Ochraniacze

martynka.n, dawaj foty i nie pytaj nawet 😀
A czy takie  zwykłe skorupki York To bardzo szajs czy przyzwoite? Bo przeglądałam i nie znalazłam za wiele w r.cob z tańszej półki.
Klami to te 🙂 zauważyłam, że coraz wiecej zawodników w PL ich używa, a stronę mają tylko włoską.


Bodajże mam w znajomych ich producenta,  jeśli bylabys zdecydowana mogę pomóc je załatwić.  Sama mam tę ochraniacze na wielkie wyjścia na konia w treningu,  Ale jeszcze na nie nie zasłużył,  więc tylko je macalam,  podobno to producent Prestige'
anetakajper, ja mogę te polecić: http://animalia.pl/produkt,27555,554,br-ochraniacze-pro-mesh-brushing-boot-2-szt.html
Mój koń nosi na padoki i w teren, jeszcze ich nie zamordował a to oznacza, że sa na prawdę twarde. Maja niestety spory minus przy uzytkowaniu latem, końska noga się dość mocno pod nimi poci.

crazy, a jak te włoskie cudeńska wypadaja rozmiarowo ? Też mi sie podobają, ale nie mam juz odwagi eksperymentować i kolejny raz kupować i sprzedawać ochraniacze, bo jednak sa za małe.
crazy leci PW  😅
Ja się nie znam na rozmiarach,  mam konie z dolewem Xx i problem w drugą stronę,  wyglądają chyba podobnie do prestige z tego co pamiętam
anetakajper   Dolata i spółka
22 stycznia 2015 06:42
Czy ktoś miał tej firmy ochraniacze?
http://tophors.pl/collections/lemieux/ochraniacze-treningowe  -Jak z jakością? Wyglądają przyjemnie i rozmiarówka XL 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 stycznia 2015 16:37
wpadam tylko rzucić hasło, że osoby którym podobały się ochraniacze Harry's Horse Elite-R Grand prix, ale tyły były za małe...mają już rozwiązanie 😉
niestety na razie foty tylko na sztucznej (wątłej) nodze  😁
[img width=350]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10923200_811293808906583_8687096896362739419_n.jpg?oh=a85fac968ad5a706c44db91ea54e79ed&oe=55214FE5[/img] [img width=350]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/1779193_811293898906574_4850613000965307266_n.jpg?oh=0cdbfda21bed5d1b70173a28050ba932&oe=55661D60&__gda__=1432787753_8af9fc3b1c55cedf6e66071ce524dc1d[/img]
Mam pytanie do posiadaczy skórzanych kentaurow. Czy w Waszych ochraniaczach po paru jazdach pojawiły się przetarcia (jakby ta skóra była pokryta tylko cienka warstwa barwnika a pod spodem była szara) i takie małe "pajeczynki " jakby skóra zaczynała pękać?
Livia   ...z innego świata
22 stycznia 2015 18:35
sei, cudowne! 💘 Wiesz może jakie wymiary mają te tyły? Czy przody full też są trochę większe?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
22 stycznia 2015 20:13
mogę jutro zmierzyć tyły 😉 wymiary przodów gdzieś miałam, a jak nie to tez zmierzę jutro.
anetakajper   Dolata i spółka
23 stycznia 2015 06:59
sei A gdzie są dostępne te HH ? Mam przody full i chciałabym jeszcze tyły 🙂 są cudowne!
Czy ktoś jest zainteresowany jeszcze equick'ami?
deborah   koń by się uśmiał...
23 stycznia 2015 10:21
sei, ładne są ale ten górny rzep to jakieś nieporozumienie moim zdaniem...
Livia   ...z innego świata
23 stycznia 2015 10:45
sei, byłabym bardzo wdzięczna! A tym bardziej będzie super, jak się okaże, że przody też zrobili większe, te wcześniejsze były zdecydowanie za małe na nas.
deborah, fakt, wygląda jak coś doszyte handmade, na szybko. Dla mnie słabo 🙁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
23 stycznia 2015 13:52
dla mnie to dobre rozwiązanie. czwartego paska na kołek nie ma gdzie dołożyć, także może estetycznie komuś nie pasować, ale funkcjonalnie najlepsze rozwiązanie jak dla mnie 🙂
z resztą (odpukać) dobrze się sprzedają i żadnych skarg i zażaleń 😉

Livia, przodów na pewno nie zmienili 🙁 sa takie jak były. tyły są zrobione na tej samej skorupie tylko mają wyższy mankiet z neoprenu i inaczej uszyty po prostu. z obwodu są spore (prawie je dopinam na końskiego manekina  😁 ) całkowita wysokość tyłów to 28,5 cm.
Czy ktoś posiada takie ochraniacze?  jak z ich jakością? Nie wyglądają tandetnie?
natka55, odpowiem Ci na ostatnie z Twoich pytań. Czy te ochraniacze są tandetne czy nie, to zależy od tego kto co lubi i co się komu podoba  😉. Nie są one w moim stylu. Nie chciałabym ich dla swojego kopytnego, ale podejrzewam, że moga wygladać na koniu (z odpowiednimi dodatkami typu czaprak) całkiem ładnie 😉.
natka55, mam od wielu  lat podobny  model  ochraniaczy  hkm  i są  nie do zdarcia. Co do wyglądu,  co kto  lubi  😉 ja lubię  takie różne  ozdóbki .
Livia   ...z innego świata
23 stycznia 2015 19:02
sei, no to kiszka niestety 🙁 A szkoda, bo są diabelnie ładne.
Czy ktoś miał tej firmy ochraniacze?
http://tophors.pl/collections/lemieux/ochraniacze-treningowe  -Jak z jakością? Wyglądają przyjemnie i rozmiarówka XL 🙂


Dołączam się do pytania.
sei, cudowne! 💘 Wiesz może jakie wymiary mają te tyły? Czy przody full też są trochę większe?


one mają odpowiednik z HKMu i te są właśnie większe
Livia   ...z innego świata
27 stycznia 2015 12:42
Epikea, te z HKMu właśnie wczoraj do mnie doszły i będę sprawdzać jutro na koniu, czy pasują - mam wielką nadzieję, że będą dobre.
Livia to daj znać czy serio jest różnica
Ja akurat w tę drugą stronę, cieszyłabym się gdyby COB był serio mniejszy niż standard.
natka,ja mam takie,ale złote.Zdjęcia mam w galerii.
Co kto lubi,ja akurat mam wszystko bardzo blingowe (niezbyt to u nas popularne,ale w Holandii to wręcz przeciętność) i te ochraniacze gloockler są bardzo fajne.Te moje złote bardzo widać na hali,szczególnie pro zmroku.
Poza tym,mój koń ogolony jest taki biszkoptowo karmelowy,więc do niego pasuje-i nie ma odmian.Myślę że śmiało możesz je kupować, o ile nie masz np.srokatego,bo już się bazar by zrobił  😁
Livia   ...z innego świata
27 stycznia 2015 15:45
Epikea, na pewno napiszę, jak poszło - u nas o tyle ciężko, że mój fryzio nogę ma grubą i nawet większość fulli jest na niego zbyt mała... 🙂
Ma może któraś z Was lamicelle elite, te na kołki? Prosiłą bym o opinie jak to to się sprawuje i czy warte jest 400zł za komplet  😲
Mam pytanie do posiadaczy ochraniaczy Horze Memphis, szczególnie tych białych - jak sie sprawują po dłuższym użytkowaniu?
Kaarina, super 😉 ale używam tylko na kwarcu więc mogę być nieobiektywna. Jedyny minus to taki, że jeśli nie masz ogrzewanej siodlarni to schną te 48h. Ja je lubię przede wszystkim za uroczy wygląd 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się