Kuce - wszystko o

lussi, ależ ona podobna do naszej Bianki!


To jest mój mały Mężczyzna 🤣
Faktycznie mega podobne! Nawet brzuchami 😂

Jakieś z biegania z kolegą 🙂
lussi, Ciekawy ten srokaty piesek.... 😀 😉 😉

Kayra, Jakie Ty masz siodło na Twojego? W sensie, jaka firma i jaki rozmiar łęku...? 🙂
Rozglądam się za siodłem dla młodej.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
29 maja 2014 21:21
Sankaritarina, mam KenTaura Sedego 15 calowy, ale jaki łęk nie mam pojęcia, było dopasowywane specjalnie dla niego 🙂
Czy mając 168 cm wzrostu i ważąc 50 kg mogłabym bez problemu śmigać na kucyku 120-125 cm?
Co takie maluchy jedzą? Samo siano?  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 maja 2014 20:19
Pialotta, mając 168 będziesz szurała nogami po ziemi.
Dawka żywieniowa zależy od roboty w jakiej kucyk jest, to dokładnie tak samo jak z dużymi końmi.
A jaka kategoria wiekowa dzieciaków jeździ na kucykach B grupy?
Mógłby mi ktoś podlinkować do PZJ, bo niestety w ogóle nie potrafię się odnaleźć na tej nowej stronie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 maja 2014 20:48
B czyli konie do 130cm jeżdżą zawodnicy 10-14 lat
Kuc do 130 cm łapie się nawet do A 9-11lat
super, dziękuje  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
30 maja 2014 21:45
oczywiście kuc może iść teoretycznie wyższe kategorie, bo określony jest tylko wzrost maksymalny.
Kayra, Aaa 🙂 a nie ma tam gdzieś pod tybinką wybitego rozmiaru? Mam wrażenie, że nasze kuce są podobnego wzrostu i postury, a siodło do zajazdki będę chyba w ciemno kupować. 😵
Kayra   Kucusiowy wariat :P
31 maja 2014 17:39
Sankaritarina, sprawdzę jutro w stajni i wieczorem (późno do 21.30 pracuję) dam znać 🙂
Pialotta wzrost to tak na górnej granicy,ale waga ok tylko dolicz sprzęt taki kucyk cię uniesie,zależy też czy chcesz się wozić 45 min czy porządnie 1h no i oczywiście,czy ma trochę mięśnia ten kucol,czy same kości  😀 dużo osób śmiga na kucykach B,subaru też ma takiego kucysia 😉
Super, dziękuje  :kwiatek:
A ktoś może mi powiedzieć ile stoi na finałach w gr. B?
jeśli się nie mylę to 80cm,a ty masz już kuca,czy w planach ?
ile masz lat jeśli można spytać 😉
Kucyk w najbliższych planach, mam 18, ale to oczywiście nie dla mnie ten maluch  😉
Kayra, Ok, dzięki! 🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 czerwca 2014 07:47
Super, dziękuje  :kwiatek:
A ktoś może mi powiedzieć ile stoi na finałach w gr. B?

mini. 60cm
max.85cm
szerokość okserów 95, triplebara 100, rowu 200
lusia722 świetnie, dziękuje!  :kwiatek:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
01 czerwca 2014 20:41
Sankaritarina, sprawdziłam i niestety pod tybinką mam wybity tylko numer seryjny :< Ale zajrzałam do karty gwarancyjnej i jest jakaś 3, ale czy to rozstaw łęku to nie dam głowy.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
01 czerwca 2014 22:06
subaru ma, ale nie jeździ 😉 a jak wsiada to raz na tydzień ok. 30 min. Dzięki Bogu znalazłam dziewczynę do jeżdżenia  🙇 A i tak na razie wyłączamy ogra na jakiś miesiąc z siodła, ogro wraca do pracy z ziemi i będziemy próbować pokochać pessoa  😁
Mój 11 letni kucyk coraz bardziej odkrywa w sobie drugą młodość!  🏇
Ależ urodziwa dziewczyna 😀
Widzę,  że dużo tutaj kucykoniarzy także chciałabym się zapytać i to może będzie dość dziwne ale jak niektórzy zjeżdżają te kucyki ? Widziałam na cavaliadzie kilka takich małych kucyków z nóżkami jak patyczki a skoczne i skrętne jak mało które. W jaki sposób jest to dokonywane ? Specjalni trenerzy z odpowiednim wzrostem i wagą ?  😀 Cholerka nurtuje mnie mi się w to głowie i byłabym wdzięczna za odpowiedź 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
07 czerwca 2014 23:56
pampera, ale super panienka się z niej zrobiła. I kopytka już śliczne!
subaru2009, co to za zawody? Fajnie to wygląda. Jakież ona ma grzywsko tak swoją drogą!
Orzeszkowa, lussi, o kurcza, faktycznie podobne. I mają to samo niepokojące spojrzenie. 🙂
Kayra, przystojniak.
Time, musisz zdecydowanie zrobić sobie rajd po Polsce którego głównym cele będzie pojeżdżenie największej ilości kucyków. 🙂

Ja nadrabiam zaległości. Mój koń jest cudowny. Najlepszy na świecie. Mamy genialną trenerkę, która pomogła mi się z kucykiem dogadać więc jestem teraz najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Jeszcze nie dawno nie byłam w stanie normalnie jeździć, o lonżowaniu bez lonżownika mogłam zapomnieć, a teraz? Wszystko gra i hula.
















Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 czerwca 2014 21:46
flosia, zależy, mali ludzie (jak ja, albo mniejszy) lub ogarnięte dzieci.

Moja miłość. Bo to musi być miłość, skoro nie przeszkadza mi szaleńczy strach przez nożyczkami, sprayami, maściami, zakładaniem kantara czy smarem do kopyt, a tym bardziej z pewnością, że ten strach zawsze będzie, że zawsze będzie odsadzanie się, że zawsze będą uskoki i specjalne środki ostrożności. No kocham tego mojego małego wypłosza =)
emptyline   Big Milk Straciatella
08 czerwca 2014 22:11
czesio, genialne!
witam wszystkich!
Polecacie jakiś sklep ze sprzętem shetty ? Nic nie mogę znaleźć .
A może ktoś ma coś do sprzedania? chętnie kupię    :kwiatek:
karola2500 z takim sprzętem to trudno jest,jedynie na miarę,albo okazja jakaś,ja mam z walijczyka,czyli malutkie więc napisz na priv bo nie wiem czy tu można ogłaszać  🙂
subaru2009 co to za zawody ? w ręce hehe dobre jak ktoś za duży na kucyka :P
flosia zazwyczaj robią to osoby nie duże do x kg nawet przyjmuje się ze lepiej jak to zrobi taka osoba niż dzieciak który spadnie parę razy i już kucyk został genialnie zajeżdżony ;D
Strzyga na tym zdj ty ? fajny kucyś ile ma ? jeździsz na nim ?
co jest ? dodał mi się post 2 razy i jak to usunąć ;/

ale jeśli już to jest to was zapytam,bo nie mogę znaleźć tematu aktywnego na takie pytanie...
mamy izabelowatego konia i on spędzając dzień na padoku w słońcu,po prostu spala sobie chrapy,nie wiem co wymyślić ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się