Kto/co mnie wkurza na re-Volcie? Reaktywacja ;)

Rudzik, a tak nie jest? Z resztą, gdybym przykładowo ja ujawniła niektóre swoje pw, to by była tutaj na forum niezła burza...  😀iabeł:

Wolę nie myślec, co by było, gdyby ludzie zaczęli wyciągac prywatne wiadomości na forum... o nie, nie, nie, aż głowa mnie zaczęła bolec, tragedia by się tutaj działa
Zasada karania za ujawnianie privów wywodzi się chyba z tzw. netykiety . Czy jak to się kiedyś zwało. Dawniej wszystkie fora się do tego zbioru "praw" stosowały. Teraz to nie wiem czy jeszcze to obowiązuje.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
23 kwietnia 2014 08:14
Ikarina, zapewne tak jest, bo inaczej utonęlibyśmy w prywatnym praniu brudów.
I dlatego jest to norma, którą wszyscy zgodziliśmy się przestrzegać
Dodatkowo: privy są edytowalne. Co może być polem do nadużyć. Ja bym, tak jak napisałam, kasowała i blokowała.
A jeśli coś uwiera-dyskutowała publicznie na konkretny temat.
A wracając do uciszenia: czy jeden Mod może (technicznie) zdjąć je, jeśli dał je inny?
Może, ale to takie, no... Ja pisałam wcześniej, że ja do pracy innego moda się nie wtrącam, bo czasami nie ma się pełnego wglądu do sytuacji, poza tym się "podkopuje" jego szacunek, zaufanie oraz pracę. No, chyba, że coś już naprawdę było nie fair, co wymaga natychmiastowej "naprawy".
kilkukrotnie dostawałam (od znanych na forum użytkowników!) pw... spamowe. Pisane bezosobowo w stylu "Mam na sprzedaż cortaflex, w fajnej cenie, jesteś chętna?", gdy nigdy nie przejawiałam chęci zakupu. i ujawnienie takiej wiadomości uważam za mus. To jest forum, a nie potral ogłoszeniowy, zebym musiała odbierać spam. Zgłaszałam to, ale chyba nic nie zostało z tym zrobione, bo dostałam taki sam spam od tego samego użytkownika jeszcze kilka razy...
A wracając do uciszenia: czy jeden Mod może (technicznie) zdjąć je, jeśli dał je inny?
może
Isabelle, to czemu nic mi nie mówisz? 🙂
ikarina,  bo to jeszcze było przed Twoją "kadencją". nie wiem czy nawet nie pisałam w jakimś wątku technicznym o tym. W mojej skrzynce są 2673 wiadomości (rily) więc nawet jakbym chciała to pewnie już nie znajdę.
No, ale znów:
- przydałby się zapis: rozsyłanie reklam drogą priv jest zakazane. I skutkuje .... jakoś tam.
Bo faktycznie zasady są niejasne.
No tak, poza tym można zablokowac priv dla danego użytkownika.

Ale fakt - spamiarze też mnie strasznie wkurzają
No tak, poza tym można zablokowac priv dla danego użytkownika.

Ale fakt - spamiarze też mnie strasznie wkurzają

A są legalni czy nie? Oto jest pytanie.  😉
Jednych wkurzają innym dają okazje do korzystnego zakupu.
I dlatego jest to norma, którą wszyscy zgodziliśmy się przestrzegać

skoro na forum wszech i wobec uznano, że się PW nie ujawnia, to się nie ujawnia i nie ma po co filozoficznie rozwodzić się nad tym dlaczego tak jest.

Typowe myslenie zyczeniowe. Pare osob w watku napisalo ze sie zgadza pare, ze sie nie zgadza wiec nie wiem, gdzie to "wszyscy" i "wszech i wobec"?

Przypominam sobie, ze bywalo ujawniane PW w watku o nieuczciwych, w mojej opinii z duza korzyscia dla forum. Zgadzam sie, ze korespondencja nalezy do adresata, i piszacy PW roznej dziwnej tresci nie powinni sie czuc bezkarni.

Kurczę, rozmowa jak o spuszczeniu wściekłego psa z łańcucha.  😲
Umyka główny sens: arbitralnie nadana kara.

No niestety.
dla mnie to

2. Forum nie jest tablicą ogłoszeniową i boardem reklamowym. Zabronione jest umieszczanie ofert handlowych, przekazów reklamowych, prowadzenie promocji czy reklamy firm, stajni, sklepów i innych przedsięwzięć komercyjnych, zarówno w formie tekstowej jak i graficznej.
Szczególnym restrykcjom zostaną poddane osoby, których obecność na forum ogranicza się do działalności promocyjnej / autopromocyjnej, które nagminnie naruszają regulamin i nie stosują się do zaleceń moderatorów.
Dopuszczalne jest zamieszczanie ogłoszeń drobnych w przeznaczonych do tego wątkach.
Oferty stajni można umieszczać w katalogu stajni: http://re-volta.pl/stajnie/

Powyższe zasady dotyczą wszelkich form obecności na forum: postów, awatarów, sygnaturek etc.

jest jasne. w wersji skróconej " nie wolno walić reklam nigdzie poza ogłoszeniami i wątkami do tego przeznaczonymi". nawet niżej jest adnotacja o "wszelkiej formie obecności na forum" czyli w tym pw.


Powracając do Wrotkowego bana: Wawrek niestety się pewnie nie odezwie (zazwyczaj w wątkach, gdzie mowa negatywnie o jego urzędowaniu się nie odzywa 🙁 ), a uważam, że nadanie bana bezterminowo jest nadużyciem i rewanżem typowo osobistym.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 kwietnia 2014 08:48
No, chyba, że coś już naprawdę było nie fair, co wymaga natychmiastowej "naprawy".
Tak jak to, że ktoś inny ściągnął Deborah ostrzeżenie nadane przez Ciebie? 😉


Wysyłanie spamu tak jak i bluzgi można sobie wymyślić czy edytować 😉 Druga sprawa, że zawsze można screena zrobić 😉
Tania no i znowu powraca tu problem i sens "modowania" pw

bobek, owszem, w "nieuczciwych" screen z przelewu, screen (nie-cytat) z potwierdzenia zakupu, czy też skan jakiegoś kwitka pocztowego bardzo pomaga w takich sytuacjach, jednak jak ktoś dzieli się ze wszystkimi tym, że ktoś napisał na pw, "że jest głupi", nie jest zbyt taktowne.

edit Jara, no i to było nie fair wobec mnie - bo zrobione za plecami, nie uzgodnione ze mną, ja miałam swoją rację, kto inny - inną. Ale już tam. Niech będzie.  🙄
Nie ma dymu bez ognia. Faktycznie privy dotyczące transakcji, jako dowód mają sens. Ale te obraźliwe, kontynuacje dyskusji powstają z woli dwu stron. I każdy powinien sobie sam z nimi radzić. Kilka KLIK i już.
i ja uważam ,że upublicznianie korespondencji z pw nie powinno mieć miejsca. I nie wązne czy jest to w regulaminie czy nie ma. To trochę tak jak z otwieraniem i czytaniem czyiś listów. Jest to nieetyczne i już. Parokrotnie czytałam i widziałam w róznych postach ,szczególnie Wrotki fragmenty listów pisanych do niego na pw. Dla mnie to jest nie do pomyslenia i jesli za to został ukarany to moim zdaniem slusznie.
Kazdy z nas czasem otrzymuje rózne listy , reklamy , spamy i trudno. W końcu nie tak trudno skasować wiadomosci, prawda?
Faza,  spam dostaję na skrzynkę pocztową. Nie muszę go dostawać tutaj, bo nie jest to miejsce ku temu stworzone. Jesli więcej osob wpadnie na taki genialny pomysł, to będzie tych wiadomości od groma. Nie mam ochoty dostawać 20 wiadomości dziennie z reklamami na forum! Poza tym reklama jest zabroniona, więc nie rozumiem dlaczego na pw wolno.

mam screeny spamu. i nie wiem, wolno mi wkleić? nie wolno? co innego chyba wklejenie spamu a co innego prywatnej wiadomości w której są jakieś prywatne informacje.
(...) W końcu nie tak trudno skasować wiadomosci, prawda?

No właśnie. Ja mam zwykle zero. Chyba, że zapomnę pokasować kilka dni. Isabelle-po co Ci 2737340440 wiadomości starych?  👀
Tania,  taki nawyk. bo czasem coś się przydaje a tego nie ma. w mailu trzymam większy porządek, tu mam dużo numerów telefonów, adresów, które mogą mi się przydać.
bobek, owszem, w "nieuczciwych" screen z przelewu, screen (nie-cytat) z potwierdzenia zakupu, czy też skan jakiegoś kwitka pocztowego bardzo pomaga w takich sytuacjach, jednak jak ktoś dzieli się ze wszystkimi tym, że ktoś napisał na pw, "że jest głupi", nie jest zbyt taktowne.

Nie wiem czy dobrze pamietam ale chodzilo o oskarzenie, ze ktos nie staral sie dokonczyc transakcji, a w korespondencji byl dowod, ze takie starania byly. No i doszlo do ujawnienia tresci PW i wowczas osoba "mijajaca sie z prawda" sie przyznala.

A co do tego, ze ktos komus bluzga na PW, a na forum jest slodziutki jak cukierek, to nie wiem jak wy ale ja lubie wiedziec z kim mam do czynienia i nie wiem dlaczego jako spolecznosc ceniaca kulture mielibysmy taki element chronic, zwlaszcza gdyby mialo sie to odbyc kosztem jakiegos "normalnego" uzytkownika. I nie ma to nic wspolnego z czytaniem cudzych listow, cudze listy to cudze - zaadresowane do kogos innego, a zaadresowane do mnie sa moje i robie z nimi co chce. Jak ktos bedzie mi pyszczyl w realu, to mam obowiazek trzymac takie zachowania w tajemnicy?

Jasne, ze jak ktos ujawnia, ze "Krycha112 mi napisala iz Maryska921 jest w ciazy ze stefkiem101", to nic chwalebnego ale o takich sytuacjach, w ogole sie przeciez dyskusja nie toczy.
Ja już nie pamiętam za co wrotki był uciszony. Jakoś mnie to ominęło. Jeśli za publikację obraźliwego priv to czy autor obrażający też dostał karę? No, bo jeśli ujawniać priv to chyba z konsekwencjami dla autora? A on z kolei zacytuje równie obraźliwą odpowiedź. No i otworzymy puszkę "z Pandorą".
Wracając do samego uciszenia: to jeśli Mod wydający i wykonujący "wyrok" pojedzie na wakacje lub zaniknie to ...... ? To co?  👀

p.s
"Krycha112 mi napisala iz Maryska921 jest w ciazy ze stefkiem101",
Maryska921 jest jednak w ciąży ze stefkiem? Byłam pewna, że z mietkiem2244. Taki priv dostałam od lusi 5678.  😉
Tania, to zanim pojedzie na wakacje, powinien o tym dac innym modom znac

bobek, masz rację, jeśli chodzi o taką szczególną sytuację, jednak podkreśliłam specjalnie słowo "screen", dlatego, że zamieszczając cytat z pw można samemu pobawic się w "chama" i pozmieniac jego treśc. W screenie to już trzeba byc super-profi, aby takie coś "spreparowac", niewielu by się takie coś udało 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
23 kwietnia 2014 10:40
no dobra, a z ciekawości zapytam - na jaki czas wrotek został uciszony przez wawrka?
wrotkowe uciszenie wygasa 25 kwietnia. to zadna tajemnica i nie rozumiem problemu z podaniem tej informacji.
(...)

To pojutrze impreza?  😉
Ja zacznę pic już teraz 🤣 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
23 kwietnia 2014 11:00
o ślepa jestem, sory  😡 :kwiatek:
Wracając do samego uciszenia: to jeśli Mod wydający i wykonujący "wyrok" pojedzie na wakacje lub zaniknie to ...... ? To co?  👀

Od strony technicznej wygląda to tak, że nadając ostrzeżenie podaje się jego poziom (ostrzeżenie, moderowana, uciszenie) oraz czas jego trwania. Tak więc "mod wykonujący karę" nie jest do niczego potrzebny, bo ostrzeżenie zdejmuje się automatycznie po upływie zaznaczonego czasu.
[quote author=Tania link=topic=785.msg2075192#msg2075192 date=1398243983]
Wracając do samego uciszenia: to jeśli Mod wydający i wykonujący "wyrok" pojedzie na wakacje lub zaniknie to ...... ? To co?  👀

Od strony technicznej wygląda to tak, że nadając ostrzeżenie podaje się jego poziom (ostrzeżenie, moderowana, uciszenie) oraz czas jego trwania. Tak więc "mod wykonujący karę" nie jest do niczego potrzebny, bo ostrzeżenie zdejmuje się automatycznie po upływie zaznaczonego czasu.
[/quote]
Acha, dziękuję.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się