Dopasowanie siodła

korysindex4 rozumiem że rada na temat żelu była do mnie? Mam kilka pytań "
1. Czemu nie polecasz tych krótkich?
2. Czy na zdjęciach z futerkiem siodło już wygląda na za ciasne?
3. Zastanawiam się czy jest sens rozciąć materiał na podkładce ( tak jak zaznaczyłam zielonym kolorem) i tam wsadzić coś, aby podniosło tył?
4. Jeśli wygląda na za ciasne to może pomyśleć o białym łęku i do tego podkładka z punktu 3 ?
Szukam tańszego zamiennika , ponieważ z tego co widzę żele z korektą tyłu są od ponad 200 zł , a to nie mało. Jeśli to ma sens co pisałam wyżej, to bym spróbowała, chyba że żel z korektą tyłu to jedyne rozsądne rozwiązanie.

Proszę o opinie.


ad.1 - miałem dwa takie żele pod jednym siodło się uginało, pod drugim nie, ale ewidentnie mojej klaczy nie pasowało. Obecnie żel ma moje znajoma. W jej przypadku spisuje się świetnie.
ad.2 - gdzie są te zdjęcia, bo ich nie widzę.
ad.3 - możesz tak pokombinować, najlepiej kupić wkładki od oryginalnego mattesa.
ad.4- nie znam się na wymiennych łękach. Więc nie doradzę. Mozesz poszukać używanego żelu- wyjdzie taniej 🙂

pomogłem tyle na ile mogę. Myślę, że możesz udać się z tymi pytaniami również do halo czy faithe
korysindex4 zdjęcia są w mojej galerii, dawał link w pierwszym moim poście na temat tego siodła🙂
Dziękuję bardzo za odpowiedzi , będę próbowała coś kombinować.
Sprawdziłem i siodło z futrem jest za wąskie. Może szerszy łęk ? Nie wiem sam. Nie  pomogę dalej. Napisz do w/w osób  😉
Dlatego tak bardzo idzie do tylu w takim razie🙂 sprobuje z tym lekiem ktory mam i zelem cienkim powinno chyba ok, ew dokupie szerszy lek i w razie czego bede meczyc was dalej🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
02 maja 2014 21:56
Ulala - a jak się tobie siedzi w tym Wintecku ? Jak możesz to poszerzaj łęk, a jak poszerzenie nic nie da to oddaj jak możesz. Siodło masz poza równowagą. Na moim koniu 90% siodeł tak leży :-/ wg. pasowacza to kwestia paneli, bo w naszym przypadku zmiany rozstawu łęków nic nie dały.
Mi sie siedzi bardzo dobrze. Wnioskujesz ze nie lezy w rownowadze po ktorych zdjeciach? Wszystkich czy tym ostatnim? Bo wczesniej dziewczyny mowily ze jest ok, tylko do tylu troche leci. Plamy z potu sa ,,rowne,,.
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 maja 2014 09:23
No własnie o tym pisze, jest "pod górkę " :-). Z mojego doświadczenia - przy takim ustawieniu, cały mój cięzar leżał max na tylnym odcinku paneli, ale jak masz równomierny odcisk paneli po jeżdzie i dobrze ci się siedzi to kombinuj  🏇
A najwazniejszy efekt to ten po jezdzie, jak siodlo juz "osiadzie", czy przed jazda ? Bo wiadomo ze pod ciezarem jezdzca siodlo troche osiada cale.
Bronze   "Born to chase and flee.."
03 maja 2014 11:30
Sprawdź grzbiet po jeździe. Jak znajdę to wrzucę zdjecia poglądowe jak to u nas wygladało.
Czy możecie mi powiedzieć, jaka firma/marka/model będzie mieć w ofercie siodło o szerokim kanale?  :kwiatek:
Daw-Magi mają szerokie kanały.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
07 maja 2014 09:44
Ja powiem tylko tyle, że jestem na etapie testowania nowego siodła i już od pierwszej jazdy koń w porównaniu z poprzednim, za ciasnym siodłem, uwolnił łopatkę i przestał zagryzać wędzidło... A wcześniej były rozkminki, że zęby, że wędziło, że ręka...

Doceńcie dobre dopasowanie siodła, bo jak widać ma to ogromne znaczenie...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 maja 2014 08:01
Uprzejmie donoszę, że Paweł Kostrzewa wrócił do gry 😉 Na razie nie ma siodeł na handel, ale jeździ i sprawdza dopasowanie i jak trzeba na miejscu robi korekty wypełnienia.
Koniczka oo to swietna wiadomosc! Dalej dziala w okolicach Pruszkowa? Nie wiesz czy zmienil sie nr telefonu? 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 maja 2014 08:07
Nie wiem gdzie mieszka, ale po okolicach Warszawy jeździ na pewno, wczoraj był w Bajardo. Zmienił się numer telefonu, mogę podać na PW.
Bede bardzo wdzieczna :kwiatek:
Super 🙂 A ile kosztuje "konsultacja" ?
emptyline   Big Milk Straciatella
09 maja 2014 17:28
Czy mamy na forum jakieś posiadacza siodła Busse? Jak z ich jakością? Może ktoś kojarzy o co chodzi z tymi dziwnymi systemami dopasowujących się łęków? Nie mogę rozszyfrować opisu angielskiego. Nie za bardzo łapię też co to jest 'channel' w typ wypadku.
łęk po prostu🙂 nie widze nic o wymiennych łękach?
emptyline   Big Milk Straciatella
09 maja 2014 18:12
faith, właśnie w tym chyba nie ma, ale jest coś co się nazywa po niemiecku tak "individuell veranderbares Kopfeisen" i przy siodłach z tym, nie ma rozostawu łęków tylko są opcje M MW itd... Nic nie czaję. 🙁

edit: niby faktycznie to są rozstawy łęku, ale kurka wodna, kilka siodeł z literkami zamiast cyferek przy łękach nie ma tego dziwnego indyviduell coś tam.
a to prawdopodobnie oznacza ze po prostu da sie ten lek dopasowac u rymarza. w sensie ze no w ogole da sie zmienic.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 maja 2014 18:39
Ulalala, 150zł + koszty ewentualnych poprawek.
Koniczka, dziekuje 🙂
Jest bardzo źle czy wystarczy podkładka podnosząca tył czy lepiej wysyłać od razu na poszerzenie? Jesli tak to kto tanio ,dobrze i szybko mi to zrobi?
Pytanie laika ( nie mogę nic w wątku znaleźć). Z jakich powodów tylni łęk buja się na boki? 7 przymierzone siodło i w każdym ten sam problem  🍴
Czy ktoś może dać cynka, czy siodło wspólnej faktycznie jest za wąskie?
Na moje oko powiedziałabym, że dobrze leży (nie chciałabym tkwić w błędzie). - Nie leci do tyłu, z boku widać, że łęk jest prawie że równoległy z łopatką, jedynie, co, to bliska odległość przedniego łęku do kłębu mnie zastanawia (za blisko).

Wspólna, pan Andersz z Pleszewa 😉
Thymos, nie pwoiedziałabym ze za blisko kłębu
A czy za wąskie nie wiadomo, bo są źle zdjęcia porobione
Chodzi mi o t, że naoglądałam sie ostatnio filmów o dopasowywaniu siodeł i po ich obejrzeniu wg mnie jest ok.
Na zielono rozstaw - paqsuje.
Na czerwono - wg mnie te ławki/panele czy jak to się nazywa - powinno być chyba trochę dalej od siebie, w sensie: szerszy kanał?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
15 maja 2014 09:29
🚫 Wspólna, tak z ciekawości, co to za siodło?  :kwiatek:
Thymos, ja z tym o czym piszesz miałam duży problem. Siodła niby okej (równowaga, łęk itd), ale zbyt wysoko podczepione panele. Niektórym koniom to nie przeszkadza, mój się denerwuje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się