termobuty

derby, wg mnie te HKM są dość niskie plus zjeżdżają szybko
http://beckersport.pl/oficerki-zimowe-ocieplane-termobuty-hkm-siberia-24ok-p-3353.html

Koleżanki miały brązowe i zjeżdzają w dół.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 grudnia 2014 23:57
Chciałam sobie zamówić HKM Country Arctic, ale łydka przy rozm. 39 ma 38 cm, a ja mam łydkę 35,5 cm...
Czy ktoś widział termobuty dla osób z takimi łydkami? W miarę przyzwoitej cenie.  😵
malinowaahttp://www.salonkonskiswiat.pl/sklep-online/dla-amazonki/mountain-horse-termobuty-fusion-winter-detail.html ja je mam i są super! i dla osób ze szczupłą łydką idealne myślę,dlatego że na mnie pasowały jak miałam szczupłą..a jak przytyło mi się przez chorobe no to niestety,ale ledwo je zapinam 🤔 no i niestety cena trochę odstrasza,ale szczerze mogę je polecić bo są bardzo dobre jakościowo i w nich noga nie marznie jak w większości przy mocno minusowych temperaturach więc czasami warto dopłacić a mieć święty spokój na bardzoo długo,ja już je mam drugi sezon i je uwielbiam! 💘 😍
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 grudnia 2014 07:19
malinowaahttp://www.salonkonskiswiat.pl/sklep-online/dla-amazonki/mountain-horse-termobuty-fusion-winter-detail.html ja je mam i są super! i dla osób ze szczupłą łydką idealne myślę,dlatego że na mnie pasowały jak miałam szczupłą..a jak przytyło mi się przez chorobe no to niestety,ale ledwo je zapinam 🤔 no i niestety cena trochę odstrasza,ale szczerze mogę je polecić bo są bardzo dobre jakościowo i w nich noga nie marznie jak w większości przy mocno minusowych temperaturach więc czasami warto dopłacić a mieć święty spokój na bardzoo długo,ja już je mam drugi sezon i je uwielbiam! 💘 😍


Ale dlaczego mnie nie dziwi fakt, że nie ma mojego rozmiaru stopy?  🤣
Na zamówienie pewnie mogą ściągnąć :P w zeszłym roku ja je kupowałam to były rozmiary 39 40 41 dostępne,bo sama mam rozmiar 40 🙂
malinowaa Yorki Aktea mają łydkę 36cm przy rozmiarze 39
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 grudnia 2014 13:14
Mam te Yorki i niestety są w łydce na mnie sporo za duże, nawet jak założę grubą skarpetę 🙁
Oj to faktycznie.. Sama mam wąską łydkę i yorki są trochę szersze, ale zupełnie mi to w nich nie przeszkadza. Nic węższego nie widziałam.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
10 grudnia 2014 19:26
To chyba znaczy, że czeka mnie kolejna zima z marznącymi stopami w roli głównej. Norma  😜
[quote author=budyń link=topic=66.msg2240760#msg2240760 date=1418156991]
martino, na gnl.pl jest rozmiarówka, ale bez długości wkładek. Te są raczej standardowe, moje 37 mają 24,5 cm.
[/quote]

no właśnie, długosci wkładek nigdzie nie znalazłam, dzięki 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
12 grudnia 2014 11:51
To chyba znaczy, że czeka mnie kolejna zima z marznącymi stopami w roli głównej. Norma  😜


zainwestuj w wkładki ogrzewające na akumulatorki🙂
Ja dostaje "pod choinkę" bardzo fajny bajer, znajoma chodzi w nich drugą zimę, trzymają 8 h ciepła🙂
Co polecicie dla mnie? :P Szukam czegoś co by mi nie przemokło jak już będzie śnieg i żebym mi się stopa nie zaklinowała jak będę jeździć.
Myślałam nad FP Husky, jakieś Euro Stary też znalazłam i ze dwie osoby poleciły mi Covaliero czy jakoś tak. Osobiście ciekawa jestem też jak się sprawdzają Horze Thermo lub HKM Kodiak. Co wybrać?
Jeżdżę na hali rzadko i nie ogrzewanej więc upały mi nie grożą, bardzo często na dworze, jakieś super ciepłe nie muszę być bo jak w zwykłych sztybletach dałam radę to i w takich dam tylko bardziej chodzi o to żeby nie przepadała bo w domu błocko straszliwe i raz ze sztybletów mi szkoda, dwa że po prostu wpadnę w błoto i już mokro będzie 😀
Może macie jakieś inne w miarę tanie propozycje? Z racji tego że mam zamiar w nich jeździć dobrze by było gdyby nie były jakieś bardzo szerokie w stopie, żeby mi się nie klinowały 😉
Sarenka, mam pfiff de luxe, które są takie, jak horze thermo 😉 Mi jak do tej pory pasują, jest dużo miejsca w środku, więc dołożyłam wkładkę filcową do środka i jest ok. Są trochę szerokie, ale mi się nie blokują w strzemionach. Nie wiem jeszcze jak działają przy -20 stopniach, bo jeszcze się nie doczekałam 😉
Cześć, planuję zakup termooficerek Loesdau. Wybrałam je ze względu na podobny wygląd do hkm elegance i krój- wymiary mojej łydki: szerokosc 33-34 cm, wysokosc 39-40cm no i rozmiar stopy..40/41 (długosc wkladki ok. 27,5cm). Ktoś ma? 🙂 Sprawdzają się na niskich temperaturach i beda pasowac na szczupła łydkę, tak jak hkm'y? I ogólnie jeszcze jakieś opinie o nich, jak najwięcej :P
Proszę o jak najszybsze info, bo zima tuż tuż, do ferii zaledwie miesiąc a jade na obóz sportowy i potrzebuję jak najszybciej!  😀
horsesowa2121, nie mam akurat tych, ale miałam z podobnego materiału - wydaje mi się, że nie sprawdzą się jeśli będzie błoto 😉
kilka minut wystarczyło i już po ptokach- zamówione  🤔 mam nadzieje ze bedą dobre na moją łydkę, najwyżej będzie akcja odsyłanie  🤔
Dobra przemyślałam sprawę. Potrzebuję czegoś w czym stopa nie zaklinuje mi się w strzemieniu, a wygląd nie jest ani trochę ważny. xD No i poniżej 200 zł najlepiej... Nie wiem jak to dobrać bo łydkę chyba też mam dość gruba (38-37 przy rozmiarze buta od 39 do 41 zależy od rozmiarówki ale najczęściej 40 😀 ). Znajdzie się coś czy nie? Nie zamiaruję ich kupić na całe życie ale zależy mi żeby ten sezon przetrwały, ktoś coś? 😀
Prosz o szybką radę, bo miałam sobie wybrać prezent i nie wybrałam. 😀
Czy naprawdę tak trudno jest przejrzeć jakiś tam sklep internetowy, wybrać kilka modeli i nazwę wpisać w wyszukiwarkę? Czy serio ten wątek to darmowy doradca?
Sarenka, w cenie poniżej 200 zł celowałabym w Covaliero z wyjmowaną skarpetą. Wyjdą Ci sporo poniżej górnych widełek cenowych, a sprawdzają się całkiem fajnie - są ciepłe, pasują na szerszą łydkę (mam podobną przy mniejszej stopie 😉 ), wyjmowana skarpeta fajnie się sprawdza - zawsze można wyprać, czy wyjąć do suszenia, jeśli noga się spoci. No i mają stosunkowo smukłą tą gumową część.
A Jacson? Jak z ich termobutami? Nie wiem jaki to model bo nie mogłam znaleźć, ale wrzucam zdjecie może ktos kojarzy. 😀
Livia   ...z innego świata
25 grudnia 2014 09:57
Moja koleżanka również ma Covaliero i mówi, że są super jak na tą cenę (ok. 150 zł). Wyjmowana skarpeta jest bardzo praktyczna, jak był u nas lekki mróz (minus kilka stopni) to chodziła pół dnia po stajni i nie było jej zimno.
Ja się dołączę do peanów na cześć Country Arctic, rewelacyjne są. Rozmiarówka dla mnie tak sobie, bo 36 pewnie by było za małe, a mogłyby być mniejsze tak o połówkę rozmiaru. Trochę luzu mam przy łydce, minimalnie za wysokie. Ale liczę, że jeszcze siądą trochę. Ciepłe, ale nie przesadnie, jeździłam przy szalonym -4 i +10 i w obu temperaturach jest ok. Zmarzłam tylko wtedy, gdy stałam z 1,5 godziny przy kowalu. Ale wystarczy się przejść i jest ok. Przynajmniej wyglądają ładnie :P
Hej, wie ktoś coś o York Calico? Porównując do HKM Elegance które wypadają lepiej?
Sarenka te buty ze zdjęcia to Yorki Aktea. Jak dla mnie najlepsze termobuty
Nie no dostałam kilka zdjec i to są Jackson nawet na metce tak mają 😀
Livia   ...z innego świata
29 grudnia 2014 08:35
Ja muszę pochwalić moje Steedsy Winter Rider. Buty są u mnie chyba już trzeci sezon, było u nas dość mroźno ostatnich parę dni, a w tych butach z jedną skarpetką nie czułam zimna w palce 🙂 Zdziwiło mnie to, bo trochę już w nich chodziłam i pomyśliwałam o wymianie na inne 😉 ale te jednak ciągle są fajne. I materiałowo nic im się nie dzieje, żaden szew nie poszedł, żaden rzep, nic.
a co myślicie o Covalliero Oslo?  ❓
http://kostka-cukru.pl/COVALLIEROOsloSztyblety
Nawet polubiłam się z moimi krótkimi HKM Alaska, w stajni jest mi w nich cieplutko w stopy.
Ale strasznie mi dziś w nich palce u stóp zmarzły, prawie nie czułam prawej stopy  🙁
Plus jest taki, że mieszczą mi się pod sztylpy oficerkowe, więc wizualnie nie wyglądają "na koniu" źle.
.
Muchozol, dzięki, spróbuję 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się