jakiego kiełzna używacie/ WĘDZIDŁA - rodzaje, zastosowania, spostrzeżenia

kujka   new better life mode: on
18 marca 2014 14:08
Coco, to juz chyba tylko Twoj kon bedzie w stanie Ci powiedziec niestety 😉
Na pewno 🙂 będziemy próbować 🙂
Czy wedzidla sprenger zawsze maja na sobie jakies oznaczenie?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
20 marca 2014 21:23
crazy nie spotkałam się jeszcze z nieoznaczonym Sprengerem.
Dzieki, tak myslalam.
Możecie mi powiedzieć czym różni się to wędzidło:http://oxer.com.pl/admin/inc/imageB.php?pid=386&xsize=245 od tego http://arcus-konie.pl/wedzidlo-zabawka-600278-p-817.html
Chodzi mi o ten łącznik, bo widzę że zabawka w jednym jest miedziana a w drugim nie. Czy ten łącznik ma jakieś specjale funkcje, inne działanie, czy to tylko kwestia estetyki?
miedziane bardziej zachęca do zabawy, powoduje większe ślinienie się
Czy ma ktoś z Was wędzidło zwykłe (nie oliwkę) z argentanu, o takie:

episode, ja mam 😉
Ja też mam 🙂
to takie pytanie nie w kwesti jak konie chodzą itd, bo sama mam takie. Mam inny problem z nim - strasznie brudzi! Jakbym go nie wyczyściła, to jest jedyne moje wędzidło z kilkudziesięciu, które na kółkach ma taki jakby czarny "smar". U Was też się dzieje coś takiego?
episode, raaany, wszystko na nim jest, tylko nie to, o czym mówisz 😉
A tak serio - nie mam pojęcia co to może być i nie zaobserwowałam.
Kurczę, mam z nim mega problem, bo mi kółka wędzidłowe obchodzą czymś szarym, jak dotknę ręką to mam szarą smugę, na śliniankach to zostaje, no na wszystkim.. I nie wiem czy to wynik tego, że ściera się ten argentan czy czego to wina...
episode tez spotkałam się z jednym wędzidłem które zawsze ale to zawsze ma taki jakby czarny smar na kółkach.
Nie pamiętam tylko czy ono jest z argentanu czy auriganu.
episode a jak długo masz to wędzidło? Myjesz po każdej jeździe? Ja nie zauważyłam nic takiego, ale przyjrzę się bliżej
episode, kurcze, dopiero ostatni post mi rozjaśnił mózgownice - moje są auriganowe  🤦
episode wyczyść dobrze ogłowie. Jeśli to nic nie da- zmień... bo prawdopodobnie to ogłowie właśnie brudzi kółka wędzidłowe
Druga opcja: wodze
Trzecia : i ogłowie i wodze  😉
Jakie polecacie wędzidło dla bardzo delikatnego konia pełnej krwi angielskiej?  :kwiatek:
takie samo jak dla delikatnego konia małopolskiego...

Jagna1999 wirtualnie nie da się dobrać kiełzna. Ważne jest to jak koń chodzi, ile jest miejsca w pysku , czy ma długą szparę pyskową... w końcu i tak sprawdza się metodą prób i błędów...
No i owszem - opcja: pył z wycieranego metalu. Czyli - obejrzeć "dziurki" na ile się wyrobiły.
Jagna 1999 tak się nie da, musiałabyś chociaż opisać jakieś objawy reakcji "paszczowych" i ciała - żeby jedynie coś przybliżyć..
pasujace.
dzięki, już próbuję wszystkiego, łącznie z czyszczeniem ogłowia w miejscu zapinania wędzidła płynem do mycia naczyń, żeby nie było tłuste 😀, wszelkie cify, chusteczki z alkoholem i inne dziwne rzeczy były próbowane, będę w takim razie próbować dalej  :kwiatek:
episode, Pożycz od kogoś na 1 trening ogłowie, przepnij więdzidło a odkryjesz czy to problem kiełzna, czy skóry w ogłowiu. Jeśli tego drugiego - niestety warto będzie zainwestować w nowe...
episode Masz sprengera? Bo ja mam 2 z auriganu i żadne nie brudzi..
napisałam, że z argentanu, a nie auriganu = nie mam sprengera 😉 Sprengery mi też nie brudzą. Dzięki 🙂
Przepraszam, że tak wyskoczę ale... chyba nie wyrośliśmy z łańcucha od roweru.
Tyle, że teraz jest ekskluzywny i kosztuje blisko 100 funtów...
łańcuch nr 1
łańcuch nr 2 Już się w wątku pojawił kiedyś.
łancuch Bombers

Pytanie do starszych/bardziej doświadczonych. Czy naprawdę takie wynalazki mogą mieć zastosowanie? Czy wędzidło służy do komunikacji czy do kontroli?
Dlaczego próbujemy zapanować nad masą pięciuset kilo ciała zamiast pięciuset gram mózgu? A może elektrody podpiąć jeszcze?
Co to ma wspólnego z finezją, elegancją, lekkością? PO CO takie wynalazki się produkuje? Dla KOGO?

👿

Sory, może gadam jak quniarka ale wkurzają mnie takie ładne opakowania na piły mechaniczne. Jeszcze firma która robi ciekawe wędzidła korekcyjne! Z takim łańcuchem wyskoczyła... Ble..:/
milenka_falbana, dla nas to nie do pojęcia, ale musiałabyś pogadać z westowcami. Tam obowiązuje zupełnie inna filozofia używania kiełzna - ma dawać tylko sygnał, możliwe delikatny a bardzo szybki. Nie służy do kontroli konia, tylko do "punktowej" sygnalizacji ("jednym palcem"😉. Sądzę, że elektrody bardzo by ich urządzały 😉. Ostatnio sporo łaziłam w sieci "po kiełznach" i na forach o subtelnościach "twistu" a,b,c,d,e - można się naczytać, że ho ho!
Są klienci - jest i producent.
Episode -  a może to jest rekcja dwóch różnych metali , kółka zapewne nie są z argentanu  .
blucha właśnie tego próbuję się dowiedzieć i dlatego pytam jak sprawa ma się u innych 🙂 Mam nadzieję jednak, że nie.. Ale już nie wiem czym mam to wyczyścić....
episode, powinno dać się zmyć terpentyną. Potem detergent, płukanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się