Oficerki

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
10 stycznia 2015 19:15
jakość jest niesamowita, ja na prawdę o nie nie dbam - ale jak je sumiennie wyczyszczę i wypastuję, to nadal wyglądają genialnie - teraz dopiero jest ślad po wewnętrznej stronie łydek i jedno zadarcie na nosku, zrobione przeze mnie mechanicznie. zgubiłam gdzieś też podpórki do ostrogi w jednym bucie - ale umówmy się - to jest 6 lat ciężkiej pracy butów 😉

tylko, że ja kupiłam je na wyprzedaży w Hidalgo, za 1500 czy 1600 zł...wiem jedno - nie chce innych, jak te mi umrą kiedyś, kupię kolejne De Niro.
Czy oficerki ujeżdzeniowe mierzy się normalnie tak jak wszechstronne oficerki czy jest jakaś 'inna' metoda? Z góry dziękuję za odpowiedz 😉
Ktoś masz może zdjęcia?  :kwiatek: 
Moje petrie leżą w pokoju i żal mi ich do stajni zabrać..  🙄
animalia, normalnie. Nawet jeżeli ujezdzeniowe sa dluzsze to i tak tylko z zewnatrz a dlugosc suwaka/dlugosc mierzona z tylu do zgiecia pod kolanem jest taka sama w kazdym typie. Noo chyba ze sobie producent cos innego wymysli.

tak czytam i oczom nie wierzę, Hippika i dobre opinie?? Może ileś lat temu, moim zdaniem skoro nie potrafią zrobić nawet sztylp, sztybetów porządnie to nie zrobią dobrych oficerek
odrzucają reklamację 2 tygodniowych butów założonych 3 razy - ze względu na nieprawidłowe konserwowanie, niedługo potem rozpadają mi się sztylpy oficerkowe, nie licząc oczywiście przetarć i odbarwień skóry (czarne, wcale nie brązowe) to w życiu nikt mnie nie zmusi do kupienia znowu czegoś od tego producenta...

kilka osób ode mnie ze stajni się skusiło w zeszłym roku i właściwie wszystkim posypały się zamki, skóra się poprzecierała i szwy... sorry za  🚫

ja w ramach eksperymentu w końcu zamówię sobie chińskie na miarę 😉 http://www.aliexpress.com/item/High-grade-leather-production-horseriding-boots-leather-boots-lady-boots-man-boots-both-use/1129574056.html
Jakby kogoś to interesowało to De Niro nie będzie już w Awil Horse.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 stycznia 2015 19:45
Szukam tanich oficerek, do 650 zł, takich, które wytrzymają codzienne treningi przez dłuższy okres czasu niż pół roku. No i z wąską łydką, w obwodzie w najszerszym miejscu mam 35,5 cm.

Chciałam kupić Horka Anouk, ale tak oczywiście łydka 36 cm, a w dodatku jest guma z tyłu.  👿

Ktoś pomoże w wyborze?  👀

I dodam, że odrzucam wszelkie używane- od, taką mam zasadę, że nie kupuję używanych butów 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 stycznia 2015 20:03
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 stycznia 2015 20:06
Właśnie weszłam na stronę sklepu i oglądam te z Busse, jeszcze te mi się rzuciły w oczy: http://sklep.bergo.pl/p/42/6060/busse-turin-oficerki-jezdzieckie-oficerki-buty-i-sztyblety-dla-jezdzca.html - takie do ciorania to chyba dobre? I łydka pasuje- 35,5- chyba, że mam brać 33,5 (zmieszczę się?) przy gumach z tyłu?

EDIT: Dobra, doczytałam, że są z syntetycznej skóry  😵


Hmm, nie wiem, czy mi bardziej nie pasują sznurowane- aczkolwiek w takiej cenie ciężko coś znaleźć 🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 stycznia 2015 20:08
Turiny sa syntetyki i nie polecam do codziennego używania. Jaki masz numer buta?

Jeszcze takie ma kolega, specjalnie o nie nie dba i ponad rok spokojnie w nich śmiga.

http://sklep.bergo.pl/p/42/6061/busse-hickstead-oficerki-jezdzieckie-oficerki-buty-i-sztyblety-dla-jezdzca.html
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 stycznia 2015 20:12
Sztyblety noszę 39 🙂

Edytowałam poprzedni post- doczytałam, że to syntetyki. I nie wiem, czy nie wolę bardziej sznurowanych, ale w sumie w takich cenach to mało co da się znaleźć... 🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 stycznia 2015 20:15
Ja mam Horze nie sznurowane i są ok. A trafiłam czystym przypadkiem na wyprzedaży za 300 zł, to nie wybrzydzałam 😉

Właśnie dojrzałam na allegro http://allegro.pl/oficerki-busse-paris-brazowe-okazja-24h-rozm-39-i5014900319.html
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 stycznia 2015 20:22
Za taką cenę...  😁

Rozważam jeszcze HKM Spain - widziałam w wątku dobre opinie- oraz Valencia, ale tutaj wyszukiwarka nie chce mi nic wypluć.

I takie pytanie: wysokość podana to jest od pięty pod kolano, czy jak? Bo w sztylpach od kostki pod kolano i nie wiem, czy ta sama zasada dotyczy się oficerek.  😡

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 stycznia 2015 20:29
Jak staniesz na podłodze na boso, to od podłogi do zgięcia kolana. To tak najprościej 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 stycznia 2015 20:31
Constantia dziękuję bardzo za pomoc  :kwiatek:

W takim razie muszę szukać rozmiaru 39, z wysokością 46 i szerokością łydki 35,5  🤣 Bomba po prostu.


Spain odpadają, bo w standard mają za szeroką łydkę, a w wysokie/wąskie mają wysokość 47.  🤣
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
21 stycznia 2015 21:45
malinowaa, nie bój się brać wyższych - i tak opadną. Powinno się celować około + 1, 2 cm więcej niż od podłogi do zgięcia pod kolanem
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
21 stycznia 2015 22:00
arivle ok, zapamiętam  :kwiatek: W takim razie te wspomniane przeze mnie wyżej również wezmę pod uwagę 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 stycznia 2015 06:52
Ariwle ma rację, wysokość dla mnie to teoretycznie 39 i takie mam, ale spokojnie mogłyby mieć 2 cm więcej.
a ja mam pytanie do użytkowników Petrie Olympic - czy bardzo siadają w dół? i czy skóra "rozciąga" się pod wpływem użytkowania?
Olson, moje nie siadły prawie w ogóle. I jeśli chodzi o rozciągnięcie... jak były na styk, tak są dalej (mimo stosowania rozciągacza jakiś czas). A na softshellowe bryczesy się nie dopinam do końca (tzn. dopnę tak na chama, ale mi wtedy robią dziurę pod kolanem w jednym miejscu - i to nie jest kwestia tego, że są za wysokie, tylko piją, bo są za ciasne w obwodzie pod kolanem). A, no i chciałam zaznaczyć, że wymiary były brane z myślą o tym, że mi nogi puchną, więc było dodawane po centymetrze czy miejscami dwóch - wszędzie, tylko nie pod kolanem. 😎
Jakbym miała brać następne - to na pewno nie "1-2 cm wyższy, bo to ujeżdżeniówki i jak siądą..." (swoje brałam chyba 1 cm wyższe i wciąż jeżdżę z podpiętkami 😉).

Tak przy okazji tematu - jest sens oddawać oficerki z suwakiem do (dobrego) szewca na rozciąganie? Dużo nie potrzebuję... Czy suwaki od tego pójdą (prędzej czy później)?
sumire, Bo w Olimpicach nie możesz sobie zmieniać rozmiaru pod kolanem. One są na wymiar ale taki uproszczony. Ja chciałam zmienić, zwęzić, powiedzieli, że się nie da, bo ta skóra jest taka, że nie dadzą rady...

Przy czym od jakiegoś czasu (od ruku chyba) Petrie samo przekazuje przedstawicielom (to nie to samo, co firmy, które mają Petrie w ofercie), których szkoli, że absolutnie nie można sprzedawać klientom (mimo ich nacisków) oficerek wyższych niż wychodzi z miary - bo zmienili skóry i w tej chwili żadnej ich oficerki (produkowane obecnie) nie siadają więcej niż 1cm. Ja mam te nowe Olimpici (od jakiegoś miesiąca), lekko siadły, ale minimalnie. Na szerokość nic się nie zmieniło na razie.
Pytanie tylko, czy sprzedawca, który ci sprzedawał, o tym wie - bo ja mam wrażenie, że niestety nie wszyscy wiedzą.
malinowaa ja mam te hkm Spain. Kupione lipcu zeszłego roku, nadal stan idealny, używane 4/5 razy w tygodniu, widują błoto, wilgoć. Czyszczę, padtuje co jakiś czas i juz. Jak dla mnie teraz bardzo wygodne. W tej cenie nie mierzylam lepszych 🙂
epk, ja swoje zamawiałam dwa lata temu, więc przypuszczam, że są jeszcze z tej starej skóry. 😉 Wiem, że pracownicy sklepu, w którym kupowałam, byli w międzyczasie na jakimś szkoleniu z Petrie odnośnie zdejmowania miary, więc pewnie właśnie wtedy się dowiedzieli o tym, żeby nie zawyżać... Ale to było już dużo po tym, jak zamawiałam swoje.
Czyli co, jak mam stosunkowo szeroką łydkę i w związku z tym wychodzi mi pod kolanem też sporo, a szyję oficerki na miarę - to możliwe, że ten rozmiar pod kolanem będzie mniejszy, niż potrzebuję? 🤔wirek: Kurde, ja się tyle czasu z tym męczę (no dobra, nie męczę się, po prostu ich zimą nie dopinam do końca, ale to też średnio fajne), bo jak przyszły i mierzyłam, to owszem, były ciasne, ale... no miały się rozejść. No i jak mi masakrowały kostkę i piętę (co poczułam dopiero, jak wsiadłam na konia), to tam po jakimś czasie się rozeszły rzeczywiście. A cholewka jakoś nie bardzo chce.
Chyba naprawdę mi zostaje wizyta u szewca, choć trener-rymarz uprzedzał, że z suwakiem to raczej ciężki temat... :/
Moje niespełna roczne Parlanti   🥂
Z czego napracowały sie tylko przez 4 miesiace bo po 10h codziennie a poza tym noszone raczej sporadycznie.
Moje niespełna roczne Parlanti   🥂


O rany, co za dziadostwo! Tylko potwierdza teorię mojego ojca o włoskich butach (bo to włoskie prawda?): "Włoskie buty są jak włoskie samochody- ciągle się psują i jak lody włoskie- od razu się roztapiają" 🙂😉)
W weekend przy okazji zawodów mierzyłam oficerki Busse. Cena była całkiem spoko... to zmierzyłam... no i idealne... jak na mnie szyte... wygodne, super 🙂 ale mają mankament - zamek od wewnątrz. Ze mnie żaden ujeżdżeniowiec, niestety... Jak one się na skokach sprawdzają? Da się w nich skakać? Poniszczą mi siodło? Z góry dzięki za poradę 🙂
jaskierkowa, jaki model ma zamek od wewnątrz? 🤔
Moim zdaniem to się nijak do jazdy nie nadaje.
Dworcika, ale jak to się nie nadaje?

Np. ten: http://www.cavallo.szczecin.pl/Oficerki_Busse_Monaco-968.html
Aaa... o taki zamek chodzi. Mi do głowy przyszedł tylko tak wszysty, jak w zwykłych kozakach i dlatego tak mnie zaskoczyło, że BUSSE miałoby takie coś zrobić.
epk to właśnie te oficerki mierzyłam - boskie są 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się