ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 kwietnia 2014 08:05
http://www.pzj.pl/sites/default/files/przepisy/Regulamin_A_2014.pdf
Strona 8, pkt 14 "Na zawodach krajowych we wszystkich konkursach z wyjątkiem MP, PP dopuszcza się jazdę bez ostróg."
Dziękuję pięknie! Ślepa ja  😡

edit: A jeszcze jedno. Jest taki punkt: "W przypadku startu na kucach zawodników powyżej 16 roku życia w konkursach otwartych, muszą oni być sklasyfikowani w odrębnej serii. Wyniki te nie są zaliczane do norm na klasy sportowe, rankingu itp. "
Podkreślenie moje. Czy jeśli zrobię teraz 60% w N na kucu w mistrzostwach regionalnych, to będzie mi się to liczyło, czy nie?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 kwietnia 2014 18:38
To weszło od zeszłego roku też. Owszem, jak osoba powyżej 16 roku życia jedzie na kucu to jest to sztuka dla sztuki i do klas się nie liczy.
Cudownie... w czym to przeszkadzało?  🙄 Ehh, dzięki jeszcze raz Koniczka  :kwiatek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 kwietnia 2014 19:09
Koniczka, czyli jeśli jestem dorosłą posiadaczką kuca i startuję w zawodach, to żadnej klasy nie zdobędę? Dlaczego tak?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 kwietnia 2014 20:38
Nie zdobędziesz. Na kursie licencyjnym było to szeroko dyskutowane i na kucach mają startować dzieci i tyle. Bo konkurencja kuc-duży koń równa nie jest (zrobienie wolty 10m na kucu to pestka, duży koń się musi nagimnastykować itp.). I ogólnie jest to kolejny projekt rozwiązania problemu pt. co zrobić z dorosłymi startującymi na kucach, bo od lat się nad tym głowią m.in. które przepisy powinny się aplikować te dla dorosłych na dużych koniach, czy te dla dzieci na kucach. No i od zeszłego roku mamy 3 klasyfikacje w konkursie - dorośli na dużych koniach, dzieci na kucach, dorośli na kucach. Także w byle Lce może być 3 zwycięzców 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 kwietnia 2014 21:55
Koniczka, dziękuję. Wypadlam trochę z obiegu, jak widać 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 kwietnia 2014 08:46
Jakie grupy wiekowe można zagrwac do Czempionatu w ujezdzeniu nie mając 3 klasy sportowej?
Constantia, a nie masz (czy tam o kogo chodzi) srebrnej odznaki? Jak masz - masz III licencję.
Czy zagląda tu ktoś kto rejestrował się w Ślaskim Związku Jeździeckim?
Mam straszny problem, ponieważ powysyłałam wszystkie dokumenty o rejestracje, opłate, potwierdzenie oplaty ubezpieczenia itd.
Pisałam nawet powtórnego maila, jednak nie dostałam żadnej odpowiedzi czy w ogóle to dotarło... Telefonu nie odbierają, w zestawieniach zawodników mojego nazwiska brak :/
chcialam wystartowac w połowie maja w zawodach, a tu głucho  🙁 tez mial ktos taki problem?
Nie mam mozliwości osobiscie pojechać i to załatwić ze względu na studiowanie w całkowicie innym mieście a weekendy praca.
kurcze ale sie wkopałam... Mógłby ktoś jakoś pomóc? :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
28 kwietnia 2014 11:35
halo no właśnie brak srebrnej, ale najwyżej do MPMK się zrobi. Dzięki. Ale też doczytalam, że 4 i 5 latki można na licencji regionalnej.
Constantia, licencję regionalną możesz mieć i I stopnia. Regionalna jest każda licencja, którą wykupisz w WZJ. Ogólnopolską wykupujesz w PZJ i może być także wstępna. Pytanie: co można jechać na licencji wstępnej? Można jechać do P. Jeśli 5-latki mają poziom N - potrzebna jest III.
Przepraszam za głupie pytanie, ale wertuję od rana i znaleźć nie mogę!


Koń powyżej 5 lat lat ma prawo do trzykrotnego stary w ciągu dnia w konkursach.... ( do L czy L1, oczywiście z zachowaniem max 2-krotnego startu w jednym konkursie)
Po ukończeniu(!) 6 roku życia. Z L1 włącznie.
literówka, a jak wiele zmienia! przepraszam, chodziło mi 6 i nawet nie zauważyłam, że "wcisnęło się" 5  😉

bardzo dziękuję  :kwiatek:
Czy po konkursie licencyjnym odbiera się coś takiego jak protokół (tak jak na odznace)?
żaczkowa   gone with the wind
02 maja 2014 21:10
Fufu, tak - potem jego skany sa potrzebne do rejestracji itd.
Jezeli nie odbierze sie go po przejezdzie, zazwyczaj mozna odebrac po zawodach u organizatorow 😉
żaczkowa, dziękuję bardzo :kwiatek:
Kiedyś gdzieś mi się obiło, że ktoś nie mógł wystartować w MPMK, ponieważ miał wykupioną tylko licencję regionalną. Jak to jest?
Czy żeby pojechać MPMK - 4 latków wystarczy B3 i licencja (konia i jeźdźca) w OZJ czy trzeba coś więcej? (pytanie czysto teoretyczne)
karolciaequilano   marzenia się spełniają
03 maja 2014 11:58
zielonaroza- W 4-latkach jeździec musi posiadać licencję PZJ oraz minimum B3, a koń może posiadać licencję WZJ, PZJ nie jest wymagana 🙂
Bardzo dziękuję  :kwiatek:

w takim razie nasza "sprzeczka" wygrana pół na pół 😉
Witam! Mam pytanie.  Czy posiadając B3 mogę jechać konkurs kl. N1? Pozdrawiam.
żaczkowa   gone with the wind
05 maja 2014 00:07
add77, tak 😉 do N1 włącznie
Sorry was  za moze dziwne pytanie, ale mieszkam w PL od 3 miesiecy i nie bardzo sie orientuje jakie sa zasady zeby zarejestrowac sie w PZJ, trzeba miec jakies odznaki czy coś?? Chciałam tu przeczytać ale przewertowanie 72 stron zajelo by mi lata 🙂
AgnieszkaZdanowicz, może przeczytasz chociaż pierwszą stronę? Powinno wystarczyć...
Już przeczytałam dzieki
Orientuje się ktoś może, czy jeśli jestem z np. woj. Dolnośląskiego, mam licencje PZJ to mogę jechać Mistrzostwa Wielkopolski?
W propozycjach jest napisane "zawodnicy zarejestrowani w WZJ i PZJ".
żaczkowa   gone with the wind
08 maja 2014 19:02
lasconia, o ile są to mistrzostwa otwarte - możesz. W innym wypadku w klasyfikacji mistrzostw liczą się tylko osoby zrzeszone w danym województwie (klub) 😉
Dzięki żaczkowa, mam tylko problem bo nigdzie nie ma zaznaczone czy to otwarte mistrzostwa czy nie. A nie mam jak interpretować "uczestnicy: zawodnicy zarejestrowani w WZJ i PZJ"  🤔
żaczkowa   gone with the wind
08 maja 2014 20:06
lasconia, skontaktuj się z organizatorem (telefon podany w propozycjach) 🙂 bo potem często wychodzą takie rzeczy, np. ekipa ze Śląska 2 lata temu przywiozła cały koniowóz na Mistrzostwa Małopolski, a musieli się zadowolić tylko regionalkami...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się