kącik skoków

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 października 2014 18:44
...my też wracamy wreszcie z bardzo dalekiej podróży 😉
dwa fajne, równe, dynamiczne parkury...koń się super prowadził, wszystko skakał z trasy, nigdzie nie dotupywał. ja też podobno nieźle.
jest moc i motywacja do dalszej pracy...jeszcze kilka Nek i wracamy na 130 🙂
Ktoś, jak coś to pare razy mi w kadr wpadłaś. 😉

Jakby ktoś chciał to mam troche zdjęć z dziś (L,P,N). Jakości bardzo różnej, ale hmm.... jak się bierze lustro do ręki co kilka miesięcy, to niestety... szału nie ma. :/
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 października 2014 20:42
Klami, ja bardzo chętnie przygarnę :P
A my już po debiucie :-D przyszły sezon będzie nasz:-D
Jakieś rady na skrzydełka/motylki z rąk przy skokach, kładzenie sie na szyje konia i słabe oparciena strzemionach ? : 3
jemciasto, cały czas takie same: dobry trener 😁
_Gaga
Nie mam mozliwosci zmiany instruktora szukam jakis cwiczen porad czy trikow przez ktore polepsze cos. Po 1.5 roku znowu od poczatku zaczynam przygode ze skokami wiec mam prawo robic bledy ale najwiekszy problem to ten z brakiem oparcia na strzemionach .. :/ latam jak nwm ! :/
jemciasto, ja tam się nie znam, ale wiem na pewno, że najlepszym ćwiczeniem na całokształt dosiadu jest półsiad we wszystkich trzech chodach.
jemciasto półsiad w kłusie w długich nawrotach, jak dla mnie nie ma lepszego ćwiczenia na złapanie równowagi i oparcia w strzemionach. Jednak Gaga ma rację z tym trenerem, bo nawet takie proste ćwiczenie, które podałam, wykonywane nie prawidło pogorszy sprawę.

Jeśli nie masz takiej możliwości, to może poproś jakąś swoją koleżankę o pomoc z boku, choćby na zasadzie paru uwag. Na pewno pomocne byłoby też nagranie twojej jazdy i później własna analiza tego materiału.
BitSmoked
tzn moge zagadac do instruktorki bo dokladnie to szkolka dlatego. A skoki dopiero zaczyn wiec.nie.ma co sie.nastawiac ze bede smigac jak proca 🙂 dziekuje za rady
Ale jaki półsiad? Jak powinien wyglądać dobry półsiad? Jakie dokladne "problemy dosiadowe" ma Jemciasto, że ma jeździć półsiadem? 😀iabeł:

jemciasto, Nie no, naprawdę.... Zerknij na moją odpowiedź w wątku żółtodziobów. W kółko wszyscy dają Tobie te same porady, ale coś jakoś nie chcesz owych porad przyjąć do siebie.
Każdy kiedyś zaczynał, a zaczynając u porządnego trenera można sobie oszczędzić głupich nawyków których się nabywa jeżdżąc u kogoś, kto sprawy nie ogarnia.
BitSmoked, rad od koleżanek raczej powinna unikać, jestem prawie pewna, że jedyne co by słyszała to nieśmiertelne "pięta w dół" 😉
Sankaritarina
Już brak słów.. O trenerze wiem i sie uczepiłaś ze sie pytam. Kazda rade biore do siebie i staram sie dowiedziec jak najwiecej przed koljejnym treningiem skokowym.  ja to juz chyba nawet prawa nie mam sie zapytac o cos .. 🤔wirek:
Sankaritarina są różne półsiady??  😉 Ja znam jeden. I za poprawny półsiad uważam taki w którym jeździec się nie garbi, nie napina swojego odcinka lędźwiowego do granic możliwości, patrzy prosto przed siebie, łydka mu nie ucieka do tyłu itd. można wiele pisać 🙂 podałam moim zdaniem najczęstsze błędy w półsiadzie, a tutaj zdjęcia IMO dobrych półsiadów klik1, klik2, klik3

Nie wiem jakie problemy ma Jemciasto ze swoim dosiadem. Napisała że ma problem z oparciem w strzemionach i kładzeniem się w skoku, więc podałam najłatwiejsze i najskuteczniejsze ćwiczenie na to jakim jest jazda w półsiadzie w kłusie.

lovesunrise może troszkę już zapomniałam jak to jest na początkach  😂 ale jemciasto może się właśnie pytać o konkretne rzeczy których nie widzi z boku. Np czy się garbi, czy wodzę są w jednej linii od łokcia do wędzidła itp. ciężko na początku samemu to wyłapać.

btw. sądzę że do Jemciasto dotarło że nie nauczy się jeździć poprzez wirtualnych trenerów, ale nie wiem co jest takie zdrożnego w zapytaniu się co się zazwyczaj stosuje na dany problem.  Chociaż by wiedzieć jak powinno w teorii to wyglądać.
BitSmoked, Ile jeźdźców, tyle półsiadów 😉 😁
a tak serio - mnie chodzi o to, że większość rad tego typu nie sprawdza się w praktyce, ponieważ nie wiadomo jak ten przychodzący z poradą owo ćwiczenie wykona. Można się pytać, choć jak człowiek zada to samo pytanie 20 ludziom, może otrzymać 20 różnych odpowiedzi.... 😉

jemciasto, Nie odpowiedziałaś w stosownym wątku, zatem zrozumiałam to tak, jakbyś nie przyjmowała odpowiedzi. Skoro twierdzisz, że każdą radę bierzesz do siebie, to dobrze...
BitSmoked
Jeszcze raz dziekuje za rady i normalne odpowiedzi. Jak mowilas teoria tez jest wazna 🙂
Smok10, nie drągi, ale zawodnicy się sypali gęsto... 😁
jemciasto, skąd jesteś? Łatwiej od początku dobrze się uczyć, niż później leczyć złe nawyki, serio 😉 Może jest tu ktoś z Twoich okolic, kto mógłby polecić Ci lepszą stajnię.
Libeerte
zachodnipomorskie, okolice Koszalina
Wszystkie stajnie są za daleko ta jest najbliżej 25 km ode mnie..
To moje pierwsze skoki od dawna więc zobaczymy jak będzie podczas następnych 🙂😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 października 2014 19:13
...Klami i Karolina (zapomniałam jaki tu masz nick  😡 )podzieliła się fotkami to ja też pokaże wam mojego fajowego konia:
Ptka:





i 2 z Nki (słońce już zachodziło 😉

jemciasto, to niestety nie moje okolice, ale może coś znajdziesz 😉 Ja wpisując w google "stajnia Koszalin" znalazłam 4 stajnie. Do swojej jeżdżę 45km, dojeżdżam pks sama i później jeszcze mam kawałek od pks do stajni. Da się, serio. Jeśli chcesz się czegoś uczyć, to nic nie przyjdzie samo i nic nie przyjdzie z internetu. Nie ma sensu jeździć byle jak z trenerem, który nie zwraca uwagi na podstawy (moim zdaniem). Tylko problemów sobie narobisz, jeśli naprawdę chcesz dobrze jeździć. Lepiej jeździć mniej, ale z dobrym trenerem, niż więcej, ale popełniając błędy (pewnie często nawet nie świadomie), które jak wejdą w nawyk, to bardzo ciężko będzie to później poprawić. Wiem to po sobie, przez rok jeździłam sama i teraz już nawet prosto nie potrafię usiąść, jak skupię się na czymś innym.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 października 2014 19:42
crazy jest z tamtych okolic 🙂 kto jak kto,ale ona to na pewno dobrego półsiadu nauczy 🙂
W tych okolicach z sensownych osób istnieje TYLKO crazy 🙂
Libeerte
Ja niestety ostro mam z nauką.. a połączenia tak kiepskie do wszystkich stajni że głowa mała  🤔
Te stajnie które znalazłaś moge sie domyślać jakie to są i jeśli chodzi o Niekłonice itp to niestety ja mieszkam w drugą strone .. ;<
Strasznie jest z tymi busami ..
zapraszam, do nas to nawet rowerem 🙂 ale konczmy , bo nie na temat.


A w temacie... takze w sobote wystartowalam sobie w skokowkach w Sopocie, konie dzikie byly na takim placu, bardzo im sie to przydalo, koniczyna mnie ciagle zaskakuje na plus, mimo ze przeszkoda over horsa robila na niej wrazenie 🙂 albo nie ona tylko krzesalka ustawione obok 🙂

Koniec sezonu wkkw, konie maja czas na odpoczynek a za miesiac , moze troche dluzej czas na halowki w Sopocie🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 października 2014 20:12
crazy, i Quaido też przywieziesz? 🙂
Kiedy sa najbliższe zawody w Sopocie ?? Zgodnie z kalendarzem 18-19 ??
Tak mam potwierdzenie od pracowników biura Hipodromowskiego - trochę się naczekałam zanim transport pokonał korki spowodowane fanami Oliwskiego-Gdańskiego ZOO 🙂
18-19.10 - regiony w skokach 🙂 Tylko jeszcze brak propozycji...
Tak , jesli jeszcze bedzie ze mna to napewno przyjedzie na skokowki 🙂 ale on na jakis pozniejsze listopadowe.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
06 października 2014 20:19
tak, teraz pingwiniada, potem skoki, a potem ZOO w listopadzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się