Młode Konie

Dzieki  :kwiatek: takie typowo jesienne zacieszone bede miala wkrotce tez 😀 ale usmiech powalajacy, a koniu ma fajna skonfundowana mine  💃
faraa NIESAMOWITY! Gratulacje!  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
07 listopada 2014 11:13
celsijs byłam na Hubercie w Mro 😀 nie miałam pojęcia, że to Twój młodzian stał 🙂 Fajny
faraa rewelacja!!

Ja niestety nie wiem co sie dzieje u mojego mlodego. Ma sie podobno dobrze i powoli sie trenuje w nowym miejscu z nowa amazonka. Za to na wygnaniu zabralam sie za takego pana. W lutym skonczy 4 lata, niesamowicie pojetny i jezdny. Zazdroszcze komus kto go kupi  😍


PS przepraszam za brakolskich znakow ale niestety nie posiadam aktualnie ojczystej klawiatury  🤔
salto cos mnie ominelo, sprzedalas mlodego?
FirstLight nie, nie absolutnie! Poki co to zarzekam sie, ze nigdy nie bedzie koniem handlowym  😁 Po prostu troche cielam koszty (czekaja mnie wydatki weselne  :kocham🙂 i w zwiazku z tym wrocil na poludnie Polski. Moze gdzies go wypatrzycie na wiosne na zawodach. Poki co w nowym treningu skupiaja sie na podciagnieciu jego techniki-czas zeby zaczal ta szyja wreszcie pracowac i podobno juz jest na dobrej drodze 😉

A ja z hiszpanskich nudow podjelam sie zajazdki i zrobienia surowego PRE. Jak za tymi konmi nie przepadam po zeszlorocznych przygodach tak ten na prawde jest godny uwagi. Chyba nigdy nie siedzialam na czyms tak wygodnym. A warto zaznaczyc, ze dopiero od niedawna chodzi pod siodlem. Od razu wszystko lapie, dzisiaj juz pracowalismy nad poprawnymi przejsciami i zgieciem na kolach. No i te naturalne ustawienia.. Zad sam sie pcha we wszystkich chodach, jedynie do czego trzeba je zmuszac to do pociagniecia grzbietu w dol bo maja tendencje do chowania sie z glowa przy klacie juz "od dziecka". Ale oprocz tego.. nie sadzilam, ze przyjemnosc bedzie mi sprawiala jazda na niespelna 4 letnim koniku  😜
salto piccolo, Ehehe, tez bym chciala takie nudy 😁 PRE ponoc sa "rasowo" takie wygodne 🙂 (ale nie siedzialam, nie sprawdzilam)

faraa, No, no, ale fajny!
Ja kocham konie PRE (choć niektóre są faktycznie nieciekawe), także zazdroszczę Ci salto 🙂  Jak mnie kiedyś będzie stać na drugiego konia, to na 90% będzie to właśnie coś PRE.

Ja w tym tygodniu miałam 2 niezwykle udane lonże z gniadą, luźna, rytmiczna, zaczyna się ogarniać zwierzę  🙂 dresażowy koń to to nie jest (no ale z niej rasowy skoczek), za to nadrabia chęcią do pracy 🙂 w tym tygodniu planuje na nią wsiąść 2-3 razy, w tym jutro po raz pierwszy samodzielnie (do tej pory jeździłam tylko tak, że ktoś miał mnie na lonży). Zima idzie także trzeba dokończyć dzieła zajeżdżania, zanim się podłoże skitwasi.
Siwa dzisiaj też fajnie pod siodłem pomimo, że miała tydzień przerwy.

Kolejny młodziak do pracy, tym razem 3,5 letnia klacz po Ekwadorze 🙂

Juz 3 razy kłusowała pod jezdzcem na lonży, na razie bardzooo grzeczna.
Moja mała księżniczka z weekendowych zawodów 🙂
za fotki dziękuje anai  🙂
salto piccolo, zawsze darzyłam PRE specjalnymi względami, masz jeszcze jakieś foty tego młodego?
chilloutxd,  :kwiatek:
crazy, Twoje nowe? Czy w treningu?

Muszę pochwalić mojego dzieciaka. W sobotę jechaliśmy dwa razy L, troszkę był za wesoły, w liniach do drzwi urwałam za każdym razem foule i dwa razy musiałam prawie go zatrzymać w dystansie, bo trochę za mało zwracał na mnie uwagę. Mimo to, był bardzo dynamiczny w skoku i w końcu galopował cały czas pod górę, z lekkim przodem (miałam problem z rolowaniem się w dystansie). W niedzielę dwa razy L1, w końcu świetnie  się prowadził, nie wciągał mnie w przeszkody, prawie zawsze pasowało nam w liniach. Na cztery przejazdy zrobiliśmy jedną zrzutkę (jakoś nie wydawało mu się, że ta akurat przeszkoda jest do skoczenia, chciał przegalopować obok niej i atakować inną, więc trochę skok był z przypadku). JEstem z chłopaka bardzo zadowolona, trenerka również.


Gratuluję udanych startów  😀
anai
Regularnie śledzę Wasze postępy i powiem Ci, że siwy mi się mega podoba i naprawdę widać kupę pracy 🙂  👍
monia, bardzo  dziękuję!
armara, bardzo  Ci dziękuję,  cenię  sobie  bardzo  Twoje  zdanie!
anai gratuluję  🙂 widziałam na fb już . Przyszłym sezon będzie Szaraka 😉
A ja wrzucę zdjęcie koleżanki na Sahabie, który pracuje pod siodłem raz na 3 tygodnie 😡
anai
😡
Donia Aleksandra
Sahib wygląda pięknie!
Mam zdjęcia Opfoka, czy może teraz już bardziej Hendriksa (bo teraz już nie wygląda jak jakiś kudłaty pokemon, tylko piękny młody koń!).

Trochę na razie jest z nim problem, ponieważ jest zdecydowanie bardziej dojrzały od rówieśników, a ma ogromną ochotę stworzyć i zgromadzić własne stado 🙄 Dziś rozbudował padoki i poszedł w szkodę między młodzież... Mam nadzieję, że się jednak ustatkuje, bo rozwiązania są dwa: albo wyciąć, albo zgarnąć do pracy. Kastrować bym nie chciała - koń jest naprawdę top, a już kiedyś zapowiadałam, że nie powycinam tylko takiego konia, który byłby lepszy niż dobre zachodnie ogiery. Ten jest...
😵

Zdjęć tylko kilka, bo się łączę przez komórkę 😤









faaaaaaajny 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
11 listopada 2014 20:11
Apetyczny Henio 😀
Może to tylko chwilowy szał, spowodowany milionem obcych zapachów.
Zdecydowanie dobrze by było, żeby się ustatkował, miałby jeszcze troszkę
dzieciństwa.
quanta, ale masz oko do koni! 🙂 Z niepozornego źrebaka wyrósł piękny koń 🙂.
W treningu 🙂 Przyszla za Madziulke ( Madere) na otarcie łez 🙂 ... Zartuje🙂
quanta Wyciąć zawsze możesz ale jajek już nie przywrócisz. Teraz jest okres przejściowy, więc jak młody już pójdzie do pracy to zrobi się aniołek. Ja mam 2 ogiery i nikt nie wierzy, że to ogiery.
Quanta, nagraj nam filmik 🙂
quanta, lo matko i corko! Alez on fruwa! Ja bym nie ciela, a juz napewno nie przez zajazdka 💘
crazy, o, fajna! Dawaj znać, jak postępy.
quantanamera, prezentuje się zacnie 😀
Donia Aleksandra, dziękujemy! Złoty wygląda pieknie, nie przejmuj się, że nie pracuje regularnie, co się odwlecze... 😉
quantanamera
Już na fb się zachwycałam - bardzo przyjemny miły koń. Ciekawa jestem jak będzie się dalej rozwijał 🙂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
12 listopada 2014 08:42
quanta śliczny koń, ma w sobie to coś  🙂
anai, armaradziękuje 🙂
quantanamera Ogier  pierwsza klasa. A 2, 5 roku to przecież już jurny ogier, nie ma co się dziwić jego zachowaniu. Ja pamiętam że Sahab w wieku 1,5 roku zabierał się za klacze i dlatego też został wycięty, ale ja nie mam warunków dla ogiera.
quantanamera, wow, idealny jest 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się