czapsy i buty

Dopiszę jeszcze do mojej powyższej wypowiedzi o yorkach alexa.Dziś rano czuję, że coś krzywo mi się idzie, myślałam, że do obcasa mi się coś przyczepiło, podnosze nogę, a tam brak fleka ( zdarty, odpadł??) i wychodzi tektura z obcasa.
Jednym słowem dziadostwo. Kupuję pascuello.

Czyli kolejne dziadostwo ;-) Pascuello poszły mi po 2 tygodniach, generalnie "żyły" pół sezonu będąc co 2 tygodnie u szewca (nasszywałam łatki, bo skóra pękała)... Skończyły z pekniętą podeszwą
marysia550 Miałam ten sam problem z Yorkami, obcasy tego buta są zrobione z tektury i niczym nie zabezpieczone żeby przynajmniej uchronić od wilgoci, odpadły po miesiącu użytkowania, ale na szczęście szewc przyczepił mi nowe obcasiki.
o matko, jak dobrze, że tu zajrzałam, bo już się przymierzałam do kupna tych alexa  🙇
ostateczna decyzja zapadła na ten komplet:
http://sklep-equine.pl/p/20/204/sztyblety-jezdzieckie-pascuello-damskie-elegance-krotkie-buty-do-jazdy-konnej--sztyblety-jezdzieckie-damskie-buty-jezdzieckie-buty-do-jazdy-konnej.html
oraz:
http://www.ostroga.pl/obuwie_jezdzieckie_sztyblety_sztylpy_czapsy_oficerki/czapsy,_sztyply?product_id=1663

Chciałam zapytać czy ktoś posiadał któreś z powyższych i jakieś opinie 🙂
Jaka firma ma dobre sztyblety i sztylpy oficerkowe?  Szukam czegoś co nie rozwali mi się za miesiąc,  o Yorkach nie słyszałam za dobrych opinii, myślałam o hippice,  ale nie wiem czy ona szyję tylko na miarę, wolałabym kupić gotowe w sklepie jezdzieckim za rozsądną cenę.  😉
julka177, hippica po pierwsze ma tandetne zamki, które bardzo często się rozwalają, dwa jak chciałabyś z miękkiej skóry, to ta się przeciera od siodła, nie wiem jak przy sztywnych. szczerze polecę Ci firmę Paweł Krzysiek (sztyblety.pl). szyją na miarę za naprawdę rozsądną cenę, idealnie dopasowany zestaw sztyblety+sztylpy wyjdą Ci jakoś 50 (jak nie więcej) złotych taniej niż hippica, która prawdopodobnie zaraz się rozleci 😉 wyroby tej firmy są trwałe, mają praktycznie niezniszczalne zamki. mam obecnie ich firmy sztylpy za 60zł, znienawidziłam je za to, że nie mogę ich zniszczyć za nic ;p a mam je od ponad 2 lat i oszczędzane nie były za nic 😉 i tak zamierzam zmieniać, bo są za krótkie i za szerokie (albo moja łydka schudła) i będę na 100% zamawiać z tej samej firmy. wniosek - bierz ze sztyblety.pl! 🙂
A są one dostępne w sklepach jeździeckich?  Bo boję się trochę kupić przez internet i to szyte na miarę, jak źle wymierze to będzie problem 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 czerwca 2014 17:22
A ja tak trochę inaczej: potrzebuję butów do stajni. Trampki, adidasy odpadają, już raz skończyłam na izbie przyjęć z podejrzeniem złamania po tym, jak mnie koń nadepnął... W sztybletach chodzi mi się źle, bo mam za duże (specjalnie), poza tym zaczyna mi się odklejać podeszwa i przemakają.
Szukam zwykłych butów, ale takich, w których 1. moja stopa się nie zaparzy, 2. będę miała wszystkie kości na swoim miejscu w razie nadepnięcia i paznokieć też mi nie odpadnie, 3. nie zbankrutuję przez nie - do 80-100zł, chętnie taniej.
Ktoś, coś?  👀  :kwiatek:
Jeżeli ktoś kupuje za małe i je rozciaga.to nie dziwne że leci zamek.
Ja mam hippici i jestem z nich mega zadowolona, są porzadnie wykonane, wygodne i ślicznie wyglądają jak dopasuja sienso łydki.🙂 nic mi się nie niszczy, szkoda i zamki są całemu zdrowe, po intensywnym użytkowaniu nadalnwygladaja jak nowe 😀
grafowata, kupuje się mniejsze bo siadają i się rozciągają, co potem wygląda wg mnie niefajnie jeśli się kupi od razu idealnie pasujące i potem ma do połowy łydki 😉 chyba, że się mylę, wstawiłabyś zdjęcie na nodze?  :kwiatek: edit: poza tym skoro sztylpy p. Pawła też kupują za małe żeby rozciągnąć, a mimo to zamki zostają tam gdzie mają być, to jednak o czymś świadczy 🙂
julka177, obawiam się, że w sklepach ich nie ma, ale mogę się mylić. jeśli pomierzysz wszystko tak jak w instrukcji na stronie, to nie ma szans żeby potem nie pasowały 🙂 niestety nie wiem jaką inną firmę Ci polecić - jestem zagorzałą fanką tej firmy  😀
Facella, glany? 🙂
Czytam, czytam . I są różne opinie o tej firmie:
klik

I tak czaję się na te w/w sztyblety. Na codzienne jazdy i chodzenie po stajni. Cena bardzo mnie zadowala. A może znajdą się jakieś nowe opinie?  :kwiatek: :kwiatek:
sztyblety są super, naprawdę bez zastrzeżeń. Gorzej ze sztylpami... Przetarły mi się po pół roku używania... obydwie pary, prestige i te tańsze...
Dzięki, czyli chyba je kupie.

Na szczęście moje sztylpy są  w dobrym stanie.  😉 Więc tylko musze dokupić buty. Mam HKM ale są beznadziejne.
A co myślicie o Fair Play, Pfiff, HKM czy Horze?  Jeśli jest tu ktoś z Poznania to czy sklep Pegaz na woli ma artykuły tych firm oraz hippici i tej Pawła Krzyśka o której pisze lovesunrise?
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 czerwca 2014 19:25
Facella, glany? 🙂

Gdzie mogę kupić glany za 80zł?  👀
a nie wiem, pierwsze co mi do głowy wpadło z tych "niezniszczalnych" 🙂
A co myślicie o Fair Play, Pfiff, HKM czy Horze?  Jeśli jest tu ktoś z Poznania to czy sklep Pegaz na woli ma artykuły tych firm oraz hippici i tej Pawła Krzyśka o której pisze lovesunrise?


sztyblety.pl szyją tylko na wymiar.
Olson dziękuję :kwiatek:. A sztylpy oficerkowe powinny być jakiej długości? Wstawiam zdjęcia termobutów i sztybletów + czapsów z decathlona, która długość jest dobra?








Miękkie sztylpy również będą wyglądały jak oficerki?
julka177, te wyższe lepiej leżą 🙂 powinny być długości zależnej od Twojej łydki, tu masz to fajnie opisane jak podać wszystkie wymiary: [[a]]http://www.dwakonie.pl/img/cms/jak%20mierzy[[a]]ć_3.jpg (skopiuj cały link)
możesz jeszcze dla uściślenia podać obwód tuż pod kolanem i w kostce (koniecznie w skarpecie i bryczesach) 😉 i tak, miękkie sztylpy też wyglądają jak oficerki w zestawieniu z pasującymi sztybletami 😉
Dziękuję,  te termobuty były kupowane na szybko i są mi trochę za luźne w lydce no i jak mocniej zegne nogę to mi lekko przeszkadzają tak ma być? Czapsów natomiast nie czuje wcale bo są tak niskie. I nie wiem teraz czy lepsze sztywne czy miękkie te sztylpy  :/ 🙂
[quote author=julka177 link=topic=84.msg2119285#msg2119285 date=1402855860]
A co myślicie o Fair Play, Pfiff, HKM czy Horze?  Jeśli jest tu ktoś z Poznania to czy sklep Pegaz na woli ma artykuły tych firm oraz hippici i tej Pawła Krzyśka o której pisze lovesunrise?


sztyblety.pl szyją tylko na wymiar.
[/quote]


Bzdura! Oni mają po prostu bardzo rozbudowaną rozmiarówkę, gdzie zarówno długość jak i obwód wzrastają co centymetr. No chyba, że ktoś ma bardzo niestandardowy rozmiar-wtedy szyją na wymiar.
Dostępne w sklepach jeździeckich, np. w Koniku.
Dworcika, hmmmm, ciekawe. Jak kupowałam od nich sztylpy (z 1,5msc temu) to Pani powiedziała przez telefon, że aktualnie szyją tylko na miarę.
Olson, to zabawne, bo robimy od nich regularnie zamówienia w celu uzupełnienia rozmiarówki. Ostatnie dotarło... w środę.
lovesunrise jeśli jeszcze nie zamówiłaś tych sztybletów Pascuello to odradzam, nie nadają się do codziennego użytkowania. Za to od 7-8 lat mam buty Hippici z zameczkiem z boku i miękkie sztylpy (obecnie zamiast nich są czapsy/sztypy Roma) i po dzień dzisiejszy spełniają swój obowiązek bez żadnych zastrzeżeń. Właśnie jestem na etapie zamawiania zestawu brązowych sztybletów Hippici Elite + brązowych czapsów Hippici Roma 🙂 Musze sie tylko wybrać do sklepu "Tundra" żeby przymierzyć i dopasować rozmiarówkę 🙂
ciura, oo dzięki! też myślałam o hippice (sztyblety), jednak standardowe mają na mnie za wysokie podbicie i by mi chlapały, a Elite to już nie na moją kieszeń (jeszcze po tej ostatniej podwyżce  😲 )
ostatecznie zdecydowałam się na brązowy piękny i zgrabny komplecik ze sztyblety.pl i z tego co ludzie piszą, będę zadowolona 😀 nie mówię, że nie rozważałam też sztylp hippica, ale poza opiniami odpychała mnie również wąska rozmiarówka. mam wymiar 37/31, a warto moim zdaniem wziąć ciut wyższe, co nie jest możliwe przy tamtej rozmiarówce bez zmiany obwodu łydki, a w sztyblety.pl już tak 😉 no i cena zachęca 😀
Julka177 ja mam na zimę takie proeko z Master Janga wysokość 40cm i są super-niby wysokie, ale wogóle ich nie czuje pod kolanem, bo są "stojące" ale nie sztywne. Zamówiłam Pascuello na lato -wysokość 39cm (miały być miękkie)-były sztywne jak diabli, kłuły pod kolanem bardzo-odesłałam. Zostałam przy Hippica elastic-wysokość 37cm-mięciutkie, nic mi nie opadło, no i pod kolanem komfort, bo nic nie uwiera 🙂 Ja zdecydowanie polecam miękkie 😉
A lepsze są z master Janga, hippici czy fp luxor shiny?  Te ostatnie bardzo mi się podobają,  a z master janga mam teraz i bryczesy i sztyblety i jestem zadowolona 🙂
julka177, fp luxor są sztywne, musiałabyś zdecydować co wolisz, czy miękkie czy sztywne 😉 różne są gusta
Na razie pytam tylko orientacyjnie 😀 do sklepu jadę za chwile i nie chce spędzić tam 3 godzin 😉 wiec robie rozeznanie😀
julka177, i jak tam po zakupach? udane? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się