strzemiona

Anastazja Ponczek, jakiś czas temu miałam okazję jeździć w strzemionach Schockemohle, o czym chyba stronę czy dwie wcześniej pisałam.
Sobie kupiłam Reflexy i pokochałam 🙂 Leciutkie, szeroka, amortyzująca stopka i taaaanie. Spełniły wszystkie moje wymagania 🙂

Gdybym miała sobie kupić strzemiona z bajerem, to zdecydowanie strzeliłabym teraz w JS Evol 😍
Dworcika dzięki za odpowiedź 🙂
No właśnie, więc jak to z tymi JS Evol? (Wiem,że się powtarzam) Co o nich sądzicie? Czy w ogóle jest tu ktoś kto w nich jeździł?  🏇
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
24 stycznia 2015 18:36
Dziewczyny a czy do ,,FREE JUMP''- ów konieczne są te oryginalne puśliska? czy tradycyjne nie będą pasowały?  🙄
zkonmiprzezzycie, zwykłe pasują bez problemu 😉
Pomijając różnicę cenową to które byście wybrali?:
http://konik.com.pl/strzemiona-jin-stirrup-lime czy http://konik.com.pl/strzemiona-jin-stirrup-evol-limonkowe
edit:
Do użytkowników strzemion syntetycznych z metalową wkładką - jak wam się jeździ?
zkonmiprzezzycie   Jeździec klasy Grand Prrrr...:)
27 stycznia 2015 21:48
Anastazja Ponczek ja bym brała JIN-y   😍
ja osobiscie wolę systetyki ale z gumową wkładką- lepiej trzymają i nie kaleczą siodła  :kwiatek:
Za to metalowe wkładki lepiej sprawdzają się zima.
Czy któraś z Was ma HKM Light'y? One również mają szerszą stopka? Na pewno Feeling Large Pro mają szerszą stopkę, podobnie jak JIN. A tak z innej bajki - wszystkie aluminiowe strzemiona zdają sie mieć stopka 'do demontażu', czy w ogóle jest możliwość wymiany samej stopki w JIN, HKM, czy Feeling aluminiowych? Ponoć łatwo a zarysowania czy 'stępienia' wypustek, a wydaje mi sie ze te dwie śrubki które trzymają stopke w ramach strzemienia sa do rozkręcenia.
Miałam już zamawiać Jin Stirrup Evol limonkowe i to całkiem tanio - 335 zł ( ❗:love🙂, ale okazało się, że jak wróciłam do domu to już nawet nie było ich w sklepie 👿 a patrzyłam 3 godziny wcześniej w szkole i jeszcze były  🤔
Mama nie zgodziła się na całe aluminiowe Jiny (ok 570 zł) więc zamówiłam podobne, duużo tańsze, również bardzo ładne, złote Feeling Large Pro i już nie mogę się doczekać jazdy w nich 😅 Na pewno wstawię tu zdjęcia i opiszę wrażenia 😉

Nie wiem gdzie pytać o puśliska więc pytam w wątku najbardziej z nimi związanym  🙄
Kumacie może jak niby takie puśliska zapiąć/zaczepić 🤔 ?

edytuj posty!
Anastazja Ponczek, normalnie, na tym zdjęciu nie widać dziurek. Wkładasz strzemię, następnie końcówkę przez klamerkę i masz zapięte.
Ja mam takie puśliska, tyle ze Equipa


a tak ogólnie to tu masz wątek o puśliskach:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,730.0.html
xxagaxx, na pokazałam "jumpy". Jumpy, jak re-volta ustaliła zakłada się na zamek i przypina do przystuł.
ma ktoś strzemiona York Comfort albo podobne i mógłby mi coś powiedzieć o ich użytkowaniu?

link: http://animalia.pl/produkt,24352,546,york-strzemiona-comfort.html
Juliaaa, mam takie strzemiona, jeździłam w nich przez ostatnie kilka lat. Faktycznie czuję różnicę, jak chodzi o stawy - zdecydowanie rzadziej pojawiał się ból (mam problemy z kolanami i biodrem). Dla mnie bardzo wygodne. Zmieniłam, bo zachciało mi się lekkich, kompozytowych z szerszą stopką 😉

Te Yorki odpychają mnie tylko katalogowym zdjęciem. W ręce nie miałam, więc się nie wypowiem, ale zdjęcie wygląda, jakby były niezbyt staranie wykonane, niespasowane takie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 lutego 2015 19:19
Z tego co pamiętam to jedne są ze stali nierdzewnej a drugie z domieszką anrtacytu.
Lubuszanka kolorem się różnią 🙂 ( ta metalowa część jest chyba czarna )
A swoją drogą dobra cena za te strzemiona 🙂 ja kiedyś miałam całe czarne to kosztowały ponad 800 zł !  🙄
Strzemiona Schockemohle Titanio to zupełnie samo co Lorenzini -  tyle, że są tańsze 🙂. Producentem też jest Lorenzini. Różnią się tym, że z jednej strony mają napis Schockemohle, a z drugiej Lorenzini oraz pudełko w które są zapakowane jest innego koloru 🤣.
Szarpnęłam się ostatnio i zanabyłam takowe strzemiona , bo te moje pierwsze tego typu- Lorenzini bardzo mocno mi podpasowały, a  przepinanie strzemion (do drugiego siodła ) na zawodach może być wkurzającym utrudnieniem.

🚫 Z ciekawostek:  Lorenzini produkuje tez swoje wedzidła pod brandem John Whitaker. Można je nabyć duzo taniej niż sygnowane jako Lorenzini. Czekam aż Lorenzini zacznie też robić dla innego brandu swoje ochraniacze. Podobają mi sie bardzo, ale cena póki co trochę za wysoka 😉.
czeggra1, o, dzięki za ten news, bardzo podobają mi się wędzidła lorenzini, to poszukam teraz JW ! 🙂
anai, just riding ma rzeczy JW, może sprowadzą wędzidła ?
Ponawiam pytanie shade! Jeździł ktoś może w strzemionach aluminiowych HKM Light??
A ja mogę szczerze polecić te strzemiona: http://www.gnl.pl/strzemiona-waldhausen-hightech-wings.html

Śmiało można je dostać taniej (ja kupiłam jedne z promocji w BeckerSport za 100zł, drugie z licytacji na Allegro za 60zł!) a maja szeroka stópkę i co dla mnie najwazniejsze: NIE SĄ mega lekkie 😉 Tzn. ZA LEKKIE bo takich nie lubię, fajnie trzymają mi się pod stopą i siodełko od razu lżejsze 🙂 Mega na plus, polecam 🙂
shade, przyłączam sie do pytania. Mam dość nie Stirrupy, ale teraz usłyszałam ze sie ścierają dość szybko. Ktos wymieniał stopkę? Wam się nie ścierają ?
Jak to jest z rozmiarem strzemion schockemohle titanio? W większości sklepów nie da sie wybrać rozmiarów a w pasi koniku jest slim fit i regular. Ma ktoś porównanie?
mam pytanie - czy ktoś może ma strzemiona Royal Jump? które z nich mają ruchomą stopkę? które z tych lepszych firm mają ruchomą wkładke?
kujka   new better life mode: on
06 marca 2015 11:20
ma ktos takie strzemiona?
http://www.gnl.pl/strzemiona-plastikowe-feeling-flexi-large-steel.html
dobrze widze, ze one maja gumowe wstawki w srodku?
Co takiego magicznego jest w jinach, że widzę je na co drugiej focie z zawodów? 👀 Czy to po prostu taka moda?
No to czas wypowiedzieć się o strzemionach Feeling "Large Pro"
Dlaczego je kupiłam?-patrz kilka(naście) odpowiedzi wyżej  😎
( 🤔trzałka: Zdjęcia wstawię w następnym wpisie)
+zalety:
- ładnie prezentują się na koniu, są eleganckie; ta farba jest taka jakby piaskowa (nie mam pojęcia jak to nazwać) i sprawia wrażenie jakby strzemiona mieniły się  😍
- idealna waga (lekkie, ale nie za lekkie jak moje poprzednie Compositi Profile Premium)
- szeroka stopka z wypustkami "trzymającymi" nogę 😀 - super sprawa 100x lepsza od gumek, wreszcie noga nie lata mi w strzemieniu, nie wypada z niego mam pewniejszy chwyt nogi w strzemieniu  😅
- ułatwia utrzymanie stabilnej nogi w skoku - do skoków rewelacja, do ujeżdżenia mam inne strzemiona , ale myślę,że są one bardziej skokowe
- dobry stosunek ceny do jakości
[to chyba jak na razie tyle z zalet=jak coś sobie przypomnę to dopiszę]
"-"wady [do tej pory znalazłam tylko jedną]
- po dosyć krótkim czasie użytkowania w miejscach gdzie najbardziej stopa pociera o strzemię, bardzo delikatnie (właściwie po dokładnym przyjrzeniu się z odległości paru cm) widać, iż wytarł się kolor, co podejrzewam,że na srebrnych strzemionach byłoby praktycznie nie do dostrzeżenia
{edit: poprawki językowe  😉}
Moon   #kulistyzajebisty
22 marca 2015 12:04
budyń, wg mnie zdecydowanie moda, na kolorowe szczemionka ;-)
Jeździłam w nnich, jak dla mnie żadnej magii w nich nie ma.
Jakieś opinie o strzemionach Homer?  :kwiatek:
Pialotta ja nie polecam strzemion marki Homer. Lakier się nie wyciera a odpryskuje, czyli jak uderzysz strzemionami o ziemię przy przenoszeniu siodła czy też o ścianę to lakier momentalnie odpryskuje i strzemiona robią się brzydkie. A jak w jednym miejscu odprysk powstanie to później się powiększa i powiększa..  Pod tym względem polecam szukać kolorowych strzemion "anodowanych" w przypadku tak malowanych strzemion kolor jedynie może się wytrzeć, ale na pewno nie "odpadnie" 🙂 np. Jin Stirrup, Hkm te podobne do jinnów w kolorze srebrnym/złotym 🙂
Dostałam je w prezencie, więc wyboru nie miałam 🙂 a jeśli chodzi o użytkowość to jak się sprawują? Będę mogła przetestować dopiero za ponad miesiąc, więc jestem ciekawa opinii.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się