Wady postawy a jazda konna. Jazda konna a wady postawy.

Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
31 stycznia 2015 00:10
desire, niestety wszystkie Stubbeny, z którymi się spotkałam były twarde jak decha i kompletnie do mnie nie przemawiały. Ale może wymyślili coś fajnego w końcu. 🙂

Ktoś spotkał się z tym Prestige x-breathem? Mocno się nad nim zastanawiam, o ile w ogóle odciąża kręgosłup.
Monoc, moja siostra miała to siodło. Genialnie robiło jej na kręgosłup. Ona ma mocno pokiereszowany a to siodło pozwalało jej jeździć bez dyskomfortu. Sprzedała, bo miała dwa, a z przyczyn innych nie jeździła.
Monoc, mam Stubbena z Biomexem (Aramis D) i zdecydowanie jest to najmiększe siodło jakie mam (a mam dwa Prestige, plus do niedawna miałam DM). Siedziałam też w Equipe i nadal uważam, że na problemy z kręgosłupem i miękkość pod tyłkiem tylko Biomex. 🙂
Olson, patrz, a to ciekawe - ja jeździłam w Stubbenie z biomexem - ujeżdżeniowym i potem w Prestigach ujeżdżeniowych też. I te Prestige wszystkie były dużo miększe niż ten Stubben. Potem kupiłam Sommera i na początku, zanim skóra nie puściła to był twardy ale teraz to jedno z miększych siodeł w jakich jeździłam.
desire   Druhu nieoceniony...
01 lutego 2015 20:38
Olson, piątka !  😀

epk, to zależy, mi np. w Tristanie DL  z biomexem jeździło się nie tak super/wow/genialnie (ale i tak mimo wszystko dobrze 😉 ), jak w Genesis'ie (czy to skokowym czy ujeżdżeniowym ) 🙂

Monoc, serio, weź jakiegoś stubbena z biomexem na próbe, a potem wypowiadaj swoje zdanie, bo nie ma co porównywać nowego stubbena z biomex (na rynku wtórnym baardzo ciężko coś znaleźć) z ''wszystkimi Stubbenami z którymi się spotkało''. 😉 
Monoc   Kaski GPA dla wszystkich! :)
02 lutego 2015 00:06
Dzięki dziewczyny za opinie. 🙂 W takim układzie będę musiała tyłek posadzić i w Prestige, i w nowym Stubbenie.

Czy ten magiczny biomex to takie śmieszne poduszki na siedzisku? Jeśli tak, to jeździłam w takim ze 2 lata temu i szału na mnie nie zrobiło.
Dziewczyny, czy któraś z Was ma/używa/używała nakładkę na siodło C.S.O.?
Dokładnie taką jak ta:

i mógłby się podzielić wrażeniami?
Ha! Temat dla mnie.  😎
Mam jedno pytanie, do wszystkich, którym dokucza kręgosłup.
Jak mają się wasze mięśnie głębokie brzucha?  👀
Może wcale się nie mają?
Ja nie dość, że mam skoliozę to jeszcze problemy z kolanami.
Dodatkowa hiper mobilność stawów nie ułatwia sprawy.
Lekarze twierdzili, że jeździć mi nie wolno.
Pewnie, gdybym ich posłuchała, dziś potrzebowałabym interwencji chirurga.
"Krzyże" nie bolą mnie w ogóle - czasem blokuje mi się staw krzyżowo-biodrowy ale let's face it: wszystkim się blokuje.  😁
Polecam poprawić kondycję mięśni głębokich - wcale nie potrzeba chodzić na siłownię!
To są proste ćwiczenia, parę razy pokazane i poprowadzone przez Fizjo na pewno przyniosą ulgę.
Witam,
Mam skoliozę niedużą. I mam pytanie jeśli chodzi o badania u lekarza sportowego, czy doczepi się do kręgosłupa i nie da mi zaświadczenia, że mogę brać udział w zawodach (dokładnie o skoki). Ktoś spotkał się z takim problemem?
Tysiące osób. Z bez-problemem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się