Ból zębów, leczenie kanałowe, wybielanie i inne cuda.

Powoli przechodzi, jeszcze tylko warga i kawałek języka. Ale coś mi nie pasi w tym zębie, jakby kłuje i "plomba" była za wysoko. A sprawdzał pan doktor to ale widać jak nie czułam połowy gęby to i tego nie wyczułam.
Zobaczę jutro i najwyżej podjadę do niego żeby mi to naprawił.
Swoją drogą zawsze wszyscy mi wmawiali (dentyści) że mam takie ładne i zdrowe zęby a tu się okazało że powinnam wyrwać dwie ósemki bo zaczyna się w nich próchnica. Myje, dbam, płucze...widać nie pomogło.
bo o pielęgnację 8 jest bardzo trudno  :kwiatek:
a co do zęba, to idź, spiłuje Ci nierówność.
No muszę iść bo coś mi tam przeszkadza. Tylko oczywiście jestem teraz sama do piątku więc czeka mnie wizyta u dentysty z Adasiem 😉
będzie miał okazję powozić się na fotelu 😀
No i pozna już gabinet 🙂
czy któraś z Was stosowała Białą perłę (ten 10-dniowy domowy system wybielający)?
Kurde, boli mnie ten robiony wczoraj ząb 🙁 Nawet bardziej niż wtedy gdy szłam do dentysty!
Dziś mija 5 doba po wyrwaniu 8 i zauważyłam, a raczej poczułam dość wyraźnie, że od wewnętrznej strony, po boku dziąsła, wystaje mi coś... kość? Zostawiony korzeń? Wystraszyłam się, choć pamiętam, że dentysta mi mówił, że mam się nie przerazić jak będzie mi wystawać coś białego, bo to kość, a nie korzeń, ale nie kumałam o co mu chodzi i nie zapytałam też, gdzie będzie wystawać.
Ratujcie, miał ktoś coś wystającego po wyrwaniu 8?
Jak nacisnę to mnie to pobolewa. Do dentysty mam 40km, więc nie chcę na darmo jechać, by mi powiedział, że już mi o tym mówił, że to ta kość.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 września 2014 15:35
A nie możesz się tutaj skonsultować z jakimś?
no nie bardzo mi się uśmiecha wywalać kolejną kasę, a zazwyczaj nie podejmują się i mówią, by iść do tego kto przeprowadzał ekstrakcję. Kolega dziś mi powiedział, że też tak miał po wyrwaniu 8 i wchłonęło się po jakimś czasie.
W sumie to trochę mnie to boli, bo ciągle pcham do tego język i naciskam na to :/ albo jak jem to też język podrażnia to miejsce.
No ale 2 ibupromy na dzień wystarczą. Jestem 6 dzień po wyrwaniu 8.
Cierp1enie, jeżeli lekarz, który usuwał zęba jest pewien, że nic nie zostawił to rzeczywiście może być to kość. Nie pchaj tam języka, nie dotykaj. To jest rana, która się przebudowuje. Czy było szycie?
Czy boli cię samoistnie (bez dotyku) tak, że musisz wziąć tabletkę przeciwbólową? Jeśli tak, to może być też suchy zębodół. Wtedy trzeba jechać do dentysty. Jeśli nie, to jest to jedynie przebudowująca się kość wraz z dziąsłem po ekstrakcji i nie ma co panikować. Utrzymuj higienę jamy ustnej tak jak zwykle, lecz bez intensywnego płukania.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 września 2014 09:11
CuLuLa mialam sie Ciebie spytac przy okazji- jaka paste do zebow polecasz?  :kwiatek: I co sadzisz o szczoteczkach elektrycznych? Warto zainwestowac? Jesli tak to w jakie? :kwiatek:
Dziękuję Ci za odpowiedź.

Dentysta po wyrwaniu sprawdzał dokładnie, bo dłuższy czas mi tam jeździł narzędziem i szukał czy coś zostawił, nawet mi tak jakby nim drapał po kości. I właśnie podczas tego szukania mi powiedział, bym się nie wystraszyła, bo będzie mi widać kość i że to nie jest korzeń.
Myślę, że suchy zębodół mi się zrobił, bo jutro mija tydzień od wyrwania, a mnie zaczęła boleć ta dziura. Dzień kiedy miałam wyrwanego zęba brałam ibuprom 2 x. Na drugi dzień już nic, a od 2 dni znowu biorę ibuprom. Do tego wiedziałam biały nolot i wiem, że to ten włóknik? i ząb się goił, a od wczoraj tego nie mam, został sam pusty krater, choć już trochę złączył się. Zauważyłam, że ta kość, podniosła się do góry i jest już obok tej dziury na górze, a nie tak jak było wcześniej z boku.
Dentysta mi mówił, że może mnie boleć nawet 2 tygodnie. Nie boli jakoś mocno, jest to ból do wytrzymania, przy wciąganiu powietrza, w ogóle nie boli. Jednak myślę o tym, że to czuję, dlatego łykam ibuprom 2-3x dziennie.
CzarownicaSa, osobiście korzystam ze szczoteczki elektrycznej, ponieważ nie jestem w stanie tak dobrze sobie umyć zębów manualną. Firma jest mało ważna. Mycie zębów po każdym większym posiłku (bo nie wierzę, że po KAŻDYM ma się możliwość) i sprawdzanie wykałaczką czy nie ma płytki nazębnej (można też kupić płyn lub tabletki zabarwiające płytkę nazębną). Jak zęby są niedomyte to jeszcze raz jazda.

A pasta jakakolwiek. Elmex, Meridol - wyższa półka. Reszta mieszana jest w jednym kotle i dawana do różnych tubek. Nie myć zębów pastami tzw. wybielającymi (to wg mnie jest samo złooo - mogą prowadzić do tworzenia się mikroporów w szkliwie - to coś jak papier ścierny). Jeszcze jest pasta Blanxx dostępna w aptekach (chyba tylko). Podsumowując: najważniejsze jest umyć zęby, a czym to już dowolność.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
21 września 2014 10:15
Dzieki wielkie! :kwiatek:
jest tu jakas posiadaczka irygatora Panasonic EW 1211? O takiego: http://www.shop-dent.pl/pl/p/Irygator-do-zebow-Panasonic-EW-1211-extra-cena-DYSTRYBUCJA-PL/1020
potrzebuje opinii ponieważ mam na dole i górze druty retencyjne i przez to uniemożliwione nitkowanie także jakiś irygator jest mi raczej niezbędny 😉
Pomocy! Mam wielki problem, we wtorek wyrwałam górną 6, po tym strasznie zaczęła mnie boleć górna 8, ból jest nie do zniesienia, nie działaja leki. Wykonałam niezbedne zdjęcia, 8 jest czysta i zdrowa. Boli bardzo przy dotyku, dentysta twierdzi, że to przejdzie. Ja już nie mam na to siły  🙁 Czy to jest możliwe, żeby bolał mnie zdrowy ząb?
czy, któraś z past wybielających rzeczywiście wybiela? Chciałam trochę rozjaśnić swoje zęby i początkowo myslalam o Białej Perle jednak mam na zębach stały drut retencyjny i boje się, że perła może spowodować, że odpadnie bo to dość silny środek, także teraz zastanawiam się nad jakąś dobrą pastą, znacie coś?  :kwiatek:
hanexxx, żadna pasta zębów nie wybiela. One mają w składzie środek ścierny, nie wybielający.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
27 października 2014 20:47
Wróciłam od stomatologa. Przegrana walka o 6. Usunięta została. Samo wyrwanie nie bolało ale teraz to koszmar. Ząb podszedł ropą mimo leków. Teraz wszystko odchodzi i świra dostaję.
dragonnia łączę się z tobą w bólu, u mnie mija 2 tydzien po wyrwaniu i też odchodziłam od zmysłów. Trzymaj się, na takie bóle po wyrwaniu najlepije dziala olfen  :przytul:
Pamiętacie jak mówiłam wam o tej odstającej kości po wyrwaniu 8, otóż wyciągnęłam sobie ją pensetą  🤔 🤔wirek: i od tamtej pory ulga jak nie wiem 🙂 Wszystko ładnie zaczęło się goić.
Pamiętacie jak mówiłam wam o tej odstającej kości po wyrwaniu 8, otóż wyciągnęłam sobie ją pensetą  🤔 🤔wirek: i od tamtej pory ulga jak nie wiem 🙂 Wszystko ładnie zaczęło się goić.



To chyba dobrze... 😉
Ile około kosztuje wizyta kontrolna u dentysty\stomatologa?
A masz jakiegoś swojego stomatologa, do którego zawsze chodzisz?
Ja chodzę prywatnie, w ramach bycia stałym klientem wizyta kontrolna jest darmowa.
A masz jakiegoś swojego stomatologa, do którego zawsze chodzisz?
Ja chodzę prywatnie, w ramach bycia stałym klientem wizyta kontrolna jest darmowa.

Nie mam.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
29 października 2014 06:47
hanoverka, dziękuję kochana. Na drugi dzień jeszcze trochę bolało ale dziś jest ok. Ratowalam się nurofenem forte. Nie taki diabeł straszny jak się wydawało. Bardziej strrsowali i straszyli ludzie.
[quote author=agnesix link=topic=7255.msg2211533#msg2211533 date=1414535901]
A masz jakiegoś swojego stomatologa, do którego zawsze chodzisz?
Ja chodzę prywatnie, w ramach bycia stałym klientem wizyta kontrolna jest darmowa.

Nie mam.
[/quote]
Myślę, że u prywatnych stomatologów jest najczęściej darmowa wizyta, wtedy się dopiero umawiasz na konkretną jeśli coś wyjdzie.
Ale warto zadzwonić i się zapytać, każdy ma swoje fanaberie, jedni wolą za darmo przejrzeć i umówić na wizytę na której zarobią, a inni wolą żebyś zapłaciła od razu za zużyte rękawiczki i 5 minut.
Asiulla ja zawsze mialam jedną dentystkę i wizyty kontrolne były darmowe ale musiałam zmienić stomatologa i ten za wizytę kontrolną (na której nic nie wyszło) chciał 2 dychy
Od kilku dni delikatnie bolał mnie ząb jak gryzłam, lekko krwawił wczoraj przy myciu. Dzisiaj gryząc kanapkę odpadła mi połowa.
Nie boli. To znaczy, że martwy, usuną bez bólu i będzie ok, tak? Powiedzcie, że tak  😉
Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś pewne źródło w miarę tanich końcówek do szczoteczki elektrycznej Oral-b professional care 700? Interesują mnie te "okrągłe".
A drugie pytanie: Czy proszku z hydroksyapatytem biochem można stosować ze szczoteczkami elektrycznymi?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się