Antoś

Konto zarejstrowane: 14 stycznia 2009

Najnowsze posty użytkownika:

kącik skoków
autor: Antoś dnia 20 kwietnia 2014 o 19:50
crazy ja jestem pełna podziwu i chciałabym jeździć kiedyś tak jak ty  :kwiatek:
kącik skoków
autor: Antoś dnia 15 kwietnia 2014 o 15:15
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
kącik skoków
autor: Antoś dnia 15 kwietnia 2014 o 13:54
Możecie mi polecić jakiegoś konkretnego zawodnika, którego przejazdy znajdę na youtube a warto pooglądać i podpatrywać ? Dwa lata nie miałam styczności z jeździectwem, powoli wracam do tego świata. Pamiętam, że kiedyś lubiłam oglądać Jessicę Kurten, kogo innego mi polecicie?
Końska rewia mody cz. VIII (2014)
autor: Antoś dnia 06 kwietnia 2014 o 23:21
Juliadna SZAŁ !  😜
KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY
autor: Antoś dnia 02 kwietnia 2014 o 20:26
panijantarowa widziałam, gratulacje !  😉
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 27 marca 2014 o 14:40
_Gaga - wiem, wiem. Zapodziałam gdzieś samą odznakę, nie mam pojęcia gdzie jest. Dziękuję  :kwiatek:
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 27 marca 2014 o 10:14
Czy na zawodach odznaka w sensie papierek podbity jest de facto potrzebny? Czy po prostu gdzieś w rejestrze to sprawdzają ? Zgubiłam dawno temu, chcę jechać na zawody i nie wiem czy występować o duplikat czy dać sobie spokój.
Interpretacja filmików /jazdy, treningi/
autor: Antoś dnia 19 marca 2014 o 14:54
julka177 - zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze. Chwilowy (!) dyskomfort bo cie gdzieś tam już znają, czy jazda konna i szkolenie siebie we właściwym kierunku. Bo jeżeli naprawdę chcesz się nauczyć dobrze jeździć to co za znaczenie ma jedna obrażona osoba ? Mnóstwo ludzi zmienia stajnie i trenerów/instruktorów, w tym zawodnicy. Wszyscy jakoś dalej żyją, więc ty też dasz radę ! 😉
kącik skoków
autor: Antoś dnia 13 marca 2014 o 21:36
eterowa - abstrahując całkowicie od dyskusji - ja mam wrażenie, że leżysz na tym filmiku też  🙁 ale konia masz złoto ! zazdroszczę i życzę sukcesów  :kwiatek:
Stajnie na Śląsku
autor: Antoś dnia 13 marca 2014 o 19:48
eterowa pięknie u Was 😉
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 13 marca 2014 o 19:25
ushia, tulipan - dzięki  :kwiatek:, tak - chodzi o wcierki na nogi. Koń na którym jeżdżę ma 10 lat, a w swoim życiu nie skakał za wiele, teraz zaczęliśmy jakieś podskoki i w trosce o jego zdrowie zaczęłam stosować eclipse po treningach. Mam problem z chłodzeniem wodą - bo koń tego bardzo nie lubi. Tzn. nie lubi myjki i za nic w świecie nie chce tam wleźć, więc go tylko wcieram.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 12 marca 2014 o 18:45
Ja mam pytanie odnośnie wcierek - a konkretnie wcierania koni na noc po treningu. Czy taką wcierkę powinno się aplikować bezpośrednio po treningu czy należy odczekać trochę czasu ? I co jeżeli chłodzimy nogi wodą, wtedy czekamy aż sierść wyschnie?
Kącik folblutów
autor: Antoś dnia 28 lutego 2014 o 18:25
Nie próbowałam jeździć ze smyczą na koniu, próbowałam na rowerze i średni efekt bo się pałęta pod nogami. W stajni też ciężko nauczyć, żeby koniowi nie właził pod nogi. Co do zdjęć to kiedyś wstawiałam. Ja mam obecnie dwa greyhoundy z adopcji z Anglii 😉.
Kącik folblutów
autor: Antoś dnia 27 lutego 2014 o 23:05
halo z chartem trochę ciężko, mam dwa obecnie. Kondycyjnie - daje radę. Gorzej, że nie bardzo chce podróżować tam gdzie koń. Niestety taka wyprawa a teren może się skończyć szukaniem psa - bo tu zajączek, tam sarenka. A no i jeszcze konia trzeba mieć odpornego - żeby się nie przestraszył jak mu pies wyskoczy z krzaków ( a moja suka uwielbia po krzakach biegać ! jak jest ciemno to ją słychać przynajmniej  :hihi🙂. Nie rozumiem tylko skąd pytanie czy można mieć jednego. Owczarka można, yorka można, to czemu nie charta? 😉
Promocje i wyprzedaże - centrum informacji
autor: Antoś dnia 19 lutego 2014 o 17:35
Widział ktoś może jakieś sztyblety przecenione 👀 ?
własna przydomowa stajnia
autor: Antoś dnia 17 lutego 2014 o 20:23
Dementek - czy można nie wiem 😉. Ale pamiętam, że będąc niepełnoletnią takie oświadczenia rodzicom zanosiłam i podpisywali. Masz przynajmniej pewność, że rodzice wiedzą gdzie ich dzieci przebywają i jak się (nie daj bóg) coś stanie to nie będą zdziwieni, że dziecko jeździło konno.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 17 lutego 2014 o 20:17
Pytam raczej czysto teoretycznie. Sytuacja wyglądała tak, że koń chodził regularnie, 2 razy w tygodniu skakał. Zaczął dostawać dość często duże porcje marchwi i równocześnie zaczął się dość mocno pocić. Wtedy ktoś mi powiedział, ze to od marchewek właśnie.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 17 lutego 2014 o 13:09
Pozostając w temacie: kiedyś ktoś mi powiedział, że przy wprowadzeniu dużej ilości marchwi do diety koń będzie się bardziej pocił. Prawda ?
Końska rewia mody cz. VIII (2014)
autor: Antoś dnia 12 lutego 2014 o 23:54
halo - chyba najłatwiej zadzwonić/napisać do sklepu. Coby ci potem nie wmówili, że np. wyprałaś i przez to zniszczyłaś, albo, że nie wyprałaś i brudny jest  😁
Swoją drogą jakość czapraków i derek (!) ostatnio jest tragiczna.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 11 lutego 2014 o 22:23
Wydaję mi się, że halo mówiła o tradycyjnej długości przystułach, nie takich wystających poza tybinkę 😉
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Antoś dnia 07 lutego 2014 o 17:25
Mam problem z forum. Na laptopie śmiga bez problemu, ale dzisiaj chciałam się zalogować na telefon i taki oto komunikat się pojawił:
"Przykro nam Gość, jesteś zbanowany na tym forum! Podwójne konto, trolling"
Nie wiem czy to jakiś błąd, ktoś się pomylił? Do kogo powinnam się zgłosić ?
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 04 lutego 2014 o 21:21
Aluś nie wiem co ci jest, ale mogę ci powiedzieć co w moim przypadku pomogło. Miałam kiedyś problemy ze stopami związane nie tylko z niedoborem magnezu (tutaj tak jak dziewczyny pisały pomógł magnez) ale i z niedokrwieniem (chyba, bo lekarzem nie jestem) i pewnie czymś jeszcze o czym nie wiem 😉. Pomogło: pilnowanie odpowiedniej pozycji stopy w strzemieniu, ćwiczenia na rozgrzewkę (wyciąganie nóg ze strzemion i naprzemienne obciąganie palców/pięty), pomoc suplementów diety i... odpowiednie obuwie. Chcąc nie chcąc - jazda w butach przystosowanych do tego celu robi diametralną różnicę.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 04 lutego 2014 o 20:48
Aluś a co to za buty ?  😉
Siodło skokowe
autor: Antoś dnia 04 lutego 2014 o 20:32
Może zaryzykuję i wezmę do przymiarki. Właściwie z tych które w oglądam to jedyne mi odpowiada, ciężko znaleźć coś podobnego w równie przystępnej cenie.
Siodło skokowe
autor: Antoś dnia 04 lutego 2014 o 20:20
Magdzior - wydaje mi się, że mogą mi te klocki trochę początkowo przeszkadzać, ale mam tendencje do łydki wędrującej w tył i może mnie to trochę chociaż skoryguje. Ciężko mi ogólnie powiedzieć bo ostatnie lata mojego jeździectwa podróżowałam w Daw-Magu Hubercie, który był dla mnie bardzo wygodny, ale na obecnym etapie wolałabym coś już typowo skokowego.
Siodło skokowe
autor: Antoś dnia 04 lutego 2014 o 19:46
Czy ma ktoś (lub miał) siodło Stubben Siegfried II i może podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami? Chodzi mi konkretnie o takie siodełko : klik
Lub może mi ktoś polecić jakieś inne siodło skokowe w podobnym przedziale cenowym, dla niezbyt zaawansowanego skoczka?  :kwiatek:
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Antoś dnia 31 stycznia 2014 o 08:17
Poważnie się zastanawiam nad zmianą kierunku studiów, bo to co się dzieje na naszym wydziale to są jakieś kpiny...  🤔wirek: Zmieniają nam zasady zaliczeń w trakcie sesji, ba w trakcie trwania egzaminu pan profesor ogłasza, że zmienia kryterium ! Terminami nam sypią z dnia na dzień, np. wczoraj dostaliśmy maila, że dzisiaj jest fizyka. I chyba ta cała inżynieria środowiska to nie dla mnie... Mam studennckiego doła.
Śląsk
autor: Antoś dnia 29 stycznia 2014 o 20:16
desire ja się w Zbrosach jako widz pojawię
Kącik Ujeżdżenia
autor: Antoś dnia 29 stycznia 2014 o 14:19
ententa ja bym bardzo chciała, jak mi wypłata dopisze w tym miesiącu to się wybiorę 😉
Śląsk
autor: Antoś dnia 26 stycznia 2014 o 16:07
Gliwice mogą być, ale jak innym nie pasuje to zawsze możemy się na paliwo zrzucić i jechać gdzieś, tylko oprócz miasta przydałoby się jakieś konkretne miejsce wybrać.
A tak btw ktoś się wybiera na bal koniarza do Rybnika?
Śląsk
autor: Antoś dnia 25 stycznia 2014 o 19:51
Ja te chętnie jeżeli termin podpasuje 😉
Stajnie w Gliwicach i Zabrzu
autor: Antoś dnia 25 stycznia 2014 o 14:51
Met leci pw w tej sprawie 😉
Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)
autor: Antoś dnia 20 stycznia 2014 o 17:31
Chess zgadzam się, łatwiej by było gdyby sprzedający z góry podał jakąś cenę, tak to czasem się boję zapytać. Jeszcze się ktoś obrazi jak zbyt mało zaproponuję  😁
Jak ogarnąć finanse?
autor: Antoś dnia 17 stycznia 2014 o 15:55
epk - nie utrzymuję się samodzielnie, pracuję weekendowo, cała pensja schodzi na konie, paliwo + jakieś drobne wydatki. Co miesiąc wychodzę na 0. Mam ustawione regularne oszczędzanie, po wpłynięciu pensji na konto 200 zł idzie na konto oszczędnościowe. Reszta rozpływa się zawsze do końca. Nie potrafię nic więcej zaoszczędzić. Ubolewam, bo wiem, że wydaję niepotrzebnie, ale trudno sobie odmówić. Jak idę na zakupy - nie przetłumaczę sobie, że zbędna jest mi nowa bluzka czy torebka. Staram się, podjęłam walkę, na razie przegrywam. Może kiedyś coś odłożę 😉.
Jak ogarnąć finanse?
autor: Antoś dnia 17 stycznia 2014 o 15:28
Bardzo bym chciała się na komunikację miejską przerzucić, ale zwyczajnie się nie da... 🙁 Dojazd autobusem zajmie mi 1,5 h w jedną stronę, samochodem ok 20 min. Koszty może i mniejsze, ale mieszczę się w dobie (rano - studia, potem szybki obiad, konie, wieczorami nauka). Chociaż poważnie rozważam czy autobusami na uczelnię nie zacząć dojeżdżać, więcej kasy na konie mi zostanie.
Rachunek sumienia zwyczajnie się boję zrobić. Tabelki w excelu to super pomysł ale strach mnie ogarnia, bo wyjdzie na jaw ile na pierdoły wydaję. Chyba jeszcze nie dorosłam do takiego kontrolowania wydatków.

Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)
autor: Antoś dnia 16 stycznia 2014 o 08:42
Yaris się jak dla mnie niefajnie prowadził, jedyny plus za skrętność. Odkąd się do passata przesiadłam to już do żadnego małego auta nie wracam  😁
Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"
autor: Antoś dnia 14 stycznia 2014 o 21:40
aaga84 a w prima modzie patrzyłaś? ja tam jakiś czas temu kupiłam i jestem bardzo zadowolona.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 02 stycznia 2014 o 21:53
Ja mam pytanie z innej beczki. Miałam trochę przerwy od końskiego światku, ani nie jeździłam, ani za bardzo nie interesowałam się co się dzieje. Czy ceny siodeł poszły aż tak bardzo w górę czy tylko mi się zdaje? Wydawało mi się (ale mogę się mylić), że kupowałam Daw-Maga Huberta nówkę za niecałe 2 tys. zł (1800 bodajże), a w tej chwili kosztuje coś ponad 2,5 tys.
kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy
autor: Antoś dnia 02 stycznia 2014 o 21:39
Nie bardzo rozumiem w jaki sposób chcesz pozwolić, albo nie pozwolić na brykanie?  😉
Kącik Rekreanta cz. VII (2014)
autor: Antoś dnia 02 stycznia 2014 o 20:59
najlepszego w nowym roku i spełnienia wszystkich jeździeckich planów Wam życzę !  :kwiatek:
A ja troszkę dumna jestem z siebie - po długiej jeździeckiej przerwie wracam na koński grzbiet.
kącik porad prawnych
autor: Antoś dnia 29 grudnia 2013 o 14:26
Potrzebuję porady - w kancelarii już byłam, ale niewiele się dowiedziałam. Sytuacja jest ciężka, nie wiem czy jest sens to w ogóle ruszać. Moja babcia (76 lat) miała kawałek działki, który sprzedała pewnemu panu. Wszyscy sądziliśmy, że ten "kawałek działki" to po prostu kilka metrów do płota - niewiele warte i nikomu niepotrzebne. Okazało się (już po fakcie), że jednak działka jest "ciut" większa. Babcia nieświadomie sprzedała coś wartego kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tys. za grosze (około 2 tys. ), jednocześnie przyznając, że nie bardzo wiedziała co podpisuje. Facet zawiózł ją do kancelarii, w obecności jednej osoby wcisnął papiery, krzyczał na nią żeby szybko podpisała, wspomniała coś o kwocie - podobno facet się wściekł i nawrzeszczał na nią, że przecież się zgodziła. Chcę się tylko dowiedzieć, czy warto inwestować w dobrego prawnika, czy sprawa jest z miejsca przegrana? Nie chodzi nawet o odzyskanie realnej kwoty za działkę, a raczej za sam fakt jak facet starszą osobę potraktował.
moda, ciuchy etc...
autor: Antoś dnia 29 grudnia 2013 o 14:15
Na studniówkowe koniecznie 3 ! Wygląda super
Końska rewia mody cz. VII (2013)
autor: Antoś dnia 29 grudnia 2013 o 14:12
emptyline jak dla mnie szał ! Uwielbiam takie kolory  😜
Kącik Ujeżdżenia
autor: Antoś dnia 24 grudnia 2013 o 15:21
A mnie się ta para podoba właśnie za te równe, harmonijne przejazdy. Dużo jest w tym klasy i to mnie łapie za oko.
Kącik Ujeżdżenia
autor: Antoś dnia 19 grudnia 2013 o 10:11
super przejazd  😍
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Antoś dnia 19 grudnia 2013 o 09:48
robakt który rok ?  🙂
PSY
autor: Antoś dnia 18 grudnia 2013 o 21:10
a zmieniając temat to wrzucę moje dwa kanapowce adoptowane:
PSY
autor: Antoś dnia 18 grudnia 2013 o 20:58
Zastanawia mnie gdzie są rodzice tej dziewczynki, raczej trudno mi uwierzyć, że kompletnie niczego nie zauważyli. Jednocześnie nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek jako dziecko wpadła na taki pomysł, ale to może kwestia wychowania? Uświadomienia, że pies to żywe stworzenie, które czuje, a nie tylko zabawka ?
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Antoś dnia 18 grudnia 2013 o 20:36
robakt si, w Gliwicach. Inżynierię środowiska 😉
Sesja/Studia i t d ;)
autor: Antoś dnia 17 grudnia 2013 o 21:54
A mnie dopadła jakaś depresja przed-sesjowa chyba... Jestem z fizyką i elektryką bardzo na bakier ostatnio, nawet mi się skryptów otwierać nie chcę. Ogólnie zwątpiłam w mój kierunek i zastanawiam się czy dobrze wybrałam. Mam nadzieję, że to przed egzaminami mi się we łbie miesza, też tak macie?