kącik skoków

Nie, chodzi mo o WYBÓR POMIĘDZY ZAPŁACENIEM TRENEROWI A OPŁATAMI ZA ZAWODY
Jak również o fakt, że nie ma się na leczenie konia a ma się na starty...
nie wiem jak to jaśniej napisać??  😲 😲
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2068481#msg2068481 date=1397556582]
wybory uważam za kontrowesrsyjne i nie fair również wobec forumowiczów...
[/quote]
Rozumiem, że cały czas rozchodzi się o zbiórkę na leczenie jej konia, ale oprócz tego, czemu to miałoby być nie fair?
Nie wiem, pożyczyła od was kasę na trening i za nią pojechała sobie na zawody?
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2068490#msg2068490 date=1397556751]
Nie, chodzi mo o WYBÓR POMIĘDZY ZAPŁACENIEM TRENEROWI A OPŁATAMI ZA ZAWODY
Jak również o fakt, że nie ma się na leczenie konia a ma się na starty...
nie wiem jak to jaśniej napisać??  😲 😲
[/quote]

i tak się będę w kółko cytować chyba  😵
Gaga pokaż Twój dosiad, chętnie wezmę przykład.


W odpowiedzi wstawilas swoja fotke  🙄

No i chyba nie bardzo masz w nosie jej dosiad, bo wciaz go krytykujesz:

[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2068386#msg2068386 date=1397552833]a jeżdżenie na zawody bez żadnego przygotowania z takim dosiadem oznacza sukcesy?[/quote]
Jej sprawa, jej koń. Z samym koniem, który skacze wagony, a samemu nie kształcąc się z trenerem wysoko nie zajdzie.
Wtedy będzie musiała jeszcze raz zaczynać od początku.
Opinie swoją na ten temat już tu wyraziliście, wiec nie wiem, po co jej na forum dalej matkować, przecież to dorosła kobita jest.
ta dyskusja nie ma sensu
Piszę w kółko że para nie jest przygotowana do zawodów i potrzebuje treningu z trenerem aby bezpiecznie i rozsądnie startować. Skoro potrzebuje treningu, to widocznie jest trochę do poprawy. Tymczasem jeździec woli wydać kasę na zawody niż trenera, co więcej - bierze konia w trening... i to jest wg mnie kontrowersyjne, nie to czy domierzyła do sztalki, czy połozyła sięan okserze...
Gaga ale zawody to najlepszy trening dla konia, na pewno nie złapie takiego doświadczenia w domu jak na zawodach.  Zawsze Cię bardzo lubiłam, szanowałam ale nie mam pojęcia co się ostatnio z Tobą dzieje, gdzie ta fajna dziewczyna co była kiedyś.
Nie mam zamiaru Cię osądzać, każdy ma złe dni, ale wypominki kierowane do eterowej są niesmaczne.

Ps. sądzisz, że nie jest przygotowana, przecież przejechała na czysto parkur, nie zabiła siebie ani konia .
Ale _Gaga, świata nie zbawisz. Ludzie uczą się na swoich błędach.
Więc nie ma sensu się denerwować, skoro to, co piszesz nie jest przyjmowane przez drugą stronę.   :kwiatek:
[quote author=_Gaga link=topic=18.msg2068501#msg2068501 date=1397557252]

Piszę w kółko że para nie jest przygotowana do zawodów i potrzebuje treningu z trenerem aby bezpiecznie i rozsądnie startować.
[/quote]

Widzialas ten przejazd, ze wydajesz taki osad? Z tego co eterowa pisala, ukonczyla przejazd na czysto, rozmawiala z sedziami i wyrazili pozytywna opinie. Masz inne informacje na ten temat?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
15 kwietnia 2014 11:26
Tutaj jest taka tendencja zaglądania innym wszędzie. Zgadzam się z Gaga, że może razić że Eterowa chwilę temu zbierała na RATOWANIE ŻYCIA konia, bo nie miała kasy a teraz jeździ na zawody i kasa jest. Ja rozumiem jej zdziwienie, mnie też zaskakuje jej poziom nieodpowiedzialności, bo moim zdaniem jak się nie ma kasy na leczenie konia to się go nie posiada, a tym bardziej nie jeździ na zawody tylko kasę zbiera w razie "W".
Ale nie można też mieszać z błotem kogoś za każdym razem kiedy wstawia zdjęcia. Niestety trzeba wychodzić z założenia "nie mój koń nie moja sprawa" i przejść nad tym do porządku dziennego, bo i tak jak już wiadomo podejścia do tego konia nie uda się zmienić.
Umówmy się też, że jeśli są to zawody podwórkowe gdzieś niedaleko stajni to wyjazd nie jest drogi, a Eterowa nie robi nic takiego tragicznego jeśli chodzi o jej sposób jazdy, dosiad, żeby trzeba było wołać o pomstę do nieba...Po oglądnięciu wielu zdjęc wstawionych do tego wątku nasuwa się pytanie "a gdzie jest trener??", ale wiadomo że nie każdy przejazd na zawodach musi być udany, nie każdy kto stratuje w zawodach zwłaszcza w amatorkach musi być profesjonalistą i trzeba to traktować przede wszystkim jako zabawę!
Mocno nie fair jest zestawienie dosiadu ujeżdżeniowego w domu na swoim placu z dosiadem wymuszonym ewidentnie sytuacją na parkurze gdzie koń poszedł za mocno...Ani nie ma się czym chwalić ani czego naśladować...
Dobra, teraz już naprawdę kończymy OT
mils   ig: milen.ju
15 kwietnia 2014 11:30
_Gaga no dobrze, co z tymi osobami, które nie zaczęły starty, a nie są  "gotowe", bo dosiad nie jest do końca świetny, czy prowadzenie konia nie zawsze wyjdzie? Jak taka osoba zaczynała treningi w domu bez wcześniejszych startów, w domu dojdą do porozumienia z koniem, dobrej techniki u jeźdźca, a potem pojadą na zawody i będzie: stres zawodnika i konia, atmosfera i inne czynniki związane z zawodami, które wpłyną na to, że pójdzie źle - para nie jest gotowa na zawody? Kiedy jeździec ma się nauczyć tego wszystkiego? Zawody też są treningiem. Zrozumiałabym oburzenie, gdyby dziewczyna pojechała od razu N, ale pojechała L, potem poszła do sędziów i spytała o swoje błędy. Mało kto jest do tego zdolny. Do tego, ciągłe odkopywanie kwestii leczenie Etera. To było jakiś czas temu, może teraz udało się dozbierać na zawody... Jeśli się to nie podoba, trzeba było zastrzec sobie, że kasa ma być zwrócona. Co do trenera... Jeśli trener odwołuje treningi etc., a jest okazja, żeby pojechać L na zawodach towarzyskich, to czemu by tego nie zrobić i nie dowiedzieć się, co szwankuje na zawodach? Eterowa potrafi zachować się nieodpowiedzialnie, ale mam wrażenie, że ma już przyklejoną łatkę złej osoby i czego by nie zrobiła - będzie źle.
Przepraszam za 🚫  uczepiliście się eterowej, że kasę wydaje na zawody a nie miała na leczenie konia. A może ja jej wysłałam żeby pojechała. Najlepiej osądzać innych, nie lubię tego, no nie lubię .
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
15 kwietnia 2014 11:57
Przepraszam za 🚫  uczepiliście się eterowej, że kasę wydaje na zawody a nie miała na leczenie konia. A może ja jej wysłałam żeby pojechała. Najlepiej osądzać innych, nie lubię tego, no nie lubię .

To nie czytaj...bo to niekonczaca sie opowiesc😉 a tak poważnie mnie też się nie podoba wieczne wyciąganie tego. Zbiórka nie była obowiązkowa i nie ma co rozliczać tego w nieskończoność. Brak odpowiedzialności wynikający z posiadania konia a nie posiadania kasy na leczenie jest moim.zdaniem bezdyskujsyjny... a.jesli chodzi o zawody to fajnie ze cos robi, weryfikuje to do czego dochodzi sama w domu i tak jak juz ktos wspomniał nie pcha się na N tylko jeździ l-ki
Ludzie, opanujcie się - N nie pojedzie bez licencji
Ja w kółko piszę o wyborze trener - zawody , ale jak widać nie dociera  🤔wirek:
dobra koniec  🚫 bo to się nudne robi
Dokładnie, trzeci i ostatni raz proszę, inaczej posypią się ostrzegi
Możecie mi polecić jakiegoś konkretnego zawodnika, którego przejazdy znajdę na youtube a warto pooglądać i podpatrywać ? Dwa lata nie miałam styczności z jeździectwem, powoli wracam do tego świata. Pamiętam, że kiedyś lubiłam oglądać Jessicę Kurten, kogo innego mi polecicie?
Antoś, Rodrigo Pessoa  😅
Z naszych Andrzej Głoskowski.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
15 kwietnia 2014 14:11
Penelope Leprevost, Rolf Goran Bengston, którego ubóstwiam, ale dla mnie total top jest Pius Switzer  😍

Edit: zdjęcie  😉

To jest coś do czego osobiście dążę 🙂 Włącznie z jego totalnym spokojem i prowadzeniem konia  😉
Przepraszam jeśli było, jak przygotować konia do skoków (koń nie skakał ok pół roku).
Antoś,
Michael Jung.
On jest wkkwista, ale jego styl pokonywania parkurow to cos niesamowitego.
Startuje tez skoki i ujezdzenie, tak ze naprawde jest swietny.
[quote author=Antoś link=topic=18.msg2068644#msg2068644 date=1397566446]
Możecie mi polecić jakiegoś konkretnego zawodnika, którego przejazdy znajdę na youtube a warto pooglądać i podpatrywać ? Dwa lata nie miałam styczności z jeździectwem, powoli wracam do tego świata. Pamiętam, że kiedyś lubiłam oglądać Jessicę Kurten, kogo innego mi polecicie?
[/quote]

A. Głoskowski, Skrzyczyński, Ludwiczak
Z wkkwistów, to William Fox Pitt - ale on ma nogi, jak szczudła, to nie wiem, czy go tak łatwo będzie kopiowac 😁
Z wkkwistów, to William Fox Pitt - ale on ma nogi, jak szczudła, to nie wiem, czy go tak łatwo będzie kopiowac 😁


A nie Jung ????  🤣

Myślę że w każdej konkurencji Olimpijskiej jeździectwa mógłby stanowić za pozytywny przykład  😉
William jest bardziej "szczudlasty" 🤣
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
William jest bardziej "szczudlasty" 🤣


Ale to nie temat o preferencjach  wobec mężczyzn , tylko o tym co sobą reprezentują jako jeźdźcy . Chyba że to jakoś związane ,ale jako facet jestem nie obiektywny więc się nie wypowiadam . 🤣
Smok10, o czym ty myślisz, przecież ja mówię, że jest szczudlastym jeźdźcem - jak ktoś będzie miał odwrotne proporcje, to ciężko będzie mu brac przykład z Williama
Smok10, o czym ty myślisz, przecież ja mówię, że jest szczudlastym jeźdźcem - jak ktoś będzie miał odwrotne proporcje, to ciężko będzie mu brac przykład z Williama


Dobra ,dobra ,ja tam swoje wiem  🤣 🤣 🤣 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się