Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Coś piłaś ??? 😲
Choroba...
Choroba...


Ok .  😉
Przepatrze jutro sobie ten wątek może mnie olśni albo w ogóle już nie ogarnę tego co polskie.
Przepatrze jutro sobie ten wątek może mnie olśni albo w ogóle już nie ogarnę tego co polskie.


A co tu ogarniać ?  😲 Wszystko jest jasne jak słońce . Napisałem ci w skrócie ,ale tak to wygląda. 😉 Rekreacja nie jest regulowana przez prawo a sport ma swoje przepisy ,takie jakie ci podałem i to wszystko . 😎
No cóż.. ale tak czy siak chcąc pracować w jakiejś stajence, wypisują sobie że chcą instruktora choćby rekreacji i co tu zrobic.. :P a proszę mnie uświadomić, jeśli chciałabym robić w przyszłości Instruktora Szkolenia Podstawowego (z PZJ), trzeba posiadać wcześniej odznaki czy ten kurs IRR jest jakąś podkładką? Bo różnie słyszałam i już sama nie wiem jak to działa.
No cóż.. ale tak czy siak chcąc pracować w jakiejś stajence, wypisują sobie że chcą instruktora choćby rekreacji i co tu zrobic.. :P


Wypisać sobie samemu zaświadczenie na kolanie i w celu uwiarygodnienia ,dać do podpisu proboszczowi , ale tylko z parafii do której należysz . Bo proboszcz zna wszystkich i zawsze może potwierdzić twoje umiejętności a jego słowo jest święte.

JEZDEM ISTUKTORĘ LEKREACJI RÓHOWEJ !!! Pieczątka parafii . Opłata parafialna w kwocie ,, co łaska '' Podpis Proboszcza  I wszycho ,

Jeśli chodzi o wartość prawną zaświadczenia wystawionego przez organizatora kursu jak i proboszcza z twojej parafii jest dokadnie taka sama .
kurcze, że ja na to nie wpadłam wcześniej.. i kasa w kieszeni i czas zaoszczędzony... ;PP
kurcze, że ja na to nie wpadłam wcześniej.. i kasa w kieszeni i czas zaoszczędzony... ;PP


I pieniądze przeznaczone na święty cel. Przy takiej kasie to dostała byś odpust za grzechy przyszłe i przeszłe. 🤣
Dokładnie ;D miałabym nawet przebaczone że jestem złym instruktoręę  😀iabeł:
Dokładnie ;D miałabym nawet przebaczone że jestem złym instruktoręę  😀iabeł:


Jak by wszyscy niedouczeni Instruktorzy w naszym kraju wychodzili z takiego założenia , to wrócili byśmy do czasów Świętej Inkwizycji . 🤣 Chociaż stos , po negatywnej weryfikacji Instruktora byłby niezłą motywacją . 😁

Ustawy, przepisy, normy prawne itp... Dziwne to jak cholera.

Z jednej strony nie trzeba papieru z drugiej jednak strony trzeba. Mi wychodzi masło maślane.
.


Ustawy i przepisy to normy prawne których należy przestrzegać . !!!! Inaczej trzeba liczyć się z konsekwencjami . 
Skoro tego nie rozumiesz , to możesz łatwo to sprawdzić . Przejedź sobie samochodem pijana po mieście 100 km/h i  zobaczysz jaka będzie reakcja. 😉

Papier jest potrzebny do d... , jest bardzo ważny i przydatny . A w innym celu jako np. do tego żeby byc IRR jest nieprzydatny i zbyteczny
Smok10, ja tak nieśmiało przypomnę, że UStawodawca nie wymaga uprawnień do nauczania rekreacyjnej jazdy konnej, natomiast większosc pracodawców takich uprawnień wymaga
Ustawodawca nie wymaga kończenia kursu malowania sufitów białą farbą Śnieżka, ale pracodawca może sobie takiego kursu wymagać i tyle... i możesz sobie wypisywać, że ukończenie kursu potrzebne nikomo do nieczego nie jest, a taki instruktor bez żadnego nawet g wartego papierka - pracy zwyczajnie nei dostanie...
To byś się zdziwiła . 🤣 U nas coraz chętniej i więcej zatrudniają osoby które mogą się wykazać jakąkolwiek karierą sportową i to nawet na niezbyt wysokim poziomie i płacą dużo wyższe stawki niż ludziom tylko po kursach IRR 🤣
To byś się zdziwił, bo u nas do szkółek nadal jednak szukają IRR po kursach...
Zwłaszcza, że mamy sportowców którzy zajmujasię sportem a nie nauką jazdy w szkółkach rekreacyjnych
Jeśli już w ogóle prowadzą treningi, to najczęściej są to indywidualne treningi sportowe dla ludzi na jakimś tam poziomie jeździeckim. Jakoś nie wyobrażam sobie p. Kasi Milczarek jak prowadzi w szczecińskim AKJcie lonże, czy chodzi na oprowadzanki na kucykach 😉
Przeczytaj co napisałem ,, I to nawet na niezbyt wysokim poziomie '' Ci na wyższym z reguły sami prowadzą treningi jak słusznie zaznaczyłaś i przynajmniej u na sprospoerują znakomicie  😉
do pracy wezmą jak jest papierek i kropka (ogłoszenia )
do pracy wezmą jak jest papierek i kropka (ogłoszenia )


Bo z ogłoszenia  to biora tych do czarnej roboty za garstkę bździn . 😁
aha to ciekawe
aha to ciekawe


Co w tym ciekawego ??? Kurs instruktora to teraz robią quniareczki ze stajni za 2 tysia . Wiele było takich w tym temacie . 😁 Zatrudniła byś taką ???  😁 Chyba żeby potem zwalić na nią winę jak coś się stanie , tyle że większośc tego nie wie że to na włascicielu( pracodawcy )spoczywa zatrudnienie kompetentnych pracowników a w obecnym prawie wcale nie oznacza to że po kursie . 😁 Pracownik w obszarze nieregulowanym przez prawo ma posiadać kompetencje i odpowiedzialnym za to jest pracodawca a świstek który niczemu nie służy nie jest świadectwem kompetencji zawodowych .  😁
Smok10, już wielokrotnie było podkreślane w tym wątku, że papier nie jest wymagany prawem, ale jest nadal wymagany przez pracodawców i koniec kropka
Równie dobrze wszyscy zatrudniający sprzedawców skarpetek mogą sobie zażądać znajomości fińskiego. Ich sklep ze skarpetkami - ich prawo.
[quote author=_Gaga link=topic=71.msg2274582#msg2274582 date=1422041444]
Smok10, już wielokrotnie było podkreślane w tym wątku, że papier nie jest wymagany prawem, ale jest nadal wymagany przez pracodawców i koniec kropka
Równie dobrze wszyscy zatrudniający sprzedawców skarpetek mogą sobie zażądać znajomości fińskiego. Ich sklep ze skarpetkami - ich prawo.
[/quote]

Tylko cięzko o wypadek przy sprzedaży skarpetek 😉

Wiem że część peacodawców ma takie wymagania , bo po samym kursie można znaleźć taniego pracownika , tyle że to nie załatwia sparawy , ale ich małpy ich cyrk. W razie czego i tak odpowiada pracodawca za kompetencje pracownika. 😉
a w razie niskich kompetencji to firma pracodawcy dostaje po tyłku... Jakość dziś się generalnie broni sama, chociaż w jeździectwie to nie zawsze
U nas najbardziej oblegana jest szkółka z najlepszym dojazdem...
Wiesz jak jest , wszystko się musi ucywilizować . Teraz jesteśmy na etapie że mamy jakies prawo które musimy dostosować do Unijnego ( czyli na razie nikt nic nie wie,) , potem przyjdzie czas na jego egzekwowanie .PZJ też miał ambitne plany zrobienia systemu szkoleń pod siebie ale po konsultacjach zmienił zdanie . Teraz dosorosowuje system szkoleń nie do sibie tylko do wymagań Ustawy Deregulacyjnej  🤣

Z dnia 20 -01 - 2015r

Uchwała U/464/1/Z/2015 swoja treścią odnosi się do budzącego w ubiegłym roku wiele emocji nowego systemu szkolenia PZJ. Jego projekt publikowaliśmy TUTAJ. Piątkowe obrady zakończyły się utrzymaniem dotychczasowego, obowiązującego od 2007 roku systemu szkolenia. Niemniej jednak w bieżącym roku ulegnie on adaptacji dopasowującej go do wymogów ustawy deregulacyjnej z uwzględnieniem relacji uczeń-mistrz. Prace będą prowadzone przez panów Wacława Pruchniewicza i Huberta Szaszkiewicza. Projekt nowego systemu powinien trafić do konsultacji w środowisku w drugim kwartale br. Nowego systemu możemy spodziewać od 1 stycznia 2016 roku.

A miał już wejść z dniem 01 -stycznia-2015r  😁 😁 😁
Czy ktos moze mi powiedzieć co jest na egzaminie teoretycznym z instruktora rekreacji ruchowej ?
Czy ktos moze mi powiedzieć co jest na egzaminie teoretycznym z instruktora rekreacji ruchowej ?

to co się przerabia na teorii. Czyli wszystko - od metodyki, po układ krążenia człowieka, sprawy weterynaryjne i zootechniczne. I jeszcze trening konia. Przynajmniej u nas tak było - egzamin po każdych wykładach.
flisteam U nas nie było teorii, a sama praktyka. Przyswojenie wiedzy z wykładów było sprawdzane pisaniem prac zaliczeniowych. Wierz mi, że te egzaminy to pikuś w porównaniu do egzaminów z teorii na kursie hipoterapii czy praktycznego zaliczania jazdy na oklep w trzech chodach 🙂
Mam pytanie dotyczące kursu na instruktora szkolenia podstawowego PZJ.
Startowałam w zawodach ogólnopolskich zanim wprowadzono odznaki, zatem byłam zarejestrowana w PZJ i powiadomiono mnie, że nie muszę w takim razie robić odznak żeby startować. Czy takie same zasady obowiązują w tym przypadku? Ponieważ w wymaganiach dotyczących uczestników jest wzmianka,że trzeba posiadać srebro i teraz nie wiem, czy mnie to również dotyczy?
Ramires, srebro lub egzamin na poziomie srebra, a jeszcze są zwolnienia z racji klasy sportowej, czy licencji (już nie pamiętam, licencja byłaby bardziej logiczna). Moja koleżanka z II skokową robiąc ISP nie musiała nic zdawać  (może ujeżdżenie, ale to pikuś).
Nie dotyczy , aczkolwiek chyba warto mieć. W związku z nową uchwałą PZJ  http://pzj.pl/sites/default/files/plikoteka/U-464-1-Z-2015.pdf o dostosowaniu systemu szkolenia do  Ustawy Deregulacyjnej ( czyli aktualnie obowiązującego prawa )może się okazać że żeby zostać szkoleniowcem PZJ oprócz posiadanej licencji sportowej trzeba będzie mieć odznakę , ale to domysły . W zasadzie wg. prawa, powina wystarczyć licencja sportowa.  😉

Ramires, srebro lub egzamin na poziomie srebra, a jeszcze są zwolnienia z racji klasy sportowej, czy licencji (już nie pamiętam, licencja byłaby bardziej logiczna). Moja koleżanka z II skokową robiąc ISP nie musiała nic zdawać  (może ujeżdżenie, ale to pikuś).


Wg , prawa , ISP jej nie będzie potrzebne . 😉

Cytat z uchwały PZJ - powiązania awansów szkoleniowych z osiągnięciami
wychowanków oraz własną karierą sportową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się