... ślub :) ...

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 października 2014 17:51
No to macie  😡
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
24 października 2014 17:52
wichurkowa
Nie stresuję się 😉
Tylko jestem uczulona na podejście typu "cywilny = mało ważny", a od kiedy interesuję się tematem, bardzo często rzuca mi się to w oczy.
Rodzice też wielce zdziwieni, że jak to bez kościelnego, a czy ten cywilny sprawi, że będę inną żoną??
To była taka ogólna uwaga, bo każdy postępuje tak, jak nakazuje mu sumienie lub przekonania. Nie chcę zaczynać tematu na nowo, bo wiem że przewijał się tu już nie raz 😉

Biorę dwa głębokie wdechy i już nic nie mówię  😉 (a ślub i tak będę miała bajkowy i już 😎 )

strzemionko
Piękna! 😀
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
24 października 2014 17:53
dokładnie, też nie rozumiem rzekomej wyższości ślubu kościelnego nad cywilnym  😲

Pauli dziękuję  🙂 Zakochałam się totalnie i już żadnej innej nie brałam pod uwagę. Poza tym cena bardzo zachęcająca.
Dla mnie ślub cywilny jest ważniejszy niż kościelny. Także nie mam zamiaru płakać że nie przejdę się przez kościół i nie dam koperty księdzu :-)
I tak jak ty,mój cywilny będę mieć jak z bajki ;-)
Ale dużo ludzi się dziwi Jakkk to bez kościelnegooo? 😲  :-)
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
24 października 2014 18:02
Kiedyś tak ludzie byli wychowywani, życie bez kościoła było nie do pomyślenia, teraz panuje większa swoboda w tym temacie, chociaż niezmienny pozostaje fakt, że żyjemy w państwie kościelnym.
U mnie na szczęście nie ma jakiegoś wielkiego zaskoczenia na wieść o cywilnym, ale nawet gdyby było, niewiele mnie to obchodzi.
no cóż, jak ktoś jest wierzący, to ślub kościelny jest dla niego ważnym wydarzeniem. a jak ktoś nie jest, to bierze ślub cywilny i tyle 😉. tak to wygląda z mojej perspektywy.
my już 4 lata po cywilnym. wczoraj braliśmy kościelny, czego z życiu bym się nie spodziewała rok, dwa lata temu. od momentu ustalenia daty do ślubu minęło 1,5 miesiąca 😁. było cudownie, słowa nie są w stanie tego wyrazić.
a moja babcia na przykład to jest takim hardkorem, że na cywilne nie chodzi bo to się dla niej nie liczy jako ślub  😁.

strzemionko wyglądasz przepięknie
Sierra, ja z całego serca polecam Wiile Zagórze. Jedzenie przepyszne, super atmosfera i obsługa. Obiad weselny jak najbardziej można zrobic.





Ja również polecam Wille. Zupełnie nie było się do czego przyczepić. Wszystko zorganizowane bardzo profesjonalnie: pięknie udekorowana sala, bardzo dobra obsługa, pyszne jedzenie. Ogólnie wszystko bardzo elegancko. Szczerze polecam!
Ja też się pochwalę, bo już suknia wybrana 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 15:47
[quote author=kurczak_wtw link=topic=34.msg2208861#msg2208861 date=1414178696]
strzemionko wyglądasz przepięknie
[/quote]

dziękuję  :kwiatek:


NatHuragana wow, ale błyszczy. Bardzo ładna 🙂
strzemionko, dziękuję, na tych zdjęciach kiepsko widać, najlepszy efekt jest na żywo 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
25 października 2014 15:53
a dobrze widzę, że ona jest odpowiedniej długości? Czy miałaś wysoki obcas do mierzenia? (szpilki do przymierzania butów - moja zmora. Po samym staniu w nich i przeglądaniu się w lustrze bolały mnie nogi. Jak niektóre wytrzymują na 6/8/10 cm całe wesele?)
Nie, nie. Pani w salonie miała dwa "podwyższenia" niższe i wyższe w zależności jaka suknia. No do tej potrzeba było wyższego stąd wyglądam jak długa lina, a ja mam szalone 164cm w kapeluszu 🙂 także suknia się ciągnęła za mną i pode mną 🙂
kujka   new better life mode: on
25 października 2014 16:27
Sierra, a na ile osob to ma byc?

Nie polecam cafe zamek przy palacu slubow. Bylam 2 tyg temu na takim weselnym obiedzie. Kompletnie nie moj klimat i mysle ze Twoj rowniez nie.
Wichurkowa, wracając do sukien ślubnych krótkich, ja jak się zastanawiałam nad krótką, to wpadła mi w oko taka:
[img]http://d.alegratka.pl/g2/o/c8/8d/ee/24365301_8881_s.jpeg?2014[/img]
(znalezione w internecie, zdjęcie katalogowe)
Projektantka Sherri Hill , jej sukienki dostępne są w Polsce.
Nie wiem tylko czy to Twój styl🙂
NatHuragana, moja kuzynka kupiła identyczną, więc widziałam ją na żywo - jest zjawiskowa!!! a najpiękniej wygląda w nocy🙂 w salonie jest na wystawie, jak po zmroku mieni się w światłach miasta to szał!!! 😀
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
26 października 2014 16:19
NatHuragana,
Cudna, będziesz błyszczeć 😀
dzięki dziewczyny 🙂 utwierdzacie mnie, że to właściwy wybór 😀
Breva, w jakim salonie ją widujesz? Ja w gorączce wyboru zapomniałam zapytać o model, na necie nie mogę zlokalizować żeby ceny chociaż porównać... 🙁
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
27 października 2014 10:09
Kujka Na 40-50 osób. Plus impreza dla znajomych na około 25 osób. Moja sis mi podpowiada, że teraz to bardzo modne i są restauracjo-kluby, które organizują takie "pakiety". Ma mi też - z racji wykonywanej pracy - pomóc znaleźć coś fajnego. Kwestia ceny, niestety te są w kosmosu jak rozpatruje się modny, młody Łorsoł 😉

Zresztą w niedzielę oglądaliśmy jedno miejsce, po internetowym researchu naszego faworyta i strasznie byliśmy zawiedzeni. Mamy uzasadnione obawy, że to nie pierwszy taki "rozczar". Aż planujemy się umówić ze znajomymi, którzy zaczęli szukać miejsca jeszcze w zeszłym roku, żeby nas uprzedzić. Co omijać a co warto samemu zobaczyć 😉

Pauli na razie w przybliżeniu: wrzesień 2015 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 października 2014 12:10
co sądzicie o tulipanach (białych) jako dekoracje ? Potrzymają ?
Ja miałam jako bukiet pęczek małych tulipanowych kwiatów. Odrutowane dały radę i jeszcze ponad tydzień żyły. Ale do dekoracji bym ich nie brała, zbyt skomplikowanych operacji by wymagały. W klapie garnituru godziny nie wytrzymały.
U nas w kościele co roku na Wielkanoc jako dekoracja jest kilkaset tulipanów- spokojnie wytrzymują 2 a nawet 3 tygodnie (nie sądzę, aby coś specjalnego z nimi robiono, jedynie co to na peno kupowane są jeszcze nie otwarte pąki).
W chłodnym pomieszczeniu lepiej się trzymają. Jak i wtedy, gdy mają dostęp do wody.
Moje tulipany były używane w październiku, a ten miesiąc nie jest szczytem popularności tych kwiatów w Polsce 😉 Dały jednak doskonale radę.
Warte uwagi jest to, że tulipany po ścięciu nadal rosną. Co może być kłopotliwe w pewnych dekoracjach 🙂
Pauli, tak ten 🙂 dzięki 🙂
Sierra ja nie warszawska i nie wiem jakie lubicie klimaty ale jakiś czas temu organizowałam event/spotkanie biznesowe w Endorfinie foksal, pamiętam, że wtedy spodobał mi to miejsce właśnie pod kątem obiadu weselnego. Swoją drogą nasza wizja ślubu jest zupełnie zbieżna z Waszą🙂 Chyba jesteśmy nawet na podobnym etapie planowania, czyli wiemy czego byśmy chcieli ale konkretów brak.

także zapisuje się do wątku jedną nogą 😉

Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
27 października 2014 14:41
dziewczynka
Witam w wątku i gratuluję 😀
kujka   new better life mode: on
27 października 2014 14:51
dziewczynka, o, jaki ciekawy pierscionek! Z czego to?
O dziewczynka, widzę, że w pierścionkach gustujemy takich samych. Co prawda ostatecznie zdecydowałam się na model z perłą - co zresztą okazało się błędem  🤣 - ale ten też mierzyłam 😉

Kujka ceramika, na 99% 😉
kujka   new better life mode: on
27 października 2014 14:56
Sierra, dzieki 🙂
Bardzo fajny pomysl.

Edit: kliknelam w linkai Twoj jest SUPER! Wrzucalas jakies real photo?
Nie niszczy sie to? Jak z trwaloscia generalnie?
ceramika 🙂 to była miłość od pierwszego wejrzenia, chociaż zostawiłam lubemu wybór, żeby był element zaskoczenia 😉 W każdym razie wybrał dobrze 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się