci, przynajmniej droga sucha. Upałów na pewno nie będzie. Szerokości i szczęśliwego powrotu Wam życzę.
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 marca 2014 16:09
A ja kupilam kucobryczke :-) . Na razie nie ma sie czym pochwaluć, bo ze wzgledu na cene do remontu, ale ladny ksztalt i mam nadzieje, ze jak powoli zrobimy bedzie git :-) .
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się